- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Aasani Red Skin Peanut Kernels 500G
500g · £6.60/kg£3.30£2.60 Clubcard (£5.20/kg)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Suhana Cuppa Poha Mix 80g
80g · £20.63/kg£1.65£1.25 Clubcard (£15.63/kg)Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Natco Green Lentils 1Kg
1kg · £3.70/kg£3.70£3.20 Clubcard (£3.20/kg)Mackintosh Cold Pressed Rapeseed Oil 500Ml (L)
£5.10£4.25 ClubcardTesco Celery Sticks 250G
250g · £4.40/kg£1.10£0.95 Clubcard (£3.80/kg)Tesco Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70£1.45 Clubcard (£5.80/kg)Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Vitalite Dairy Free Spread 500G
500g · £5.20/kg£2.60£2.00 Clubcard (£4.00/kg)Better Nature Tempeh - Smoky 220g
220g · £17.73/kg£3.90£3.10 Clubcard (£14.09/kg)Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardPrésident French Brie Cheese 200g
200g · £19.75/kg£3.95£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Saint Agur Blue Creme Cheese 150G
150g · £26.67/kg£4.00£3.30 Clubcard (£22.00/kg)Tesco Finest Gruyere AOP Reserve Cheese 195g
195g · £30.77/kg£6.00£5.75 Clubcard (£29.49/kg)Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g
460g · £8.04/kg£3.70£2.00 Clubcard (£4.35/kg)Extra Plus Hydro Sugarfree Chewing Gum Bottle 30 Pieces
67g · £52.99/kg£3.55£2.95 Clubcard (£44.03/kg)Haribo Starmix 175G
175g · £9.71/kg£1.70£1.00 Clubcard (£5.71/kg)Celebrations Milk Chocolates Pouch 325g
325g · £13.85/kg£4.50£3.95 Clubcard (£12.15/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Chicken Jalfrezi and Pilau Rice 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Ham Hock In Mustard Sauce 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Finest 6 Cumberland Sausage 400G
400g · £9.38/kg£3.75Tesco Chicken Tikka Masala Meal For One 500g
500g · £11.00/kg£5.50£3.90 Clubcard (£7.80/kg)Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g
400g · £11.00/kg£4.40Saint Agur Blue Creme Cheese 150G
150g · £26.67/kg£4.00£3.30 Clubcard (£22.00/kg)Pizza Express Dough Balls 200G
200g · £24.00/kg£4.80£2.25 Clubcard (£11.25/kg)Tesco Finest Dine In Roasted Mushrooms in Creamy Garlic Sauce 300g
300g · £12.50/kg£3.75The Tofoo Co. Organic Scrambled Tofu 200G
200g · £17.00/kg£3.40Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Reids Cherry Loaf Cake
1pk · £2.90 each£2.90Tesco Finest Gruyere AOP Reserve Cheese 195g
195g · £30.77/kg£6.00£5.75 Clubcard (£29.49/kg)Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardFage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £9.56/kg£4.30Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £9.56/kg£4.30Cauldron Foods Tofu Pieces 160G
160g · £25.63/kg£4.10Tesco Celeriac Each
1pk · £2.20 each£2.20Président French Brie Cheese 200g
200g · £19.75/kg£3.95£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G
400g · £7.00/kg£2.80Activia Peach No Added Sugar Fat Free Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g
460g · £8.04/kg£3.70£2.00 Clubcard (£4.35/kg)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g
580g · £5.00/kg£2.90Vitalite Dairy Free Spread 500G
500g · £5.20/kg£2.60£2.00 Clubcard (£4.00/kg)Simon Howie Premium Steak Burgers 227G
227g · £16.96/kg£3.85Tesco 10 Mild Slices 200G
200g · £7.75/kg£1.55Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g
600g · £3.67/kg£2.20£2.00 Clubcard (£3.33/kg)Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £10.60/kg£5.30Crosta & Mollica Regina Pizza 448g
448g · £17.08/kg£7.65Creamfields Mozzarella 210G
210g · £3.57/kg£0.75Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15Tesco British Salted Block Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs
4pk · £0.55 each£2.20£1.85 Clubcard (£0.46 each)Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack
8pk · £0.20 each£1.60Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.27 each£3.25Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Ham And Cheddar Cheese Sub
1pk · £3.10 each£3.10Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g
400g · £2.50/kg£1.00Creamfields Mature Coloured Cheddar 400G
400g · £7.63/kg£3.05Hovis Premium Burger Buns 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.40/kg£1.10£0.95 Clubcard (£3.80/kg)Nestle Milkybar Dessert 2X65g
2pk · £36.15/kg£2.35£1.30 Clubcard (£20.00/kg)Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack
6pk · £0.73 each£4.35£2.60 Clubcard (£0.43 each)Tesco Finger Chillies 80G
80g · £16.25/kg£1.30Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Finest Dine In Green Vegetable Medley 220g
220g · £17.05/kg£3.75Tesco Free From Bramley Apple Pies 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g
450g · £6.33/kg£2.85£2.55 Clubcard (£5.67/kg)Warburtons Toastie Thick and Small Sliced White Bread 400g
400g · £2.50/kg£1.00Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Better Nature Tempeh - Smoky 220g
220g · £17.73/kg£3.90£3.10 Clubcard (£14.09/kg)
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with Clubcard