Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Tomatoes & Peppers

  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Sweet Mini Peppers 220G

    220g · £10.23/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Baby Tomatoes on the Vine 400g

    400g · £11.25/kg
    £4.50
  • Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G

    220g · £13.64/kg
    £3.00
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Tomatoes On The Vine 500G

    500g · £3.60/kg
    £1.80
  • Tesco Cherry Tomatoes 300G

    300g · £4.33/kg
    £1.30
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.08/kg
    £1.55
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Nightingale Farms Cherry Tomatoes 250G

    250g · £3.40/kg
    £0.85
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.67/kg
    £1.10

Cucumbers

  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00

Avocados

  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • Tesco Ripe & Ready Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85

Onions & Leeks

  • Tesco Brown Onions 1Kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£0.95/kg)
  • Tesco Red Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Organic Brown Onions 750G

    750g · £2.93/kg
    £2.20
  • Tesco Shallots Onions 400G

    400g · £4.38/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Tesco Finest Extra Large Brown Onions 2 Pack

    2pk · £1.00 each
    £2.00
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G

    100g · £7.00/kg
    £0.70
    £0.60 Clubcard (£6.00/kg)
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Tesco Organic Spring Onions 100G

    100g · £15.00/kg
    £1.50

Potatoes

  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Tesco Finest All-Rounder Pots 1.75Kg

    1kg · £3.00/kg
    £3.00
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G (C)

    750g · £2.07/kg
    £1.55
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Tesco Baby Potatoes 1Kg

    1kg · £1.15/kg
    £1.15

Garlic, Ginger, Herbs, Spices

  • Tesco Organic Garlic 3 Pack

    3pk · £0.42 each
    £1.25
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Mixed Chillies 65G

    65g · £8.46/kg
    £0.55
  • Tesco Finger Chillies 80G

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Tesco Fresh Cut Basil 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Mint 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Thyme 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Coriander 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Rosemary 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems

    2pk · £0.35 each
    £0.70
  • Tesco Large Loose Garlic (c)

    1pk · £0.60 each
    £0.60

Prepared Vegetables

  • Tesco Carrot Batons Snack Pack 80g

    80g · £6.88/kg
    £0.55
  • Tesco Chantenay Carrot and Baby Parsnip 350g

    350g · £5.86/kg
    £2.05
  • Tesco Pepper Stir Fry 320g EXP

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Carrot & Houmous 100g

    100g · £13.00/kg
    £1.30
  • Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 320g (EXP)

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard

Broccoli & Cauliflower

  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Tesco Organic Broccoli 335G

    335g · £5.82/kg
    £1.95
  • Tesco Cauliflower Each

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G

    120g · £17.92/kg
    £2.15

Mushrooms

  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Chestnut Mushroom 250G

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Tesco Large Flat Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65

Carrots & Root Vegetables

  • Tesco Celeriac Each

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Tesco Radish Pack 240G

    240g · £2.92/kg
    £0.70
  • LOVE BEETS NO VINEGAR DICED BEETROOT TOPPERS 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Tesco Swede Each (C)

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco Carrot 500G (C)

    500g · £0.90/kg
    £0.45
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Organic Carrots 700G

    700g · £2.21/kg
    £1.55
    £1.35 Clubcard (£1.93/kg)
  • Tesco Imperator Carrot 450G

    450g · £5.11/kg
    £2.30
    £1.90 Clubcard (£4.22/kg)

Other Vegetables

  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.40/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£3.80/kg)
  • Tesco Celery

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Green Beans 220G

    220g · £5.68/kg
    £1.25
  • Tesco Finest Extra Fine Beans 200G

    200g · £11.00/kg
    £2.20
    £1.90 Clubcard (£9.50/kg)
  • Tesco Mangetout 180g

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • Tesco Kale 180G (C)

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Autumnal Squash

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Tesco Asparagus 180G

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • Tesco Sweetheart Cabbage (C)

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco White Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Red Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Aubergine Each 250G (C)

    250g · £4.40/kg
    £1.10
  • Tesco Pak Choi 250G

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Tesco Chinese Leaf Each

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Beansprouts 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco Sugarsnap Peas 180g

    180g · £12.22/kg
    £2.20
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Stringless Beans 180G

    180g · £11.11/kg
    £2.00
  • Tesco Butternut Squash Each (C)

    1pk · £1.85 each
    £1.85
  • View Salad & Herbs

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo