Chips, Fries & Potatoes
McCain Skin on Fries 800g
800g · £5.69/kg£4.55McCain Naked Oven Chips Straight
900g · £2.72/kg£2.45McCain Vibes Salt & Vinegar Hot Potato Snack 356g
350g · £9.71/kg£3.40McCain 4 Baked Jacket Potatoes 800g
800g · £5.69/kg£4.55Asda Seasoned Potato Wedges 750g
750g · £2.67/kg£2.00McCain Home Chips Straight Cut 1kg
1kg · £3.90/kg£3.90Asda Golden Smiley Stars 500g
500g · £3.42/kg£1.71McCain Home Chips Crinkle 1kg
1kg · £3.90/kg£3.90Asda Crispy Hash Browns 800g
800g · £3.44/kg£2.75Asda Golden Crispy Potatoes 900g
900g · £3.72/kg£3.35McCain Frozen Crispy Frozen French Fries 900G
900g · £3.42/kg21% off£3.08£3.90Aunt Bessie's Honey Glazed Parsnips 500g
500g · £7.90/kg£3.95McCain Naked Oven Chips Straight
1.7kg · £2.68/kg£4.55ASDA Mini Potato & Carrot Waffles 500g
500g · £4.10/kg£2.05McCann's Gastro Triple Cooked Chips 600g
600g · £6.08/kg£3.65Asda Smooth Mashed Potato 900g
900g · £2.61/kg£2.35Free From by Asda Curly Fries 750g
750g · £2.95/kg£2.21Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g
600g · £5.08/kg£3.05McCain Frozen Home Chips Straight 1.6kg
1.6kg · £3.28/kg£5.25Asda Straight Cut Chips 1.5kg
1.5kg · £1.80/kg£2.70Exceptional by ASDA British Beef Dripping Roast Potatoes 800g
800g · £4.63/kg£3.70McCain Straight Cut Quick Frozen Chips 4x100g
400g · £9.18/kg£3.67Asda Chinese Style Salt & Pepper Skin-On Fries 750g
750g · £3.60/kg£2.70McCain Hash Browns 625g
625g · £3.92/kg£2.45Asda 12 Crispy Potato Waffles 680g
680g · £2.43/kg£1.65McCain Home Chips Straight Lighter 1kg
1kg · £3.94/kg£3.94McCain Gastro Triple Cooked Chips 1.2kg
1.2kg · £4.13/kg14% off£4.95£5.75Asda Curly Fries 750G
750g · £3.60/kg£2.70Asda Seasoned Sweet Potato Fries 500g
500g · £5.40/kg£2.70McCain Home Chips Crinkle Big Bag 1.6kg
1.6kg · £2.89/kg12% off£4.62£5.25ASDA Cheddar Cheese Potato Tots 500g
500g · £4.90/kg£2.45Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g
567g · £5.03/kg£2.85McCain Home Chips Straight 1.6kg
1.6kg · £3.23/kg£5.17McCain Frozen Potato Smiles 454g
454g · £6.50/kg4 for £6.15£2.95Birds Eye 18 The Original Potato Waffles 1.02kg
1.2kg · £2.60/kg33% off£3.12£4.65Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 1.1kg
1.1kg · £3.38/kg20% off£3.72£4.65Asda Crispy Potato Croquettes 850g
850g · £2.47/kg£2.10Frozen McCain Crinkle Cut Quick Chips 4x100g
400g · £9.18/kg£3.67Aunt Bessie's Fluffy & Buttery Mashed Potato 650g
650g · £5.62/kg4 for £6.15£3.65Asda Seasoned French Fries 750g
750g · £3.60/kg£2.70McCain Home Chips Straight 2.1kg
2.1kg · £2.22/kg21% off£4.66£5.90Asda Crinkle Cut Chips 1.5kg
1.5kg · £1.80/kg£2.70McCain Air Fryer Quick & Crispy French Fries 750g
750g · £2.91/kg44% off£2.18£3.90Aunt Bessie's Mini Roast Potatoes 700g
700g · £6.16/kg4 for £6.15£4.31Frozen McCain Crispy French Fries 1.4kg
1.4kg · £3.71/kg£5.20Just Essentials by Asda Potato Pops 500g
500g · £3.10/kg£1.55Frozen Asda Crispy Skin-On Fries 750g
750g · £2.95/kg18% off£2.21£2.70McCain 8 Baked Jacket Potatoes 1.6Kg
1.6kg · £4.08/kg£6.52McCain Vibes Firecracker Chilli Hot Potato Snack 355g
350g · £9.71/kg£3.40Strong Roots Crispy Sweet Potato Fries 500g
500g · £9.00/kg£4.50View all (51)
Side Dishes
ASDA Creamy Cauliflower Cheese 750g
750g · £4.07/kg£3.05itsu 12 Korean BBQ Beef Gyoza Dinner Dumplings 240g
240g · £16.67/kg23% off£4.00£5.20Aunt Bessie's 8 Hearty Dumplings 390g
390g · £4.77/kg39% off£1.86£3.05Asda 12 Mac 'N' Cheese Bites 264g
264g · £11.74/kg£3.10Asda Carrot & Swede Mash 500g
500g · £8.00/kg£4.00Asda Beer Battered Whole Onion Rings 400g
400g · £6.45/kg£2.58Frozen Asda 16 Chilli Cheese Bites 240g
240g · £10.21/kg£2.45Asda 10 Party Ham & Cheese Croquettes 200g
200g · £6.25/kg£1.25Asda 25 Party Cheese & Onionrolls 375g
375g · £6.53/kg£2.45itsu Chicken Soup' Dumplings 168g
168g · £21.73/kg£3.65ASDA Party Breaded Garlic Mushrooms 400g
400g · £7.75/kg£3.10itsu hoisin duck 8 bao buns 256g
256g · £18.95/kg£4.85Asda 12 Duck Spring Rolls 216g
216g · £14.35/kg£3.10Asda 12 Party Mozzarella Sticks 180g
180g · £13.61/kg£2.45Aunt Bessie's 12 Bake at Home Yorkshires 370g
370g · £5.78/kg31% off£2.14£3.10Asda 10 Party Breaded Halloumi Fries 170g
170g · £18.24/kg£3.10Asda Giant Yorkshire Pudding 110g
110g · £10.82/kg8% off£1.19£1.29Itsu 8 Teriyaki Chicken Bao 'Buns 256g
256g · £15.74/kg17% off£4.03£4.85itsu Vegetable Fusion Gyoza 20 Dinner Dumplings 270g
270g · £14.81/kg23% off£4.00£5.20Itsu 12 King Prawn Gyoza Dinner Dumplings 234g
234g · £17.09/kg23% off£4.00£5.20itsu 12 Sizzling Pork Gyoza Dinner Dumplings 240g
240g · £16.67/kg23% off£4.00£5.20itsu Chicken Gyoza 12 Dinner Dumplings 240g
240g · £16.67/kg23% off£4.00£5.20Asda Steam Bags White Rice 4 x 200g (800g)
800g · £4.25/kg£3.40Aunt Bessie's Cauliflower Cheese 550g
550g · £6.36/kg£3.50Asda 10 Party Mozzarella & Sweetchilli Bites 200g
200g · £15.50/kg£3.10Asda 12 Vegetable Spring Rolls 216g
216g · £11.34/kg£2.45Tiger Tiger Dumpling Pastry 300g
300g · £10.27/kg£3.08Asda Golden Vegetable Rice Steam Bags 4 x 150g (600g)
600g · £5.00/kg£3.00Free From by Asda 2 Mature Cheddar & Spring Onion Bakes 230g
230g · £11.52/kg£2.65Free From by ASDA Onion Rings 375g
375g · £7.87/kg£2.95Asda 4 Egg Fried Rice Steam Bags 4 x 150g (600g)
600g · £4.58/kg£2.75Asda 12 Golden Yorkshire Puddings 220g
220g · £7.50/kg£1.65Aunt Bessie's 10 Sage & Onion Stuffing Balls 260g
260g · £7.19/kg45% off£1.87£3.40Asda Battered Onion Rings 750g
750g · £4.13/kg£3.10
Frozen Vegetables
Asda Diced Onions 650g
650g · £3.12/kg£2.03Asda Steam Bags Broccoli, Cauliflower & Carrot 4 x 160g (640g)
640g · £4.81/kg£3.08Birds Eye Steamfresh Super Sunshine Mix 540g
540g · £6.48/kg3 for £7.50£3.50Asda Sliced Carrots 1kg
1kg · £1.30/kg£1.30ASDA Ready to Roast Parsnips 680g
680g · £4.34/kg£2.95Birds Eye 4 Family Favourite Mix Steam Bags 540g
540g · £6.48/kg3 for £7.50£3.50Birds Eye Garden Peas 375g
375g · £5.60/kg4 for £6.15£2.10Asda Chopped Basil 75g
75g · £29.33/kg£2.20Asda Sliced Red Onion 650g
650g · £3.12/kg£2.03Birds Eye Steamfresh Classic Garden Mix 540g
540g · £6.20/kg3 for £7.50£3.35Birds Eye Garden Peas 800g
800g · £4.19/kg£3.35Birds Eye Steamfresh 4 Hearty Farmhouse Vegetable Mix Steam Bags 540g
540g · £6.48/kg3 for £7.50£3.50Shana Green Chillies 300g
300g · £4.40/kg12% off£1.32£1.50Asda Frozen for Freshness Mixed Vegetables
1kg · £1.85/kg£1.85Asda Just Essentials Mixed Vegetables 1kg
1kg · £1.20/kg£1.20Asda Brussels Sprouts 1kg
1kg · £1.55/kg£1.55Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)
640g · £4.22/kg£2.70Taj Crushed Ginger 400g
400g · £2.68/kg33% off£1.07£1.60Taj Frozen Chopped Spinach 450g
450g · £4.11/kg£1.85Asda Chopped Spinach 900g
900g · £2.28/kg£2.05Asda Petits Pois 1kg
1kg · £2.40/kg£2.40Birds Eye Garden Peas 1.2kg
1.2kg · £3.08/kg16% off£3.70£4.40Asda Cauliflower, Broccoli & Carrot Mix 1kg
1kg · £1.93/kg£1.93Birds Eye Country Mixed Vegetables 640g
640g · £5.70/kg3 for £7.50£3.65Asda Frozen for Freshness Garden Peas 1kg
1kg · £2.00/kg£2.00Asda Sliced Mushrooms 600g
600g · £3.08/kg£1.85Birds Eye Petits Pois 545g
545g · £5.96/kg£3.25Birds Eye Select Mixed Vegetables 640g
640g · £5.70/kg3 for £7.50£3.65Asda Mediterranean Veg Mix 500g
500g · £5.50/kg£2.75Taj Diced Ginger 200g
200g · £5.40/kg20% off£1.08£1.35Asda Casserole Root Veg Mix 1kg
1kg · £2.15/kg£2.15Asda Edamame Soya Beans 600g
600g · £7.00/kg£4.20Asda Mushy Peas 1kg
1kg · £1.85/kg£1.85Asda Sweetcorn 1kg
1kg · £2.10/kg£2.10Taj Diced Garlic 200g
200g · £5.40/kg20% off£1.08£1.35Taj Crushed Garlic 400g
400g · £2.68/kg33% off£1.07£1.60Taj Mixed Purée Garlic & Ginger 400g
400g · £2.68/kg33% off£1.07£1.60Birds Eye 2 Steamfresh Tender Green Vegetable Rice 380g
380g · £8.29/kg3 for £7.50£3.15Cook by Asda Sliced Mixed Peppers 600g
600g · £3.28/kg£1.97Asda Butternut Squash Chunks 700g
700g · £3.79/kg£2.65Asda Steam Bags Cauliflower Rice 4 x 200g (800g)
800g · £6.06/kg£4.85Asda Chopped Garlic 100g
100g · £29.50/kg£2.95Asda Frozen for Freshness Shredded Mixed Cabbage 750g
750g · £2.93/kg£2.20Asda Cook Vegetable Base Mix 600g
600g · £3.33/kg£2.00Taj Cut Okra 1kg
1kg · £3.05/kg29% off£3.05£4.30Taj Protein Pigeon Peas 500g
500g · £4.92/kg£2.46
Pizza
Chicago Town Ultimate Cheesy Deep Dish Epic Five Cheese on a Cheesy Sauce Pizza 2 x 164 (328g)
328g · £6.55/kg£2.15One Planet Pizza Plant-Based Sourdough Peppernomi 310g
311g · £15.76/kg£4.90ASDA Ham & Pineapple Stonebaked Pizza 335g
335g · £6.27/kg£2.10Schär Gluten-Free Pizza Margherita with Sourdough 300g
300g · £13.33/kg£4.00Chicago Town Takeaway Large Stuffed Pepperoni Pizza 645G
645g · £9.46/kg£6.10Asda Take-Out Club Classic Crust Smokin' BBQ Pulled Pork 493g
493g · £12.47/kg£6.15OMV! Deliciously Vegan by Asda Roasted Veg & Houmous Pizza 375g
375g · £7.33/kg£2.75Asda Deep Pan Four Cheese Pizza 425g
425g · £8.82/kg2 for £6.15£3.75Chicago Town Tiger Crust Bacon, Ham & Pineapple Pizza 380g
380g · £11.84/kg£4.50Dr. Oetker Ristorante Pollo Pizza 355g
355g · £6.08/kg44% off£2.16£3.85Chicago Town Takeaway Tomato Stuffed Crust Honey BBQ Salami Pizza
635g · £9.61/kg£6.10Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Pepperoni Medium Pizza 490g
490g · £6.29/kg23% off£3.08£4.00Chicago Town Tiger Crust Cheese Medley Pizza 305g
305g · £14.75/kg£4.50Chicago Town Takeaway Large Cheesy Stuffed Pepperoni Pizza
640g · £6.30/kg34% off£4.03£6.10Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)
250g · £9.40/kg4 for £6.15£2.35Chicago Town Tiger Crust Double Pepperoni Pizza 320g
320g · £14.06/kg£4.50Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g
250g · £9.40/kg4 for £6.15£2.35Frozen Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Cheese Pizza 630g
630g · £6.40/kg34% off£4.03£6.10Dr. Oetker Ristorante Pizza Funghi 365g
365g · £5.92/kg44% off£2.16£3.85Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Magnificent Meat Feast Large Pizza 640g
640g · £9.53/kg£6.10ASDA Four Cheese Stonebaked Pizza 315g
315g · £6.67/kg£2.10Takeout Club by ASDA Stuffed Crust Cheese Meltdown 598g
598g · £10.28/kg£6.15Chicago Town Stuffed Crust BBQ Chicken with BBQ Sauce Filled Crust 668g
668g · £9.13/kg£6.10Asda 4 Mini Pizzas Cheese & Tomato 4 x 89g (356g)
356g · £8.99/kg£3.20Free From by ASDA Pepperoni Pizza 390g
390g · £8.74/kg£3.41One Planet Pizza Plant-Based Sourdough Veg Tex Mex 360g
360g · £13.61/kg£4.90Free From by Asda Gluten Margherita Pizza 380g
380g · £8.97/kg£3.41Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish 2 Four Cheese Pizzas 2x148g
296g · £7.26/kg4 for £6.15£2.15Frozen Chicago Town Takeaway Large Stuffed Cheese Pizza 630g
630g · £9.68/kg£6.10Dr. Oetker Ristorante Pizza Pepperoni-Salame 320g
320g · £6.75/kg44% off£2.16£3.85Frozen Dr Oetker Ristorante Mozzarella Cheese Pizza 335g
335g · £6.45/kg44% off£2.16£3.85Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g
310g · £7.90/kg4 for £6.15£2.45Schär 9 Mini Calzone Bites with Tomato Sauce and Stringy Mozzarella 250g
250g · £17.24/kg£4.31Asda Pizza Subs Cheese & Tomato 2 x 130g (260g)
260g · £5.38/kg£1.40Asda Takeaway Stuffed Crust Cheeseburger Pizza 480g
480g · £8.33/kg£4.00Asda Just Essentials Pepperoni Pizza 314g
314g · £4.30/kg£1.35Asda Saporito Stonebaked Spicy Salami Pizza 370g
370g · £12.84/kg£4.75Chicago Town Ultimate Cheesy Deep Dish Pepp Extreme on a Cheesy Sauce Pizza 2 x 163g (326g)
326g · £6.60/kg£2.15Schar Gluten Free Pizza Salame 330g
330g · £12.12/kg£4.00Dr. Oetker Ristorante Pizza Hawaii 355g
355g · £6.08/kg44% off£2.16£3.85Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Cheese Medium Pizza 480g
480g · £6.42/kg23% off£3.08£4.00ASDA 12 Cheesy Mini Pizzas 336g
336g · £9.23/kg£3.10Asda BBQ Chicken StoneBaked Pizza 340g
340g · £6.18/kg£2.10Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Mega Meaty Pizzas 2x157g
314g · £6.85/kg4 for £6.15£2.15
Ready Meals
Cathedral City Macaroni Cheese 400g
400g · £13.88/kg£5.55Annabel Karmel Tasty Spaghetti Bolognese with Hidden Veggies 1+ Years 200g
200g · £13.50/kg3 for £6.15£2.70Asda Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £6.00/kg£2.40Humza Chicken Charcoal Seekh Kebabs 750g
750g · £11.80/kg£8.85Bisto Classic Shepherd's Pie 375g
375g · £5.73/kg£2.15Bisto Classic Cottage Pie 375g
375g · £5.73/kg£2.15The Gym Kitchen Beef Lasagne
400g · £7.63/kg4 for £6.15£3.05Asda Beef Lasagne 400g
400g · £6.13/kg£2.45Bisto Roast Beef Dinner with Bistro Gravy 400g
400g · £6.65/kg28% off£2.66£3.70Kirsty's Pasta Bolognese 300g
300g · £11.83/kg£3.55Asda Calorie Counted Minced Beef Hotpot 350g
350g · £7.43/kg£2.60Asda Chicken Dinner 375g
375g · £8.13/kg£3.05Aunt Bessie's Toad in the Hole 190g
190g · £9.95/kg10% off£1.89£2.10Cathedral City Lasagne 400g
400g · £13.88/kg£5.55Young's Admiral's Pie 300g
300g · £10.00/kg3 for £6.15£3.00Cathedral City Chicken & Bacon Pasta Bake 400g
400g · £13.88/kg£5.55The Gym Kitchen Chicken & Chorizo Paella 400g
400g · £7.63/kg4 for £6.15£3.05ASDA Party 8 Mini Hoisin Bao Buns 200g
200g · £15.50/kg£3.10Kirsty's Mac & Cheeze 275g
275g · £12.91/kg£3.55Asda Chilli Con Carne & Rice 400g
400g · £6.13/kg£2.45Annabel Karmel Chicken Tikka with Fluffy Rice 1+ Years 200g
200g · £13.50/kg3 for £6.15£2.70Asda Frozen Spaghetti Carbonara Ready Meal 400g
400g · £6.13/kg£2.45Just Essentials by ASDA Beef Slices in Gravy 210g
210g · £8.81/kg£1.85Asda Calorie Counted Chicken, Tomato & Basil Pasta 350g
350g · £7.43/kg£2.60Birds Eye Steam Fresh Creamy Cheese Pasta with Vegetables 400g
400g · £10.75/kg3 for £7.50£4.30Asda Sweet & Sour Chicken with Egg Fried Rice 400g
400g · £6.13/kg£2.45Asda Chicken Korma with Pilau Rice 400g
400g · £6.13/kg£2.45Young's Fisherman's Pie 300g
300g · £7.83/kg3 for £6.15£2.35The Gym Kitchen Meat Feast Pasta 400g
400g · £7.63/kg4 for £6.15£3.05Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g
560g · £13.21/kg£7.40Asda Bom Bahia Paneer Butter Masala with Peshwari Inspired Rice 400g
400g · £6.98/kg32% off£2.79£4.10Schär Lasagne 300g
300g · £10.23/kg16% off£3.07£3.65The Gym Kitchen Chicken Tikka Masala 400g
400g · £7.63/kg4 for £6.15£3.05Asda Cottage Pie 400g
400g · £6.13/kg£2.45Bisto Roast Chicken Dinner 450g
450g · £5.91/kg28% off£2.66£3.70Bisto Classic Beef Hotpot 375g
375g · £5.73/kg£2.15
Garlic Bread
Asda 10 Garlic Baguette Slices 260g
260g · £5.77/kg£1.50
Burgers & Hot Dogs
Asda 8 Breaded Chicken Burgers 456g
456g · £8.11/kg£3.70Asda 4 Minted Lamb and Mutton Quarter Pounders 454g
454g · £10.46/kg£4.75Asda 8 Beef Burgers 454g
454g · £10.46/kg£4.75
Meat & Poultry
ASDA Crispy Chicken Pops 600g
600g · £9.00/kg£5.40ASDA 72 Battered Chicken Nuggets 1.275kg
1.27kg · £6.55/kg£8.35Birds Eye Frozen 6 Southern Fried Chicken Grills 540g
540g · £13.61/kg3 for £12.30£7.35Jahan Southern Fried Chicken Popcorn
500g · £5.90/kg£2.95ASDA 2 Hot & Spicy Chicken Thigh Burgers 300g
300g · £8.17/kg£2.45ASDA BBQ Chicken Breast Strips 400g
400g · £12.63/kg£5.05ASDA Chicken Breast Mini Fillets 600g
600g · £9.25/kg£5.55Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g
170g · £21.47/kg4 for £6.15£3.65Super Chick Hot & Spicy Shredded Chicken 500g
500g · £14.70/kg£7.35Jahan Southern Fried Chicken Fillet Strips 500g
500g · £10.50/kg£5.25Asda Beef Strips 325g
325g · £20.77/kg£6.75Asda 20 Thick Pork Sausages 907g
907g · £5.13/kg£4.65Tahira Halal Ckn Frankfurters 10s 340g
340g · £6.03/kg£2.05Jahan Hot & Spicy Chicken Strips
500g · £7.70/kg£3.85Asda Crispy Chicken Breast Strips 400g
400g · £12.63/kg£5.05Birds Eye Chicken Shop Salt & Pepper Chicken Goujons 325g
325g · £17.08/kg3 for £12.30£5.55Richmond 12 Frozen Thick Pork Sausages 516g
516g · £4.21/kg29% off£2.17£3.05Jahan Battered Chicken Nuggets
500g · £6.10/kg£3.05ASDA Crispy Chicken Pops 200g
200g · £10.75/kg£2.15Asda Frozen Diced Beef 450G
450g · £15.00/kg£6.75Itsu Korean Style Crispy Chicken 340g
340g · £16.18/kg£5.50Jahan Peri Peri Chicken Strips
500g · £7.70/kg£3.85Free From by ASDA 2 Chicken Kievs 260g
260g · £15.62/kg£4.06Asda Just Essentials 8 Beef Burgers 397g
397g · £6.93/kg£2.75Birds Eye 6 Sweet & Sticky BBQ Chicken Chargrills 522g
522g · £14.08/kg3 for £12.30£7.35Discover-In Chicken Gyros Meat 350g
350g · £13.86/kg3 for £12.30£4.85Asda Chicken Breast Fillets 1kg
1kg · £8.46/kg£8.46Asda Hot & Spicy Chicken Wings 1kg
1kg · £5.25/kg£5.25Jahan Premium Peri Peri Chicken Fillet Strips 500g
500g · £10.50/kg£5.25Birds Eye 6 Crispy Chicken in Tempura Batter 510g
510g · £14.41/kg3 for £12.30£7.35Free From by ASDA 12 BBQ Chicken Dippers 360g
360g · £11.83/kg£4.26ASDA Honey Glazed Gammon Joint 600g
600g · £8.17/kg£4.90Asda 26 Pork Cocktail Sausages 390g
390g · £6.28/kg£2.45Asda Salt & Chilli Shredded Chicken 450g
450g · £12.00/kg£5.40Discover-In Chicken Shawarma Meat 350g
350g · £14.00/kg3 for £12.30£4.90Asda Diced Chicken Breast 600g
600g · £9.50/kg£5.70Birds Eye 4 Classic Beef Burgers with Onion 227g
227g · £20.48/kg£4.65Jahan Hot & Spicy Breaded Wings 600g
600g · £6.67/kg£4.00Birds Eye 4 Chicken Quarter Pounders 454g
454g · £14.87/kg£6.75Jahan Halal Chicken Breast Fillets 1kg
1kg · £6.75/kg£6.75ASDA 4 Satay Chicken Skewers 340g
340g · £14.41/kg£4.90Asda 38 Battered Chicken Dippers 684g
684g · £7.16/kg£4.90Birds Eye 2 Garlic & Herb Chicken Kievs 204g
204g · £17.89/kg4 for £6.15£3.65Super Chick Sweet Chilli Shredded Chicken 500g
500g · £14.70/kg£7.35ASDA Party Time Buttermilk Chicken Chunks with Smoky BBQ Dip 240g
240g · £12.92/kg£3.10Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g
150g · £24.67/kg4 for £6.15£3.70Jahan Chicken Shawarma Kebab 450g
450g · £10.22/kg£4.60Jahan Breaded Chicken Strips 500g
500g · £7.70/kg£3.85Free From by ASDA 20 Chicken Nuggets 400g
400g · £12.25/kg£4.90Birds Eye 2 Original Chicken Chargrills 170g
170g · £21.47/kg4 for £6.15£3.65View all (87)
Seafood
Asda Garlic & Herb King Prawns 240g
240g · £20.42/kg£4.90Birds Eye 2 Gluten Free Breaded Fish Fillets 250g
250g · £19.40/kg£4.85Young's Gastro 8 Tempura Battered Chunky Fish Fingers 320g
320g · £16.09/kg£5.15Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Fillets 400g
400g · £19.38/kg£7.75ASDA 2 Cod Fillets 260g
260g · £35.77/kg£9.30Young's 4 Breaded Omega 3 Fish Fillets 400g
400g · £14.63/kg£5.85Just Essentials by Asda Cooked & Peeled Prawns 250g
250g · £13.20/kg£3.30Asda Cod Fillets 320g
320g · £24.06/kg£7.70ASDA 2 Tuna Steaks 280g
280g · £17.50/kg£4.90Just Essentials by Asda 4 Breaded White Fish Fillets 500g
500g · £6.10/kg£3.05Young's 10 Flipper Dippers 250g
250g · £7.00/kg4 for £6.15£1.75Birds Eye 2 Breaded Fish Fillets 200g
200g · £16.75/kg4 for £6.15£3.35Birds Eye 10 Omega 3 Fish Fingers 280g
280g · £13.11/kg£3.67Birds Eye 8 Crispy Fish Fingers 224g
224g · £11.61/kg4 for £6.15£2.60Young's Gastro Tempura Battered 2 Light & Crispy Fish Fillets 270g
270g · £13.89/kg39% off£3.75£6.15ASDA 4 Breaded Cod Fillets 440g
440g · £20.91/kg£9.20Asda Raw Seafood Cocktail 300g
300g · £13.33/kg£4.00Asda Fish Pie Mix 360g
360g · £17.08/kg£6.15Whitby Seafoods Scampi 360g
370g · £11.68/kg9% off£4.32£4.75Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g
400g · £7.68/kg1% off£3.07£3.10Birds Eye 4 Breaded Haddock Fish Fillets 400g
400g · £19.38/kg£7.75Young's Gastro Lightly Dusted 2 Sicilian Lemon & Black Pepper Sole Fillets 280g
280g · £28.57/kg3 for £12.30£8.00ASDA 10 Omega 3 Fish Fingers 300g
300g · £6.67/kg£2.00Young's Gastro 2 Sea Salt & Cracked Black Pepper Basa Fillets 310g
310g · £20.65/kg3 for £12.30£6.40ASDA 4 Battered Haddock Fillets 440g
440g · £18.18/kg£8.00Free From by ASDA 2 Cod Fishcakes 180g
180g · £17.56/kg£3.16Young's Chip Shop 2 Extra Large Fish Cakes 210g
210g · £10.71/kg4 for £6.15£2.25ASDA Breaded Scampi 220g
220g · £16.82/kg£3.70Young's Gastro Golden Battered Calamari 250g
250g · £14.80/kg26% off£3.70£5.00Young's Extra Crispy 8 Batter Fish Fingers 240g
240g · £11.04/kg4 for £6.15£2.65Asda Patagonian Scallops Raw 240g
240g · £36.88/kg£8.85Birds Eye 12 Gluten Free Fish Fingers 360g
360g · £13.47/kg£4.85Young's Gastro Signature Breaded 2 Lemon & Pepper Fish Fillets 270g
270g · £27.41/kg£7.40Asda 12 Wholegrain Under the Sea Cod & Vegetable Shapes 400g
400g · £9.88/kg£3.95ASDA 4 Battered Cod Fillets 440g
440g · £20.91/kg£9.20Asda Mussels 400g
400g · £12.25/kg£4.90Asda Cooked King Prawns 200g
200g · £24.50/kg£4.90Asda 12 Party Tempura King Prawns 156g
156g · £19.87/kg£3.10Young's Kipper Fillets with Butter 170g
170g · £14.41/kg£2.45Young's Gastro Tempura Battered 2 Lemon & Herb Basa Fillets 310g
310g · £19.68/kg3 for £12.30£6.10ASDA Haddock Fillets 320g
320g · £23.13/kg£7.40Birds Eye 26 Crispy Batter Fish Fingers 728g
728g · £8.45/kg£6.15Just Essentials by ASDA White Fish Fillets 520g
520g · £5.48/kg£2.85Asda Smoked Haddock Fillets 320g
320g · £23.13/kg£7.40Asda Raw King Prawns 200g
200g · £24.50/kg£4.90Just Essentials by ASDA 4 Battered White Fish Fillets 500g
500g · £6.10/kg£3.05Young's Gastro Signature Breaded 8 Chunky Fish Fingers 320g
320g · £9.72/kg26% off£3.11£4.20Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Parsley Sauce 560g
560g · £13.21/kg£7.40Asda Skin-On Boneless Wild Salmon Fillets 330g
330g · £16.82/kg£5.55Asda 5 Basa Fillets 450g
450g · £10.89/kg£4.90View all (54)
Frozen Fruit
Frozen for Freshness Summer Fruits 500g
500g · £7.30/kg£3.65Asda Frozen for Freshness Mango Chunks 500g
500g · £7.30/kg£3.65Asda Summer Fruits & Banana Smoothie Mix 500g
500g · £7.30/kg£3.65Asda Blueberries 350g
350g · £10.43/kg£3.65Asda Smoothie Mix Totally Tropical 500g
500g · £7.30/kg£3.65Asda Pineapple Chunks 450g
450g · £6.64/kg18% off£2.99£3.65Asda Raspberries 300g
300g · £12.17/kg£3.65Asda Frozen for Freshness Strawberries
350g · £10.43/kg£3.65
Meat Alternatives
Linda McCartney's 6 Vegetarian Red Onion & Rosemary Sausages 270g
270g · £9.15/kg19% off£2.47£3.05Quorn Takeaway Salt and Pepper Tenders 240g
240g · £8.96/kg35% off£2.15£3.30Quorn 2 Garlic & Herb Fillets 200g
200g · £17.25/kg3 for £7.50£3.45Quorn Cumberland Sausages 336g
336g · £9.82/kg3 for £7.50£3.30Asda 2 Vegetarian Pesto & Mozzarella Melts 280g
280g · £8.75/kg£2.45Quorn 2 Cheese & Broccoli Escalopes 240g
240g · £13.75/kg£3.30Quorn Frozen Meat Free Mince 300g
300g · £6.17/kg44% off£1.85£3.30Quorn Southern Fried Bites 300g
300g · £11.00/kg3 for £7.50£3.30Quorn Swedish Style Balls 300g
300g · £6.17/kg44% off£1.85£3.30Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g
284g · £7.92/kg£2.25Quorn 2 Vegetarian Chicken & Bacon Lattices 300g
300g · £11.50/kg3 for £7.50£3.45OMV! Deliciously Vegan by Asda 2 Salt & Vinegar Battered No Pork Sausages 170g
170g · £13.24/kg£2.25Frozen Quorn Vegetarian 4 Southern Fried Burgers 252g
252g · £13.69/kg£3.45Asda 2 Vegetarian Cheese & Spring Onion Crispbakes 280g
280g · £10.54/kg£2.95Linda McCartney 10 Vegan Sausages 450g
450g · £8.22/kg£3.70Plant Based by Asda 4 Veggie Burgers 454g
454g · £3.96/kg£1.80Quorn Frozen Meat Free Pieces 300g
300g · £6.17/kg44% off£1.85£3.30Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g
270g · £11.30/kg£3.05Plant Based by Asda 4 Spicy Bean Burgers 454g
454g · £3.52/kg£1.60Quorn 2 Garlic & Mushroom Escalopes 240g
240g · £13.75/kg£3.30Richmond Meat Free No-Chicken Chargrilled Pieces 220g
220g · £16.59/kg£3.65Plant Based by Asda Meat-Free Meatballs 400g
400g · £6.13/kg£2.45Frozen Birds Eye Green Cuisine 4 Veggie Quarter Pounders 454G
454g · £6.72/kg£3.05Plant Based by Asda Meat-Free Mince 454g
454g · £5.29/kg£2.40Linda McCartney's 2 Vegetarian Mozzarella 1/4 lb Burgers 227g
227g · £10.88/kg19% off£2.47£3.05Quorn Fillets 312g
312g · £6.89/kg35% off£2.15£3.30Quorn Vegetarian Crispy Nuggets 300g
300g · £11.00/kg£3.30Linda McCartney's 2 Vegetarian 1/4 lb Burgers 227g
227g · £13.44/kg£3.05Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g
304g · £8.72/kg£2.65
Savoury Pastries
Genius 2 Sausage Rolls 200g
200g · £15.75/kg£3.15Asda 2 Creamy Chicken Bakes 280g
280g · £6.07/kg£1.70Pukka 4 Sausage Rolls 360g
360g · £7.92/kg£2.85Birds Eye 4 Ham & Mozzarella Crispy Pancakes 250g
250g · £14.80/kg4 for £6.15£3.70The Happy Egg Co Free Range 2 Cheese Omelettes 200g
2pk · £1.60 each£3.20Asda 2 Creamy Bacon & Cheddar Cheese Turnovers 204g
204g · £13.97/kg£2.85Asda 50 Party Cocktail Sausage Rolls 750g
750g · £3.27/kg£2.45Birds Eye 4 Minced Beef & Onion Crispy Pancakes 250g
250g · £14.80/kg4 for £6.15£3.70Birds Eye 4 Shortcrust Chicken Pies 620g
620g · £8.55/kg£5.30Aunty Noray's Chicken Tikka Pasties
480g · £8.02/kg£3.85Genius 2 Chicken Pies 320g
320g · £13.13/kg£4.20ASDA 2 Rich Steak & Gravy Bakes 280g
280g · £6.07/kg£1.70Asda Family Steak & Gravy Pie 700g
700g · £5.93/kg£4.15Pukka 2 Microwaveable Pies Steak
388g · £12.24/kg£4.75Linda McCartney's 6 Vegan Sausage Rolls 342g
342g · £8.92/kg£3.05Genius 2 Steak Pies 320g
320g · £13.13/kg£4.20
Desserts & Sweet Pastries
Daim Chocolate Cake with Crunchy Caramel 400g
400g · £12.50/kg£5.00Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g
318g · £11.86/kg18% off£3.77£4.60Frozen Asda Chocolate Fudge Cake 450g
450g · £7.00/kg£3.15ASDA Lemon Meringue Pie 475g
475g · £6.74/kg£3.20Asda Chocolate Éclairs 160g
160g · £13.56/kg18% off£2.17£2.65ASDA Black Forest Gâteau 620g
620g · £5.97/kg£3.70Asda Lemon Cheesecake 470g
470g · £7.13/kg£3.35Asda Toffee Cheesecake Serves 5 375g
375g · £7.33/kg18% off£2.75£3.35Asda 12 Mini Chocolate Éclairs 140g
140g · £13.57/kg£1.90ASDA Berry Strudel 600g
600g · £3.42/kg£2.05Asda Millionaire's Cheesecake 450g
450g · £7.44/kg£3.35ASDA Chocolate Gâteau 350g
350g · £9.43/kg£3.30ASDA Bake at Home 6 All-Butter Croissants 330g
330g · £9.18/kg18% off£3.03£3.70ASDA Strawberry Gâteau 375g
375g · £8.67/kg£3.25ASDA Apple Strudel 600g
600g · £3.58/kg£2.15Exceptional by ASDA Hand Finished Sicilian Lemon & Mascarpone Roulade 426g
426g · £14.44/kg£6.15Aunt Bessie's Apple Crumble 500g
500g · £4.90/kg£2.45
Bread & Pastry Sheets
Shana Original Paratha 5 Pieces 400g
400g · £5.75/kg£2.30Schär Gluten-Free 6 White Rolls 348g
348g · £10.63/kg£3.70Shana Tandoor flame-baked Plain Naan 300g 4 pieces
4pk · £0.27 each30% off£1.09£1.55Riya's Wholemeal Chapatti 800g
20pk · £0.15 each17% off£3.07£3.70
Ice
Asda 15 Self Seal Ice Cube Bags
15pk · £0.21 each£3.15