Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • In Store Prices
    In Store Prices
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Mornings Made Better
    Mornings Made Better
  • Freshers Week
    Freshers Week
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Top picks

  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Unsmoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    6pk · £2.76/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sharwood's Medium Egg Noodles 226g

    226g · £7.08/kg
    £0.70 off
    £1.60£2.30
  • LU Le Petit Beurre Biscuits With Butter & a Hint of Salt 167g

    167g · £7.49/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • McCain Lightly Spiced Wedges 650g

    650g · £2.31/kg
    £1.55 off
    £1.50£3.05
  • Pizza Express American Pepperoni 250g

    250g · £12.00/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • Pizza Express Dough Balls with Garlic Butter 95g

    95g · £13.16/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Pizza Express Margherita Mozzarella 245g

    245g · £12.24/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • Cadbury Milk Tray Chocolate 312g

    312g · £12.82/kg
    £3.50 off
    £4.00£7.50
  • Thorntons 10 Brownie Bites

    10pk · £0.13 each
    £1.05 off
    £1.25£2.30
  • Thorntons 10 Millionaires Bites

    10pk · £0.13 each
    £1.05 off
    £1.25£2.30
  • Aero Bubbles Peppermint Chocolate 92g

    92g · £13.59/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Aero Milk Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Aero Peppermint Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Smarties 105g

    105g · £11.90/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Goodfella's New York Style Fully Loaded Pepperoni 532g

    532g · £5.64/kg
    £2.25 off
    £3.00£5.25
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg
    £1.50 off
    £2.00£3.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Cherrywood Smoked Bacon Quiche Lorraine 400g

    400g · £14.50/kg
    3 for £10
    £5.80
  • Schweppes Slimline Lemonade 2L Bottle

    2L · £0.50/L
    £0.75 off
    £1.00£1.75
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £12.33/kg
    £1.30 off
    £1.85£3.15

Fruit

  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Oranges, Taste the Difference x4

    4pk · £0.54 each
    25% off
    £2.14£2.85

Vegetables

  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Carrot, Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £5.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Sainsbury's Shiitake Mushrooms, Taste the Difference

    120g · £13.17/kg
    25% off
    £1.58£2.10

Salad & Herbs

  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 200g

    200g · £7.00/kg
    £0.40 off
    £1.40£1.80

Milk, Eggs, Dairy

  • Alpro Soya No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £1.75/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30
  • Alpro Greek Style Plain Dairy Free Yoghurt Alternative 400g

    400g · £5.63/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Cravendale Whole 1L

    1L · £1.40/L
    £0.60 off
    £1.40£2.00
  • Arla Lacto Free Whole Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L
    £0.80 off
    £1.35£2.15
  • Anchor Salted Butter 200g

    200g · £8.50/kg
    £1.15 off
    £1.70£2.85
  • Flora Buttery 450g

    450g · £4.78/kg
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Arla Lacto Free Semi Skimmed Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L
    £0.80 off
    £1.35£2.15
  • Flora Lighter 450g

    450g · £4.78/kg
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Jus-Rol Puff Pastry 320g

    320g · £4.69/kg
    £0.60 off
    £1.50£2.10
  • Flora Plant Butter Salted 200g

    200g · £7.50/kg
    £0.60 off
    £1.50£2.10
  • Alpro Greek Style Strawberry Raspberry Dairy Free Yoghurt Alternative 150g

    150g · £7.00/kg
    £0.45 off
    £1.05£1.50
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £1.75/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30
  • Cravendale Semi Skimmed 1L

    1L · £1.40/L
    £0.60 off
    £1.40£2.00
  • Anchor Unsalted Butter 200g

    200g · £8.50/kg
    £1 off
    £1.70£2.70
  • Lurpak Lighter Slightly Salted 400g

    400g · £8.13/kg
    £1.75 off
    £3.25£5.00
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £8.13/kg
    £1.75 off
    £3.25£5.00

Cheese

  • Philadelphia 280g Original Family

    280g · £9.82/kg
    £0.85 off
    £2.75£3.60

Yoghurt

  • Onken Mango, Papaya, Passion Fruit 450g

    450g · £3.89/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50

Meat, Poultry, Fish

  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £4.88/kg
    £0.55 off
    £2.00£2.55
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon & Herb Chicken Schnitzel 350g

    350g · £14.57/kg
    25% off
    £5.10£6.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Wild Garlic Chicken Kyivs 385g

    385g · £12.68/kg
    25% off
    £4.88£6.50
  • Sainsbury's 2 Garlic & Herb Chicken Kyivs 260g

    260g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £3.25£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Unsmoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    6pk · £2.76/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Italian Cubetti Di Pancetta 200g

    200g · £18.00/kg
    2 for £6
    £3.60
  • Sainsbury's Fishcakes Scottish Salmon x2 270g

    270g · £8.33/kg
    £0.40 off
    £2.25£2.65
  • Sainsbury's British Diced Chicken Breast 400g

    400g · £13.38/kg
    3 for £12
    £5.35
  • Sainsbury's British Pork Sausages, Taste the Difference x6 400g

    400g · £8.15/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsbury's British or Irish 20% Fat Beef Mince 500g

    500g · £10.00/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Smoked Haddock Fishcakes 290g

    290g · £11.90/kg
    25% off
    £3.45£4.60
  • Sainsburys British Pork Chipolata sausages, Taste the Difference x12 375g

    375g · £8.69/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsbury's British Fresh 2 Pork Loin Steaks 240g

    240g · £15.00/kg
    3 for £12
    £3.60
  • Sainsbury's Slow Cooked British Pork Ribs Smokey BBQ Sauce 646g (Serves 2)

    646g · £9.29/kg
    £1.15 off
    £6.00£7.15
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Breaded MSC Cod Fillets x2 300g

    300g · £14.17/kg
    3 for £12
    £4.25

Meat Alternatives

  • Beyond Burger Original Plant-Based Patties 2 x 113g (226g)

    2pk · £15.49/kg
    £1.65 off
    £3.50£5.15
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • La Vie Plant-Based Bacon Smoked 120g

    120g · £15.42/kg
    £1.90 off
    £1.85£3.75

Deli, Dips, Food To Go

  • Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg
    £1 off
    £3.50£4.50
  • Deli Express Butter Roast Cooked British Chicken Slices x5 150g

    150g · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Sunsoaked Tomatoes 230g

    230g · £21.74/kg
    3 for £10
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Italian Chargrilled Artichokes 140g

    140g · £35.71/kg
    3 for £10
    £5.00
  • Sainsbury's Roasted Garlic Aioli, Limited Edition, Taste the Difference 170g

    170g · £21.76/kg
    3 for £10
    £3.70
  • Holy Moly Guacamole 150g

    150g · £13.33/kg
    £0.50 off
    £2.00£2.50
  • Sainsbury's Feta Dip with Mint Oil, Taste the Difference 170g

    170g · £21.76/kg
    3 for £10
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Thick Tzatziki 170g

    170g · £21.76/kg
    3 for £10
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Smooth Houmous 170g

    170g · £20.59/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Mini Melton Mowbray Pork Pies 200g

    200g · £17.50/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Sainsbury's Tabbouleh with Herb Roasted Garlic & Lemon Dressing, Taste the Difference 200g

    200g · £18.75/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Giant Couscous & Feta Salad 220g

    220g · £17.05/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Coleslaw 300g

    300g · £5.27/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • Sainsbury's Taste the Difference Double Stuffed Halkidiki Olives 160g

    160g · £29.38/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Nocellara Del Belice Olives 160g

    160g · £29.38/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Mediterranean Olive Trio 160g

    160g · £28.13/kg
    3 for £10
    £4.50
  • Sainsbury's Taste The Difference Pork Sausage Rolls 188g

    188g · £24.73/kg
    3 for £10
    £4.65
  • Ginsters Chicken & Mushroom Slice 170g

    170g · £10.29/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Loaded Houmous with Crumbled Falafel 250g

    250g · £16.00/kg
    3 for £10
    £4.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Cherrywood Smoked Bacon Quiche Lorraine 400g

    400g · £14.50/kg
    3 for £10
    £5.80
  • Sainsbury's Roasted Red Pepper Houmous 200g

    200g · £5.50/kg
    £0.35 off
    £1.10£1.45
  • Sainsbury's 20 Mini Sausage Rolls 200g

    200g · £9.75/kg
    £0.80 off
    £1.95£2.75
  • Deli Express British Drury Lane Cooked Ham Slices x4 150g

    150g · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Inspired to Cook Spanish Diced Chorizo 2 x 75g (150g)

    2pk · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Spanish Spicy Chorizo Ring 225g

    225g · £16.44/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Continental Snack Platter 135g

    135g · £27.78/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Scotch Eggs 260g

    260g · £17.69/kg
    3 for £10
    £4.60
  • Sainsbury's Soured Cream & Chive Dip 200g

    200g · £5.50/kg
    £0.35 off
    £1.10£1.45
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170g

    170g · £10.29/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Traditional Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Higgidy Spinach, Red Pepper & Greek Feta Quiche 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.60 off
    £3.70£5.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Petits Pois & Ham Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Parmesan & Roast Garlic Dip 250g

    250g · £16.00/kg
    3 for £10
    £4.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Spinach & Feta Parcels 140g

    140g · £33.57/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Falafels 144g

    144g · £32.64/kg
    3 for £10
    £4.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Limited Edition Orzo & Sunblush Tomato Salad 220g

    220g · £17.05/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Greek Inspired Whipped Feta Salad 220g

    220g · £17.05/kg
    3 for £10
    £3.75

Bakery

  • Sainsbury's Buttermilk Pancakes, Taste the Difference x4

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Strawberry Jam & Cream Doughnuts 2x63g

    126g · £13.49/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Thorntons 10 Millionaires Bites

    10pk · £0.13 each
    £1.05 off
    £1.25£2.30
  • Thorntons 10 Brownie Bites

    10pk · £0.13 each
    £1.05 off
    £1.25£2.30
  • Sainsbury's Sultana Scones, Taste the Difference x4

    4pk · £0.51 each
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Mini Melton Mowbray Pork Pies 200g

    200g · £17.50/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Half Ciabatta, Taste the Difference x2

    270g · £8.07/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 All Butter Croissants 228g

    4pk · £11.01/kg
    25% off
    £2.51£3.35

Pizza, Pasta, Ready Meals

  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Basil & Pine Nuts Ravioli, Taste the Difference 250g

    250g · £12.32/kg
    25% off
    £3.08£4.10
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Mini Melton Mowbray Pork Pies 200g

    200g · £17.50/kg
    3 for £10
    £3.50
  • Sainsbury's Baby Potatoes with Herbs 385g

    385g · £3.12/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Aunt Bessie's 10 Glorious Golden Yorkshires 190g

    190g · £11.84/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Pizza Express American Pepperoni 250g

    250g · £12.00/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • Pizza Express Margherita Mozzarella 245g

    245g · £12.24/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • TTD Slmi P'ciutto ham Chorizo Pizza 455g

    455g · £9.80/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Pesto & Parmesan Pasta 185g

    185g · £20.27/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Cherrywood Smoked Bacon Quiche Lorraine 400g

    400g · £14.50/kg
    3 for £10
    £5.80
  • Sainsbury's Slow Cooked British Beef Casserole With Rich Red Wine Gravy & Mixed Vegetables 300g (Serves 1)

    300g · £10.83/kg
    £1 off
    £3.25£4.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Red Onion Flatbread 255g

    255g · £9.84/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Roasted Garlic & Extra Virgin Olive Oil Flatbread 195g

    195g · £12.87/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Pizza Express Dough Balls with Garlic Butter 95g

    95g · £13.16/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Pizza Express Sloppy Giuseppe Spicy Beef 292g

    292g · £10.27/kg
    £3 off
    £3.00£6.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 400g

    400g · £11.35/kg
    25% off
    £4.54£6.05
  • Higgidy Spinach, Red Pepper & Greek Feta Quiche 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.60 off
    £3.70£5.30

Desserts

  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 110g (2 x 55g)

    2pk · £15.45/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Strawberry Trifle 600g

    600g · £5.17/kg
    £0.64 off
    £3.10£3.74
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Choux Buns 2x68g

    136g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85

Ice Cream

  • Ben & Jerry's Caramel Chew-Chew Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Ben & Jerry's Phish Food Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Ben & Jerry's Half Baked Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Kelly's Cornish Clotted Cream 950ml

    950ml · £3.16/L
    £1.50 off
    £3.00£4.50
  • Cadbury Flake Vanilla Ice Cream with Cadbury Flake Pieces 425ml

    425ml · £10.59/L
    £1.75 off
    £4.50£6.25
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Fab Strawberry Ice Lollies 6x58ml

    6pk · £5.75/L
    £0.90 off
    £2.00£2.90
  • Cadbury Crunchie Blast Ice Cream 4 x 90ml (360ml)

    4pk · £8.33/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Magnum Double Gold Caramel Billionaire Ice Cream Sticks 3x 85 ml

    255ml · £13.73/L
    £1.20 off
    £3.50£4.70
  • Solero Ice Cream Sticks Exotic 3x 90 ml

    270ml · £8.33/L
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • Cadbury Flake 99 Cones 4 x 125ml (500ml)

    4pk · £8.00/L
    £2 off
    £4.00£6.00
  • Magnum Mini Classic, Almond & White Chocolate Ice Cream Sticks 6 x 55ml

    6pk · £12.12/L
    £1.50 off
    £4.00£5.50

Frozen

  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg
    £1.50 off
    £2.00£3.50
  • McCain Crispy Hash Browns 625g

    625g · £3.20/kg
    £0.95 off
    £2.00£2.95
  • McCain Lightly Spiced Wedges 650g

    650g · £2.31/kg
    £1.55 off
    £1.50£3.05
  • Strong Roots Crispy Sweet Potato Fries 500g

    500g · £6.00/kg
    £0.95 off
    £3.00£3.95
  • Dr. Oetker Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £6.72/kg
    £1.55 off
    £2.25£3.80
  • Goodfella's New York Style Fully Loaded Pepperoni 532g

    532g · £5.64/kg
    £2.25 off
    £3.00£5.25
  • Birds Eye 2 Crunchy Southern Fried Chicken 180g

    180g · £13.89/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g

    403g · £8.68/kg
    £2 off
    £3.50£5.50
  • Birds Eye 2 Crispy Tempura Battered Chicken 170g

    170g · £14.71/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Birds Eye 10 Omega 3 Breaded Alaska Pollock Fish Fingers 280g

    280g · £6.25/kg
    £1.75 off
    £1.75£3.50
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05

Crisps, Snacks, Biscuits

  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg
    £0.90 off
    £1.85£2.75
  • Sainsbury's Cheddar & Spring Onion Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Thai Sweet Chilli Crisps, Taste The Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Gourmet Sea Salt Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Sea Salt & Cider Vinegar Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Pringles Texas BBQ Sauce 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Pringles Sour Cream & Onion 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Pringles Paprika 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Pringles Salt & Vinegar 200g

    200g · £10.00/kg
    £1.30 off
    £2.00£3.30
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £12.33/kg
    £0.90 off
    £1.85£2.75
  • Walkers Quavers Cheese Multipack Snacks 6x16g

    6pk · £19.27/kg
    £0.80 off
    £1.85£2.65
  • Walkers Baked Snacks Cheese & Onion Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £14.02/kg
    £0.80 off
    £1.85£2.65
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    5pk · £13.20/kg
    £1 off
    £1.65£2.65
  • SUN Bites Sweet Chilli High Fibre Snacks Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £11.67/kg
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Doritos Dip or Load Salted Tortilla Chips Sharing Crisps 230g

    230g · £8.04/kg
    £0.95 off
    £1.85£2.80
  • Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • LU Cookie with Chunky Rich Chocolate Chips 184g

    184g · £6.79/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • LU Le Petit Beurre Biscuits With Butter & a Hint of Salt 167g

    167g · £7.49/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Peter's Yard Original Sourdough Crackers 90g

    90g · £22.22/kg
    £0.60 off
    £2.00£2.60
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £12.33/kg
    £1.30 off
    £1.85£3.15
  • Weetabix 24 Biscuits

    24pk · £0.13 each
    £0.85 off
    £3.00£3.85
  • Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g

    170g · £9.71/kg
    £0.60 off
    £1.65£2.25

Chocolate & Sweets

  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Maltesers Multipack Chocolate Reindeers 5 x 29g

    5pk · £3.45/kg
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Terry's Chocolate Orange 145g

    145g · £12.41/kg
    £0.85 off
    £1.80£2.65
  • Guylian The Original Seashells 22 Chocolates with Hazelnut Praliné Filling 250g

    250g · £24.00/kg
    £2.25 off
    £6.00£8.25
  • Cadbury Milk Tray Chocolate 312g

    312g · £12.82/kg
    £3.50 off
    £4.00£7.50
  • Cadbury Bournville Classic Dark Chocolate Bar 180g

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Dairy Milk Crunchie Bits Chocolate Bar 180g

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 180g Classic Chocolate Bar

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Dairy Milk Marvellous Creations Jelly Popping Candy Chocolate Bar 160g

    160g · £14.06/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut Chocolate Bar 180g

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Cadbury Dairy Milk Whole Nut Chocolate Bar 180g

    180g · £12.50/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Aero Milk Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Aero Peppermint Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • Cadbury Twirl Bars 3 x 43g (129g)

    3pk · £15.12/kg
    £0.55 off
    £1.95£2.50
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Carton 240 g

    240g · £16.67/kg
    £1.50 off
    £4.00£5.50
  • Smarties 105g

    105g · £11.90/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • M&M's Peanut Chocolate More to Share Pouch Bag 200g

    200g · £13.50/kg
    £1.70 off
    £2.70£4.40
  • Aero Bubbles Peppermint Chocolate 92g

    92g · £13.59/kg
    £0.95 off
    £1.25£2.20
  • HARIBO 600g

    600g · £6.67/kg
    £1 off
    £4.00£5.00
  • Rowntree's Mango Flavour Lollies 130g

    130g · £10.38/kg
    £0.15 off
    £1.35£1.50
  • Rowntree's Fruit Pastilles 143g

    143g · £9.44/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75
  • Rowntree's Randoms Sweets Sharing Bag 150g

    150g · £9.00/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75
  • Rowntrees Jelly Tots Other Soft Sugar 150g

    10pk · £9.00/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75
  • Rowntree's Fruit Gums 150g

    150g · £9.00/kg
    £0.40 off
    £1.35£1.75

Fruit Juice & Smoothies

  • Tropicana Smooth Orange with No Bits 1.5L

    1.5L · £2.20/L
    £1.65 off
    £3.30£4.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Copella Cloudy Apple 1.35L

    1.35L · £2.22/L
    £1.15 off
    £3.00£4.15
  • innocent Berry Energise, Strawberry, Cherry, Apple & Guarana Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • innocent Berry Defence, Raspberry, Cranberry, Pomegranate & Apple Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Orange Juice with Bits, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Tropicana Original Orange with Juicy Bits 1.5L

    1.5L · £2.20/L
    £1.65 off
    £3.30£4.95
  • Copella Apple & Elderflower 1.35L

    1.35L · £2.22/L
    £1.15 off
    £3.00£4.15
  • innocent Green Energise, Kiwi, Cucumber, Apple & Matcha Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • innocent Tropical Focus, Guava, Pineapple, Apple & Blue Spirulina Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95

Water, Soft Drinks, Mixers

  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Diet Coke Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Max Lime 2 Litres

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Max 2 Litres

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Coca-Cola Zero Sugar Zero Caffeine 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Diet Coke No Caffeine Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L
    £2 off
    £3.75£5.75
  • Pepsi Diet 2Liters

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Pepsi Max Cherry 2 Litres

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Schweppes Slimline Lemonade 2L Bottle

    2L · £0.50/L
    £0.75 off
    £1.00£1.75
  • Sprite Lemon Lime 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £0.65 off
    £1.75£2.40
  • Red Bull Energy Drink 8 x 250ml

    8pk · £4.63/L
    £3.15 off
    £9.25£12.40
  • Highland Spring Eco Bottle Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Ribena Blackcurrant Squash 850ml

    850ml · £2.06/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30

Beer & Cider

  • Peroni Nastro Azzurro 4 x 330ml

    4pk · £5.30/L
    £1.25 off
    £7.00£8.25
  • BrewDog Lost Lager 4 x 440ml

    4pk · £2.98/L
    £1.25 off
    £5.25£6.50
  • Budweiser Beer 10 x 440ml

    10pk · £2.27/L
    £2.50 off
    £10.00£12.50
  • Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 10 x 440ml

    10pk · £2.27/L
    £3.50 off
    £10.00£13.50
  • Camden Pale Ale 4 x 330ml

    4pk · £3.79/L
    £2.50 off
    £5.00£7.50

Wine & Sparkling

  • Bouchard Aîné & Fils Chardonnay 75cl

    75cl · £12.00/L
    £1.75 off
    £9.00£10.75
  • Dark Horse Chardonnay 750ml

    750ml · £12.33/L
    £2 off
    £9.25£11.25
  • Taste the Difference Gavi 75cl

    75cl · £13.00/L
    £2 off
    £9.75£11.75
  • Taste the Difference Cepa Alegro Rioja Reserva 75cl

    75cl · £12.33/L
    £2 off
    £9.25£11.25
  • Taste the Difference Beaujolais Supérieur 75cl

    75cl · £14.67/L
    £2 off
    £11.00£13.00
  • Dark Horse Merlot 750ml

    750ml · £13.00/L
    £1.75 off
    £9.75£11.50
  • Taste the Difference Prosecco Rosé 75cl

    75cl · £10.67/L
    £3 off
    £8.00£11.00
  • Sainsbury's Conegliano Prosecco, Taste the Difference 75cl

    750ml · £10.67/L
    £3 off
    £8.00£11.00
  • Taste the Difference Côtes De Provence Rosé 75cl

    75cl · £14.33/L
    £1.75 off
    £10.75£12.50
  • Taste the Difference Bordeaux Rosé 75cl

    75cl · £10.67/L
    £1.25 off
    £8.00£9.25

Spirits & Premixed Drinks

  • Tia Maria Cold Brew Coffee Liqueur 700ml

    700ml · £18.57/L
    £4.50 off
    £13.00£17.50
  • Aperol Alcoholic Aperitif 70cl

    70cl · £20.00/L
    £5.50 off
    £14.00£19.50

Cooking Sauces & Ingredients

  • Sainsbury's Tomato & Mascarpone Pasta Sauce, Taste the Difference 350g

    340g · £6.94/kg
    25% off
    £2.36£3.15
  • Sainsbury's Carbonara Sauce, Taste the Difference 350g (Serves 2)

    350g · £7.51/kg
    25% off
    £2.63£3.50
  • Dolmio Sauce for Pasta Bake Creamy Tomato 450g

    450g · £4.44/kg
    £0.90 off
    £2.00£2.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Gravy Granules 200g

    200g · £9.95/kg
    25% off
    £1.99£2.65

Tins & Cans

  • Sainsbury's Taste the Difference Sunsoaked Tomatoes 230g

    230g · £21.74/kg
    3 for £10
    £5.00
  • Batchelors Cup a Soup 4 Cream of Vegetable with Croutons Sachets 122g

    122g · £11.07/kg
    £0.45 off
    £1.35£1.80

Sugar, Flour, Baking

  • Sainsbury's Taste the Difference Madagascan Vanilla Extract 38ml

    38ml · £63.16/L
    25% off
    £2.40£3.20
  • Jus-Rol Puff Pastry 320g

    320g · £4.69/kg
    £0.60 off
    £1.50£2.10

Rice, Pasta, Pulses, Noodles

  • Batchelors Pasta 'N' Sauce Cheese & Broccoli 99g

    99g · £10.10/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Sainsbury's Orzo Pasta, Taste the Difference 500g

    500g · £3.60/kg
    25% off
    £1.80£2.40
  • Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g

    90g · £11.11/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Sharwood's Medium Egg Noodles 226g

    226g · £7.08/kg
    £0.70 off
    £1.60£2.30
  • Tilda Pure Original Basmati 500g

    500g · £4.40/kg
    £1.15 off
    £2.20£3.35

Table Sauces & Condiments

  • Sainsbury's Caramelised Onion Chutney, Taste the Difference 230g

    215g · £8.88/kg
    25% off
    £1.91£2.55

Tea, Coffee, Hot Drinks

  • Nescafe Latte 8 x 18g (144g)

    8pk · £11.46/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35
  • Nescafé Vanilla Latte 8 x 18.5g (148g)

    8pk · £11.15/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35
  • Nescafe Cappuccino 8 x 15.5g (124g)

    8pk · £13.31/kg
    £0.95 off
    £1.65£2.60
  • Nescafé Original 190g

    190g · £27.63/kg
    £1.90 off
    £5.25£7.15
  • Nescafe Cappuccino Decaf Unsweetened Taste 7 x 15g (105g)

    7pk · £15.71/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35
  • Twinings English Breakfast 40 Tea Bags 100g

    100g · £25.00/kg
    £0.90 off
    £2.50£3.40
  • Twinings The Earl Grey 40 Tea Bags 100g

    100g · £25.00/kg
    £0.90 off
    £2.50£3.40
  • Cadbury Instant Hot Chocolate 300g

    300g · £10.00/kg
    £1.40 off
    £3.00£4.40

Cereal & Cereal Bars

  • Kellogg's 8 Variety Packs 196g

    196g · £12.76/kg
    £0.95 off
    £2.50£3.45
  • Kellogg's Crunchy Nut 500g

    500g · £6.00/kg
    £0.85 off
    £3.00£3.85
  • Weetos Delicious Chocolatey Hoops 420g

    420g · £6.55/kg
    £0.90 off
    £2.75£3.65
  • Weetabix Crispy Minis Chocolate Chip 500g

    500g · £5.50/kg
    £1.55 off
    £2.75£4.30
  • Weetabix 24 Biscuits

    24pk · £0.13 each
    £0.85 off
    £3.00£3.85
  • Kellogg's Rice Krispies Multigrain Shapes 350g

    350g · £8.57/kg
    £1 off
    £3.00£4.00
  • Kellogg's Crunchy Nut Clusters Chocolate 400g

    400g · £7.50/kg
    £0.90 off
    £3.00£3.90

Jams, Honey, Spreads

  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Pistachio Créme 300g

    300g · £15.50/kg
    25% off
    £4.65£6.20

Laundry, Cleaning, Household

  • Regina Blitz Household Towel

    £1.55 off
    £3.45£5.00
  • Ecover Pomegranate & Fig Sensitive Washing-Up Liquid 450ml

    450ml · £4.44/L
    £0.50 off
    £2.00£2.50

Gifts, Parties, Toys

  • Guylian The Original Seashells 22 Chocolates with Hazelnut Praliné Filling 250g

    250g · £24.00/kg
    £2.25 off
    £6.00£8.25
  • Cadbury Milk Tray Chocolate 312g

    312g · £12.82/kg
    £3.50 off
    £4.00£7.50
  • View Save with Nectar Prices

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo