Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Outwood

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Kit Kat Chunky Milk Chocolate Bars Multipack 40g 4 Pack

    4pk · £76.25/kg
    £3.05
    £2.25 Clubcard (£56.25/kg)
  • Haribo Share The Happy Fizzy & Fruit Gums 352G

    352g · £11.08/kg
    £3.90
    £2.35 Clubcard (£6.68/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Old El Paso Regular Super Soft Flour Tortillas Wraps 8Pk 326G

    326g · £7.52/kg
    £2.45
    £2.10 Clubcard (£6.44/kg)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Fairy Fabric Conditioner 29 washes 899ml

    £3.30
    £2.25 Clubcard
  • Cadbury Raspberry Chocolate Mini Rolls Cakes 10 Pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Fairy Platinum Plus All In One Lemon Dishwasher 36 capsules 558g

    558g · £25.09/kg
    £14.00
    £11.00 Clubcard (£19.71/kg)
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Nestle Fab Strawberry Ice Lollies 6 X 58Ml

    6pk · £0.53 each
    £3.15
    £2.50 Clubcard (£0.42 each)
  • Chicago Town Large Takeaway Cheese Pizza 630G

    630g · £10.56/kg
    £6.65
    £4.65 Clubcard (£7.38/kg)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Fairy Max Power Eucalyptus Anti-Bacterial Washing Up Liquid 545ml

    £3.95
    £3.55 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)

    5pk · £0.69 each
    £3.45
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Spaghetti & Meatballs 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Leerdammer Light Cheese Slices 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Tesco Homebake Part Baked White Baguettes 2 Pack

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Tesco Pork Loin Steaks 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Tesco Egg Protein Pot 90G

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Old El Paso Regular Super Soft Flour Tortillas Wraps 8Pk 326G

    326g · £7.52/kg
    £2.45
    £2.10 Clubcard (£6.44/kg)
  • Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • graham's THE family DAIRY Protein 25g Mango Passionfruit & Papaya Pouch 200G

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Beyond Meat Beyond Burger Plant Based Burger

    2pk · £47.35/kg
    £5.35
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Chicken Triple Sandwich

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Nairn's Gluten Free Mini Cheese Snacks 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Tesco Smoked Streaky Bacon Rashers 14 Pack 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Yeo Valley Natural Greek Style Yogurt 450G

    450g · £7.56/kg
    £3.40
  • Onken Mango & Passion Fruit Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Butchers Choice 8 Cumberland Sausage 454G (C

    £2.00
  • Tesco Feta Semi Dried Tomato Pasta 290G

    290g · £11.03/kg
    £3.20
  • Tesco 16 Spicy Chorizo Slices 80G

    80g · £21.25/kg
    £1.70
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £8.08/kg
    £2.10
  • Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1

    1pk · £0.65 each
    £0.65
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Tesco Chicken & Chorizo Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.33/kg
    £2.80
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Tesco Large Wholemeal Baps 4 Pack

    4pk · £0.20 each
    £0.80
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Tesco 4 Smash Burger 340g

    340g · £16.76/kg
    £5.70
  • Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G

    375g · £11.20/kg
    £4.20
  • Tesco British Corned Beef 110g

    110g · £22.27/kg
    £2.45
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.46/kg
    £1.15
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Warburtons Protein Flatbreads 4 Pack Sliced

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Oykos Strawberry Luxury Greek Style Yoghurt Dessert 4x110g

    4pk · £26.82/kg
    £2.95
  • Yop Strawberry Yoghurt Drink 500g

    500g · £3.50/kg
    £1.75
  • Muller Corner Banana Chocolate Flakes Yogurt 124g

    124g · £9.27/kg
    £1.15
  • Tesco Cooked & Peeled King Prawns 150G

    150g · £29.33/kg
    £4.40
  • Binghams Potted Beef 100G

    100g · £25.00/kg
    £2.50
  • Genius Gluten Free Crumpets 4 pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £56.67/kg
    £0.85

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Outwood

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo