Chilled Meat Alternatives
Beyond Meat Beyond Burger Plant Based Burger
2pk · £47.35/kg£5.35Beyond Burger Plant Based Patties 226G
2pk · £45.58/kg£5.15Quorn 24 Cocktail Sausages 240g
240g · £14.17/kg£3.40Quorn 14 Cocktail Sausages 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)THIS Pastrami Slices 70g
70g · £48.57/kg£3.40THIS Cocktail Sausages 140g
140g · £24.29/kg£3.40Vivera Veggie Greek Kebab 175G
175g · £16.29/kg£2.85Richmond Meat-Free Streaky Bacon Rashers 120g
120g · £22.08/kg£2.65Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80Whitworths Nutty Kitchen Italian 200g
200g · £18.50/kg£3.70Whitworths Nutty Kitchen Original 200g
200g · £18.50/kg£3.70THIS Isn't Chicken Plant Based Thighs 220g
220g · £22.27/kg£4.90Quorn Sweet Chilli Bites 180G
180g · £18.61/kg£3.35This Isn't Pork Plant Based Sausages 270G
270g · £19.44/kg£5.25Quorn Meat Free Peppered Steaks 2 Pack, 196G
196g · £24.23/kg£4.75The Vegetarian Butcher Happy Go Clucky 180g
180g · £22.50/kg£4.05The Vegetarian Butcher Grilliant Burger 200g
200g · £20.25/kg£4.05Vivera Veggie Mince 220G
220g · £12.95/kg£2.85Squeaky Bean Ready To Eat Chicken Style Pieces - Sweet Smokey BBQ 130g
130g · £30.00/kg£3.90Gosh Moroccan Spiced Falafel 171G
171g · £16.67/kg£2.85Quorn 7 Picnic Eggs 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)Vivera Plant-Based Shawarma Kebab 175g
175g · £16.29/kg£2.85Quorn Garlic & Herb Bites 180G
180g · £18.61/kg£3.35Cauldron Foods Lincolnshire Sausages 6 Pack 276G
276g · £14.31/kg£3.95The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g
180g · £21.39/kg£3.85Quorn Mozzarella & Pesto Escalope 240G
240g · £17.92/kg£4.30
Tofu
Cauldron Extra Firm Tofu Block 200g
200g · £12.25/kg£2.45The Tofoo Co. Extra Firm Organic Tofu Naked XL 450g
450g · £9.67/kg£4.35Better Nature Organic Tempeh 200G
200g · £19.50/kg£3.90The Tofoo Co. Smoked Organic Tofu 225G
225g · £16.67/kg£3.75The Tofoo Co Naked Tofu 280G
280g · £11.07/kg£3.10Tesco Plant Chef Organic Firm Tofu 399g
300g · £8.83/kg£2.65
Frozen Meat Alternatives
Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g
270g · £12.04/kg£3.25Quorn Mince 300G
300g · £11.33/kg£3.40Linda Mccartney 2 Mozzarella Burgers 227G
£3.20£2.70 ClubcardQuorn Meat Free Crispy Nuggets 300G
300g · £11.33/kg£3.40