Lettuce & Salad Bags
Fresh & Naked Spinach 125G
125g · £13.60/kg£1.70£1.45 Clubcard (£11.60/kg)Tesco Baby Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco Spinach 500G
500g · £4.70/kg£2.35Tesco Sweet Gem Lettuce
2pk · £0.63 each£1.25£1.00 Clubcard (£0.50 each)Tesco Iceberg Lettuce Each
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack
2pk · £0.45 each£0.90Tesco Rocket & Babyleaf Salad 90g
90g · £17.78/kg£1.60Fresh & Naked Just Wild Rocket 60G
60g · £28.33/kg£1.70£1.45 Clubcard (£24.17/kg)Tesco Sweet & Crunchy Salad 250G
250g · £3.80/kg£0.95Tesco Romaine Hearts Twin Pack
2pk · £0.73 each£1.45Tesco Butterhead Lettuce
1pk · £1.20 each£1.20Fresh & Naked Just Lambs Lettuce 60G
60g · £28.33/kg£1.70£1.45 Clubcard (£24.17/kg)Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g
260g · £12.31/kg£3.20£2.80 Clubcard (£10.77/kg)Tesco Babyleaf Salad 90G
90g · £12.22/kg£1.10Tesco Butterhead Salad 80G
80g · £15.63/kg£1.25£1.10 Clubcard (£13.75/kg)Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.00/kg£1.20Tesco Shredded Iceberg 130G
130g · £5.00/kg£0.65Tesco Crispy Salad 220g
220g · £10.00/kg£2.20Tesco Growing Salad Cress Each
1pk · £0.55 each£0.55Tesco Mixed Leaf Salad 120G
120g · £12.92/kg£1.55
Fresh Herbs
Tesco Fresh Cut Coriander 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Basil 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Coriander 100G
100g · £15.50/kg£1.55Tesco Fresh Cut Chives 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Curled Leaf Parsley 30g
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Curled Parsley Medium Pot
1pk · £1.90 each£1.90Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems
2pk · £0.35 each£0.70Tesco Fresh Cut Rosemary 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Thyme 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Flat Leaf Parsley 100G
100g · £15.50/kg£1.55Tesco Fresh Cut Dill 20G
20g · £30.00/kg£0.60
Dressings & Croutons
Newmans Own Ranch Dressing 250Ml
£2.90Tesco Caesar Dressing 175Ml
£1.80Tesco Thousand Island Dressing 250Ml
£1.40Tesco Finest French Style Dressing 235ml
£2.95Newmans Own Italian Dressing 250Ml
£2.90Good4U Garlic & Herb Salad Topper 125g
125g · £19.20/kg£2.40Tesco Free From Salad Cream 440G
440g · £6.82/kg£3.00Tesco Finest Roasted Red Pepper and Garlic Pasta Dressing 235ml
£3.10£1.85 ClubcardTesco Finest Balsamic Dressing 235ml
£2.95Dr Wills Chipotle Ranch Dressing 245g
245g · £18.78/kg£4.60Tesco Garlic & Herb Croutons 100G
100g · £12.00/kg£1.20Tesco Olive Oil & Sea Salt Croutons 100G
100g · £12.00/kg£1.20Tesco Garlic & Herb Dressing 250Ml
£1.40Tesco Caesar Dressing 250Ml
£1.40Tesco French Style Dressing 250Ml
£1.40Tesco Honey & Mustard Dressing 250Ml
£1.40Pizza Express Honey & Mustard Dressing 235Ml
£3.40Pizza Express House Salad Dressing 235Ml
£3.40Pizza Express Caesar Salad Dressing 235Ml
£3.40Mary Berry's Blue Cheese Dressing 235Ml
£4.55Tesco Finest Sicilian Lemon & Basil Pasta Dressing 235ml
£3.10£1.85 ClubcardHeinz Salad Cream 425G
425g · £9.88/kg£4.20Heinz 30% Less Fat Salad Cream 415g
415g · £10.12/kg£4.20Mary Berrys Light Salad Dressing 235Ml
£4.55Heinz Salad Cream 605G
605g · £8.51/kg£5.152 for £7.20 ClubcardHeinz Salad Cream Light 605G
605g · £8.51/kg£5.152 for £7.20 ClubcardCrouton Company Garlic & Herb Croutons 40G
40g · £20.00/kg£0.80Tesco Italian style Dressing 250ml
£1.40Stockwell & Co Salad Cream 450Ml
£1.10Cardini's Original Caesar Salad Dressing 350ml
£3.90Tesco Salad Cream 450Ml
£2.25Cardini's Light Caesar Dressing 350ml
£3.90Heinz 70% Less Fat Salad Cream 415g
415g · £10.12/kg£4.20Mary Berrys Salad Dressing 235Ml
£4.55Tesco Finest Salsa Verde Pasta Dressing 235ml
£3.60£2.35 ClubcardHellmann's Real Thousand Island Salad Dressing & Dip Sauce 250ml
£2.65Tesco Fat Free Vinaigrette Dressing 250Ml
£1.40
Tomatoes
Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g
300g · £8.50/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Classic Round Tomatoes 6 Pack
6pk · £0.17 each£1.00Tesco Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Tomatoes On The Vine 500G
500g · £3.50/kg£1.75Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardNightingale Farms Cherry Tomatoes 250G
250g · £3.40/kg£0.85Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Organic Cherry Tomatoes On The Vine 200g
200g · £12.00/kg£2.40Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £5.69/kg£1.45
Cucumbers
Tesco Organic Whole Cucumber
1pk · £1.50 each£1.50Tesco Baby Cucumbers 200G
200g · £6.50/kg£1.30Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00
Avocados
Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco Ripen At Home Avocados 3Pack
3pk · £0.88 each£2.65Tesco Finest GEM Avocado Twin Pack
2pk · £1.98 each£3.95Tesco Ready To Eat Large Avocados Each
1pk · £1.35 each£1.35
Peppers
Tesco Finest Sweet Mini Peppers 220G
220g · £10.23/kg£2.25Nightingale Farms Peppers 375G
375g · £6.40/kg£2.40Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g
180g · £12.50/kg£2.25Tesco Sweet Peppers 500G
500g · £4.60/kg£2.30Tesco Green Peppers Each
1pk · £0.75 each£0.75
Spring Onions & Celery
Tesco Bunched Spring Onions 100G
100g · £7.00/kg£0.70£0.60 Clubcard (£6.00/kg)Tesco Organic Spring Onions 100G
100g · £15.00/kg£1.50Tesco Celery
1pk · £0.90 each£0.90Tesco Organic Celery
1pk · £1.80 each£1.80
Chilli, Ginger & Garlic
Tesco Garlic 4 Pack
4pk · £0.24 each£0.95Tesco Large Garlic
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Organic Garlic 3 Pack
3pk · £0.42 each£1.25Tesco Ginger 100g
100g · £15.00/kg£1.50Tesco Finger Chillies 80G
80g · £16.25/kg£1.30Tesco Bird Eye Chillies 25G
25g · £40.00/kg£1.00Tesco Red Chillies 60G
60g · £10.83/kg£0.65Tesco Mixed Chillies 65G
65g · £10.00/kg£0.65