Berries
Rosedene Farms Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Blueberries 250G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Raspberries 150G
150g · £17.00/kg£2.55Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Rosedene Farms Blackberries 150G
150g · £14.00/kg£2.10Tesco Blackberries 150G
150g · £22.00/kg£3.30
Bananas
Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)
Citrus Fruit
Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Jaffa Easy Peelers 600g
600g · £5.25/kg£3.15Tesco Lemons 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95£1.70 Clubcard (£0.43 each)Tesco Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Tesco Limes Minimum 5 Pack
5pk · £0.27 each£1.35Tesco Oranges Each
1pk · £0.50 each£0.50Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £2.83/kg£1.70Tesco Red Grapefruit
1pk · £0.60 each£0.60Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15
Apples & Pears
Tesco Granny Smith Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Tesco Pink Lady Apples 5 Pack
5pk · £0.67 each£3.35Rosedene Farms Gala Apples 6 Pack
6pk · £0.38 each£2.30Tesco Braeburn Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Golden Delicious Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Rosedene Farms Small Apple 6 Pack
6pk · £0.21 each£1.25Tesco Braeburn Apple Each
1pk · £0.50 each£0.50Parrs Milk Chocolate Retro Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Decorated Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Toffee Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G
550g · £4.18/kg£2.30Rosedene Farms Small Pear Pack 550G
550g · £2.55/kg£1.40
Grapes
Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Grapes 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90Suntrail Farms Grapes 500G
500g · £3.40/kg£1.70
Prepared Fruit
TESCO Pomegranate 200g
200g · £14.25/kg£2.85Tesco Mango 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)Tesco Pineapple 450g
450g · £8.22/kg£3.70Tesco Apple & Grape Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Apple Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Pineapple Fingers 80G
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Pineapple Chunks 145G
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Watermelon Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Tropical Tray 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Apple and Peanut Butter Dip 110g
110g · £20.00/kg£2.20Tesco Pink Lady Apple Pot 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Kiwi, Melon & Strawberries 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Melon Fingers 80g
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Mango & Passion Fruit Pot 250g
250g · £15.60/kg£3.90Tesco Mango Chunks 120G
120g · £15.83/kg£1.90
Other Fruit
Tesco Figs Minimum 3 Pack
3pk · £0.93 each£2.80£1.80 Clubcard (£0.60 each)Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Tesco Pomegranates Each
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Perfectly Ripe Mango
1pk · £0.95 each£0.95Zespri Jumbo Sungold Kiwifruit
1pk · £1.40 each£1.40Tesco Passion Fruit 3 Pack
3pk · £0.55 each£1.65Tesco Plums 400G
400g · £5.38/kg£2.15Tesco Dragon Fruit Each
1pk · £4.05 each£4.05£3.60 Clubcard (£3.60 each)Tesco Persimmons Minimum 2 Pack
2pk · £1.20 each£2.40Tesco Watermelon
1pk · £4.70 each£4.70Tesco Honeydew Melon
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Perfectly Ripe Plums 325G
325g · £10.62/kg£3.45