Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Leeds Bramley

Allergens and info

0.40 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Haagen-Dazs Vanilla Ice Cream 460Ml

    £6.55
    £5.10 Clubcard
  • TOMMEE TIPPEE ULTIMATE FIT ORTHODONTIC SILICONE 18-36M 2 SOOTHERS

    1pk · £9.60 each
    £9.60
    £7.85 Clubcard (£7.85 each)
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £1.55/kg
    £3.10
    £2.55 Clubcard (£1.28/kg)
  • Tesco Baby Spinach 220G

    220g · £9.09/kg
    £2.00
    £1.50 Clubcard (£6.82/kg)
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • siggi's skyr Natural 0% fat Icelandic style yogurt 450g

    450g · £9.33/kg
    £4.20
    £2.85 Clubcard (£6.33/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Spiced Chicken Pops with Hot Maple Dip 240g

    240g · £14.58/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Health Bite & Sting Hydrocortisone Cream 1% 10g

    10g · £430.00/kg
    £4.30
    £3.85 Clubcard (£385.00/kg)
  • Tesco Finest Arctic Circle Prime Sharing Salmon Fillet 500g

    500g · £36.20/kg
    £18.10
    £15.10 Clubcard (£30.20/kg)
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco 18 Mini Savoury Eggs 216g

    216g · £11.34/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Mr Kipling Lemon Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.60 each
    £3.60
    £2.20 Clubcard (£0.37 each)
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)
  • The Gym Kitchen Tikka Dahl 250g

    250g · £11.00/kg
    £2.75
    £2.25 Clubcard (£9.00/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Ciabatta Loaf 270g

    270g · £10.74/kg
    £2.90
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg

    1kg · £8.10/kg
    £8.10
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Tesco British Barn Eggs 10 Pack

    10pk · £0.23 each
    £2.30
  • Creamfields Mature White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Satay Style Roast Chicken Breast Chunks 80g

    80g · £35.63/kg
    £2.85
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • siggi's skyr Natural 0% fat Icelandic style yogurt 450g

    450g · £9.33/kg
    £4.20
    £2.85 Clubcard (£6.33/kg)
  • Tesco Baby Spinach 220G

    220g · £9.09/kg
    £2.00
    £1.50 Clubcard (£6.82/kg)
  • Leerdammer Light Cheese Slices 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Finest Kidderton Ash Goat's Cheese 150g

    150g · £37.00/kg
    £5.55
  • La Famiglia Rana Prosciutto & Mozzarella Tortelloni 250G

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £8.57/kg
    £3.00
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Happy Egg Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.87/kg
    £8.15
  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco 2 Skinless Smoked Basa Fillets 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Tesco Baking Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Tesco Mashed Potato 450g

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • OGGS Confetti Traybake

    1pk · £9.30 each
    £9.30
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Linda McCartney's 6 Vegan Lincolnshire Sausages 270g

    270g · £10.93/kg
    £2.95
  • Tesco Cooked Beef Slices 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
  • Tesco Black Seedless Grapes 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco Spiced Chicken Pops with Hot Maple Dip 240g

    240g · £14.58/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Large Selection Grapes 800G Pack

    800g · £5.31/kg
    £4.25
  • Tesco Prime Cuts Honey Roast Ham 6 Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco 18 Mini Savoury Eggs 216g

    216g · £11.34/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Finest Sourdough with Sundried Tomato & Oregano 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco finest Free Range 12 Golden Yolk Eggs

    12pk · £0.45 each
    £5.45
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Stuffed Peppers 320G

    320g · £8.59/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Leeds Bramley

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo