Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Tomatoes & Peppers

  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G

    220g · £13.64/kg
    £3.00
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Tomatoes On The Vine 450G

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Beef Tomatoes Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Tomatoes On The Vine 500G

    500g · £3.60/kg
    £1.80
  • Tesco Finest Sweet Mini Peppers 220G

    220g · £10.23/kg
    £2.25
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.67/kg
    £1.10
  • Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Cherry Tomatoes 300G

    300g · £4.33/kg
    £1.30
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.08/kg
    £1.55
  • Nightingale Farms Cherry Tomatoes 250G

    250g · £3.40/kg
    £0.85
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G

    250g · £10.20/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Salad Tomatoes 650G

    650g · £2.77/kg
    £1.80

Cucumbers

  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Organic Whole Cucumber

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Tesco Baby Cucumbers 200G

    200g · £6.50/kg
    £1.30

Avocados

  • Tesco Ripe & Ready Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Tesco Ripen At Home Avocados 3Pack

    3pk · £0.88 each
    £2.65
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • Tesco Ready To Eat Large Avocados Each

    1pk · £1.35 each
    £1.35

Onions & Leeks

  • Tesco Red Onions Pack 1Kg

    1kg · £1.35/kg
    £1.35
  • Tesco Organic Brown Onions 750G

    750g · £2.93/kg
    £2.20
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Tesco Finest Echalion Shallots 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco Shallots Onions 400G

    400g · £4.38/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Tesco Organic Red Onions

    500g · £3.60/kg
    £1.80
  • Tesco Organic Spring Onions 100G

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Tesco Large Spring Onions Bunched 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G

    100g · £7.00/kg
    £0.70
    £0.60 Clubcard (£6.00/kg)
  • Tesco Finest Extra Large Brown Onions 2 Pack

    2pk · £1.00 each
    £2.00

Potatoes

  • Tesco Red Potatoes 2KG

    2kg · £1.10/kg
    £2.20
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Tesco Finest Red Potatoes 2Kg

    2kg · £1.45/kg
    £2.90
  • Tesco Finest All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £1.55/kg
    £3.10
    £2.55 Clubcard (£1.28/kg)
  • Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Tesco Maris Piper Potatoes 2Kg

    2kg · £1.18/kg
    £2.35
  • Tesco Baby Potatoes 1Kg

    1kg · £1.15/kg
    £1.15
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G

    750g · £2.07/kg
    £1.55
  • Nanna Tate Baby Potatoes 750g

    750g · £2.47/kg
    £1.85
  • Nanna Tate Potatoes 2kg

    2kg · £1.65/kg
    £3.30
  • Tesco Miniature Potatoes 750G

    £1.65
    £1.45 Clubcard
  • Tesco Finest Nemo Potatoes 2kg

    2kg · £1.45/kg
    £2.90
  • Tesco All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £0.93/kg
    £1.85
  • Tesco Baking Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)

Garlic, Ginger, Herbs, Spices

  • Tesco Fresh Cut Coriander 100G

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Tesco Coriander Medium Pot

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • Tesco Curled Parsley Medium Pot

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • Tesco Basil Medium Pot

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • Tesco Ginger 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems

    2pk · £0.35 each
    £0.70
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco Fresh Cut Mint 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Mixed Chillies 65G

    65g · £8.46/kg
    £0.55
  • Tesco Growing Mint Medium Pot

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • Tesco Bird Eye Chillies 25G

    25g · £40.00/kg
    £1.00
  • Tesco Fresh Cut Basil 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Thyme 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Large Garlic

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Tesco Curled Leaf Parsley 30g

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Coriander 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Finger Chillies 80G

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Tesco Flat Leaf Parsley 100G

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Tesco Fresh Cut Rosemary 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Chives 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Fresh Cut Dill 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60

Prepared Vegetables

  • Tesco Vegetable Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Carrot Batons 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Chantenay Carrot and Baby Parsnip 350g

    350g · £5.86/kg
    £2.05
  • Tesco Pepper Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Tender Vegetable Medley 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Fullgreen Riced Cauliflower 200G

    200g · £14.50/kg
    £2.90
  • Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Tesco Carrot & Houmous 100g

    100g · £13.00/kg
    £1.30
  • Tesco Diced Onion 400G

    400g · £3.88/kg
    £1.55
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Peas, Sweetcorn & Carrot 395g

    395g · £7.59/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mushroom Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Sliced Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Sliced Red Onion 180G

    180g · £7.22/kg
    £1.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Water Chestnuts & Bamboo Shoots Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Love Radish Trimmed Radish 180g

    180g · £7.50/kg
    £1.35
  • Tesco Carrot, Savoy Cabbage & Greens 205g

    205g · £13.90/kg
    £2.85
    3 for 2 Clubcard

Broccoli & Cauliflower

  • Tesco Extra Large Cauliflower Each

    1pk · £2.80 each
    £2.80
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
    £0.85 Clubcard (£2.27/kg)
  • Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G

    330g · £8.64/kg
    £2.85
  • Tesco Cauliflower Each

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Purple Sprouting Broccoli 200g

    200g · £15.25/kg
    £3.05
    £2.55 Clubcard (£12.75/kg)
  • Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G

    120g · £17.92/kg
    £2.15
  • Tesco Organic Broccoli 335G

    335g · £5.82/kg
    £1.95

Mushrooms

  • Tesco Chestnut Vitamin D Mushrooms 250G

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Naturya Superfood Blend Mushroom 100g

    100g · £108.50/kg
    £10.85
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Large Flat Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Family Pack Chestnut Vitamin D Mushrooms 485G

    485g · £5.15/kg
    £2.50
  • Tesco Finest Portobello Vitamin D Mushrooms

    150g · £14.33/kg
    £2.15
  • Tesco Baby Button Mushrooms 200G

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30

Carrots & Root Vegetables

  • Tesco Mini Carrots 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Turnip

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Tesco Organic Bunched Carrots 400G

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Tesco Chantenay Carrots 400g

    400g · £2.88/kg
    £1.15
  • Tesco Organic Carrots 700G

    700g · £2.21/kg
    £1.55
    £1.35 Clubcard (£1.93/kg)
  • Love Beets No Vinegar Beetroot Pouch 280g

    280g · £6.61/kg
    £1.85
  • Tesco Parsnips 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Tesco Swede

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Radish Pack 240G

    240g · £2.92/kg
    £0.70
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £0.90/kg
    £0.45
  • Tesco Celeriac Each

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Tesco Organic Beetroot 450g

    450g · £7.00/kg
    £3.15
  • Tesco Carrots 1Kg

    1kg · £0.80/kg
    £0.80
  • Tesco Imperator Carrot 450G

    450g · £5.11/kg
    £2.30
    £1.90 Clubcard (£4.22/kg)
  • Tesco Tendersweet Carrots 150G

    150g · £14.33/kg
    £2.15

Other Vegetables

  • Tesco Small Culinary Pumpkin Each

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Pak Choi 250G

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Tesco Large Pumpkin Each

    1pk · £2.85 each
    £2.85
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Tesco Curly Kale 180G

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Tesco Beansprouts 300G

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco Asparagus 180G

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • Tesco Sweetheart Cabbage Each

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco Green Beans 220G

    220g · £5.68/kg
    £1.25
  • Tesco Finest Extra Fine Beans 200G

    200g · £11.00/kg
    £2.20
    £1.90 Clubcard (£9.50/kg)
  • Tesco Corn On The Cob Twinpack

    2pk · £0.85 each
    £1.70
  • Tesco Giant Pumpkin Each

    1pk · £4.95 each
    £4.95
  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.40/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£3.80/kg)
  • Tesco Celery

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Savoy Cabbage Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Pumpkin Each

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Tesco White Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Red Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Runner Beans 180G

    180g · £11.11/kg
    £2.00
  • Tesco Butternut Squash Each

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Tesco Organic Courgettes 3 Pack

    3pk · £1.03 each
    £3.10
  • Tesco Mangetout 180g

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • Tesco Organic Celery

    1pk · £1.80 each
    £1.80
  • Tesco Autumnal Squash

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Tesco Fine Beans 80g

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sugarsnap Peas 180g

    180g · £12.22/kg
    £2.20
  • Tesco Stringless Beans 180G

    180g · £11.11/kg
    £2.00
  • View Salad & Herbs

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo