Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - Lancaster

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Beer, Wine & Spirits
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet

Offers (681)

  • 0

    Birds Eye 4 Chicken Quarter Pounders 454g

    454g · £7.27/kg

    £3.30 off

    £3.30

    £6.60

  • 0

    Iceland 4 Pack Flamegrilled Shawarma Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Nobbly Bobbly Strawberry & Chocolate Nobbly Ice Lolly 4 x 60ml

    4pk · £6.25/L

    £1.50 off

    £1.50

    £3.00

  • 0

    Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg

    £1.32 off

    £4.50

    £5.82

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 3L Bottle

    3L · £1.30/L

    2 for £4.80

    £3.90

  • 0

    Diet Coke Cola 3L Bottle

    3L · £1.30/L

    2 for £4.80

    £3.90

  • 0

    Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg

    2 for £4.80

    £3.60

  • 0

    Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 60 Pack Breaded Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 50 (Approx.) Breaded Chicken Goujons 800g

    800g · £6.00/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Birds Eye Steamfresh Creamy Cheese Pasta Steam Whole Bag 400g

    400g · £5.25/kg

    £2.10 off

    £2.10

    £4.20

  • 0

    Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg

    2 for £4.80

    £3.00

  • 0

    Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg

    2 for £4.80

    £3.30

  • 0

    Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg

    2 for £4.80

    £2.70

  • 0

    Chicago Town Stuffed Crust Sweet Honey BBQ Salami Pizza 635g

    635g · £5.67/kg

    £2.40 off

    £3.60

    £6.00

  • 0

    Walkers Baked Snacks Cheese & Onion Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £20.91/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    5pk · £22.08/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.29/L

    3 for £6

    £2.58

  • View all (681)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Iceland 4 Pack MSC Tuna Steaks

    400g · £13.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Müller Corner Limited Edition Ice Cream Inspired Tropical Fruits 136g

    136g · £8.38/kg
    8 for £4.80
    £1.14
  • Iceland 170g Sirloin Steak

    170g · £35.29/kg
    3 for £14.40
    £6.00
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1kg

    1kg · £3.60/kg
    £3.60
  • Iceland 10pk Large Eggs

    £2.76
  • Iceland 250g Grated Mild Cheddar

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Bernard Matthews Chicken Mini Kievs 295g

    295g · £9.15/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 170g Brussels Pate

    170g · £8.82/kg
    £1.50
  • Iceland 1kg Cauliflower Florets

    1kg · £2.40/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £16.36/kg
    £2.70
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 12pk Large F/range Eggs

    £3.72
  • Iceland 600g Easy Peelers

    600g · £3.10/kg
    £1.86
  • Iceland 450g Fat Free Greek Yogurt

    450g · £2.67/kg
    £1.20
  • Dairylea 65g Ham & Cheese Lunchers

    65g · £30.46/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Iceland 1u Whole Cucumber

    £1.20
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    3pk · £21.95/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Kraft 165g Philadelphia

    165g · £16.36/kg
    £2.70
  • Munch Bunch Strawberry Yogurt Drink 4 x 90g (360g)

    4pk · £4.17/kg
    5 for £6
    £1.50
  • Iceland 6 Pack Salad Tomatoes

    £1.20
  • Iceland 6pk Mixed Weight F/range Eggs

    3 for £6
    £2.10
  • Utterly Butterly 500g

    500g · £3.96/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Wall's 4 Mini Pork Pies 200g

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Iceland 3 Pack Onions

    £1.20
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites Mini Packs 3 x 22.5g

    3pk · £29.33/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Iceland 8 Pack Tortilla Wraps

    496g · £3.27/kg
    £1.62
  • Fyffes 5 Handpicked Bananas

    5pk · £0.24 each
    £1.20
  • Just Like Butter Spread 450g

    450g · £2.67/kg
    £1.20
  • Delicatessen Fine Eating Cocktail Frankfurters 200g

    200g · £6.00/kg
    £1.20
  • Robby 6 Pack Strawberry Jelly

    300g · £4.60/kg
    5 for £6
    £1.38
  • Yoplait Wildlife Strawberry Flavour Choobs Yoghurt 222g (6 x 37g)

    6pk · £6.49/kg
    5 for £6
    £1.44
  • Wildlife Variety Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour 6 x 37g

    6pk · £6.49/kg
    5 for £6
    £1.44
  • Iceland 210g Wafer Thin Cooked Ham

    210g · £11.43/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple & Blackcurrant Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Clover Light Spread 500g

    500g · £4.56/kg
    £2.28
  • Müller Rice Strawberry 170g

    170g · £6.71/kg
    8 for £4.80
    £1.14
  • Wall's Medium Pork Pie 295g

    295g · £6.10/kg
    £1.80
  • Iceland 400g Seedless Mixed Grapes

    400g · £7.50/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cheerafa Fresh Peelable Cheese Sticks 4 x 20g (80g)

    4pk · £26.25/kg
    5 for £6
    £2.10
  • Iceland 10 Unsmoked Back Bacon 300g

    300g · £8.00/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Sharwood's 4 Plain Mini Naans

    4pk · £0.63 each
    £2.52
  • Ambrosia Rice Pudding 4 x 120g (480g)

    4pk · £7.38/kg
    2 for £6
    £3.54
  • ProActiv Buttery Taste 450g

    450g · £10.53/kg
    £0.96 off
    £4.74£5.70
  • Castelli Dried Grated Cheese 80g

    80g · £26.25/kg
    £2.10
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Sheldon's 6 Lancashire Oven Bottom Muffins

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Stork 1kg

    1kg · £4.80/kg
    £4.80
  • Iceland 450g Natural Greek Yogurt

    450g · £2.67/kg
    £1.20
  • Slimming World 300g Dauphinoise Potatoes

    300g · £14.00/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 125g Button Mushrooms

    125g · £9.60/kg
    £1.20

Month End Madness!

View all (15)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks Multipack Cheese Crisps 20x16.5g

    20pk · £13.64/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82
  • Walkers 20pk Meaty Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82
  • Little Duck MaxX 3 All Purpose Kitchen Roll

    3pk · £1.20 each
    £0.90 off
    £3.60£4.50
  • Coca-Cola Original Taste 24 x 330ml Cans

    24pk · £1.89/L
    £2.10 off
    £15.00£17.10

Viral Picks & Customer Favourites!

View all (20)
  • Birds Eye Southern Fried Chicken Popstars 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Tandoori Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    £4.80
  • Iceland 300g Halloween Spooky Chicken Shapes

    300g · £8.00/kg
    £2.40
  • Slimming World 500g Chicken Jalfrezi

    500g · £11.40/kg
    3 for £15
    £5.70
  • TGI Fridays 6 Pack Seasoned Tornado Potato Skewers

    450g · £10.67/kg
    £4.80
  • Myprotein 350g Chicken Carbonara

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Myprotein 350g Mango & Habanero Chicken With Rice

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Slimming World 550g Tomato & Mozzarella Pasta

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Myprotein 600g Sticky Honey Special Fried Rice

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Arrabbiata

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Tikka Makhani

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Fajita Mac & Cheese

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 375g Takeaway Hot Chicken Tikka Masala

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Myprotein 375g Char Siu Honey Chicken

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Slimming World 550g Chicken Burrito Lasagne

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Chicken Tikka & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 20 Pack Breaded Chicken Goujons (Non Flashed)

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Iceland 1.2kg Chunky Chips

    1.2kg · £2.00/kg
    £2.40
  • McCain Home Chips Crinkle 2.25kg

    2.25kg · £2.67/kg
    £6.00
  • Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70

Traitors - Who Can You Trust?

View all (75)
  • The Traitors 12 Pack The Round Table Jalapeno Wheel

    288g · £20.83/kg
    £6.00
  • Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 7 Chicken Dinosaurs 350g

    350g · £7.71/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews Chicken Mini Kievs 295g

    295g · £9.15/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 6 Golden Chicken Drummers 300g

    300g · £9.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • 800g Medium Tiger Bloomer

    800g · £2.63/kg
    £2.10
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 6 Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Honey Roast Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 2 Pack All Day Breakfast Scotch Eggs

    226g · £13.27/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Pastry Pantry 2 Pack Steak Bakes

    216g · £13.33/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 210g Wafer Thin Cooked Ham

    210g · £11.43/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 210g Wafer Thin Honey Roast Ham

    210g · £11.43/kg
    3 for £6
    £2.40

New For October!

View all (30)
  • Fang-Tastic 1u Candy Plate

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Scary Door Cover

    £1.20
  • Fangtastic Halloween 6 Greepy Crawly Spiders Web Decoration

    6pk · £0.20 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween 15 Spooky Glow Sticks

    15pk · £0.08 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween Light Up Pumpkin Lantern 20cm

    £1.80
  • Fang-Tastic 20u STRING Lights

    £1.80
  • Fantastic Halloween 4 Cobweb LED Tealights

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Fangtastic Halloween Felt Treat Bucket

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Character Drinking Bottle 500ml

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Novelty Glasses

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Make-Up Set

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Flashing LED Snap Band 3+

    £1.20
  • Fangtastic Halloween

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Water Game

    £1.20
  • Fang-Tastic 1 Unit Halloween Gel Window Stickers

    £1.80
  • Fang-Tastic 2 Pack Fright Tape

    £1.20
  • HARIBO 10 Trick or Treat Mini Bags 160g

    160g · £11.25/kg
    £1.80
  • Screamers Dip & Lick 15 Strawberry Flavour Sour Dip 225g

    225g · £10.67/kg
    £2.40
  • Sour Patch Kids 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Jelly Beans 80g

    80g · £15.00/kg
    £1.20

Protein Picks!

View all (82)
  • Iceland 270g Chinese Chicken Wings

    270g · £11.56/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 370g Barbecue Chicken Drumsticks

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Tikka Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 160g Cooked Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 190g

    190g · £17.05/kg
    £3.24
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 400g Roasted Chicken Thighs

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Müller Myprotein Banana Split Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Müller Myprotein Vanilla Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34
  • Whey Hey Blueberry Yogurt 200g

    200g · £7.50/kg
    5 for £6
    £1.50
  • Arla Protein Blueberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Arla Protein Strawberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Müller Myprotein Crunch Vanilla Yogurt 180g

    180g · £11.67/kg
    £0.30 off
    £2.10£2.40
  • Müller Myprotein Cookies & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Müller Myprotein Strawberries & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Müller Myprotein Chocolate Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34
  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Strawberry 169g

    169g · £11.72/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Arla Protein Strawberry Yogurt 200g

    200g · £9.60/kg
    5 for £6
    £1.92

Trending Now!

View all (46)
  • Blue Tree The Baby Guinness Cocktail Gift Set

    2pk · £96.00/L
    £9.60
  • Stella Artois

    £6.60
  • Cherry B Cherry Wine 200ml

    200ml · £48.00/L
    £9.60
  • Peach Bellini Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Bucks Fizz Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Baileys Original Irish Cream Liqueur 17% vol 70cl

    700ml · £29.14/L
    £20.40
  • Carthy's Winter Edition Country Cream Liqueur 70cl

    70cl · £13.29/L
    £1.50 off
    £9.30£10.80
  • Dandelione Prosecco 750ml

    750ml · £12.40/L
    £9.30
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • McVitie's 5 Jaffaween Spine - Chillin' Cherry Flavour Cake Bars

    5pk · £0.30 each
    £1.50
  • McVitie's Jaffa Cake Original Bars 5 Pack

    5pk · £0.30 each
    £1.50
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • Dan Cake Winter Edition Mini Rum Truffle Cakes 140g

    140g · £8.57/kg
    £1.20
  • Iceland 400g Xmas Iced F/cake Bar

    400g · £9.75/kg
    £3.90
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Mini Fairy Cakes

    £3.00
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Spooky Slices

    £2.70
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Mr Kipling 6 Chocolate & Orange Slices

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Gingerbread Frank Kit

    177g · £15.25/kg
    £2.70

Food Hall Chicken Shack

View all (17)
  • Iceland 600g Southern Fried Chicken Popsters

    600g · £7.00/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland Takeaway 500g Southern Fried Boneless Thighs

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Southern Fried Crsp Shrd Ch

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Takeaway 600g Southern Fried Chicken Thighs

    600g · £7.50/kg
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Chicken Drumsticks 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 475g Southern Fried Chicken Chunks

    475g · £10.11/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Chicken Wings 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Pepsi 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    £1.98
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 875g Mini Corn Cobs

    875g · £2.74/kg
    3 for £6
    £2.40

Food Hall Steak Night

View all (6)
  • Carte D'or Madagascan Vanilla Ice Cream Tub 900 ml

    900ml · £5.00/L
    £4.50
  • Carte D'or Rich Salted Caramel Ice Cream Tub 900 ml

    900ml · £5.00/L
    £4.50
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland Luxury 400g Mashed Potato

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 1 Thick Cut Sirloin Steak

    340g · £35.29/kg
    £12.00

Food Hall Burger Night

View all (17)
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 4 Pack Crispy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 4 Pack Spicy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Lamb Doner Double Cheese Burgers

    442g · £12.22/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 4 Minted Lamb Quarter Pounder 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Double Cheeseburger

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland Battered Onion Rings 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Iceland Sweet Potato Fries 600g

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 1.25 Crinkle Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 10 Pack Mature Coloured Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 10PK Mild Coloured Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 4 Quarterpounder Burgers

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70
  • Florette Sweet & Crunchy 180g

    180g · £6.67/kg
    £1.20

Food Hall The Big Slice

View all (5)
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Iceland 14 Pack Mozzarella Sticks (Non Flashed)

    210g · £14.29/kg
    £3.00
  • Iceland 900g Ridic Crispy Wedges

    900g · £3.67/kg
    £3.30

Food Hall China Town

View all (4)
  • Iceland Chicken Chow Mein 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Sharwood's Prawn Crackers 60g

    60g · £40.00/kg
    £2.40
  • Mayflower Chinese Style Medium Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Sharwood's Chinese Curry Sauce 425g

    425g · £7.62/kg
    £3.24

Food Hall Curry Classics

View all (9)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Korma 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Creamy Butter Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Jalfrezi 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80
  • Iceland 1.25 Straight Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40

Food Hall Chippy Tea

View all (8)
  • Harry Ramsden's 2 Pack Battered Atlantic Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Haddock Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Curry Sauce Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10
  • Harry Ramsden's 4 Battered Jumbo Pork Sausages 528g

    528g · £9.09/kg
    £4.80
  • Harry Ramsden's Chip Shop Mushy Pea Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10

Chilled 2 For £4.80

View all (23)
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Whole 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Arla BOB Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Almond No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Alpro Oat Original Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Oat No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Oranges

    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Red Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Mixed Grapes

    400g · £7.50/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Luxury 4 Pack Easy Peelers

    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless White Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 227g Strawberries

    227g · £14.54/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Iceland 125g Blueberries

    125g · £24.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00

Grocery 2 For £4.80

View all (8)
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Diet Coke Cola 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Coca-Cola Zero Sugar 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90

Frozen 3 For £12

View all (39)
  • Iceland Made With 100% Fish Fillet Strips Crispy 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Cod & Parsley Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Parsley Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 300g Cooked & Peeled King Prawns

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g

    220g · £24.55/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 14 Breaded Cod Fishcakes 700g

    700g · £6.86/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Chip Shop 2 Extra Large Beer Batter Fish 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Birds Eye 8 Delightful Haddock Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 280g Breaded Wholetail Scampi

    280g · £17.14/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 14 Fish Fingers 350g

    350g · £13.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 260g Peeled, Raw King Prawns

    260g · £20.77/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Stateside Diner Chinese Pork Ribs 570g

    570g · £8.42/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Minced Beef & Onion

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2kg Chicken Thighs

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g Diced Chicken Breast

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Iceland 1.2k Chicken Wings

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Boneless Chicken Thigh Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80

Frozen 5 For £6

View all (10)
  • Birds Eye 8 The Original Potato Waffles 454g

    454g · £5.29/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Whitby Seafoods Fish Bites 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Battered Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Chicago Town Rapid Slice Ham & Cheese Pizza Stonebaked Crust 140g

    140g · £21.43/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Chicago Town Rapid Slice Beef Kebab Pizza Stonebaked Crust 140g

    140g · £21.43/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    5 for £6
    £2.10
  • Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g

    284g · £7.61/kg
    5 for £6
    £2.16

Slimming World 3 For £12

View all (6)
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Yakitori Chicken & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Chicken Tikka & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 400g Bang Bang Chicken Lunch Bowl

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 2 Pack Apple Blackberry Cinnamon Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 300g Dauphinoise Potatoes

    300g · £14.00/kg
    3 for £12
    £4.20

Summer BBQ Skewers!

View all (11)
  • Iceland 4 Pack Glazed Skewer Sweet & Sour

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4pk Glazed Skewer Teriyaki

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Plain Chicken Skewers With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Flamegrilled Salt & Chilli Chicken skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Shawarma Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Garlic & Herb Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Salt & Pepper Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Sweet Chilli Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Beer, Wine & Spirits
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - Lancaster

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo