Tomatoes & Peppers
Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack
6pk · £0.17 each£1.00Nightingale Farms Peppers 375G
375g · £6.40/kg£2.40Tesco Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.67/kg£1.10Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £6.08/kg£1.55Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Sweet Peppers 500G
500g · £4.60/kg£2.30
Cucumbers
Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00
Avocados
Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack
2pk · £0.88 each£1.75
Onions & Leeks
Tesco Red Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Organic Brown Onions 750G
750g · £2.93/kg£2.20Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.33 each£1.00Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70Tesco Leeks 500G
500g · £3.40/kg£1.70
Potatoes
Tesco Baking Potatoes 4 Pack
4pk · £0.21 each£0.85Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)
1kg · £1.40/kg£1.40Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack
4pk · £0.55 each£2.20Tesco Finest All-Rounder Pots 1.75Kg
1kg · £3.00/kg£3.00Tesco Baby Potatoes 1Kg
1kg · £1.15/kg£1.15Tesco Baby Potatoes 750G
750g · £1.13/kg£0.85Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg
1kg · £1.45/kg£1.45Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)
1kg · £1.60/kg£1.60
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Tesco Fresh Cut Mint 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Basil 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Coriander 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Large Loose Garlic (c)
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Mixed Chillies 65G
65g · £8.46/kg£0.55
Prepared Vegetables
Love Radish Trimmed Radish 180g
180g · £7.50/kg£1.35Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 320g (EXP)
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Pepper Stir Fry 320g EXP
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G
300g · £6.67/kg£2.003 for 2 Clubcard
Broccoli & Cauliflower
Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G
190g · £14.74/kg£2.803 for 2 ClubcardTesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90
Mushrooms
Tesco Closed Cup Mushrooms 400G
400g · £3.38/kg£1.35£1.10 Clubcard (£2.75/kg)Tesco Chestnut Mushroom 250G
250g · £5.40/kg£1.35
Carrots & Root Vegetables
Tesco Mini Carrot 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Organic Carrots 700G
700g · £2.21/kg£1.55£1.35 Clubcard (£1.93/kg)Tesco Carrot 500G (C)
500g · £0.90/kg£0.45Tesco Celeriac Each
1pk · £2.20 each£2.20Love Beets Cooked Beetroot 250G
250g · £5.00/kg£1.25Tesco Swede Each (C)
1pk · £0.75 each£0.75
Other Vegetables
Tesco Butternut Squash Each (C)
1pk · £1.85 each£1.85Tesco Pak Choi 250G
250g · £8.40/kg£2.10Tesco Beansprouts 300G (C)
300g · £3.33/kg£1.00Tesco Kale 180G (C)
180g · £5.56/kg£1.00Tesco Aubergine Each 250G (C)
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Sweetheart Cabbage (C)
1pk · £0.90 each£0.90Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack
4pk · £0.43 each£1.70Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Sugarsnap Peas 180g
180g · £12.22/kg£2.20Tesco White Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Mangetout 180g
180g · £11.67/kg£2.10