Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Mill Ln

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Zombie Variety Fruit Snack Bar Multipack 4x25g

    4pk · £134.00/kg
    £3.35
    £3.00 Clubcard (£120.00/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Anchor Salted Butter 200G

    200g · £16.50/kg
    £3.30
    £2.45 Clubcard (£12.25/kg)
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Old El Paso Regular Super Soft Flour Tortillas Wraps 8Pk 326G

    326g · £7.52/kg
    £2.45
    £2.10 Clubcard (£6.44/kg)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Deliciously Ella Chocolate Dipped Fruit And Nuts 90g

    90g · £42.22/kg
    £3.80
    £3.00 Clubcard (£33.33/kg)
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour Chocolate Sandwich Biscuits 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£9.09/kg)
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • Birds Eye 8 Breaded Cod Fish Fingers 240g

    240g · £22.92/kg
    £5.50
    £4.50 Clubcard (£18.75/kg)
  • Tesco Finest Salted Caramelised Nut Selection 150g

    150g · £20.00/kg
    £3.00
    £2.50 Clubcard (£16.67/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Homebake Part Baked White Baguettes 2 Pack

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Tesco Wholemeal Pitta Bread 6 Pack Classic

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco Loose Red Peppers(C)

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tunnock's Milk Chocolate Tea Cakes 6 x 24g

    6pk · £56.25/kg
    £1.35
  • Tesco Hot & Spicy Roast Chicken Wings 350g

    350g · £11.43/kg
    £4.00
  • Tesco Finest 6 Pork & Caramelised Red Onion Sausages 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • La Famiglia Rana Caramelised Garlic & Pecorino Flatbread 183g

    183g · £24.04/kg
    £4.40
  • Tesco Mango Chunks 120G (FOS)

    120g · £15.83/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Steak Ragu 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Onken Naked Strawberry Yogurt Pouch 110G

    110g · £16.36/kg
    £1.80
  • Tesco Spinach & Ricotta Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Happy Egg Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1

    1pk · £0.65 each
    £0.65
  • Wasabi Sweet Chilli Chicken Yakisoba Noodles 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • Lyle's Golden Syrup Chocolate Flapjack 50g

    50g · £43.00/kg
    £2.15
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Arla Protein on the go Strawberry yogurt 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Old El Paso Regular Super Soft Flour Tortillas Wraps 8Pk 326G

    326g · £7.52/kg
    £2.45
    £2.10 Clubcard (£6.44/kg)
  • Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
  • Tesco Cheese & Tomato Pasta 300G (C)

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Tesco Spreadable Brussels Pate 175g

    175g · £4.86/kg
    £0.85
  • The Collective Suckies Strawberry Kids Yoghurt Pouch 90g

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • The Gym Kitchen Chicken Tikka

    300g · £11.17/kg
    £3.35
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Warburtons Soft White Bread with Sourdough 400g

    400g · £5.88/kg
    £2.35
  • Tesco Finest Chicken Chow Mein 380G

    380g · £15.79/kg
    £6.00
  • Anchor Salted Butter 200G

    200g · £16.50/kg
    £3.30
    £2.45 Clubcard (£12.25/kg)
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Serious Pig Snacking Cheese, 24g

    24g · £85.42/kg
    £2.05
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Tesco British Wafer Thin Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco White Pitta Bread 6 Pack

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco Finest Belgian Sugar Waffles 90g

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Ginsters Original Cornish Pasty 227G

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Tesco Finest Lasagne Al Forno 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Schar Gluten-Free Soft Seeded Loaf Bread 300g

    300g · £12.67/kg
    £3.80
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Finest 14 Month Parma Ham 50G

    50g · £57.00/kg
    £2.85
  • T, Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Hollands Steak Pie

    1pk · £2.40 each
    £2.40
  • Bens Original Street Food Singapore Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Mill Ln

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo