Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Morrisons Daily - Leeds Pennington Street

Allergens and info

0.20 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (132)

  • 0

    Maltesers Box 310g

    310g · £21.81/kg

    15% off

    £6.76

    £7.95

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.22/L

    20% off

    £2.44

    £3.05

  • 0

    Lucozade Orange Crush 900ml

    900ml · £2.00/L

    20% off

    £1.80

    £2.25

  • 0

    Wotsits Crunchy Cheese 140g

    140g · £17.43/kg

    20% off

    £2.44

    £3.05

  • 0

    Kinder Bueno Milk Chocolate & Hazelnut Multipack 3 x 43g

    129g · £17.83/kg

    20% off

    £2.30

    £2.88

  • 0

    Hula Hoops Bbq Beef 24g 6pk

    144g · £16.94/kg

    20% off

    £2.44

    £3.05

  • 0

    Fruitshoot Orange 200ml 4pk

    800ml · £2.90/L

    20% off

    £2.32

    £2.90

  • 0

    Galaxy Smooth Milk Chocolate Block Bar Vegetarian 100g

    100g · £19.60/kg

    20% off

    £1.96

    £2.45

  • 0

    Douwe Egberts Pure Gold Medium Roast Instant Coffee 95g

    95g · £56.84/kg

    20% off

    £5.40

    £6.75

  • 0

    Lucozade Energy Drink Original 900ml

    900ml · £2.00/L

    20% off

    £1.80

    £2.25

  • 0

    Giant Cheesy Wotsits 130g

    130g · £17.85/kg

    20% off

    £2.32

    £2.90

  • 0

    Munchies Pouch 104g

    104g · £18.85/kg

    15% off

    £1.96

    £2.30

  • 0

    Kp Hula Hoops Original 6pk

    144g · £16.94/kg

    20% off

    £2.44

    £3.05

  • 0

    Fruit Shoot Blackcurrant & Apple 200ml 4pk

    800ml · £2.90/L

    20% off

    £2.32

    £2.90

  • 0

    Snickers 4pk 160g

    160g · £13.81/kg

    25% off

    £2.21

    £2.95

  • 0

    McCain's Hash Browns 625g

    625g · £3.58/kg

    35% off

    £2.24

    £3.45

  • 0

    Kellogg's Coco Pops 420g

    420g · £8.57/kg

    25% off

    £3.60

    £4.80

  • 0

    Cadbury Dairy Milk 180g

    180g · £17.28/kg

    10% off

    £3.11

    £3.45

  • 0

    Walkers Ready Salted 6pk

    150g · £15.73/kg

    20% off

    £2.36

    £2.95

  • 0

    M&M's Peanut Chocolate Pouch Bag 112g

    112g · £18.93/kg

    20% off

    £2.12

    £2.65

  • View all (132)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Italian Style Salad 80g

    80g · £21.88/kg
    £1.75
  • Delicatessen Fine Eating Sliced Milano Salami 70g

    70g · £16.43/kg
    £1.15
  • Fray Bentos Steak & Gravy 425g

    425g · £6.96/kg
    25% off
    £2.96£3.95
  • Morrisons Stonebaked Pepperoni 285g

    285g · £14.21/kg
    £4.05
  • Morrisons Tenderstem Broccoli 200g

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Morrisons Diced Chicken 400g

    400g · £12.63/kg
    £5.05
  • Morrisons Stonebaked Cheese & Tomato 275g

    275g · £14.73/kg
    £4.05
  • Morrisons Carrots 500g

    500g · £1.50/kg
    £0.75
  • Morrisons Mini Chicken Skewers 10pk

    100g · £32.00/kg
    £3.20
  • Arla Natural Cottage Cheese 300g

    300g · £6.53/kg
    15% off
    £1.96£2.30
  • Morrisons Smoked Back Bacon 300g

    300g · £8.70/kg
    10% off
    £2.61£2.90
  • Swedish Meatballs 200g

    200g · £5.75/kg
    £1.15
  • Warburtons Medium White 800g

    697g · £2.87/kg
    £2.00
  • Morrisons Eggs Medium Free Range 12pk

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Warburtons Crumpets 6pk

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Morrisons Iceberg Lettuce

    1pk · £1.15 each
    £1.15
  • Morrisons Little Gem Lettuce

    1pk · £1.38 each
    £1.38
  • Morrisons Baby Plum Tomatoes 250g

    250g · £4.60/kg
    £1.15
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 41g

    41g · £31.22/kg
    15% off
    £1.28£1.50
  • Morrisons Naan Plain 2pk

    2pk · £0.65 each
    £1.30
  • Morrisons Ready To Eat Roast Chicken Breast Fillets 220g

    220g · £20.68/kg
    £4.55
  • Thompsons Ripple Swiss Roll

    350g · £7.89/kg
    20% off
    £2.76£3.45
  • Sutherland Chicken Tikka Rice 400g

    400g · £11.50/kg
    £4.60
  • New York Plain Bagels 5pk

    5pk · £0.50 each
    £2.50
  • Morrisons Red Onions 3pk

    3pk · £0.48 each
    £1.45
  • Sutherland Beef Lasagne 400g

    400g · £11.50/kg
    £4.60
  • Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g

    160g · £27.50/kg
    £4.40
  • Morrisons Low Fat Natural Yoghurt 500g

    500g · £3.20/kg
    £1.60
  • Albert Bartlett Mashed Potato 400g

    400g · £4.75/kg
    £1.90
  • Muller x MyProtein Salted Caramel Chocolate Mousse 200g

    200g · £12.80/kg
    20% off
    £2.56£3.20
  • Hovis Seeded Batch 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Morrisons Red Leicester 240g

    240g · £15.42/kg
    £3.70
  • Morrisons Onions 3pk

    3pk · £0.48 each
    £1.45

Bundles

View all (10)
  • Lucozade 900ml Bundle

    £4.00
  • Batchelors Pasta N Sauce Bundle

    £2.00
  • Heinz Tin Bundle

    £4.50
  • Bagel Bundle

    £4.00
  • Lunchtime Meal Deal

    £3.85
  • Greek Yoghurt Bundle

    £5.00
  • Cleaning Spray Bundle

    £5.00
  • Old El Paso Sauce Bundle

    £5.50
  • Cheese Bundle

    £5.00
  • 2 for £3 Pet Treats

    £3.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Morrisons Daily - Leeds Pennington Street

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo