Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - Airdrie

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet

Offers (717)

  • 0

    Birds Eye 4 Chicken Quarter Pounders 454g

    454g · £7.27/kg

    £3.30 off

    £3.30

    £6.60

  • 0

    Diet Coke Cola 24 x 330ml Cans

    24pk · £1.26/L

    £4.41 off

    £9.99

    £14.40

  • 0

    Irn Bru 24pk Xtra

    7.92L · £1.14/L

    £4.62 off

    £9.00

    £13.62

  • 0

    Chicago Town Stuffed Crust Sweet Honey BBQ Salami Pizza 635g

    635g · £5.67/kg

    £2.40 off

    £3.60

    £6.00

  • 0

    Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g

    560g · £9.64/kg

    3 for £12

    £5.40

  • 0

    Grill House 350g Spicy Doner Kebab Meat

    350g · £13.71/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Grill House 350g Garlic Doner Kebab Meat

    350g · £13.71/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Greggs 2 Chicken Bakes 306g

    306g · £13.73/kg

    3 for £12

    £4.20

  • 0

    Greggs 4 Sausage Rolls 427g

    427g · £9.84/kg

    3 for £12

    £4.20

  • 0

    Greggs 2 Steak Bakes 280g

    280g · £15.00/kg

    3 for £12

    £4.20

  • 0

    Birds Eye 8 Chicken Burgers 400g

    400g · £7.88/kg

    £3.15 off

    £3.15

    £6.30

  • 0

    Irn Bru 24pk Diet

    7.92L · £1.14/L

    £4.62 off

    £9.00

    £13.62

  • 0

    Chicago Town Takeaway Dough Stuffed Crust Loaded Cheese Pizza 630g

    630g · £5.71/kg

    £2.40 off

    £3.60

    £6.00

  • 0

    Young's 2 Breaded Extra Large Fish Fillets 300g

    300g · £18.00/kg

    3 for £12

    £5.40

  • 0

    Young's Chip Shop 2 Extra Large Beer Batter Fish 300g

    300g · £18.00/kg

    3 for £12

    £5.40

  • 0

    Iceland 4 Breaded Jumbo Cod & Parsley Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 750g Soy Ginger Honey Chicken Stir Fry

    750g · £6.40/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Chicken and Prawn Paella 750g

    750g · £6.40/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Chicken & Chorizo Pasta 750g

    750g · £6.40/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g

    403g · £6.70/kg

    £2.70 off

    £2.70

    £5.40

  • View all (717)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Iceland 250g Grated Mozzarella

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • The Daily Bakery Luxury 4pk Tiger Rolls

    £1.80
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Warburtons 4 Fruity Teacakes

    4pk · £0.42 each
    £1.68
  • Warburtons Original Seeded Batch 800g

    800g · £2.85/kg
    £2.28
  • Iceland 400g Extra Mature Cheddar

    400g · £9.45/kg
    2 for £6
    £3.78
  • Iceland 210g Wafer Thin Honey Roast Ham

    210g · £11.43/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Mattessons Smoked Pork Sausage Original 130g

    130g · £16.54/kg
    3 for £6
    £2.15
  • Iceland 750g Extra Mature Cheddar

    750g · £7.76/kg
    £5.82
  • Müller Light Greek Style Lemon 4 x 115g (460g)

    4pk · £6.52/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Mrs Unis Spicy Foods Golden Chicken Pakora with a Spicy Chilli Dip 200g

    200g · £10.00/kg
    £2.00
  • Yoplait Yop Raspberry Flavour Drinkable Yogurt 825g

    825g · £2.18/kg
    £0.60 off
    £1.80£2.40
  • Iceland 400g Medium Cheddar

    400g · £9.45/kg
    2 for £6
    £3.78
  • Müller Myprotein Cookies & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Ambrosia Rice Pudding 4 x 120g (480g)

    4pk · £7.38/kg
    2 for £6
    £3.54
  • Heinz Original Sandwich Spread 300g

    300g · £6.80/kg
    £2.04
  • Iceland 325g Scottish 5% Lean Beef Mince

    325g · £16.62/kg
    £5.40
  • Fridge Raiders Smoky BBQ Chicken Bites 3 x 22.5g

    3pk · £29.33/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Yoplait Wildlife Fromage Frais Pots 810g 3 x (6 x 45g)

    810g · £3.70/kg
    £3.00
  • Iceland 125g Button Mushrooms

    125g · £9.60/kg
    £1.20
  • Iceland 250g Grated Mature Cheddar

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Castelli Parmigiano Reggiano 100g

    100g · £33.60/kg
    £3.36
  • Galloway Medium Scottish Cheddar 350g

    350g · £15.43/kg
    £5.40
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Iceland 250g Mild Coloured Cheddar

    250g · £13.20/kg
    2 for £5.40
    £3.30
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Flavour Jelly Pots 4 x 175g (700g)

    4pk · £5.14/kg
    £3.60
  • Müller Rice Apple Vanilla Custard 4 x 170g (680g)

    4pk · £4.85/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Bells 4 Scotch Pies

    4pk · £0.90 each
    £3.60
  • Bells 2 Chicken Curry Pies

    2pk · £1.29 each
    £2.58
  • Bells 2 Bridies

    2pk · £1.05 each
    £2.10
  • Iceland 4 Pack Atlantic Haddock Fillets

    500g · £16.80/kg
    £8.40
  • Mattessons Smoked Pork Sausage Twist of Chilli 130g

    130g · £16.54/kg
    £2.15
  • Warburtons The True Taste of Wholemeal 800g

    800g · £2.40/kg
    £1.92
  • Utterly Butterly 500g

    500g · £3.96/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Philadelphia 3pk Philidelphia Cheese Dippe

    126g · £19.05/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Warburtons Original Toastie 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 350g

    350g · £10.29/kg
    £3.60
  • Strings & Things Cheestrings 80g (4x20g)

    4pk · £27.75/kg
    3 for £6
    £2.22
  • Cathedral City Our Extra Mature Cheddar 350g

    350g · £10.29/kg
    £3.60
  • Galloway Scottish Cheddar 10 Slices 200g

    200g · £16.50/kg
    £3.30
  • Bells 2 Scotch Pies

    2pk · £1.05 each
    £2.10
  • 10 Pack Mini Chicken Tikka Skewers

    100g · £28.20/kg
    3 for £6
    £2.82
  • Dairylea Dunkers Nachos (3 x 43g) 129g

    3pk · £20.93/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 2 Pack Salmon Fillets With Garlic & Lemon Butter

    280g · £23.57/kg
    £6.60
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £11.70/kg
    £2.34
  • Iceland 5 Smoked Back Bacon Rashers 150g

    150g · £8.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Iceland 250g Cheese Mature Coloured Ched

    250g · £13.20/kg
    2 for £5.40
    £3.30
  • Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Onken Cherry 450g

    450g · £5.20/kg
    £2.34

Month End Madness!

View all (26)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Activia Peach Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Mango Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Seriously Good Mayonnaise 775g

    775g · £3.87/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Light Mayonnaise 815g

    815g · £3.68/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Frosties 470g

    470g · £6.38/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks Multipack Cheese Crisps 20x16.5g

    20pk · £13.64/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers Quavers Cheese Flavour Potato Snacks Cheesy Variety Pack 20 x 16g

    20pk · £14.06/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers French Fries Flavour Crispy Potato Snacks 20 x 18g

    20pk · £12.50/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82

Viral Picks & Customer Favourites!

  • Pukka 2x Chicken & Vegetable Pies

    2pk · £10.31/kg
    £3.30
  • Pukka 2x Beef & Vegetable Pies

    2pk · £10.31/kg
    £3.30

Traitors - Who Can You Trust?

View all (49)
  • Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg
    3 for £6
    £2.70
  • 800g Medium Tiger Bloomer

    800g · £2.63/kg
    £2.10
  • Bells 2 Scotch Pies

    2pk · £1.05 each
    £2.10
  • Bells 2 Bridies

    2pk · £1.05 each
    £2.10
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Honey Roast Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 18 Slice Cooked Ham

    180g · £13.33/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 210g Wafer Thin Honey Roast Ham

    210g · £11.43/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • S:a:l:a:d:s Tomato & Herb Pasta 200g

    200g · £13.50/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 130g Cooked Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Chicken & Sweetcorn Deli Filler 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 200g Sour Cream&chiv Dip

    200g · £11.10/kg
    3 for £6
    £2.22
  • 10 Pack Mini Chicken Tikka Skewers

    100g · £28.20/kg
    3 for £6
    £2.82
  • 10 Pack Mini Chicken Satay Skewers

    100g · £28.20/kg
    3 for £6
    £2.82
  • Deli Co 10 Crumbed Lean Ham Slices 200g

    200g · £15.00/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Deli Co 10 Cooked Lean Ham Slices 200g

    200g · £15.00/kg
    3 for £6
    £3.00

Protein Picks!

View all (77)
  • Iceland 130g Cooked Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Iceland 80g BBQ Chicken Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 80g Cooked Chicken Tikka Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 190g

    190g · £17.05/kg
    £3.24
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 400g Roasted Chicken Thighs

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Arla Protein Passionfruit & Papaya 200g

    200g · £7.25/kg
    £1.45
  • Müller Myprotein Crunch Strawberry Yogurt 180g

    180g · £11.67/kg
    £0.30 off
    £2.10£2.40
  • Arla Protein Blueberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Müller Myprotein Salted Caramel Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Crunch Vanilla Yogurt 180g

    180g · £11.67/kg
    £0.30 off
    £2.10£2.40
  • Müller Myprotein Cookies & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Arla Protein Mango Yogurt 200g

    200g · £9.60/kg
    5 for £6
    £1.92
  • Müller Myprotein Strawberries & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Müller Myprotein Chocolate Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34
  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Strawberry 169g

    169g · £11.72/kg
    5 for £6
    £1.98

Trending Now!

View all (5)
  • Smint Peppermint XXL 36 Mints 25g

    25g · £48.00/kg
    £1.20
  • Ritz 150g Original Crackers

    150g · £10.00/kg
    £1.50
  • Iceland 170g Sirloin Steak

    170g · £35.29/kg
    3 for £14.40
    £6.00
  • Iceland 227g Rump Steak

    227g · £26.43/kg
    3 for £14.40
    £6.00
  • Iceland 240g Thin Cut Beef Sizzle Steaks

    240g · £22.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40

Food Hall Chicken Shack

View all (18)
  • Iceland 600g Southern Fried Chicken Popsters

    600g · £7.00/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland Takeaway 500g Southern Fried Boneless Thighs

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Southern Fried Crsp Shrd Ch

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Takeaway 600g Southern Fried Chicken Thighs

    600g · £7.50/kg
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Chicken Drumsticks 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 475g Southern Fried Chicken Chunks

    475g · £10.11/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Chicken Wings 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Coca-Cola Original Taste 1.25L Bottle

    1.25L · £2.26/L
    £2.82
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Iceland Ridiculously Crispy Skin on French Fries 1.2kg

    1.2kg · £2.75/kg
    £3.30
  • Birds Eye The Waffle Fries 500g

    500g · £4.80/kg
    £0.96 off
    £2.40£3.36
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70

Food Hall Steak Night

  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40

Food Hall Burger Night

View all (19)
  • Warburtons 6 Soft & Sliced White Rolls

    6pk · £0.24 each
    £0.24 off
    £1.44£1.68
  • Warburtons 4 Large Rolls

    4pk · £0.50 each
    £0.24 off
    £1.98£2.22
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 4 Pack Spicy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 4 Pack Cajun Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Lamb Doner Double Cheese Burgers

    442g · £12.22/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 4 Minted Lamb Quarter Pounder 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Double Cheeseburger

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland Battered Onion Rings 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Iceland Sweet Potato Fries 600g

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 1.25 Crinkle Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 10 Pack Mature Coloured Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 10PK Mild Coloured Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 4 Quarterpounder Burgers

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70
  • Florette Sweet & Crunchy 180g

    180g · £6.67/kg
    £1.20

Food Hall The Big Slice

  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Iceland 700g Curly Fries

    700g · £3.43/kg
    £2.40

Food Hall China Town

View all (9)
  • Iceland Egg Fried Rice 350g

    350g · £6.00/kg
    £2.10
  • Iceland Special Fried Rice 350g

    350g · £8.57/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Fried Rice 350g

    350g · £8.57/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chinese Style Chicken Curry 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Chow Mein 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Sharwood's Prawn Crackers 60g

    60g · £40.00/kg
    £2.40
  • Mayflower Chinese Style Medium Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Iceland Ridiculously Crispy Salt & Pepper Chips 900g

    900g · £3.67/kg
    £3.30

Food Hall Curry Classics

View all (13)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Korma 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Creamy Butter Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Jalfrezi 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Pilau Rice 350g

    350g · £6.00/kg
    £2.10
  • Iceland Extra Hot Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Biryani 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 375g Takeaway Chicken Balti

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80
  • Iceland 1.25 Straight Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40

Food Hall Chippy Tea

View all (5)
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Curry Sauce Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10
  • Harry Ramsden's Chip Shop Mushy Pea Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10

Chilled 2 For £4.80

View all (31)
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Don Simon Mango Passionfruit Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Orange Smooth 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Mixed Berries Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Rustlers The Champion Southern Fried Chicken Sub 158g

    158g · £18.99/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Whole 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Arla BOB Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Oat Original Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Oat No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Red Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Mixed Grapes

    400g · £7.50/kg
    2 for £4.80
    £3.00

Grocery 2 For £4.80

View all (12)
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Nando's Mild Peri-Peri Mayo 265g

    265g · £10.87/kg
    2 for £4.80
    £2.88
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Hellmann's Rich & Smoky BBQ Sauce 430ml

    490g · £6.37/kg
    2 for £4.80
    £3.12
  • Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Fanta Orange 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Diet Coke Cola 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Coca-Cola Zero Sugar 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Dr Pepper 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90

Frozen 3 For £12

View all (31)
  • Young's 2 Breaded Extra Large Fish Fillets 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland Made With 100% Fish Fillet Strips Crispy 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Cod & Parsley Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Parsley Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 300g Cooked & Peeled King Prawns

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 14 Breaded Cod Fishcakes 700g

    700g · £6.86/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Chip Shop 2 Extra Large Beer Batter Fish 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Downies of Whitehills Breaded Haddock 450g

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Minced Beef & Onion

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2kg Chicken Thighs

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g Diced Chicken Breast

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Iceland 1.2k Chicken Wings

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Boneless Chicken Thigh Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.7k Chicken Drumsticks

    1.7kg · £2.82/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Chicken Breast Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g 5% Fat Chicken Mince

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 24 Pack Thick Cumberland Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 24 Pack Thick Pork Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80

Frozen 5 For £6

  • Birds Eye 8 The Original Potato Waffles 454g

    454g · £5.29/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg
    5 for £6
    £2.40

Slimming World 3 For £12

View all (12)
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Yakitori Chicken & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 400g Hunter's Chicken Risotto Lunch Bowl

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World Soup Bowls Pea & Ham Soup 500g

    500g · £8.40/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World 400g Bang Bang Chicken Lunch Bowl

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 2 Pack Apple Blackberry Cinnamon Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World Free Food Teriyaki Noodles 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World Seasoned Potato Wedges 800g

    800g · £5.25/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Pasta Bolognese 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 2 Pack Rhubarb Strawberry Apple Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World Free Food Sweet & Sour Chicken Noodles 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 300g Dauphinoise Potatoes

    300g · £14.00/kg
    3 for £12
    £4.20

Summer BBQ Skewers!

View all (13)
  • Iceland 4 Pack Glazed Skewer Sweet & Sour

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4pk Glazed Skewer Teriyaki

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Plain Chicken Skewers With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack BBQ Chicken Skewer With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Flamegrilled Salt & Chilli Chicken skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Shawarma Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Garlic & Herb Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Peri Peri Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Salt & Pepper Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Sweet Chilli Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - Airdrie

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo