Lettuce & Salad Bags
Sainsbury's Baby Leaf Salad 90g
90g · £13.89/kg£1.25Sainsbury's Young Spinach 260g
260g · £7.31/kg£1.90
Dressings & Croutons
Heinz Salad Cream Original 425g
425g · £10.00/kg£4.25Sainsbury's Taste the Difference French Style Dressing 255ml
255ml · £12.55/L£3.20Pizza Express House Light Dressing 235ml
235ml · £16.60/L£3.90
Tomatoes
Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g
250g · £8.40/kg25% off£2.10£2.80Sainsbury's Flavouripe Tomatoes
6pk · £0.18 each£1.10Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes
250g · £8.40/kg£2.10Sainsbury's Taste the Difference Best of British Vine Tomatoes
250g · £11.20/kg£2.80
Cucumbers
Sainsbury's Whole Cucumber
1pk · £1.05 each£1.05
Avocados
Sainsbury's Avocado
2pk · £1.03 each£2.05
Peppers
Sainsbury's Sweet Peppers
3pk · £0.77 each£2.30
Chilli, Ginger & Garlic
Sainsbury's Large Garlic
1pk · £0.60 each£0.60