Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cheddar

  • Cathedral City Our Mature Cheddar 350g

    350g · £11.71/kg
    £4.10
  • Sainsbury's British Mature Cheddar Cheese 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Extra Mature British Cheddar 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Cathedral City Our Extra Mature Cheddar 350g

    350g · £12.43/kg
    £4.35
  • Sainsbury's Mature British Cheddar 220g

    220g · £13.18/kg
    £2.90
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar 350g

    350g · £16.14/kg
    £5.65
  • Applewood Original Smoky Cheddar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Mild British Cheddar 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Mature Cheddar 600g

    600g · £9.17/kg
    £5.50
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar 550g

    550g · £13.00/kg
    £7.15

Grated & Sliced Cheese

  • Sainsbury's British Mature Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Grated Mozzarella 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Loyd Grossman Italian Grated Cheese 80g

    80g · £38.75/kg
    £3.10
  • Sainsbury's Grated Parmigiano Reggiano DOP 120g

    120g · £35.42/kg
    £4.25
  • Sainsbury's 10 Gouda Slices 250g

    250g · £13.00/kg
    £3.25

Cheese Snacks

  • Dairylea Snackers Buttons Dairy Snack 57.5g

    58g · £35.65/kg
    £2.05
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    3pk · £25.20/kg
    £3.10
  • Dairylea Lunchers Ham N Cheese 65g

    65g · £31.54/kg
    £2.05
  • Babybel Mini Original Cheese 12 x 20g (240g)

    12pk · £20.21/kg
    £4.85
  • Dairylea 8 x Soft Cheese Triangles 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
  • Strings & Things Cheestrings 160g (8 x 20g)

    8pk · £23.75/kg
    £3.80

Spreadable Cheese

  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia 280g Original Family

    280g · £9.82/kg
    £0.85 off
    £2.75£3.60
  • Boursin Garlic & Herbs 150g

    150g · £27.67/kg
    £4.15
  • Sainsbury's Full Fat Soft Cheese 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Stamford Street Co. Soft Cheese 200g

    200g · £6.00/kg
    £1.20
  • Philadelphia Light 280g

    280g · £14.11/kg
    £3.95

Brie, Camembert & Soft Cheese

  • Le Rustique Jean Verrier Fromager Camembert 250g

    250g · £17.40/kg
    £4.35
  • Président Le Brie 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
  • Sainsbury's French Brie 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Sainsbury's British Somerset Brie 160g

    160g · £21.25/kg
    £3.40

Mozzarella & Burrata

  • Sainsbury's Mozzarella 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90

Parmesan

  • Sainsbury's Parmigiano Reggiano Cheese 200g

    200g · £27.75/kg
    £5.55

Feta & Goats Cheese

  • Sainsbury's Greek Feta 200g

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Odysea Feta 200g

    200g · £18.75/kg
    £3.75
  • Odysea Organic Feta 200g

    200g · £18.75/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British Soft Goats' Cheese 125g

    125g · £27.60/kg
    £3.45

Speciality & Other Cheese

  • Longley Farm Yorkshire Cottage Cheese Natural 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Halloumi 225g

    225g · £11.11/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Blue Stilton 220g

    220g · £18.86/kg
    £4.15
  • Saint Agur Blue Cheese 150g

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Violife Original Supreme Creamy 150g

    150g · £22.33/kg
    £3.35
  • Violife Original Grated 175g

    175g · £20.86/kg
    £3.65
  • Violife Epic Cheddar Flavour Block 200g

    200g · £20.00/kg
    £4.00
  • Violife 10 Original Slices 175g

    175g · £20.86/kg
    £3.65
  • Sainsbury's Lancashire Cheese 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Sainsbury's White Cheshire 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Wensleydale Creamery Original Yorkshire Wensleydale 200g

    200g · £18.25/kg
    £3.65
  • Sainsbury's Red Leicester 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Manchego 170g

    170g · £36.47/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Mascarpone Cheese 250g

    250g · £12.60/kg
    £3.15

Offers

  • Philadelphia 280g Original Family

    280g · £9.82/kg
    £0.85 off
    £2.75£3.60
  • View Yoghurt

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo