Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Tomatoes & Peppers

  • Sainsbury's Sweet Peppers

    3pk · £0.77 each
    £2.30
  • Sainsbury's So Organic Mixed Peppers

    3pk · £1.00 each
    £3.00
  • Sainsbury's Green Pepper

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Stamford Street Co. Peppers 600g

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Pointed Pepper

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Baby Sweet Peppers 270g

    270g · £9.44/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Yellow Pepper

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Sainsbury's Jubilee Large Vine Tomatoes, Taste the Difference 450g

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Cherry Tomatoes

    330g · £3.03/kg
    £1.00
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80

Cucumbers

  • Sainsbury's Whole Cucumber

    1pk · £1.05 each
    £1.05
  • Sainsbury's Small Whole Cucumber

    180g · £4.17/kg
    £0.75

Avocados

  • Large Avocado

    1pk · £1.35 each
    £1.35

Onions & Leeks

  • Sainsbury's Spring Onions

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Sainsbury's SO Organic Spring Onions

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Sainsbury's Onions 1kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
  • Sainsbury's Red Onions

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Sainsbury's Brown Onions x3

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • JS Red Onions x3

    3pk · £0.47 each
    £1.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Echalion Shallots

    400g · £3.85/kg
    25% off
    £1.54£2.05

Potatoes

  • Sainsbury's Sweet Potato 1.25kg

    1.25kg · £1.56/kg
    £1.95
  • Sainsbury's British White Potatoes

    2kg · £0.75/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Vivaldi Baking Potatoes

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Sainsbury's British Baby Potatoes

    1kg · £1.15/kg
    £1.15
  • Sainsbury's Baking Potatoes

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Sainsbury's British Mini Potatoes

    750g · £2.20/kg
    £1.65
  • Sainsbury's White Vivaldi Potatoes, Taste the Difference 2kg

    2kg · £1.09/kg
    25% off
    £2.18£2.90

Garlic, Ginger, Herbs, Spices

  • Sainsbury's Finger Chillies 80g

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Mixed Chillies 80g

    80g · £8.75/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Bird Eye Chillies 20g

    20g · £40.00/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Red Chillies 65g

    65g · £10.77/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Coriander 100g

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Sainsbury's Coriander 30g

    30g · £28.00/kg
    £0.84
  • Sainsbury's Mint 30g

    30g · £23.33/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Basil 30g

    30g · £28.00/kg
    £0.84
  • Sainsbury's Flat Leaf Parsley 30g

    30g · £28.00/kg
    £0.84
  • Sainsbury's Dill 20g

    20g · £35.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Chives 20g

    20g · £55.00/kg
    £1.10
  • Sainsbury's Curly Leaf Parsley 30g

    30g · £23.33/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Rosemary 20g

    20g · £35.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Thyme 20g

    20g · £45.00/kg
    £0.90
  • Sainsbury's Parsley 6g

    6g · £208.33/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Garlic x4

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Sainsbury's Large Garlic

    1pk · £0.60 each
    £0.60

Prepared Vegetables

  • Sainsbury's Beans, Tenderstem & Baby Corn 240g

    240g · £14.17/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Mini Sweet Spear Carrots 240g

    240g · £6.25/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Sweet & Crunchy Stir Fry 600g

    600g · £4.17/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Mushroom Stir Fry 320g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Carrot Batons 400g

    400g · £4.00/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Beansprouts 300g

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Cocktail Beetroot 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Carrot, Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £5.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Sainsbury's Mediterranean Style Vegetables 400g

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Oriental Vegetable Stir Fry 300g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Mixed Pepper Stir Fry 300g

    300g · £7.00/kg
    £2.10

Broccoli & Cauliflower

  • Sainsbury's Broccoli 160g

    160g · £10.31/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Tenderstem Broccoli 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Broccoli Florets 900g

    900g · £1.78/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Cauliflower

    1pk · £1.50 each
    £1.50

Mushrooms

  • Sainsbury's Closed Cup White Mushrooms 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Baby Button White Mushrooms 200g

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Sliced White Mushrooms 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Closed Cup Chestnut Mushrooms 300g

    300g · £5.00/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Baby Button Chestnut Mushrooms 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Large Flat White Mushrooms 250g

    250g · £5.60/kg
    £1.40
  • Sainsbury's SO Organic Chestnut Mushrooms 300g

    300g · £10.00/kg
    £3.00

Carrots & Root Vegetables

  • Sainsbury's Carrots 1kg

    1kg · £0.80/kg
    £0.80
  • Sainsbury's SO Organic Carrots 750g

    750g · £2.20/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Carrots

    500g · £1.00/kg
    £0.50
  • Sainsbury's British Sweet Spear Carrots, Taste the Difference 450g

    450g · £3.76/kg
    25% off
    £1.69£2.25
  • Sainsbury's Parsnips 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Sainsbury's Swede 525g

    1pk · £1.43/kg
    £0.75
  • Sainsbury's Radish 240g

    240g · £3.33/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Cooked Beetroot in Natural Juices 250g

    250g · £4.20/kg
    £1.05

Other Vegetables

  • Sainsbury's Okra

    175g · £13.71/kg
    £2.40
  • Cofresh Bhindi Whole Baby Okra 300g

    300g · £4.17/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Fine Green Beans 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Hand Shelled Peas 160g

    160g · £12.81/kg
    £2.05
  • Sainsbury's Dwarf Beans 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Sainsbury's Edamame Beans 175g

    175g · £14.86/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's Sweetcorn Cob

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Sainsbury's Babycorn 175g

    175g · £14.29/kg
    £2.50
  • Aubergine

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Sainsbury's British Asparagus Tips 125g

    100g · £23.00/kg
    £2.30
  • Sainsbury's White Cabbage

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Sainsbury's Sweetheart Cabbage

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Sainsbury's Savoy Cabbage

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Sainsbury's Pak Choi 250g

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Celery Sticks 250g

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Celery

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Sainsbury's Curly Leaf Kale

    200g · £6.25/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Greens

    500g · £2.50/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Brussels Sprouts 500g

    500g · £2.50/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Brussels Sprouts 200g

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Sainsbury's Carving Pumpkin

    1pk · £2.50 each
    £2.50

Offers

  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Echalion Shallots

    400g · £3.85/kg
    25% off
    £1.54£2.05
  • Sainsbury's White Vivaldi Potatoes, Taste the Difference 2kg

    2kg · £1.09/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's Carrot, Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £5.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Sainsbury's British Sweet Spear Carrots, Taste the Difference 450g

    450g · £3.76/kg
    25% off
    £1.69£2.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • View Salad & Herbs

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo