Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Supermarket - Alsager

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (419)

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg

    £0.90 off

    £1.85

    £2.75

  • 0

    Pepsi Max Cherry 2 Litres

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 10 x 440ml

    10pk · £2.27/L

    £3.50 off

    £10.00

    £13.50

  • 0

    Sainsbury's British Diced Chicken Breast 400g

    400g · £13.38/kg

    3 for £12

    £5.35

  • 0

    Sainsbury's British or Irish 20% Fat Beef Mince 500g

    500g · £10.00/kg

    3 for £12

    £5.00

  • 0

    Sainsbury's British or Irish 5% Fat 12 Beef Meatballs 350g

    350g · £15.14/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Andrex Ultimate Quilts 9 Rolls

    9pk · £0.63 each

    £1.05 off

    £5.70

    £6.75

  • 0

    Red Bull Energy Drink 8 x 250ml

    8pk · £4.63/L

    £3.15 off

    £9.25

    £12.40

  • 0

    The Collective Great Dairy Strawberry Suckies 90g

    90g · £6.67/kg

    £0.60 off

    £0.60

    £1.20

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thighs 1kg

    1kg · £4.25/kg

    3 for £12

    £4.25

  • 0

    Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Pringles Texas BBQ Sauce 200g

    200g · £10.00/kg

    £1.30 off

    £2.00

    £3.30

  • 0

    Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £8.13/kg

    £1.75 off

    £3.25

    £5.00

  • 0

    Arla Lacto Free Whole Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L

    £0.80 off

    £1.35

    £2.15

  • 0

    M&M's Peanut Chocolate More to Share Pouch Bag 200g

    200g · £13.50/kg

    £1.70 off

    £2.70

    £4.40

  • 0

    McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg

    £1.50 off

    £2.00

    £3.50

  • 0

    Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L

    £2 off

    £3.75

    £5.75

  • 0

    Sainsbury's Peeled Coldwater Prawns MSC 150g

    150g · £33.33/kg

    3 for £12

    £5.00

  • View all (419)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Signature Beef Rib & Brisket Burgers, Taste the Difference 340g

    340g · £17.79/kg
    £6.05
  • Quorn 12 Picnic Eggs 240g

    240g · £16.25/kg
    £3.90
  • Sainsbury's Parmigiano Reggiano Cheese 200g

    200g · £27.75/kg
    £5.55
  • Sainsbury's Taste The Difference Pork Sausage Rolls 188g

    188g · £24.73/kg
    3 for £10
    £4.65
  • Sainsbury's Chorizo Ring Mild 225g

    225g · £15.33/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Chicken Chow Mein 400g

    400g · £12.25/kg
    £4.90
  • Sainsbury's Sweet & Crunchy Stir Fry 600g

    600g · £4.17/kg
    £2.50
  • Sainsbury's British or Irish 12% Fat Beef Mince 500g

    500g · £12.10/kg
    £6.05
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 x 22.5g

    5pk · £28.89/kg
    £3.25
  • Sainsbury's British 5% Fat Pork Mince 500g

    500g · £6.90/kg
    £3.45
  • Ginsters Beanz & Cheese Slice 170g

    170g · £17.06/kg
    £2.90
  • Anchor Lighter Spreadable 400g

    400g · £13.38/kg
    £5.35
  • Rustlers The Juicy BBQ Rib with Our Smokey BBQ Sauce 157g

    157g · £18.79/kg
    £2.95
  • Oggs Egg Alternative Aquafaba 200ml

    200ml · £15.25/L
    £3.05
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Soft Set Scotch Eggs 260g

    260g · £22.69/kg
    3 for £10
    £5.90
  • Little Dish Mild Chicken Korma 200g

    200g · £20.00/kg
    £4.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Ultimate Steak Pie 250g

    250g · £15.00/kg
    25% off
    £3.75£5.00
  • Sainsbury's 4 Unwaxed Lemons

    4pk · £0.40 each
    £1.60
  • Sainsbury's Roast British Whole Chicken

    1kg · £8.33/kg
    £8.35
  • New York Bakery Sourdough 5 Pack Bagels

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Flora Plant Butter Salted 200g

    200g · £7.50/kg
    £0.60 off
    £1.50£2.10
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5 x 22.5g

    5pk · £28.89/kg
    £3.25
  • Ginsters Chicken & Mushroom Slice 170g

    170g · £10.29/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50
  • Sainsbury's Tuna & Sweetcorn Deli Filler 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
  • Sainsbury's Butter Chicken with Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's Yellow Flesh Nectarines

    4pk · £0.69 each
    £2.75
  • Sainsburys 21 Day matured ribeye steak 225g

    225g · £39.56/kg
    £8.90
  • Charlie Bigham's Cottage Pie 650g

    650g · £18.69/kg
    £12.15
  • Sainsbury's Butterhead Salad 80g

    90g · £13.89/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Golden Yolk Free Range British Eggs 328g

    6pk · £1.50/kg
    £2.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Ham & Leek Gratin 400g

    400g · £15.13/kg
    £6.05
  • Warburtons 4 Protein Thin Bagels

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Sainsbury's Caesar Salad 265g

    265g · £9.25/kg
    £2.45
  • Sainsbury's 18 Mini Egg Bites 216g

    216g · £15.97/kg
    £3.45
  • Sainsbury's British Wafer Thin Honey Cured Ham Slices 150g

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Unsmoked Back Bacon Rashers x10 300g

    300g · £5.67/kg
    £1.70

Meal deals

  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Dine in for 2

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00

Grab and Go Snacks

View all (4)
  • Cadbury Brunch 4 x 26g Light Orange Chocolate Cereal Bars

    104g · £17.79/kg
    £1.85
  • belVita Soft Bakes Breakfast Apricot Filled 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Philadelphia Garlic & Herbs 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

Autumn is here

View all (24)
  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35
  • Costa Coffee Smooth Medium Blend Instant Coffee 190g

    190g · £48.42/kg
    £9.20
  • Walkers Wavy Worcester Sauce Ridged Sharing Crisps 140g

    140g · £15.00/kg
    £2.10
  • Walkers Wavy Sticky Teriyaki Ridged Sharing Crisps 140g

    140g · £15.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Taste the Difference Cauliflower Cheese 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Fox's Fabulous Triple Chocolate Cookies 180g

    180g · £18.89/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4

    4pk · £0.36 each
    £1.45
  • Sainsbury's Three Cheese Pasta Bake 750g

    750g · £7.93/kg
    £5.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £10.40/kg
    £1.30
  • Sainsbury's British Potato Carrot & Swede Mash 400g

    400g · £5.63/kg
    £2.25
  • Sainsbury's Pancetta & Three Cheese Carbonara Ready Meal For 1, Taste the Difference 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Sausages & Mash 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's Chicken Pesto Pasta 400g

    400g · £9.88/kg
    £3.95
  • Nescafé Double Choc Mocha 7 x 20.9g (146.3g)

    7pk · £19.14/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate Chunk Scottish Shortbread 175g

    175g · £21.71/kg
    £3.80

Mornings Made Better

View all (13)
  • Alpro Greek Style Plain Dairy Free Yoghurt Alternative 400g

    400g · £5.63/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Kellogg's Coco Pops 650g

    650g · £6.92/kg
    £4.50
  • Kellogg's Rice Krispies 660g

    660g · £6.82/kg
    £4.50
  • Cadbury Brunch 4 x 26g Light Honey & Oat Chocolate Cereal Bars

    104g · £17.79/kg
    £1.85
  • Cheerios Multigrain 500g

    500g · £8.70/kg
    £4.35
  • Nescafé Gold Blend 250g

    250g · £42.40/kg
    £10.60
  • Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g

    567g · £5.47/kg
    £3.10
  • Quaker Oat So Simple Golden Syrup Porridge Sachets 10x36g

    10pk · £12.78/kg
    £4.60
  • Sainsbury's 6 Medium British Free Range Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Sainsbury's 6 Large British Free Range Eggs

    6pk · £0.42 each
    £2.50
  • Sainsbury's Berry Fruit Salad 240g

    240g · £13.54/kg
    £3.25
  • Sainsbury's Mango, Watermelon & Pineapple 260g

    260g · £14.23/kg
    £3.70
  • Sainsbury's Semi Skimmed Fresh British Milk 4 Pints/2.272L

    2.27L · £0.84/L
    £1.90

Freshers Week

View all (66)
  • Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £17.67/kg
    £2.65
  • Nescafe Latte 8 x 18g (144g)

    8pk · £11.46/kg
    £0.70 off
    £1.65£2.35
  • Colgate Total Active Prevention Original Toothpaste 75ml

    75ml · £75.33/L
    £5.65
  • Nescafé Espresso Concentrated Iced Caramel Flavour 500ml

    500ml · £13.10/L
    £6.55
  • Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    6pk · £17.67/kg
    £2.65
  • Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g

    90g · £11.11/kg
    £0.30 off
    £1.00£1.30
  • Anchor Salted Butter 200g

    200g · £8.50/kg
    £1.15 off
    £1.70£2.85
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170g

    170g · £10.29/kg
    £0.75 off
    £1.75£2.50
  • McVitie's 20 Jaffa Cakes The Original Twin Pack

    20pk · £13.66/kg
    £3.25
  • Listerine Classic Cool Mint Daily Mouthwash 500ml

    500ml · £9.50/L
    £4.75
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L
    £1 off
    £1.75£2.75
  • Ben's Original Golden Vegetable 220g

    220g · £7.73/kg
    £1.70
  • Sainbury's Home Rectangular Klip Lock Storage 1.1L

    £3.75
  • Sainsbury's Super Soft White Toilet Tissue Double Rolls 4 equals 8 Rolls

    £3.70
  • Sainsbury's 20 Tie Top Refuse Sacks 60 Litres

    20pk · £0.15 each
    £2.90
  • Sainsbury's Basmati Rice 500g

    500g · £4.50/kg
    £2.25
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £4.63/kg
    £1.85
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75
  • Red Bull Energy Drink 4 x 250ml

    4pk · £8.40/L
    £8.40
  • Sainsbury's Skimmed Fresh British Milk 1 Pint/568ml

    568ml · £1.85/L
    £1.05

Why Wait For Christmas?

View all (23)
  • KitKat 2 Finger Gingerbread Flavour Bars 8 x 20.7g (165.6g)

    8pk · £15.10/kg
    £2.50
  • HARIBO 600g

    600g · £6.67/kg
    £1 off
    £4.00£5.00
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Sainsbury's Festive Edition Bourbon Twists with a Tiramisù Flavour Filling 150g

    150g · £5.33/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Festive Edition Malted Milk Twists 150g

    150g · £5.33/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Cinnamon Spice and All Things Nice Biscuits 200g

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • McVitie's Family Circle 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Fox's Viennese Biscuit Selection 350g

    350g · £21.43/kg
    £7.50
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Free From 4 Mini Yule Logs 176g

    176g · £19.03/kg
    £3.35
  • Oreo 6 White Enrobed 246g

    246g · £9.76/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Stollen Slices 200g

    6pk · £23.75/kg
    £4.75
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Milk Chocolate Coins 70g

    70g · £22.14/kg
    £1.55
  • Cadbury Dairy Milk Mini Snowballs Bar 110g

    110g · £20.91/kg
    £2.30
  • Cadbury Christmas Mini Snowballs Bag 74 g

    74g · £29.73/kg
    £2.20

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (91)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 750g

    750g · £9.31/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Pistachio & Milk Chocolate Cookies 200g

    200g · £12.20/kg
    25% off
    £2.44£3.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Quadruple Chocolate Cookies 200g

    200g · £13.90/kg
    25% off
    £2.78£3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Stem Ginger Cookies 200g

    200g · £13.90/kg
    25% off
    £2.78£3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Fish Pie 800g

    800g · £8.95/kg
    25% off
    £7.16£9.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 800g

    800g · £8.73/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Moroccan Style Chicken & Chickpea Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Pave Rolls, Taste the Difference x4 300g

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD P'ciutto Mushroom Masc Pizza 480g

    480g · £9.29/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Spicy Pepperoni & Roquito Pizza 475g

    472g · £9.45/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Orange Juice with Bits, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Gravy Granules 200g

    200g · £9.95/kg
    25% off
    £1.99£2.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £4.58/kg
    25% off
    £2.29£3.05

Dine In Like You're Dining Out

View all (20)
  • The Spice Tailor Classic Butter Chicken 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • The Spice Tailor Original Tikka Masala 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Southern Pepper Curry 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £40.97/kg
    £2.95
  • Tilda Microwave Fragrant Jasmine Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sharwood's 2 Garlic & Coriander Flame-Baked Naans

    2pk · £10.19/kg
    £2.65
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's Peeled Coldwater Prawns MSC 150g

    150g · £33.33/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • The Spice Tailor Spicy Bengali Jalfrezi 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • The Spice Tailor Delicate Korma Curry 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Classics Sticky Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • The Spice Tailor Classic Balti Curry 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • The Spice Tailor Japanese Katsu Curry 245g

    245g · £20.82/kg
    £5.10

Meal Deals & Bundles

  • Takeaway Pizza Meal Deal (Serves 4)

    £13.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo