Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Mornings Made Better
    Mornings Made Better
  • Freshers Week
    Freshers Week
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Top picks

  • Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L
    £2 off
    £3.75£5.75
  • Arla Lacto Free Semi Skimmed Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L
    £0.80 off
    £1.35£2.15
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg
    £1.50 off
    £2.00£3.50
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Peeled Coldwater Prawns MSC 150g

    150g · £33.33/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg
    £0.90 off
    £1.85£2.75
  • Andrex Ultimate Quilts 9 Rolls

    9pk · £0.63 each
    £1.05 off
    £5.70£6.75
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Arla Lacto Free Whole Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L
    £0.80 off
    £1.35£2.15
  • Sainsbury's British Fresh 2 Pork Loin Steaks 240g

    240g · £15.00/kg
    3 for £12
    £3.60
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Sea Salt & Cider Vinegar Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Regina Blitz Household Towel

    £1.55 off
    £3.45£5.00
  • Highland Spring Eco Bottle Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Tropicana Smooth Orange with No Bits 1.5L

    1.5L · £2.20/L
    £1.65 off
    £3.30£4.95
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £8.13/kg
    £1.75 off
    £3.25£5.00
  • Diet Coke Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pringles Paprika 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30

Fruit

  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Oranges, Taste the Difference x4

    4pk · £0.54 each
    25% off
    £2.14£2.85
  • Sainsbury's Figs 140g

    3pk · £8.93/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20

Vegetables

  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Echalion Shallots

    400g · £3.85/kg
    25% off
    £1.54£2.05
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's British Sweet Spear Carrots, Taste the Difference 450g

    450g · £3.76/kg
    25% off
    £1.69£2.25
  • Sainsbury's Shiitake Mushrooms, Taste the Difference

    120g · £13.17/kg
    25% off
    £1.58£2.10

Salad & Herbs

  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 200g

    200g · £7.00/kg
    £0.40 off
    £1.40£1.80

Milk, Eggs, Dairy

  • Arla Lacto Free Semi Skimmed Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L
    £0.80 off
    £1.35£2.15
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £8.13/kg
    £1.75 off
    £3.25£5.00
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £1.75/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30
  • Anchor Salted Butter 200g

    200g · £8.50/kg
    £1.15 off
    £1.70£2.85
  • Alpro Vanilla Dairy Free Soya Yoghurt Alternative 500g

    500g · £4.50/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Flora Buttery 450g

    450g · £4.78/kg
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Arla Lacto Free Whole Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L
    £0.80 off
    £1.35£2.15
  • Lurpak Lighter Slightly Salted 400g

    400g · £8.13/kg
    £1.75 off
    £3.25£5.00
  • Alpro Greek Style Plain Dairy Free Yoghurt Alternative 400g

    400g · £5.63/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Flora Lighter 450g

    450g · £4.78/kg
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Alpro Soya No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £1.75/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30
  • Cravendale Semi Skimmed 1L

    1L · £1.40/L
    £0.60 off
    £1.40£2.00
  • Alpro Greek Style Strawberry Raspberry Dairy Free Yoghurt Alternative 150g

    150g · £7.00/kg
    £0.45 off
    £1.05£1.50

Cheese

  • Philadelphia 280g Original Family

    280g · £9.82/kg
    £0.85 off
    £2.75£3.60

Yoghurt

  • Sainsbury's Taste the Difference Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £4.58/kg
    25% off
    £2.29£3.05
  • Onken Mango, Papaya, Passion Fruit 450g

    450g · £3.89/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon Curd Yogurt 150g

    150g · £5.73/kg
    25% off
    £0.86£1.15
  • The Collective Great Dairy Strawberry Suckies 90g

    90g · £6.67/kg
    £0.60 off
    £0.60£1.20
  • Sainsbury's West Country Black Cherry Yogurt, Taste the Difference 150g

    150g · £5.73/kg
    25% off
    £0.86£1.15
  • Onken Cherry 450g

    450g · £3.89/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50

Meat, Poultry, Fish

  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Peeled Coldwater Prawns MSC 150g

    150g · £33.33/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Sainsbury's British Smoked Cooked Crispy Bacon rashers 50g

    50g · £76.00/kg
    2 for £6
    £3.80
  • Sainsbury's Italian Cubetti Di Pancetta 200g

    200g · £18.00/kg
    2 for £6
    £3.60
  • Sainsbury's Inspired to Cook Italian Beechwood Smoked Diced Pancetta 200g

    200g · £18.00/kg
    2 for £6
    £3.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon & Herb Chicken Schnitzel 350g

    350g · £14.57/kg
    25% off
    £5.10£6.80
  • Sainsbury's British Pork & Apple Sausages, Taste the Difference x6 400g

    400g · £8.15/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsbury's Slow Cooked British Pork Ribs Smokey BBQ Sauce 646g (Serves 2)

    646g · £9.29/kg
    £1.15 off
    £6.00£7.15
  • Sainsbury's British Fresh 2 Pork Loin Steaks 240g

    240g · £15.00/kg
    3 for £12
    £3.60
  • Sainsbury's 4 Classic Breaded Chicken Steaks 505g

    505g · £6.93/kg
    £0.75 off
    £3.50£4.25
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's British Pork Sausages, Taste the Difference x6 400g

    400g · £8.15/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsbury's Fishcakes Scottish Salmon x2 270g

    270g · £8.33/kg
    £0.40 off
    £2.25£2.65
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Unsmoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    6pk · £2.76/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsburys British Pork Chipolata sausages, Taste the Difference x12 375g

    375g · £8.69/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsbury's 2 Garlic & Herb Chicken Kyivs 260g

    260g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £3.25£3.75

Meat Alternatives

  • Beyond Burger Original Plant-Based Patties 2 x 113g (226g)

    2pk · £15.49/kg
    £1.65 off
    £3.50£5.15
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05

Deli, Dips, Food To Go

  • Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg
    £1 off
    £3.50£4.50
  • Sainsbury's Soured Cream & Chive Dip 200g

    200g · £5.50/kg
    £0.35 off
    £1.10£1.45
  • Sainsbury's Spanish Spicy Chorizo Ring 225g

    225g · £16.44/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Deli Express British Honey Roast Cooked Ham Slices x4 150g

    150g · £23.67/kg
    2 for £6
    £3.55
  • Deli Express British Drury Lane Cooked Ham Slices x4 150g

    150g · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Giant Couscous & Feta Salad 220g

    220g · £17.05/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Double Stuffed Halkidiki Olives 160g

    160g · £29.38/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Caramelised Onion Quiche 400g

    400g · £14.50/kg
    3 for £10
    £5.80
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Traditional Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Holy Moly Guacamole 150g

    150g · £13.33/kg
    £0.50 off
    £2.00£2.50
  • Deli Express Butter Roast Cooked British Chicken Slices x5 150g

    150g · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Inspired to Cook Spanish Diced Chorizo 2 x 75g (150g)

    2pk · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Gran Cotto, Taste the Difference 110g

    110g · £38.64/kg
    3 for £10
    £4.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Falafels 144g

    144g · £32.64/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Nocellara Del Belice Olives 160g

    160g · £29.38/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's 20 Mini Sausage Rolls 200g

    200g · £9.75/kg
    £0.80 off
    £1.95£2.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Moroccan Style Chicken & Chickpea Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Higgidy Spinach, Red Pepper & Greek Feta Quiche 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.60 off
    £3.70£5.30
  • Sainsbury's Roasted Garlic Aioli, Limited Edition, Taste the Difference 170g

    170g · £21.76/kg
    3 for £10
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Mini Melton Mowbray Pork Pies 200g

    200g · £17.50/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Sunsoaked Tomatoes 230g

    230g · £21.74/kg
    3 for £10
    £5.00
  • Higgidy Cheddar & Caramelised Onion Chutney Rolls 160g

    160g · £16.88/kg
    £1.05 off
    £2.70£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Coleslaw 300g

    300g · £5.27/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • Sainsbury's Roasted Red Pepper Houmous 200g

    200g · £5.50/kg
    £0.35 off
    £1.10£1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Petits Pois & Ham Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Ultimate Steak Pie 250g

    250g · £15.00/kg
    25% off
    £3.75£5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Mature Cheddar Coleslaw 300g

    300g · £6.77/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Carrot & Honey Roast Parsnip Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Masala Spiced Cauliflower Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40

Bakery

  • Thorntons 10 Millionaires Bites

    10pk · £0.13 each
    £1.05 off
    £1.25£2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Mini Melton Mowbray Pork Pies 200g

    200g · £17.50/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 All Butter Croissants 228g

    4pk · £11.01/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's Buttermilk Pancakes, Taste the Difference x4

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Half Ciabatta, Taste the Difference x2

    270g · £8.07/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's Sultana Scones, Taste the Difference x4

    4pk · £0.51 each
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Strawberry Jam & Cream Doughnuts 2x63g

    126g · £13.49/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Pave Rolls, Taste the Difference x4 300g

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Thorntons 10 Brownie Bites

    10pk · £0.13 each
    £1.05 off
    £1.25£2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Ultimate Steak Pie 250g

    250g · £15.00/kg
    25% off
    £3.75£5.00
  • Sainsbury's Blueberry Pancakes, Taste the Difference x4 240g

    4pk · £0.44 each
    25% off
    £1.76£2.35

Pizza, Pasta, Ready Meals

  • Sainsbury's Taste the Difference Pesto & Parmesan Pasta 185g

    185g · £20.27/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Caramelised Onion Quiche 400g

    400g · £14.50/kg
    3 for £10
    £5.80
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Mini Melton Mowbray Pork Pies 200g

    200g · £17.50/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Pizza Express Margherita Mozzarella 245g

    245g · £12.24/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • Pizza Express American Pepperoni 250g

    250g · £12.00/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • Sainsbury's Baby Potatoes with Herbs 385g

    385g · £3.12/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Lamb Moussaka 400g

    400g · £11.35/kg
    25% off
    £4.54£6.05
  • Sainsbury's Taste the Difference Slow Cooked Beef Bourguignon 545g

    545g · £14.94/kg
    25% off
    £8.14£10.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Roasted Garlic & Extra Virgin Olive Oil Flatbread 195g

    195g · £12.87/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 750g

    750g · £9.31/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Higgidy Spinach, Red Pepper & Greek Feta Quiche 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.60 off
    £3.70£5.30
  • TTD Slmi P'ciutto ham Chorizo Pizza 455g

    455g · £9.80/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Slow Cooked British Beef Casserole With Rich Red Wine Gravy & Mixed Vegetables 300g (Serves 1)

    300g · £10.83/kg
    £1 off
    £3.25£4.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Ultimate Steak Pie 250g

    250g · £15.00/kg
    25% off
    £3.75£5.00
  • Aunt Bessie's 10 Glorious Golden Yorkshires 190g

    190g · £11.84/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • TTD P'ciutto Mushroom Masc Pizza 480g

    480g · £9.29/kg
    25% off
    £4.46£5.95

Desserts

  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 110g (2 x 55g)

    2pk · £15.45/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Tiramisu Italian Dessert 500g

    500g · £6.80/kg
    £0.50 off
    £3.40£3.90
  • Sainsbury's Strawberry Trifle 600g

    600g · £5.17/kg
    £0.64 off
    £3.10£3.74

Ice Cream

  • Cadbury Dairy Milk Ice Creams 4 x 90ml (360ml)

    4pk · £8.33/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Ben & Jerry's Half Baked Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Cadbury Flake 99 Cones 4 x 125ml (500ml)

    4pk · £8.00/L
    £2 off
    £4.00£6.00
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Solero Ice Cream Sticks Exotic 3x 90 ml

    270ml · £8.33/L
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • Ben & Jerry's Caramel Chew-Chew Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Magnum Mini Classic, Almond & White Chocolate Ice Cream Sticks 6 x 55ml

    6pk · £12.12/L
    £1.50 off
    £4.00£5.50
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Fab Strawberry Ice Lollies 6x58ml

    6pk · £5.75/L
    £0.90 off
    £2.00£2.90
  • Cadbury Flake Vanilla Ice Cream with Cadbury Flake Pieces 425ml

    425ml · £10.59/L
    £1.75 off
    £4.50£6.25
  • Kelly's Cornish Clotted Cream 950ml

    950ml · £3.16/L
    £1.50 off
    £3.00£4.50

Frozen

  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg
    £1.50 off
    £2.00£3.50
  • Goodfella's New York Style Fully Loaded Pepperoni 532g

    532g · £5.64/kg
    £2.25 off
    £3.00£5.25
  • Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g

    403g · £8.68/kg
    £2 off
    £3.50£5.50
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • McCain Lightly Spiced Wedges 650g

    650g · £2.31/kg
    £1.55 off
    £1.50£3.05
  • Dr. Oetker Ristorante Pepperoni-Salame Pizza 320g

    320g · £7.03/kg
    £1.55 off
    £2.25£3.80
  • Birds Eye 2 Crunchy Southern Fried Chicken 180g

    180g · £13.89/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Strong Roots Crispy Sweet Potato Fries 500g

    500g · £6.00/kg
    £0.95 off
    £3.00£3.95
  • Dr. Oetker Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £6.72/kg
    £1.55 off
    £2.25£3.80
  • Birds Eye 2 Crunchy Hot & Spicy Chicken 180g

    180g · £13.89/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • McCain Crispy Hash Browns 625g

    625g · £3.20/kg
    £0.95 off
    £2.00£2.95
  • Birds Eye 2 Crispy Tempura Battered Chicken 170g

    170g · £14.71/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Birds Eye The Original Alphabites 456g

    456g · £4.93/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05

Crisps, Snacks, Biscuits

  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg
    £0.90 off
    £1.85£2.75
  • Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Walkers Quavers Cheese Multipack Snacks 6x16g

    6pk · £19.27/kg
    £0.80 off
    £1.85£2.65
  • LU Le Petit Beurre Biscuits With Butter & a Hint of Salt 167g

    167g · £7.49/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Weetabix 24 Biscuits

    24pk · £0.13 each
    £0.85 off
    £3.00£3.85
  • Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g

    170g · £9.71/kg
    £0.60 off
    £1.65£2.25
  • LU Cookie with Chunky Rich Chocolate Chips 184g

    184g · £6.79/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Doritos Dip or Load Salted Tortilla Chips Sharing Crisps 230g

    230g · £8.04/kg
    £0.95 off
    £1.85£2.80
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £12.33/kg
    £1.30 off
    £1.85£3.15
  • Sainsbury's Sea Salt & Cider Vinegar Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • SUN Bites Sweet Chilli High Fibre Snacks Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £11.67/kg
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Peter's Yard Original Sourdough Crackers 90g

    90g · £22.22/kg
    £0.60 off
    £2.00£2.60
  • Pringles Paprika 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Walkers Baked Snacks Cheese & Onion Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £14.02/kg
    £0.80 off
    £1.85£2.65
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £12.33/kg
    £0.90 off
    £1.85£2.75
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    5pk · £13.20/kg
    £1 off
    £1.65£2.65
  • Pringles Salt & Vinegar 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Sainsbury's Gourmet Sea Salt Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Thai Sweet Chilli Crisps, Taste The Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Cheddar & Spring Onion Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Sea Salted Ridge Cut Hand Cooked Crisps 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Pringles Sour Cream & Onion 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Pringles Texas BBQ Sauce 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30

Chocolate & Sweets

  • Cadbury Dairy Milk Marvellous Creations Jelly Popping Candy Chocolate Bar 160g

    160g · £14.06/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Aero Bubbles Peppermint Chocolate 92g

    92g · £13.59/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Rowntree's Randoms Sweets Sharing Bag 150g

    150g · £9.00/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75
  • Terry's Chocolate Orange 145g

    145g · £12.41/kg
    £0.85 off
    £1.80£2.65
  • Cadbury Wispa 4 x 27.75g Chocolate Bar

    112g · £17.41/kg
    £0.55 off
    £1.95£2.50
  • Maltesers Multipack Chocolate Reindeers 5 x 29g

    5pk · £3.45/kg
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Carton 240 g

    240g · £16.67/kg
    £1.50 off
    £4.00£5.50
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut Chocolate Bar 180g

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Rowntree's Fruit Pastilles 143g

    143g · £9.44/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75
  • Cadbury Dairy Milk 180g Classic Chocolate Bar

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 33.5g Chocolate Bar

    134g · £14.55/kg
    £0.55 off
    £1.95£2.50
  • Cadbury Milk Tray Chocolate 312g

    312g · £12.82/kg
    £3.50 off
    £4.00£7.50
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • HARIBO 600g

    600g · £6.67/kg
    £1 off
    £4.00£5.00
  • Cadbury Crunchie 4 x 32g Chocolate Bar

    128g · £15.23/kg
    £0.55 off
    £1.95£2.50
  • Aero Peppermint Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Guylian The Original Seashells 22 Chocolates with Hazelnut Praliné Filling 250g

    250g · £24.00/kg
    £2.25 off
    £6.00£8.25
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Aero Milk Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Cadbury Twirl Bars 3 x 43g (129g)

    3pk · £15.12/kg
    £0.55 off
    £1.95£2.50
  • Rowntree's Fruit Gums 150g

    150g · £9.00/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75
  • Cadbury Dairy Milk Whole Nut Chocolate Bar 180g

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Picnic 4 x 38g Chocolate Bar

    152g · £12.83/kg
    £0.55 off
    £1.95£2.50

Fruit Juice & Smoothies

  • Tropicana Smooth Orange with No Bits 1.5L

    1.5L · £2.20/L
    £1.65 off
    £3.30£4.95
  • innocent Citrus Defence, Mandarin, Carrot, Apple & Ginger Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Copella Cloudy Apple 1.35L

    1.35L · £2.22/L
    £1.15 off
    £3.00£4.15
  • Copella Apple & Elderflower 1.35L

    1.35L · £2.22/L
    £1.15 off
    £3.00£4.15
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • innocent Berry Energise, Strawberry, Cherry, Apple & Guarana Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Tropicana Original Orange with Juicy Bits 1.5L

    1.5L · £2.20/L
    £1.65 off
    £3.30£4.95
  • innocent Tropical Focus, Guava, Pineapple, Apple & Blue Spirulina Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Orange Juice with Bits, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • innocent Green Energise, Kiwi, Cucumber, Apple & Matcha Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • innocent Berry Defence, Raspberry, Cranberry, Pomegranate & Apple Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95

Water, Soft Drinks, Mixers

  • Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L
    £2 off
    £3.75£5.75
  • Highland Spring Eco Bottle Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Schweppes Slimline Lemonade 2L Bottle

    2L · £0.50/L
    £0.75 off
    £1.00£1.75
  • Ribena Blackcurrant Squash 850ml

    850ml · £2.06/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Sprite Lemon Lime 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £0.65 off
    £1.75£2.40
  • Diet Coke Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Max 2 Litres

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Diet Coke No Caffeine Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Coca-Cola Zero Sugar Zero Caffeine 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Max Cherry 2 Litres

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Max Lime 2 Litres

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Diet 2Liters

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75

Cooking Sauces & Ingredients

  • Dolmio Sauce for Pasta Bake Creamy Tomato 450g

    450g · £4.44/kg
    £0.90 off
    £2.00£2.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Gravy Granules 200g

    200g · £9.95/kg
    25% off
    £1.99£2.65
  • Patak's The Original 2 Korma Paste Pots 2 x 70g

    2pk · £11.43/kg
    £0.55 off
    £1.60£2.15

Tins & Cans

  • Sainsbury's Taste the Difference Sunsoaked Tomatoes 230g

    230g · £21.74/kg
    3 for £10
    £5.00
  • Heinz BIG SOUP Chunky Chicken and Vegetable 400g

    400g · £4.13/kg
    £0.75 off
    £1.65£2.40
  • Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g

    400g · £4.13/kg
    £0.75 off
    £1.65£2.40
  • Batchelors Cup a Soup 4 Minestrone with Croutons Sachets 94g

    94g · £14.36/kg
    £0.45 off
    £1.35£1.80
  • Batchelors Cup a Soup 4 Cream of Vegetable with Croutons Sachets 122g

    122g · £11.07/kg
    £0.45 off
    £1.35£1.80

Sugar, Flour, Baking

  • Sainsbury's Taste the Difference Madagascan Vanilla Extract 38ml

    38ml · £63.16/L
    25% off
    £2.40£3.20

Rice, Pasta, Pulses, Noodles

  • Tilda Pure Original Basmati 500g

    500g · £4.40/kg
    £1.15 off
    £2.20£3.35
  • Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g

    90g · £11.11/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Sainsbury's Orzo Pasta, Taste the Difference 500g

    500g · £3.60/kg
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sharwood's Medium Egg Noodles 226g

    226g · £7.08/kg
    £0.70 off
    £1.60£2.30
  • Batchelors Pasta 'N' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour 99g

    99g · £10.10/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Batchelors Pasta 'N' Sauce Mac 'N' Cheese 99g

    99g · £10.10/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Batchelors Pasta 'N' Sauce Chicken & Mushroom Flavour 99g

    99g · £10.10/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Batchelors Pasta 'N' Sauce Cheese & Broccoli 99g

    99g · £10.10/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30

Table Sauces & Condiments

  • Sainsbury's Caramelised Onion Chutney, Taste the Difference 230g

    215g · £8.88/kg
    25% off
    £1.91£2.55

Tea, Coffee, Hot Drinks

  • Nescafé Vanilla Latte 8 x 18.5g (148g)

    8pk · £11.15/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35
  • Twinings English Breakfast 40 Tea Bags 100g

    100g · £25.00/kg
    £0.90 off
    £2.50£3.40
  • Cadbury Instant Hot Chocolate 300g

    300g · £10.00/kg
    £1.40 off
    £3.00£4.40
  • Nescafé Original 190g

    190g · £27.63/kg
    £1.90 off
    £5.25£7.15
  • Twinings The Earl Grey 40 Tea Bags 100g

    100g · £25.00/kg
    £0.90 off
    £2.50£3.40
  • Nescafe Cappuccino 8 x 15.5g (124g)

    8pk · £13.31/kg
    £0.95 off
    £1.65£2.60
  • Nescafe Latte 8 x 18g (144g)

    8pk · £11.46/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35
  • Nescafe Cappuccino Decaf Unsweetened Taste 7 x 15g (105g)

    7pk · £15.71/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35

Cereal & Cereal Bars

  • Kellogg's Crunchy Nut 500g

    500g · £6.00/kg
    £0.85 off
    £3.00£3.85
  • Weetabix 24 Biscuits

    24pk · £0.13 each
    £0.85 off
    £3.00£3.85
  • Quaker Rolled Porridge Oats 1kg

    1kg · £2.25/kg
    £1.15 off
    £2.25£3.40
  • Weetabix Crispy Minis Chocolate Chip 500g

    500g · £5.50/kg
    £1.55 off
    £2.75£4.30
  • Kellogg's Rice Krispies Multigrain Shapes 350g

    350g · £8.57/kg
    £1 off
    £3.00£4.00
  • Kellogg's 8 Variety Packs 196g

    196g · £12.76/kg
    £0.95 off
    £2.50£3.45
  • Kellogg's Crunchy Nut Clusters Chocolate 400g

    400g · £7.50/kg
    £0.90 off
    £3.00£3.90
  • Weetos Delicious Chocolatey Hoops 420g

    420g · £6.55/kg
    £0.90 off
    £2.75£3.65

Jams, Honey, Spreads

  • Sainsbury's Taste the Difference Pistachio Créme 300g

    300g · £15.50/kg
    25% off
    £4.65£6.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Hazelnut Créme 300g

    300g · £10.37/kg
    25% off
    £3.11£4.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45

Laundry, Cleaning, Household

  • Andrex Ultimate Quilts 9 Rolls

    9pk · £0.63 each
    £1.05 off
    £5.70£6.75
  • Regina Blitz Household Towel

    £1.55 off
    £3.45£5.00
  • Ecover Lemon & Aloe Vera Sensitive Washing-Up Liquid 450ml

    450ml · £4.44/L
    £0.50 off
    £2.00£2.50

Gifts, Parties, Toys

  • Cadbury Milk Tray Chocolate 312g

    312g · £12.82/kg
    £3.50 off
    £4.00£7.50
  • Guylian The Original Seashells 22 Chocolates with Hazelnut Praliné Filling 250g

    250g · £24.00/kg
    £2.25 off
    £6.00£8.25
  • View Save with Nectar Prices

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo