- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (2690)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
British Diced Beef 750g
750g · £13.33/kg£10.00Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 950g
950g · £7.47/kg£7.10Morrisons Tuna & Sweetcorn 400g
400g · £8.00/kg£3.20Lurpak Plantbased Spread 400g
400g · £11.48/kg10% off£4.59£5.10Lean British Diced Pork 445g
445g · £9.44/kg£4.20Philadelphia Original Soft Cheese 280g
280g · £14.11/kg£3.95Whole Medium Chicken 1.45kg-1.65kg
1.45kg · £4.38/kg£6.35Morrisons Market St British Sirloin Steak 227g
227g · £37.22/kg£8.45British Pork Loin Medallions 380g
380g · £13.42/kg£5.10Morrisons Market St Breaded Cod Fillets 300g
300g · £18.00/kg£5.40Mashed Potato 400g
400g · £3.13/kg£1.25Morrisons Market Street Pork And Beef Meatball 624g
624g · £8.17/kg£5.10Morrisons Beetroot Salad 250g
250g · £10.00/kg£2.50Morrisons British Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £12.40/kg£6.20Morrisons Shell On King Prawns 200g
200g · £22.50/kg£4.50Morrisons Hard Boiled Eggs 6pk 270g
270g · £12.78/kg£3.45Morrisons Chicken Thigh Fillets 600g
600g · £11.25/kg£6.75Clarence Court Burford Brown Med 6pk
6pk · £0.62 each£3.70Actimel Blueberry Yogurt Drink 8 x 100g
800g · £5.63/kg£4.50Old El Paso BBQ Pulled Pork Rice Bowl 400g
400g · £12.15/kg10% off£4.86£5.40Morrisons Austrian Smoked Cheese 125g
125g · £19.20/kg£2.40Yeo Valley Wholemilk Yogurt 150g
150g · £6.67/kg£1.00Biotiful Kefir Strawberry 1L
1L · £4.20/L£4.20Morrisons Unsmoked Gammon Joint 600g
600g · £9.00/kg£5.40Morrisons Shin Of Beef 500g
500g · £15.60/kg£7.80Morrisons Chicken Breast Fillet 1kg
1kg · £8.25/kg£8.25Morrisons Chicken Fillet 330g
330g · £8.33/kg£2.75Raspberries 250g
250g · £17.20/kg£4.30Mango 240g
240g · £12.71/kg£3.05Jasons Sunflower Seeded Protein Sourdough 580g
580g · £5.78/kg£3.35Morrisons Chicken Thigh Fillets 1kg
1kg · £8.40/kg£8.40Spinach 450g
450g · £5.44/kg£2.45Activia Strawberry 4 x 115g
460g · £7.17/kg£3.30Morrisons British 20% Beef Steak Mince 500g
500g · £7.10/kg£3.55Pukka Sausage Rolls 4pk 240g
240g · £10.00/kg£2.40Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Actimel Multifruit 12 x 100g
1.2kg · £4.75/kg£5.70
More Card prices
Morrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g
500g · £7.20/kg£3.60£2.88 loyalty card (£5.76/kg)Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Macaroni Cheese 400g
400g · £10.50/kg£4.20£3.36 loyalty card (£8.40/kg)Morrisons The Best Parma Ham 70g
70g · £60.00/kg£4.20£2.94 loyalty card (£42.00/kg)Morrisons The Best Butter Chicken Cooking Sauce 340g
340g · £7.65/kg£2.60£1.82 loyalty card (£5.35/kg)Morrisons The Best Buttermilk Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10£1.47 loyalty card (£0.37 each)Morrisons The Best Rigatoni 500g
500g · £5.20/kg£2.60£2.08 loyalty card (£4.16/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Veetee Heat & Eat Basmati Rice Pots 2x125g
250g · £5.80/kg£1.45£1.16 loyalty card (£4.64/kg)Morrisons Bbq Sauce 450g
450g · £3.44/kg£1.55£1.24 loyalty card (£2.76/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best 10 Fairtrade Ristretto Coffee Pods 10 X 52g
520g · £7.50/kg£3.90Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Mixed Radish 200g
200g · £5.75/kg£1.15Morrisons The Best Tomato & Olive Stir In 190g
190g · £11.84/kg£2.25Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Banoffee Pie 470g
470g · £14.04/kg£6.60Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Scotch Beef Quarter Pounder 454g
454g · £11.41/kg10% off£5.18£5.75Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g
220g · £12.68/kg10% off£2.79£3.10
In Store Prices 🏷️🏷️
Vitabiotics Ultra Vitamin C With Zinc Effervescent 20pk
20pk · £0.25 each£5.00Ueshima Tokyo Roast Ground Coffee 200g
200g · £25.00/kg£5.00Face Facts Menopause Skincare Hydro-Mist Face & Body 100ml
100ml · £29.90/L£2.99Branston Chilli Piccalilli 360g
360g · £6.94/kg£2.50Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Solution Eu Ltd Non Slip Training Seat
£6.00Bed Head Colour Goddess Conditioner 400ml
400ml · £16.25/L£6.50Garnier Olia Dark Blonde 7.0
£10.00Got2b Beach Matt Paste 100ml
100ml · £55.00/L£5.50Wisdom Daily Use Interdental Brushes 30 pack
30pk · £0.10 each£3.00Morrisons Kids Multivitamin & Omega Gummies Orange 60s
60pk · £0.08 each£5.00King C Gillette Beard Trimmer
£43.00Head & Shoulders Core Itchy 2 In 1 330ml
330ml · £15.15/L£5.00John Frieda Volume Lift Thickening Mousse 200ml
200ml · £45.00/L£9.00Clarinaze Allergy Spray 10ml
10ml · £1,000.00/L£10.00Sensodyne Clinical Protect Active White Toothpaste 75ml
75ml · £160.00/L£12.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00NIVEA Q10 Energy Fresh Look Eye Cream
15ml · £1,000.00/L£15.00Cherry Blossom Shoe Polish Dark Tan 40g
40g · £50.00/kg£2.00Lee Kum Kee Hoisin Sauce 210g
210g · £9.67/kg10% off£2.03£2.25
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Miniature Potatoes 500g
500g · £1.54/kg30% off£0.77£1.10Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £10.33/kg30% off£2.17£3.10Sweetcorn Cobs 2 pack
2pk · £0.58 each30% off£1.16£1.65Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g
100g · £13.70/kg30% off£1.37£1.95Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.18 each30% off£2.10£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £4.80/kg30% off£1.44£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.11 each30% off£2.21£3.15Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.56 each30% off£1.12£1.60Morrisons The Best Beef Lasagne With Pancetta 400g
400g · £7.45/kg30% off£2.98£4.25Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Potato & Egg Salad 275g
275g · £9.31/kg30% off£2.56£3.65Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £10.08/kg30% off£4.03£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45
McVities
McVities Digestives The Light One Cinnamon Flavour Biscuits 250g
250g · £9.20/kg2 for £3£2.30McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g
232g · £12.07/kg2 for £3£2.80McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g
300g · £7.67/kg2 for £3£2.30McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Hobnobs Dark Choc 262g
262g · £10.31/kg2 for £3£2.70McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90McVities White Hobnobs Biscuits 232g
232g · £11.64/kg2 for £3£2.70McVities Jaffa Digestives 250g
250g · £11.00/kg2 for £3£2.75
Back To Routine
Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £15.75/kg30% off£2.52£3.60Pineapple 300g
300g · £5.97/kg30% off£1.79£2.55Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £1.96/kg30% off£0.98£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g
120g · £15.75/kg30% off£1.89£2.70Astonish Concentrated Disinfectant Twilight Meadows 300ml
300ml · £4.00/L£1.20Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £7.24/kg30% off£1.23£1.75Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g
130g · £16.46/kg30% off£2.14£3.05