- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 ClubcardTesco 8 Garlic Slices 235g
235g · £12.98/kg£3.05£2.00 Clubcard (£8.51/kg)Fairy Max Power Eucalyptus Anti-Bacterial Washing Up Liquid 545ml
£3.95£3.55 ClubcardTesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)Tesco Mixed Vegetables 225G (C)
250g · £8.80/kg£2.203 for 2 ClubcardSt.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack
6pk · £0.68 each£4.05£3.60 Clubcard (£0.60 each)Lurpak Lighter Spreadable Butter Rapeseed Oil 400G
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)ProActiv Spread - Buttery Taste 250g
250g · £14.40/kg£3.60£3.10 Clubcard (£12.40/kg)Bury Black Pudding 4 Slices 230G
230g · £7.61/kg£1.75£1.45 Clubcard (£6.30/kg)Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack
328g · £10.98/kg£3.60£3.05 Clubcard (£9.30/kg)Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Bens Original Lunch Bowl Mexican Style Microwave Grains and Rice Instant Meal 220g
220g · £17.05/kg£3.75£3.25 Clubcard (£14.77/kg)Tesco Italian Inspired Smoked Selection 120G
120g · £32.08/kg£3.852 for £6.50 ClubcardTesco Roast Chicken Slices 180g
180g · £25.56/kg£4.60£4.20 Clubcard (£23.33/kg)Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack
6pk · £0.73 each£4.35£2.60 Clubcard (£0.43 each)Huel Ready-to-Drink Complete Meal - Vanilla 500ml
£4.55£3.80 ClubcardCadbury Raspberry Chocolate Mini Rolls Cakes 10 Pack
10pk · £0.52 each£5.15£3.50 Clubcard (£0.35 each)Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack
4pk · £0.68 each£2.70£1.45 Clubcard (£0.36 each)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Finest Extra Fruity Hot Cross Buns 4 Pack
4pk · £0.61 each£2.45Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95Arla Protein on the go Strawberry yogurt 200g
200g · £7.50/kg£1.50Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G
150g · £17.67/kg£2.65Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs
4pk · £0.55 each£2.20£1.85 Clubcard (£0.46 each)Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)
4pk · £25.88/kg£2.20Tesco Chestnut Mushroom 250G
250g · £5.40/kg£1.35Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.67/kg£1.10Warburtons Toastie Thick and Small Sliced White Bread 400g
400g · £2.50/kg£1.00Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70Tesco Lamb Rogan Josh With Pilau Rice 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Italian Inspired Smoked Selection 120G
120g · £32.08/kg£3.852 for £6.50 ClubcardLurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Tesco Mixed Vegetables 225G (C)
250g · £8.80/kg£2.203 for 2 ClubcardTesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g
300g · £5.50/kg£1.65Tesco 8 Pork Sausage 454G (C
454g · £4.41/kg£2.00Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Finest Victoria Sponge Cake
1pk · £5.25 each£5.25Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)
230g · £13.04/kg£3.00Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g
800g · £1.75/kg£1.40Lurpak Lighter Spreadable Butter Rapeseed Oil 400G
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Tesco British Salted Block Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g
160g · £24.69/kg£3.95Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3x41g
123g · £23.58/kg£2.90Tesco Finest Mushroom Pappardelle 400G
400g · £15.00/kg£6.00Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack
328g · £10.98/kg£3.60£3.05 Clubcard (£9.30/kg)ProActiv Spread - Buttery Taste 250g
250g · £14.40/kg£3.60£3.10 Clubcard (£12.40/kg)Happy Egg Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.56 each£3.35Anchor Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £11.75/kg£4.70Wall's Jumbo Sausages Roll 130G
130g · £12.31/kg£1.60Dolmio Classics Rigatoni Bolognese Pasta Ready Meal 250g
250g · £16.20/kg£4.05Tesco Chicken, Tomato & Basil Pasta 300g
300g · £10.67/kg£3.20Tesco Roast Chicken Slices 180g
180g · £25.56/kg£4.60£4.20 Clubcard (£23.33/kg)Tesco Aubergine Each 250G (C)
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Baby Corn 130G
130g · £10.77/kg£1.40Bury Black Pudding 4 Slices 230G
230g · £7.61/kg£1.75£1.45 Clubcard (£6.30/kg)Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Melon Medley 300G
300g · £10.33/kg£3.10Flora Lighter Spread With Natural Ingredients 450G
450g · £6.44/kg£2.90Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g
400g · £2.50/kg£1.00Tesco Finest Coleslaw 300g (C)
300g · £8.17/kg£2.45Tesco Hot Smoked Salmon Grain Bowl 395g
395g · £14.81/kg£5.85Tesco Fish Pie 400G (C)
400g · £11.00/kg£4.40Fridge Raiders Roast Chicken Bites 3X22.5G
3pk · £90.91/kg£2.00Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90MULLERICE PROTEIN Chocolate 180g
180g · £8.61/kg£1.55Tesco 8 Garlic Slices 235g
235g · £12.98/kg£3.05£2.00 Clubcard (£8.51/kg)Tesco Breaded Chicken Goujons 270g (C)
270g · £11.48/kg£3.10Tesco Oven Chips 450g
450g · £9.22/kg£4.15Tesco Bangers & Mash 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Chicken Bacon & Stuffing Sandwich
1pk · £3.35 each£3.35
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with Clubcard