Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Chocolate Profiteroles 235G

    235g · £11.06/kg
    £2.60
  • Tesco Finest Dine In Salted Caramel Profiteroles 6pk

    124g · £37.50/kg
    £4.65
  • Tesco 6 Chocolate Eclairs 160G

    160g · £18.13/kg
    £2.90
  • Tesco Ready To Serve Custard 1Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Ambrosia Devon Custard 500G

    500g · £5.60/kg
    £2.80
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Ambrosia Light 30% Less Sugar & Fat Custard 500G

    500g · £5.60/kg
    £2.80
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Tesco Fresh Custard 500G

    500g · £5.90/kg
    £2.95
  • Ambrosia Deluxe Custard - Madagascan Vanilla 2 x 120g

    2pk · £20.00/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£17.08/kg)
  • Ambrosia Deluxe Custard 400G

    400g · £7.38/kg
    £2.95
  • Ambrosia Deluxe Custard 750g

    750g · £5.40/kg
    £4.05
  • Tesco Ready To Serve Custard 400G

    400g · £3.75/kg
    £1.50
  • Ambrosia Devon Custard 1Kg

    1kg · £4.05/kg
    £4.05
  • Tesco Reduced Fat Custard 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Ambrosia Devon Custard 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Devon Custard Chocolate 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Chocolate Devon Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Light Devon Custard 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Tesco Finest Vanilla Custard 500g

    500g · £7.50/kg
    £3.75
  • Tesco Ready To Serve Custard 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Ambrosia Devon Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Low Fat Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Ready To Eat Devon Custard 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • Ambrosia Ready To Eat Light Devon Custard 4 X 120G

    120g · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • TESCO 12 Mini Eclairs 140g

    140g · £11.43/kg
    £1.60
  • Angel Delight Strawberry Jelly & Strawberry Bobba Bubble 4x130g

    4pk · £25.38/kg
    £3.30
  • Ambrosia Devon Custard Banana 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Gu Toffee Apple Hot Dessert 2x72g

    2pk · £66.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£52.78/kg)
  • Hartley's Raspberry Jelly 6x125g

    6pk · £28.80/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£24.40/kg)
  • Hartley's Sugar Free Strawberry Jelly 6x115g

    6pk · £33.04/kg
    £3.80
    £3.05 Clubcard (£26.52/kg)
  • Cadbury Caramilk Golden Caramel Chocolate Dessert Pot 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Chocolate Trifles 3 x 119g 357g

    357g · £5.74/kg
    £2.05
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Tesco Tiramisu Dessert 500g

    500g · £9.30/kg
    £4.65
  • Tesco Strawberry Trifles 3 x 135g (405g)

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Tesco Caramel Panna Cotta Dessert 2 X120g

    2pk · £25.00/kg
    £3.00
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Dessert with Twirl Pieces 345g

    345g · £12.03/kg
    £4.15
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 4x175g

    4pk · £20.86/kg
    £3.65
  • Tesco Lemon Fool 114g

    114g · £11.40/kg
    £1.30
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Jelly 4x175g

    4pk · £20.86/kg
    £3.65
  • Tesco Raspberry Trifles 3 x 135g 405g

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Hayden's Strawberry Trifle Dessert 472g

    472g · £9.00/kg
    £4.25
  • Tesco Mandarin In Orange Flavour Jelly 4 x 120g

    480g · £4.48/kg
    £2.15
  • Hartley's Sugar Free Raspberry Jelly 125g

    115g · £8.70/kg
    £1.00
  • Hartley's Orange Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Gü Chocolate & Honeycomb Dessert 2x86.5g

    2pk · £56.98/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£40.12/kg)
  • View all (75)

Sponge Puddings

  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Auntys Spotted Dick Steamed Puddings 2 Pack 190G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Sticky Toffee Pudding 400G

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Gu Double Chocolate Brownie Dessert 2X79g

    2pk · £62.03/kg
    £4.90
  • Tesco Hot Chocolate Fudge Pudding 500g

    500g · £9.90/kg
    £4.95
  • Tesco Chocolate Sponge Puddings 2 Pack 210g

    2pk · £32.86/kg
    £3.45
  • Gü Victoria Sponge Cake Pots Dessert 2x 74g

    2pk · £70.27/kg
    £5.20
    £3.75 Clubcard (£50.68/kg)
  • Gü Chocolate Fudge Cake Pots Dessert 2x 68g

    2pk · £76.47/kg
    £5.20
    £3.75 Clubcard (£55.15/kg)
  • Haydens Apple Sponge Pudding 400g

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding 400 g

    400g · £17.13/kg
    £6.85
    £5.35 Clubcard (£13.38/kg)
  • Cadbury Milk Chocolate Puddings 2X95g

    2pk · £33.16/kg
    £3.15
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco 2 Sticky Toffee Puddings 220g

    2pk · £31.36/kg
    £3.45

Cheesecakes

  • Gu Salted Pistachio Cheesecake Dessert (2x74.5g)

    2pk · £66.22/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£46.62/kg)
  • English Cheesecake Company Reese's Peanut Butter Cheesecake Slice 180g

    180g · £27.22/kg
    £4.90
  • English Cheesecake Company Pistachio Creamy Cheesecake Slice 180g

    180g · £26.94/kg
    £4.85
  • Gü Caramelised Biscuit Cheesecake Dessert 2x82g

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Tesco Strawberry Cheesecake 3 X 100G

    3pk · £32.50/kg
    £3.25
  • Tesco Finest Dark Chocolate Mirror Glaze Cheesecake Slices 180g

    2pk · £51.67/kg
    £4.65
  • Gu White Chocolate & Raspberry Cheesecake Dessert (2x80.5g)

    2pk · £61.25/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£43.13/kg)
  • Tesco Finest 2 Triple Chocolate Ombre Cheesecake Slices 180g

    2pk · £51.11/kg
    £4.60
  • Gu Ultimate Chocolate Cheesecake Dessert 2x85g

    2pk · £57.65/kg
    £4.90
  • English Cheesecake Company 2 Vanilla & Biscoff Cheesecake Slices 180g

    180g · £27.22/kg
    £4.90
  • Gü Zillionaire Cheesecake Dessert 2 x 84.5g

    2pk · £58.33/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£41.07/kg)
  • Gu Salted Caramel Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gu New York Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £60.00/kg
    £4.20
  • Gu Strawberry & Clotted Cream Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gu Key Lime Pie Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £70.00/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£49.29/kg)

Chilled Desserts

  • Milkybar Milk Slices 4X26g

    4pk · £69.23/kg
    £1.80
  • Kinder Milk Slice Milk And Honey 3 X 28G

    3pk · £57.14/kg
    £1.60
  • Ferrero Kinder Pingui 4 X 30G

    4pk · £86.67/kg
    £2.60
  • Tesco Mini Churros 205g

    205g · £27.07/kg
    £5.55
  • The Pizza Company Cookie Dough Dessert 150G

    150g · £32.00/kg
    £4.80
  • Cadbury Dairy Milk Dessert with Freddo 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Bonne Maman Mango Yoghurt Mousse 2 x 70g

    2pk · £36.43/kg
    £2.55
    £1.85 Clubcard (£26.43/kg)
  • Aero Pistachio & Chocolate Mousse 4 x 58g

    4pk · £41.38/kg
    £2.40
  • Bonne Maman Milk Chocolate Mousse 4x70g

    4pk · £63.57/kg
    £4.45
  • Ambrosia Deluxe Rice Pudding - Madagascan Vanilla 2 x 110g

    2pk · £21.82/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£18.64/kg)
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Apple & Raspberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Original & Strawberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Tesco Creamy Rice Pudding 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Stockwell & Co. Rice Pudding 400G

    400g · £1.13/kg
    £0.45
  • Muller Rice Strawberry Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Muller Rice Original Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Ambrosia Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Light Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Ambrosia Ready To Eat Creamed Rice Pudding 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • Bonne Maman Strawberry Mousse 2 x 70g

    2pk · £35.00/kg
    £2.45
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Nestle Milkybar Mousse 4 X55g

    4pk · £44.55/kg
    £2.45
  • Nestle After Eight Mousse 4X57g

    4pk · £58.77/kg
    £3.35
  • Tesco Finest Salted Caramel Mousse 100G

    100g · £16.00/kg
    £1.60
  • Ski Strawberry Mousse 4 X60g

    4pk · £31.67/kg
    £1.90
  • Tesco Chocolate Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Aero Orange & Chocolate Mousse 4 x 58g

    4pk · £42.24/kg
    £2.45
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Mousse 4 x 60g

    4pk · £35.83/kg
    £2.15
  • CADBURY DAIRY MILK MOUSSE 4x45g

    4pk · £0.61 each
    £2.45
  • Tesco Strawberry Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Tesco Finest 12 Macaron Selection 144g

    144g · £30.21/kg
    £4.35

Cakes

  • Ms Molly's Chocolate Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Decorate your own Vanilla Traybake cake

    1pk · £19.00 each
    £19.00
  • Ms Molly's Madeira Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Finest Chocolate Selection Mini Cupcakes 9 Pack

    9pk · £0.55 each
    £4.95
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Hello Kitty Pink Sponge Celebration Cake

    1pk · £19.00 each
    £19.00
  • Tesco Celebration Cupcakes - Vanilla 6 Pack

    6pk · £1.08 each
    £6.45
  • Tesco Vanilla Tray Bake

    1pk · £12.00 each
    £12.00
    £10.60 Clubcard (£10.60 each)
  • McGhee's Family Bakers Chocolate Old School Cake 4 pack

    4pk · £0.61 each
    £2.45
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Carrot Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Double Chocolate Swiss Roll

    1pk · £2.95 each
    £2.95
  • Tesco Classic Madeira Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Toasty Walnut Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Iced Madeira Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Reids Rhubarb & Ginger Loaf Cake

    1pk · £3.95 each
    £3.95
  • Tesco Slinky White Chocolate face Caterpillar cake

    1pk · £12.35 each
    £12.35
  • Tesco Fuzzy Caterpillar Cake

    1pk · £12.35 each
    £12.35
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Ms Molly's Jumbo Chocolate & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Ms Molly's Jumbo Strawberry & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Mr Kipling Exceedingly Good Battenberg Cake

    230g · £10.65/kg
    £2.45
  • Reids Lemon & Sultana Loaf Cake

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Reids Cherry Loaf Cake

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Reids Ginger Loaf Cake

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Tesco Half & Half Cake

    1pk · £21.00 each
    £21.00
  • Tesco Genoa Fruit Cake

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • Tesco Strawberry Jam Victoria Sponge Cake 360g

    360g · £13.75/kg
    £4.95

Crumbles, Pies & Tarts

  • Mr Kipling Jam Tarts Cakes 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Egg Custard Tarts 4 Pack

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Finest 2 Raspberry Tarts 220G

    220g · £22.50/kg
    £4.95
  • Tesco Raspberry Bakewell Tart 350g

    350g · £15.86/kg
    £5.55
  • McGhee's 4 Pack Assorted Tarts

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Tesco Morello Cherry Bakewell Tart 410G

    410g · £9.27/kg
    £3.80
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • McGhee's Pineapple Tarts 4 Pack

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Tesco Free From Assorted Jam Tarts 6 Pack

    6pk · £0.53 each
    £3.15
  • Tesco Finest Zingy Raspberry, Passion Fruit and Pistachio Tarts 160g

    2pk · £66.25/kg
    £5.30
  • Tesco Mixed Berry Crumble 445g

    445g · £6.52/kg
    £2.90
  • Tesco Assorted 6 Jam Fruity Tarts

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Tesco Free From Caramelised Apple Crumble Pies 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
  • Mr Kipling Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Tesco Apple Lattice Pie 500G

    500g · £9.10/kg
    £4.55
  • Tesco Free From Bramley Apple Pies 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Mr Kipling Strawberries & Cream Cake Tarts 4 pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)

Canned Desserts

  • Tesco Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Tesco Reduced Fat Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Ambrosia Creamed Rice Sultanas & Nutmeg 400G Tin

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Auntys Strawberry Steamed Puddings 2X95g

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Ambrosia Deluxe Rice Pudding Dessert 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Ambrosia Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Low Fat Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Creamed Semolina 400G Tin

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Ambrosia My Mini Rice 6 x 55g

    6pk · £61.82/kg
    £3.40
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo