Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Leeds Burley Rd

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • McVitie's Mint Club Digestives 266g

    266g · £11.28/kg
    £3.00
    £2.60 Clubcard (£9.77/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Dettol Antibacterial Limescale Bathroom Cleaning Spray 750ml

    £3.55
    £3.10 Clubcard
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g

    272g · £22.06/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£12.87/kg)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Patak's Indian Korma Curry Sauce 450g

    450g · £7.00/kg
    £3.15
    £2.60 Clubcard (£5.78/kg)
  • Haribo Share The Happy Fizzy & Fruit Gums 352G

    352g · £11.08/kg
    £3.90
    £2.35 Clubcard (£6.68/kg)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Maltesers Mini Reindeer 59G

    59g · £33.90/kg
    £2.00
    £1.65 Clubcard (£27.97/kg)
  • Galaxy Smooth Milk Chocolate Bar Gift 360g

    360g · £15.97/kg
    £5.75
    £4.95 Clubcard (£13.75/kg)
  • Pringles Limited Edition Santa's Secret Flavour 165g

    165g · £18.79/kg
    £3.10
    £2.35 Clubcard (£14.24/kg)
  • Kinder Bueno Chocolate Eggs 80G

    80g · £41.25/kg
    £3.30
    £2.75 Clubcard (£34.38/kg)
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Santa 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
    £0.75 Clubcard (£25.86/kg)
  • M&M's Mini Milk Chocolate Crispy Santa Bag 55g

    4pk · £41.82/kg
    £2.30
    £1.95 Clubcard (£35.45/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3x41g

    123g · £22.36/kg
    £2.75
  • Tesco Thai Red Chicken Curry With Jasmine Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)

    5pk · £0.69 each
    £3.45
  • Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Steak & Ale Puff Pastry Pie 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Tesco Finest Avocado Each

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Tesco Raspberries 150G (C)

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Finest Ham Mushroom Mascarpone Woodfired Pizza 450g

    450g · £12.44/kg
    £5.60
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.47/kg
    £1.65
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Tesco Watermelon & Mango 230G

    230g · £13.48/kg
    £3.10
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack

    4pk · £0.50 each
    £2.00
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g

    272g · £22.06/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£12.87/kg)
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • New York Bakery The Original Bagels 5 Pack

    5pk · £0.49 each
    £2.45
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Little Gem 2 Pack (C)

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Finest 6 Cumberland Sausage 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Bird Eye Chillies (C) 25G

    25g · £56.00/kg
    £1.40
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Hovis Soft White Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Tesco Finest Belgian Sugar Waffles 90g

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Tesco Loose Red Peppers(C)

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Chicken & Chorizo Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Tesco Iceberg Lettuce Each (C)

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Leeds Burley Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo