Tomatoes & Peppers
Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes
250g · £8.40/kg£2.10Sainsbury's Jubilee Large Vine Tomatoes, Taste the Difference 450g
450g · £5.67/kg£2.55Sainsbury's Cherry Tomatoes
330g · £3.03/kg£1.00Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g
250g · £8.40/kg25% off£2.10£2.80
Cucumbers
Sainsbury's Whole Cucumber
1pk · £1.05 each£1.05
Avocados
Large Avocado
1pk · £1.35 each£1.35Sainsbury's Avocado
2pk · £1.03 each£2.05
Onions & Leeks
Sainsbury's Spring Onions
1pk · £0.85 each£0.85JS Red Onions x3
3pk · £0.47 each£1.40Sainsbury's Brown Onions x3
3pk · £0.40 each£1.20
Potatoes
Sainsbury's Baking Sweet Potatoes 500g
500g · £5.00/kg£2.50Sainsbury's British White Potatoes
1.25kg · £1.20/kg£1.50Sainsbury's British Baking Potatoes
4pk · £0.21 each£0.85
Prepared Vegetables
Sainsbury's Beansprouts 300g
300g · £3.33/kg£1.00
Broccoli & Cauliflower
Sainsbury's Broccoli Florets 900g
900g · £1.78/kg£1.60
Mushrooms
Sainsbury's Baby Button White Mushrooms 200g
200g · £6.50/kg£1.30Sainsbury's Closed Cup White Mushrooms 300g
300g · £3.33/kg£1.00Sainsbury's Closed Cup Chestnut Mushrooms 300g
300g · £5.00/kg£1.50
Carrots & Root Vegetables
Sainsbury's Carrots
500g · £1.00/kg£0.50
Other Vegetables
Sainsbury's Celery
1pk · £0.85 each£0.85Sainsbury's Sweetheart Cabbage
1pk · £0.95 each£0.95Sainsbury's Fine Beans 120g C
120g · £11.25/kg£1.35Sainsbury's Mixed Squash Single
1pk · £1.75 each£1.75Sainsbury's British Munchkin Pumpkin
100g · £14.50/kg£1.45Sainsbury's Baby Ghost Munchkin Pumpkin
350g · £4.14/kg£1.45