Chilled Meat Alternatives
Beyond Meat Beyond Burger Plant Based Burger
2pk · £47.35/kg£5.35Quorn Fajita Mini Fillets 138g
138g · £29.71/kg£4.10£3.55 Clubcard (£25.72/kg)Quorn Sweet Chilli Fillets 138g
138g · £29.71/kg£4.10£3.55 Clubcard (£25.72/kg)Gosh! Super Plants Mushroom, Wild Garlic & Chia Seed Sausages 210g
210g · £19.52/kg£4.10£3.60 Clubcard (£17.14/kg)Linda McCartney's 6 Vegan Lincolnshire Sausages 270g
270g · £12.04/kg£3.25Quorn Roast Mini Fillets 138g
138g · £29.71/kg£4.10£3.55 Clubcard (£25.72/kg)Linda Mccartneys Vegetarian Tomato & Basil Meatballs 292G
292g · £10.62/kg£3.10£2.85 Clubcard (£9.76/kg)Quorn 7 Picnic Eggs 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)Beyond Burger Plant Based Patties 226G
2pk · £45.58/kg£5.15Quorn 24 Cocktail Sausages 240g
240g · £14.17/kg£3.40Quorn 14 Cocktail Sausages 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)THIS Fillet Steak 220G
220g · £41.14/kg£9.05THIS Isn't Beef Plant Based Burgers 226g
226g · £21.46/kg£4.85Tesco Plant Chef 2 Meat Free Burgers 226G
226g · £12.61/kg£2.85Vivera Plant Based Doner Kebab 160g
160g · £17.81/kg£2.85THIS Isn't Pork Plant Based Sausages 270g
270g · £15.74/kg£4.25Vivera Veggie Greek Kebab 175G
175g · £16.29/kg£2.85Quorn Mince 230g
230g · £16.74/kg£3.85Squeaky Bean Tuna Style Flakes 120g
120g · £35.83/kg£4.30Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G
100g · £34.00/kg£3.40£3.00 Clubcard (£30.00/kg)Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G
100g · £34.00/kg£3.40£3.00 Clubcard (£30.00/kg)Fridge Raiders Meat Free Slow Roasted Tasty Bites 60G
60g · £35.00/kg£2.10Quorn Sausages 336G
£2.60Vivera Plant-Based Shawarma Kebab 175g
175g · £16.29/kg£2.85Richmond Meat-Free Back Bacon Rashers 120g
120g · £22.08/kg£2.65Gosh! Super Plants Parsnip, Leek & Pea with Linseed Sausages 210g
210g · £19.52/kg£4.10£3.60 Clubcard (£17.14/kg)Richmond Meat-Free Sage & Onion Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80Richmond Meat-Free Streaky Bacon Rashers 120g
120g · £22.08/kg£2.65Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80Squeaky Bean Ready To Eat Deli Pastrami Sandwich Slice 90G
90g · £43.89/kg£3.95Fridge Raiders Meat-Free Vegan Southern Style Tasty Bites 60g
60g · £35.00/kg£2.10Beyond Meat Steak Pieces 160g
160g · £40.31/kg£6.45RICHMOND 8 VEGGIE TASTY SAUSAGES 304g
304g · £9.21/kg£2.80Squeaky Bean Chargrilled Cajun Mini Fillets 120g
120g · £35.83/kg£4.30Squeaky Bean Vegan Crispy Bacon 50g
50g · £68.00/kg£3.40THIS Isn't Chicken Plant Based Thighs 220g
220g · £22.27/kg£4.90Quorn Sweet Chilli Bites 180G
180g · £18.61/kg£3.35Juicy Marbles 2 Thick-Cut Fillet Plant Based Steaks 226g
2pk · £90.71/kg£10.25Quorn Vegan Pepperoni Slices 100G
100g · £34.00/kg£3.40Vivera Plant Salmon Style Fillets 2X100g
200g · £20.75/kg£4.15This Isn't Beef Plant Based Mince 250G
250g · £16.80/kg£4.20Squeaky Bean Chargrilled Steak Strips 120G
120g · £35.83/kg£4.30Quorn Meat Free Peppered Steaks 2 Pack, 196G
196g · £24.23/kg£4.75This Isn't Chicken Plant Based Pieces 170G
170g · £28.82/kg£4.90Quorn Tomato & Basil Slices 100g
100g · £34.00/kg£3.40Quorn Deli Garlic & Herb Slices 100g
100g · £34.00/kg£3.40Quorn Chicken Style Pieces 300G
£3.40Quorn Veggie Ham 100g
100g · £29.50/kg£2.95Cauldron Express Teriyaki Organic Tofu Pieces 160g
160g · £25.63/kg£4.10The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g
180g · £21.39/kg£3.85View all (98)
Tofu
The Tofoo Co. Straight To Wok Soy & Ginger Tofu 350g
350g · £13.14/kg£4.60The Tofoo Co. Katsu Tofu 240g
240g · £14.38/kg£3.45The Tofoo Co. Organic Scrambled Tofu 200G
200g · £17.00/kg£3.40Cauldron Foods Tofu Pieces 160G
160g · £25.63/kg£4.10Cauldron Foods Tofu 396G
396g · £8.96/kg£3.55Tiba Tempeh Roasted Protein Bites 60g
60g · £29.17/kg£1.75£1.25 Clubcard (£20.83/kg)Tiba Tempeh Southern Style Protein Bites 60g
60g · £29.17/kg£1.75£1.25 Clubcard (£20.83/kg)Cauldron Express Smoky BBQ Grillable Tofu Block 180g
180g · £16.39/kg£2.95Cauldron Extra Firm Tofu Block 200g
200g · £12.25/kg£2.45Tofoo Co Tempeh 200G
200g · £17.00/kg£3.40Tiba Tempeh Organic Original 200g
200g · £15.50/kg£3.10£2.40 Clubcard (£12.00/kg)The Tofoo Co. Extra Firm Organic Tofu Naked XL 450g
450g · £9.67/kg£4.35Better Nature Organic Tempeh 200G
200g · £19.50/kg£3.90Satono Yuki Tofu 300G
300g · £8.17/kg£2.45The Tofoo Co. Smoked Organic Tofu 225G
225g · £16.67/kg£3.75The Tofoo Co Naked Tofu 280G
280g · £11.07/kg£3.10Tesco Plant Chef Organic Firm Tofu 399g
300g · £8.83/kg£2.65Yutaka Silken Tofu 308g
308g · £9.09/kg£2.80THE TOFOO CO ORGANIC SILKEN TOFU 300g
300g · £9.67/kg£2.90£2.30 Clubcard (£7.67/kg)The Tofoo Co. Smoked XL 400g
400g · £14.50/kg£5.80La Vie Teriyaki Tofu 240g
240g · £19.79/kg£4.75The Tofoo Co Naked Tofu Mini 180g
180g · £10.00/kg£1.80THE TOFOO CO Organic spicy tofu 280g
280g · £13.21/kg£3.70The Tofoo Co. Naked XXL 750g
750g · £9.20/kg£6.90The Tofoo Co. Original Seitan 225g
225g · £13.78/kg£3.10Tesco Plant Chef Organic Smoked Tofu 399g
300g · £12.00/kg£3.60
Frozen Meat Alternatives
Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g
270g · £12.04/kg£3.25Richmond Vegan No Chicken Pieces Roast Flavoured 220G
220g · £16.82/kg£3.70Linda McCartney 6 Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g
270g · £12.04/kg£3.25RICHMOND MEAT FREE FROZEN 12 VEGGIE TASTY SAUSAGES 456G
456g · £7.24/kg£3.30£2.55 Clubcard (£5.59/kg)Tesco Vegetarian 2 Pesto, Vegetable & Mozzarella Melts 280G
280g · £9.64/kg£2.70Tesco Plant Chef 6 Herby Bangers 300G
300g · £8.67/kg£2.60Like Hot Dogs 360g
360g · £9.44/kg£3.40Richmond 8 Meat Free Vegan Sausages 304G
304g · £9.21/kg£2.80Tesco Plant Chef No-Beef Meatballs 380g
380g · £4.87/kg£1.85Quorn Chicken & Bacon Lattice 2 Pack 300G
300g · £12.50/kg£3.75Quorn Swedish Style Balls 300G
£3.50THIS Isn't Beef Plant-Based Mince 280g
280g · £15.54/kg£4.35Quorn Mince 300G
300g · £11.33/kg£3.40Linda Mccartneys Vegemince 500G
500g · £8.20/kg£4.10Quorn Takeaway Quarter Pounder Burgers 227g
227g · £15.86/kg£3.60Tesco Plant Chef Meat Free Mince 454G
454g · £4.30/kg£1.95Linda McCartney's 2 Vegetarian 1/4 lb Burgers 227g
227g · £14.10/kg£3.20£2.70 Clubcard (£11.89/kg)Linda Mccartney 2 Mozzarella Burgers 227G
£3.20£2.70 ClubcardStrong Roots The Pumpkin & Spinach Burger 300G
300g · £14.17/kg£4.25Richmond 12 Meat Free Vegan Sausages 456g
456g · £7.24/kg£3.30Quorn Fillets 312G
£2.40The Tofoo Co. Tempura Crispy Tofu 300g
300g · £14.33/kg£4.30Tesco 2 Vegetarian Cheese & Onion Crisp Bakes 240G
240g · £11.25/kg£2.70Tesco Plant Chef 16 Vegetable Fingers 448g
448g · £3.68/kg£1.65Tesco 4 Vegetarian Cauliflower Cheese Grills 397G
£2.60Quorn Cheese & Broccoli Escalopes 2 Pack 240g
£3.45Birds Eye 10 Green Cuisine Vegan Veggie Fingers 284g
284g · £8.63/kg£2.45Quorn Southern Fried Bites 300G
300g · £11.67/kg£3.50This Isn't Chicken Lightly Seasoned Pieces 250G
250g · £15.40/kg£3.85Quorn Crispy Fillets 2 200g
£3.75Quorn Takeaway Salt & Pepper Tenders 240g
240g · £15.42/kg£3.70Tesco Plant Chef 4 Vegetable Burgers 454G
454g · £3.63/kg£1.65Quorn Meat Free Crispy Nuggets 300G
300g · £11.33/kg£3.40Birds Eye 12 Green Cuisine Vegan Fishless Fingers 336g
336g · £12.05/kg£4.05Tesco Plant Chef 2 Meat-Free No-Ckn Garlic Kievs 280G
280g · £9.11/kg£2.55Tesco Plant Chef 4 Spicy Bean Burgers 454G
454g · £3.63/kg£1.65Quorn 4 Southern Fried Burgers 252g
252g · £14.88/kg£3.75THIS Crispy Chicken Goujons 216G
216g · £17.36/kg£3.75Quorn Takeaway Hot & Spicy Bites 245g
245g · £16.94/kg£4.15Quorn 15 Sausages 630g
630g · £8.33/kg£5.25Quorn 30 Crispy Nuggets 594g
594g · £7.15/kg£4.25Quorn Pieces 630g
630g · £6.75/kg£4.25Quorn Mince 630g
630g · £6.75/kg£4.25Quorn Takeaway 2 Crunchy Fillet Burgers 190g
190g · £21.84/kg£4.15Quorn Vegetarian Roast 400g
400g · £11.38/kg£4.55Quorn 2 Lemon & Pepper Schnitzels 220g
220g · £16.36/kg£3.60Quorn Vegan Pieces 280G
280g · £8.57/kg£2.40Linda McCartney 2 Vegetable Burger Vegan 200g
200g · £15.75/kg£3.15£2.40 Clubcard (£12.00/kg)Linda McCartney 2 Feta, pea & Mint Crispbakes 200g
200g · £15.75/kg£3.15£2.40 Clubcard (£12.00/kg)Redefine Meat Premium 2 Burgers 240g
240g · £20.63/kg£4.95View all (55)