Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop - Darlington Yarm Rd

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (105)

  • 0

    Coca-Cola Zero Cherry Float 2 litre

    2L · £1.63/L

    2 for £5

    £3.25

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar Lime 2 litre

    2L · £1.43/L

    2 for £5

    £2.85

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar Cherry 2 litre

    2L · £1.43/L

    2 for £5

    £2.85

  • 0

    Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg

    £0.50 off

    £1.45

    £1.95

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Giant Buttons 175g

    175g · £18.00/kg

    £0.75 off

    £3.15

    £3.90

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli 150g

    150g · £15.00/kg

    £0.65 off

    £2.25

    £2.90

  • 0

    Monster Energy Ultra Vice Guava 500ml

    1pk · £2.35 each

    2 for £4

    £2.35

  • 0

    Monster Energy Ultra Rosa 500ml

    500ml · £4.40/L

    2 for £4

    £2.20

  • 0

    Monster Energy Zero Sugar Lando Norris 500ml

    500ml · £4.40/L

    2 for £4

    £2.20

  • 0

    Dr Pepper Zero Sugar Cherry Crush 2 litre

    2L · £1.48/L

    2 for £5

    £2.95

  • 0

    Diet Coke Cherry 2 litre

    2L · £1.33/L

    2 for £5

    £2.65

  • 0

    Diet Coke 2 litre

    2L · £1.33/L

    2 for £5

    £2.65

  • 0

    Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg

    £0.50 off

    £1.45

    £1.95

  • 0

    Monster Energy Ultra Fantasy Ruby Red 500ml

    500ml · £4.40/L

    2 for £4

    £2.20

  • 0

    Monster Energy Ultra Fiesta Mango 500ml

    500ml · £4.40/L

    2 for £4

    £2.20

  • 0

    Monster Energy Zero Sugar Full Throttle 500ml

    500ml · £4.40/L

    2 for £4

    £2.20

  • 0

    Cadbury Bitsa Wispa 100g

    100g · £19.50/kg

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    McCoy's Flame Grilled Steak 6 pack

    6pk · £0.36 each

    £0.85 off

    £2.15

    £3.00

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2 litre

    2L · £1.33/L

    2 for £5

    £2.65

  • 0

    Fanta Zero Sugar Orange 2 litre

    2L · £1.38/L

    2 for £5

    £2.75

  • View all (105)

In-store Price Match 🪙✅

View all (20)
  • DFE Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Mentos Mints 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • Mentos Fruits 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • UFIT White Chocolate 310ml

    310ml · £7.42/L
    £2.30
  • Winalot Chicken in Jelly 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • McVitie's Digestives Caramel Millionaire Slices 5s

    10pk · £0.13 each
    £0.24 off
    £1.25£1.49
  • Cheetos Twisted Sweet & Spicy Flamin' Hot 30g

    30g · £16.33/kg
    £0.49
  • Barr Cherryade 330ml

    330ml · £2.09/L
    £0.69
  • Tropicana Orange Smooth 850ml

    850ml · £3.47/L
    £2.95
  • Space Raiders Beef 30g

    30g · £16.67/kg
    £0.50
  • Takis Fuego 55g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Doritos Chilli Heatwave 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35
  • Walkers Wotsits Really Cheesy 60g

    60g · £22.50/kg
    £1.35
  • Walkers Squares Salt & Vinegar 72g

    72g · £18.75/kg
    £1.35
  • Nik Naks Rib 'N' Saucy 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Skips Prawn Cocktail 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Nik Naks Nice 'N' Spicy 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35

Back to Routine 🎒

View all (29)
  • Walkers Quavers Cheese 6 pack

    16g · £125.00/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Walkers Wotsits Really Cheesy 6 pack

    6pk · £0.33 each
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Nature Valley Crunchy Oats & Honey 5's

    5pk · £0.74 each
    £3.70
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £26.32/kg
    £3.00
  • Nestle Shreddies The Frosted One 500g

    500g · £9.20/kg
    £4.60
  • Walkers Squares Variety 6 pack

    22g · £90.91/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Nutella B-ready 6 pack

    6pk · £0.63 each
    £3.80
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.17 each
    £0.30 off
    £1.35£1.65
  • McVitie's Club Orange 7 pack

    7pk · £0.36 each
    £2.50
  • Cadbury Milk Chocolate Spread 400g

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • McCoy's Flame Grilled Steak 6 pack

    6pk · £0.36 each
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Nestle Cheerios Multigrain 390g

    390g · £10.26/kg
    £4.00
  • Kellogg's Fruit Winders Strawberry 5 pack

    5pk · £0.57 each
    £2.85
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £20.00/kg
    £1.80
  • Weetos Chocolatey Hoops 420g

    420g · £10.36/kg
    £4.35
  • Kellogg's Coco Pops 420g

    420g · £11.31/kg
    £4.75
  • Kellogg's Variety 8 pack

    196g · £21.17/kg
    £4.15
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.35/kg
    £4.30

Essentials For Less 💙

View all (7)
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g

    90g · £32.22/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.00/kg
    2 for £5.50
    £4.00
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Corned Beef 110g

    110g · £26.36/kg
    2 for £5
    £2.90

This Week's Star Buys ⭐

View all (33)
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Oreo Original 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £17.00/L
    £3.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.05 each
    £7.45
  • Kenco Millicano 100g

    100g · £92.00/kg
    £9.20
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £26.32/kg
    £3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Oreo Double Creme 157g

    157g · £12.74/kg
    £2.00
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £10.14/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Fairy Non Bio Gel 26 wash

    858ml · £8.92/L
    £2.50 off
    £7.65£10.15
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.35/kg
    £4.30

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (17)
  • Tesco Iceberg Lettuce

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco 15% Fat Beef Steak Mince 500g

    500g · £12.20/kg
    £6.10
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Tesco Broccoli 375g

    375g · £3.07/kg
    £1.15
  • Tesco Wholemeal Medium 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £20.00/kg
    £1.80
  • Tesco Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Belgian Buns 2's

    2pk · £1.20 each
    £2.40
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6's

    6pk · £0.37 each
    £2.20
  • Tesco Free Range Eggs Large 6's

    6pk · £0.43 each
    £2.55
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco All Butter Flapjack 50g

    50g · £30.00/kg
    £1.50

Ready Meals Multibuy 🍴

View all (7)
  • One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • One Stop Beef Dinner 400g

    400g · £8.88/kg
    2 for £6
    £3.55
  • One Stop Chicken Dinner 400g

    400g · £8.88/kg
    2 for £6
    £3.55
  • One Stop Beef Lasagne 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £5
    £3.30
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g

    320g · £12.97/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Tesco Cottage Pie 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30

New & Exciting🎉

View all (6)
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • The Traitors Jelly Beans 100g

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Walkers Grilled Cheese & Chilli Jam 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Walkers Salt & Pepper Chicken 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15

Bundle Deals🔥

View all (7)
  • Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Tesco Cheese Multibuy

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Monster Cans Multibuy

    1pk · £4.00 each
    £4.00
  • Tesco British Sliced Meat Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Coca-Cola 2L Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Tesco Bacon Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00

New

  • 2L Soft Drinks Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Tesco Microwave Meals Multibuy

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Lunch Meal Deal

    1pk · £4.50 each
    £4.50

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo