- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (85)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Asda Breaded Chicken Mini Fillets 305g
305g · £12.62/kg£3.85Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g
120g · £23.33/kg3 for £7£2.80Asda Classic Chicken Triple Sandwich
1pk · £3.85 each£3.85Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g
250g · £12.60/kg2 for £5.45£3.15Warburtons Original Seeded Batch Bread 800g
800g · £3.00/kg£2.40Ginsters Peppered Steak Slice 170g
170g · £16.47/kg£2.80Warburtons Medium Soft White Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)
120g · £23.75/kg£2.85Arla Protein Blueberry Yogurt 200g
200g · £9.25/kg£1.85Asda Melton Mowbray Pork Pie 140g
140g · £15.71/kg£2.20Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)
333g · £7.96/kg£2.65ASDA 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 310g
310g · £8.06/kg£2.50Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g
250g · £6.60/kg£1.65Warburtons 6 Sliced Soft White Rolls
6pk · £0.26 each£1.55Warburtons 6 Sliced Wholemeal Rolls
6pk · £0.26 each£1.55Asda Grower's Selection British Carrots 500g
500g · £1.40/kg£0.70Asda Chicken & Bacon Caesar Pasta Salad 290g
290g · £9.83/kg£2.85Warburtons Soft White Our Dough Bread 400g
400g · £5.75/kg£2.30Asda Scotch Egg 113g
113g · £14.60/kg£1.65Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g
165g · £12.97/kg£0.71 off£2.14£2.85Nomadic Yogurt & Oat Clusters Double Choc 169g
169g · £12.72/kg£2.15Warburtons Medium Sliced Wholemeal Bread 400g
400g · £3.13/kg£1.25Mission Wraps Original 367g
6pk · £0.31 each£1.85Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5 x 22.5g
112.5g · £21.69/kg£0.81 off£2.44£3.25ASDA Carrot Sticks with a Houmous Dip 100g
100g · £16.50/kg£1.65Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.70/kg5 for £5£1.35Warburtons 6 Crumpets
6pk · £0.18 each£1.05ASDA Hard Boiled Eggs 90g
90g · £18.33/kg£1.65Dairylea Cheese Slices 8 x 18.75g (150g)
150g · £14.67/kg£2.20Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 45g
45g · £36.67/kg£1.65Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g
400g · £14.25/kg£5.70Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Cathedral City Mature Cheddar 350g
350g · £9.54/kg£1.11 off£3.34£4.45Asda Mini Pork Pies 100g
2pk · £0.83 each£1.65Asda Chicken & Bacon Tortelloni 300g
300g · £8.17/kg£2.45Asda White Mushrooms 250g
250g · £5.00/kg£1.25Ginsters Cheese & Onion Slice 170g
170g · £16.47/kg£2.80ASDA Protein Tandoori Chicken Breast with a Yogurt & Mint Dip 80g
80g · £23.75/kg£1.90Feelin' Fresh
1pk · £1.90 each£1.90
Best Sellers 📈
Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml
100ml · £44.00/L£4.40RestrictedCalpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml
80ml · £56.88/L£4.55RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedAsda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml
500ml · £1.90/L£0.95Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g
100g · £26.50/kg£2.65Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr
114g · £24.56/kg£2.80McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes
110g · £15.91/kg£1.75Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g
140g · £7.50/kg£1.05Evian Still Natural Mineral Water 1.5L
1.5L · £1.30/L£1.95Fillipo Sansovino Prosecco 75cl
750ml · £13.93/L£10.45Smirnoff No. 21 Vodka Red Label 37.5% vol 70cl
700ml · £34.21/L£23.95Birds Eye Garden Peas 375g
375g · £5.87/kg£2.20Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g
567g · £5.11/kg3 for £7.50£2.90Ice Club Classic Ice Cubes 1kg
1kg · £1.90/kg£1.90Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g
120g · £23.33/kg3 for £7£2.80Warburtons 6 Crumpets
6pk · £0.18 each£1.05Warburtons Medium Soft White Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml
400ml · £4.00/L5 for £5£1.60Yazoo Strawberry Milk Drink 1L
1L · £2.65/L£2.65
Cosy Nights In🍂
Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g
45g · £30.00/kg£1.35Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £21.43/kg£2.40Galaxy Cookie Crumble Chocolate Bar 114g
114g · £24.12/kg£2.75
Life in the Express Lane 💚🚀
Feelin' Fresh
1pk · £1.90 each£1.90Fill Your Freezer
1pk · £7.50 each£7.50Heinz Mix & Match
1pk · £4.65 each£4.65Meal Deal
1pk · £5.00 each£5.00Picnic Picky Bits
1pk · £7.00 each£7.00Premium Meal Deal
1pk · £6.00 each£6.00Spritz Me! 🍊
1pk · £20.00 each£20.00The Big Brekkie
1pk · £10.00 each£10.00Yogurt Bowl
1pk · £6.00 each£6.00
In-Store Price Match
Asda Onion Rings 150g
150g · £9.00/kg£1.35Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml
100ml · £50.00/L£5.00RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedAsda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)
2.4kg · £1.92/kg£4.60Homefire Kiln Dried Logs
16.5L · £0.48/L2 for £10£8.00Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML
320ml · £3.91/L£1.25Kinder Surprise 20g
20g · £77.50/kg£1.55Barratt Flumps 20g
20g · £25.00/kg£0.50Oreo Vanilla Cookies 154g
154g · £11.04/kg£1.70ASDA Double Concentrate Tomato Puree 200g
200g · £5.00/kg£1.00Highland Spring Still Spring Water 1.5 Litre
1.5L · £0.67/L£1.00Schweppes Slimline Lemonade 2L
2L · £0.98/L£1.95Lucozade Energy Drink Orange 4x380ml
4pk · £2.76/L£4.20Ice Club Classic Ice Cubes 1kg
1kg · £1.90/kg£1.90528 Ice Cups
1pk · £1.90 each£1.90Mission Wraps Original 367g
6pk · £0.31 each£1.85Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g
250g · £6.60/kg£1.65Asda 10 Garlic Baguette Slices 260g
260g · £7.31/kg£1.90Quorn Crispy Nuggets 300g
300g · £11.00/kg£3.30