Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA Superstore - Oadby

Allergens and info

0.80 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2242)

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Vimto Original Squash 1l

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Real Fruit Squash Orange & Pineapple 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Salaam Basmati Rice 5kg

    5kg · £0.96/kg

    40% off

    £4.80

    £8.00

  • 0

    Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg

    3 for £14.75

    £7.45

  • 0

    Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g

    340g · £17.94/kg

    3 for £14.75

    £6.10

  • 0

    ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g (Typically Less Than 12% Fat)

    500g · £11.70/kg

    3 for £14.75

    £5.85

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Walkers Smoky Bacon Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Vimto Squash Raspberry, Orange & Passionfruit No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Mango & Passionfruit No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Cherry, Raspberry & Blackcurrant No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Asda Beef & Pork Mince (Typically Less Than 23% Fat) 750G

    750g · £8.00/kg

    3 for £14.75

    £6.00

  • 0

    Shazans Halal Diced Chicken Breast 450g

    450g · £11.56/kg

    3 for £14.75

    £5.20

  • 0

    Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g

    600g · £9.25/kg

    3 for £14.75

    £5.55

  • 0

    Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • View all (2242)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Arla Protein Strawberry Yogurt 450g

    450g · £4.89/kg
    £2.20
  • ASDA Meal for One Vegetable Lasagne 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA Sirloin Beef Steak 227g

    227g · £32.38/kg
    £7.35
  • Asda Protein Smoky Chicken & Chorizo Paella 380g

    380g · £11.32/kg
    £4.30
  • Asda Chicken Salad on Malted Bread

    1pk · £3.40 each
    £3.40
  • The Bakery at Asda 4 Brown Soft Sliced Baguettes 340g

    340g · £6.88/kg
    18% off
    £2.34£2.85
  • Cook by Asda from Frozen Chicken Breast Fillets 600G

    600g · £9.25/kg
    £5.55
  • Asda Romaine Lettuce Hearts 2pk

    2pk · £0.75 each
    £1.50
  • Kingsmill No Crusts Soft White Crustless Bread 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80
  • Asda Roast Chicken Thighs 440g

    440g · £11.02/kg
    £4.85
  • Asda Raspberries 150g

    150g · £13.53/kg
    £2.03
  • Shazans Halal Chicken Breast Fillets 450g

    450g · £11.56/kg
    £5.20
  • The Bakery at Asda Sliced White Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.31/kg
    £1.85
  • Vivera Plant-Based Mince 220g

    220g · £14.77/kg
    £3.25
  • ASDA The Bakery Tiger Bloomer 400g

    400g · £4.13/kg
    £1.65
  • Mini Babybel Light 240g

    200g · £18.00/kg
    £3.60
  • Asda Main Chicken Balti 400g

    400g · £9.28/kg
    22% off
    £3.71£4.75
  • Asda Exceptional Wholemeal & Rye Sourdough Sliced Loaf 500g

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Asda Prime Beef Rump Steak 255g

    255g · £21.37/kg
    3 for £14.75
    £5.45
  • The Bakery at ASDA Bake at Home Tiger Bloomer 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
  • Exceptional by Asda White Tinned Sourdough Loaf 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
  • Shazans Beef Steaks 340g

    340g · £19.12/kg
    £6.50
  • Asda Chicken Madras Ready Meal 400G

    400g · £9.28/kg
    22% off
    £3.71£4.75
  • Just Essentials by ASDA 15 Eggs 805g

    15pk · £0.24 each
    £3.55

Feast with the Faithful

View all (31)
  • Aero Bubbles Peppermint Mint Chocolate Sharing Bag 92G

    92g · £26.09/kg
    £2.40
  • Asda Chicken Korma with Pilau Rice Meal for 1 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Pieces 100 Gr

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Pepperoni Medium Pizza 490g

    490g · £6.29/kg
    23% off
    £3.08£4.00
  • Asda Italian Beef Bolognese Pasta BakeReady Meal 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Haribo Tangfastics Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg
    19% off
    £1.26£1.55
  • Asda Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £6.00/kg
    £2.40
  • Asda Sweet Popcorn 100G

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Asda Mild Salsa Dip 300G

    300g · £6.20/kg
    £1.86
  • Revels Milk Chocolate with Raisins, Coffee & Orange Bites Pouch Bag 101g

    101g · £21.29/kg
    £2.15
  • Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Chicago Town Takeaway Large Cheesy Stuffed Pepperoni Pizza

    640g · £6.30/kg
    34% off
    £4.03£6.10
  • Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    2.64L · £1.64/L
    22% off
    £4.33£5.55
  • Asda Italian Pepperoni Pennette Bake Ready Meal 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA 2 Garlic & Coriander Naans

    2pk · £0.50 each
    £1.00
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55

Tickled Pink

View all (26)
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

    180g · £13.39/kg
    £2.41
  • Mr Kipling Angel Slices Cakes 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Albert Bartlett Rooster Potatoes 2kg

    2kg · £1.23/kg
    £2.45
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Jacob's Crinklys Prawn Cocktail 6x23g

    138g · £11.30/kg
    37% off
    £1.56£2.48
  • The Bakery at Asda Pink Drip Cake

    1pk · £19.70 each
    £19.70
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • St Pierre 4 Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.55 each
    27% off
    £2.19£3.00
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51
  • Palmolive Blushing Rose Scent Liquid Hand Wash Soap 300ml

    300ml · £4.07/L
    32% off
    £1.22£1.80
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Mr Kipling French Fancies Cakes 8 Pack

    8pk · £0.31 each
    £2.45
  • Mr Kipling 6 Viennese Whirls

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Wall's 12 Cocktail Pork Sausage Rolls

    240g · £6.38/kg
    35% off
    £1.53£2.35

Too Early for Christmas? Never!

View all (21)
  • Cadbury Dairy Milk Christmas Little Robins Bag 77 g

    77g · £24.03/kg
    £1.85
  • Reese's Peanut Butter Milk & White Miniatures Advent Calendar 245g

    245g · £32.65/kg
    £8.00
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g

    59g · £26.27/kg
    £1.55
  • Cadbury Dairy Milk Winter Wonderland 100g

    100g · £18.50/kg
    £1.85
  • HARIBO Selection Box 182g

    182g · £17.03/kg
    £3.10
  • ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Quality Street 550g

    550g · £10.64/kg
    £5.85
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Santa Gift 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Mr Kipling Christmas Fruit Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g

    104g · £35.58/kg
    £3.70
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • Exceptional by ASDA Luxury Christmas Pudding 800g

    800g · £13.56/kg
    £10.85
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Exceptional by ASDA Luxury Christmas Pudding 400g

    400g · £16.13/kg
    £6.45
  • Cadbury Heroes Chocolate Christmas Advent Calendar 230 g

    230g · £29.35/kg
    £6.75
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Terry's Chocolate Orange Milk 157g

    145g · £20.34/kg
    £2.95

Off to Uni

View all (28)
  • Starbucks Multiserve Caffè Latte Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • George Home Metal Butterfly Can Opener

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Pot Noodle Beef & Tomato 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Flash Spray Wipe Done Antibac Apple Blossom Cleaning Spray 800ml

    800ml · £4.25/L
    £3.40
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Napolina Fusilli Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Cruzcampo Sevilla 10 x 440ml

    4.4L · £3.88/L
    2 for £26.20
    £17.05
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Pukka Pads Sherbet A5 Jotta Notebook (Styles May Vary)

    1pk · £3.26 each
    £3.26
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.59/kg
    4 for £6.15
    £3.65
  • George Home Utensil Set

    1pk · £3.69 each
    £3.69
  • Heinz Beanz in a Rich Tomato Sauce Family Pack 6 x 415g

    2.49kg · £2.59/kg
    2 for £10
    £6.45
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Mac 'n' Cheese Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55

Autumn Comforts

View all (25)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • Exceptional by ASDA Beef Gravy Granules 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Ambrosia Devon Custard Dessert Can 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Monin Caramel Syrup 250ml

    250ml · £14.60/L
    £3.65
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • ASDA Cottage Pie 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Asda Tomato & Basil Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Monin Hazelnut Syrup 25cl

    250ml · £16.00/L
    £4.00
  • Aunt Bessie's 18 Golden Yorkshire Puddings 342g

    342g · £10.94/kg
    11% off
    £3.74£4.20
  • Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Options Belgian Choc 220g

    220g · £16.00/kg
    47% off
    £3.52£6.65
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g

    64g · £9.38/kg
    £0.60

Indulge In Something Exceptional

View all (27)
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda Vine Ripened Tomatoes

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g

    340g · £17.94/kg
    3 for £14.75
    £6.10
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda 4 Sliced Brioche Burger Buns

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Exceptional by Asda Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat

    4pk · £0.74 each
    £2.95
  • Asda Exceptional Manchego DOP 150g

    150g · £32.67/kg
    3 for £8.60
    £4.90
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.40/kg
    £2.80
  • Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • Exceptional by Asda Apple & Blackcurrant Crumble Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl

    750ml · £13.13/L
    3 for £26.20
    £9.85

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • ASDA Superstore - Oadby

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo