Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Chilled Meat Alternatives

  • Quorn Garlic & Herb Bites 180g

    180g · £18.61/kg
    £3.35
  • This Isn't Bacon Rashers 120g

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Beyond Burger Original Plant-Based Patties 2 x 113g (226g)

    2pk · £15.49/kg
    £1.65 off
    £3.50£5.15
  • Richmond 8 Meat-Free Streaky Bacon Rashers 120g

    120g · £22.08/kg
    £2.65
  • Squeaky Bean Crispy Bacon Style Strips 50g

    50g · £68.00/kg
    £3.40
  • Quorn 12 Veggie Ham Slices 170g

    170g · £22.35/kg
    £3.80
  • Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g

    304g · £10.69/kg
    £3.25
  • Cauldron Lincolnshire Sausages 276g

    276g · £14.31/kg
    £3.95
  • Richmond Meat-Free 2 Quarter Pounder Burgers 227g

    227g · £12.56/kg
    £2.85
  • This Isn't Pork Sausages 270g

    270g · £19.44/kg
    £5.25
  • Quorn 12 Veggie Chicken Slices 170g

    170g · £22.35/kg
    £3.80
  • Simon Howie Haggis Vegetarian 454g

    454g · £8.15/kg
    £3.70
  • The Vegetarian Butcher What the Cluck Soy Based Chicken Style Chunks 160g

    160g · £24.38/kg
    £3.90
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100g

    100g · £34.00/kg
    £3.40
  • Vivera Plant-Based Greek Style Kebab 175g

    175g · £17.71/kg
    £3.10
  • This Isn't Beef Mince 250g

    250g · £16.80/kg
    £4.20
  • Squeaky Bean NYC Deli Pastrami Style Sandwich Slices 90g

    90g · £43.89/kg
    £3.95
  • Quorn Sweet Chilli Bites 180g

    180g · £18.61/kg
    £3.35
  • Richmond Meat-Free No-Chicken Chargrilled Pieces 165g

    165g · £20.30/kg
    £3.35
  • Beyond Burger Original Plant-Based Patties (2 x 113g) 226g

    2pk · £21.90/kg
    £4.95
  • Macsween Scotland's Most Loved Vegetarian Haggis 400g

    400g · £9.88/kg
    £3.95
  • Simon Howie Veggie Black Pudding 240g

    240g · £8.75/kg
    £2.10
  • Vivera Plant-Based Shawarma Kebab 175g

    175g · £16.29/kg
    £2.85
  • Good Life Falafel 280g

    280g · £12.32/kg
    £3.45
  • Quorn Picnic Eggs 140g

    140g · £30.36/kg
    £4.25
  • Quorn 12 Picnic Eggs 240g

    240g · £16.25/kg
    £3.90
  • Juicy Marbles Thick-Cut Filet 2 x 113g

    2pk · £45.58/kg
    £10.30
  • Quorn 2 Mozzarella & Pesto Escalopes 240g

    240g · £17.92/kg
    £4.30
  • Quorn 2 Peppered Steaks 196g

    196g · £20.92/kg
    £4.10
  • Plant Pioneers Cumberland Shroomdogs x6 300g

    300g · £11.17/kg
    £3.35
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
  • Linda McCartney's Vegan 6 Lincolnshire Sausages 270g

    270g · £11.30/kg
    £3.05

Tofu

  • Tofoo & Co. Naked Tofu XL 450g

    450g · £9.67/kg
    £4.35
  • Clearspring Organic Tofu 300g

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • Tofoo & Co. Naked Tofu 280g

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Cauldron Garlic & Ginger Marinated Tofu 160g

    160g · £25.63/kg
    £4.10
  • SO Organic Super Firm Smoked Vegan Tofu 300g

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Tofoo & Co. Naked Tempeh 200g

    200g · £17.00/kg
    £3.40
  • Tiba Tempeh Original 200g

    200g · £17.00/kg
    £3.40
  • Tofoo & Co. Smoked Tofu 225g

    225g · £16.67/kg
    £3.75

Frozen Meat Alternatives

  • Quorn 4 Southern Fried Burgers 252g

    252g · £15.28/kg
    £3.85
  • Sainsbury's 4 Vegetable Quarter Pounders 454g

    454g · £5.51/kg
    £2.50
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • Linda McCartney 2 Mozzarella 1/4lb Burgers Vegetarian 227g

    227g · £14.10/kg
    £3.20
  • Sainsbury's Plant Pioneers 2 'No Chicken' Kyivs 280g

    280g · £9.11/kg
    £2.55
  • Quorn 2 Cheese & Broccoli Escalopes 240g

    240g · £14.38/kg
    £3.45
  • Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g

    284g · £9.15/kg
    £2.60
  • Quorn Southern Fried Bites 300g

    300g · £12.00/kg
    £3.60
  • Sainsbury's Plant Pioneers Southern Fried No Chicken Burgers 227g

    227g · £11.01/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Plant Pioneers Vegetable Fingers x16 452g

    452g · £5.53/kg
    £2.50
  • Quorn 24 Crispy Nuggets 476g

    476g · £7.67/kg
    £3.65
  • Quorn Vegan Pieces 280g

    280g · £11.79/kg
    £3.30
  • Linda McCartney 6 Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g

    270g · £11.85/kg
    £3.20
  • Quorn Cumberland Sausages 336g

    336g · £9.23/kg
    £3.10
  • Linda McCartney 2 1/4lb Burgers 227g

    227g · £13.44/kg
    £3.05
  • Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g

    270g · £11.85/kg
    £3.20
  • Quorn Pieces 300g

    300g · £9.83/kg
    £2.95
  • Quorn Mince 300g

    300g · £10.33/kg
    £3.10
  • Quorn Roast 454g

    454g · £11.89/kg
    £5.40
  • Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Quorn Pieces 500g

    500g · £6.80/kg
    £3.40
  • Quorn Mince 500g

    500g · £6.80/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Spicy Bean Burgers x4 454g

    454g · £5.51/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Plant Pioneers 'No Meat' Mince 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • This Isn't Chicken Pieces 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • Linda McCartney Vegan Vegemince 500g

    500g · £8.00/kg
    £4.00
  • Quorn 2 Vegetarian Steak & Gravy Pies 400g

    400g · £9.13/kg
    £3.65
  • McIntosh of Strathmore Vegetarian Haggis, Neeps & Tatties 340g

    340g · £7.06/kg
    £2.40
  • Quorn Swedish Style Balls 300g

    300g · £11.67/kg
    £3.50
  • Quorn Fillets 312g

    312g · £11.70/kg
    £3.65
  • Birds Eye Green Cuisine 12 Fish-Less Fingers 336g

    336g · £11.76/kg
    £3.95
  • Quorn 2 Garlic & Mushroom Escalopes 240g

    240g · £15.83/kg
    £3.80
  • Quorn 2 Crispy Fillets 200g

    200g · £19.50/kg
    £3.90
  • Linda McCartney 10 Vegan Sausages 450g

    450g · £7.56/kg
    £3.40
  • Linda McCartney 4 Mozzarella 1/4lb Burgers 454g

    454g · £9.58/kg
    £4.35
  • Sainsbury's Plant Pioneers Pups in Blankets x15 360g

    250g · £22.00/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference No Turkey Crown 490g

    490g · £17.04/kg
    £8.35
  • Richmond Meat Free No-Chicken Chargrilled Pieces 220g

    220g · £17.73/kg
    £3.90
  • Aunt Bessie's Meat Free Toad in the Hole 190g

    190g · £16.84/kg
    £3.20
  • Sainsbury's Plant Pioneers No Beef Meatballs 380g

    380g · £6.58/kg
    £2.50
  • Quorn 12 Sausages 504g

    504g · £7.74/kg
    £3.90

Offers

  • Beyond Burger Original Plant-Based Patties 2 x 113g (226g)

    2pk · £15.49/kg
    £1.65 off
    £3.50£5.15
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • View Deli, Dips, Food To Go

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo