Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Morrisons Daily - Leeds South Parkway

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (155)

  • 0

    Maltesers Box 310g

    310g · £21.81/kg

    15% off

    £6.76

    £7.95

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.22/L

    20% off

    £2.44

    £3.05

  • 0

    Pom-Bear Original Potato Snacks 6 x 13g

    78g · £26.67/kg

    20% off

    £2.08

    £2.60

  • 0

    Lucozade Orange Crush 900ml

    900ml · £2.00/L

    20% off

    £1.80

    £2.25

  • 0

    Giant Cheesy Wotsits 130g

    130g · £17.85/kg

    20% off

    £2.32

    £2.90

  • 0

    Fruitshoot Orange 200ml 4pk

    800ml · £2.90/L

    20% off

    £2.32

    £2.90

  • 0

    Milky Way Crispy Rolls 112.5g

    113g · £15.02/kg

    25% off

    £1.69

    £2.25

  • 0

    Carte Dor Vanilla 900ml

    900ml · £4.59/L

    25% off

    £4.13

    £5.50

  • 0

    Galaxy Smooth Milk Chocolate Block Bar Vegetarian 100g

    100g · £19.60/kg

    20% off

    £1.96

    £2.45

  • 0

    Lucozade Energy Drink Original 900ml

    900ml · £2.00/L

    20% off

    £1.80

    £2.25

  • 0

    Hula Hoops Bbq Beef 24g 6pk

    144g · £16.94/kg

    20% off

    £2.44

    £3.05

  • 0

    Fruit Shoot Blackcurrant & Apple 200ml 4pk

    800ml · £2.90/L

    20% off

    £2.32

    £2.90

  • 0

    Itsu Satay Style Instant Noodles & Broth Pot

    66g · £28.94/kg

    25% off

    £1.91

    £2.55

  • 0

    Morrisons Wafer Thin Smoked Ham 170g

    170g · £13.76/kg

    10% off

    £2.34

    £2.60

  • 0

    Mars 4pk 160g

    160g · £13.81/kg

    25% off

    £2.21

    £2.95

  • 0

    Munchies Pouch 104g

    104g · £18.85/kg

    15% off

    £1.96

    £2.30

  • 0

    Douwe Egberts Pure Gold Medium Roast Instant Coffee 95g

    95g · £56.84/kg

    20% off

    £5.40

    £6.75

  • 0

    McCain's Hash Browns 625g

    625g · £3.58/kg

    35% off

    £2.24

    £3.45

  • 0

    Walkers Ready Salted 6pk

    150g · £15.73/kg

    20% off

    £2.36

    £2.95

  • 0

    Dr Pepper 2ltr

    2L · £1.12/L

    20% off

    £2.24

    £2.80

  • View all (155)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Morrisons Beef Rump Steak 255g

    255g · £28.24/kg
    £7.20
  • Morrisons Chicken Drumstick & Thigh 1.2kg

    1.2kg · £4.54/kg
    £5.45
  • Morrisons Stonebaked Pepperoni 285g

    285g · £14.21/kg
    £4.05
  • Pukka All Steak Pie 209g

    209g · £13.88/kg
    £2.90
  • Morrisons Whole Chicken 1.6kg

    1.6kg · £5.16/kg
    £8.25
  • Morrisons Diced Chicken 400g

    400g · £12.63/kg
    £5.05
  • Clover Spread 500g

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Morrisons Creamy Coleslaw 180g

    180g · £7.22/kg
    £1.30
  • Swedish Meatballs 200g

    200g · £5.75/kg
    £1.15
  • Lurpak Spreadable Sltd 400g

    400g · £15.13/kg
    £6.05
  • Morrisons Little Gem Lettuce

    1pk · £1.38 each
    £1.38
  • Morrisons Onions 3pk

    3pk · £0.48 each
    £1.45
  • Peach Rings 50g

    49g · £12.35/kg
    £0.60
  • Morrisons Baby Potatoes 1kg

    1kg · £1.75/kg
    £1.75
  • CheeseStrings Original 4pk

    80g · £28.75/kg
    £2.30
  • Activia Strawberry Gut Health Yogurt 4 x 115g (460g)

    460g · £6.96/kg
    £3.20
  • Muller Corner Delicious Creamy Yogurt Family Pack 4 x 136g (544g)

    544g · £8.00/kg
    £4.35
  • Morrisons Eggs Medium Free Range 12pk

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Schar Wholesome White Loaf Gluten Free 300g

    300g · £12.50/kg
    £3.75
  • Fridge Raider Slow Roast 70g

    70g · £29.29/kg
    £2.05
  • Warburtons Farmhouse 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Pork Farms Mini Pork Pies 4pk 200g

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g

    170g · £15.29/kg
    £2.60
  • Delicatessen Fine Eating German Frankfurters 12 x 20g (240g)

    240g · £4.33/kg
    10% off
    £1.04£1.15
  • Chicken Bites 200g

    200g · £5.75/kg
    £1.15
  • The Laughing Cow Original Cheese Triangles 120g

    120g · £20.83/kg
    £2.50
  • Morrisons Grated Mozzarella Cheddar 240g

    240g · £10.67/kg
    30% off
    £2.56£3.65
  • Morrisons Garlic 4pk

    4pk · £0.26 each
    10% off
    £1.04£1.15
  • Rustlers The Smokey BBQ Rib 157g

    157g · £15.92/kg
    £2.50
  • St Pierre Choc Crepes 6pk

    192g · £13.02/kg
    £2.50
  • Morrisons Wafer Thin Smoked Ham 170g

    170g · £13.76/kg
    10% off
    £2.34£2.60
  • Morrisons Sweetclem Easy Peel 600g

    600g · £2.50/kg
    £1.50
  • I can't believe it's not Butter! Original 450g

    450g · £4.22/kg
    £1.90
  • Morrisons Part Bake Crusty Roll 4pk

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Mixed Leaf Salad 100g

    100g · £13.00/kg
    £1.30
  • Delicatessen Fine Eating Tikka Bites 200g

    200g · £5.75/kg
    £1.15
  • Morrisons Loose Lemons

    1pk · £0.50 each
    £0.50
  • Morrisons Carrots 500g

    500g · £1.50/kg
    £0.75
  • Warburtons Crumpets 6pk

    6pk · £0.18 each
    £1.10

Bundles

View all (12)
  • Lunchtime Meal Deal

    £3.85
  • Heinz Tin Bundle

    £4.50
  • Muller Yogurt Bundle

    £3.00
  • Noodle Bowl Bundle

    £4.00
  • Batchelors Pasta N Sauce Bundle

    £2.00
  • Lucozade 900ml Bundle

    £4.00
  • Bagel Bundle

    £4.00
  • Greek Yoghurt Bundle

    £5.00
  • Cleaning Spray Bundle

    £5.00
  • Old El Paso Sauce Bundle

    £5.50
  • Cheese Bundle

    £5.00
  • 2 for £3 Pet Treats

    £3.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo