Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA - Coventry Daventry Road

Allergens and info

0.90 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (656)

  • 0

    Asda Exceptional Chocolate Fudge Cake

    1pk · £2.60 each

    £2 off

    £2.60

    £4.60

  • 0

    Asda Exceptional Carrot Cake

    1pk · £2.70 each

    £2 off

    £2.70

    £4.70

  • 0

    Asda Exceptional Victoria Sponge Cake

    1pk · £2.70 each

    £2 off

    £2.70

    £4.70

  • 0

    Garnier Ultimate Blends Banana Hair Food Multi-Use Mask 400ml

    390ml · £17.18/L

    £4.45 off

    £6.70

    £11.15

  • 0

    Kenco Millicano Americano Original Instant Coffee 100g

    100g · £52.00/kg

    £3.40 off

    £5.20

    £8.60

  • 0

    Kenco Millicano Decaf Whole Bean Instant 100g

    100g · £52.00/kg

    £3.40 off

    £5.20

    £8.60

  • 0

    Mr Kipling 6 Chocolate Slices

    6pk · £0.34 each

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Mr Kipling 6 Lemon Layered Slices

    6pk · £0.34 each

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Fairy 30 Minute Miracle Platinum Plus Dishwasher Tablets, 45 Capsules

    45pk · £0.23 each

    £6.45 off

    £10.30

    £16.75

  • 0

    Taj Curry Base Mix 400g

    400g · £4.80/kg

    £1.20 off

    £1.92

    £3.12

  • 0

    East End Premium Gold Chakki (Stoneground) Wholewheat Chapatti Atta 5kg

    5kg · £1.67/kg

    £5 off

    £8.35

    £13.35

  • 0

    Dr. Oetker Ristorante Pepperoni-Salame Pizza 320g

    320g · £7.66/kg

    £1.40 off

    £2.45

    £3.85

  • 0

    Dr. Oetker Ristorante Pizza Hawaii 355g

    355g · £6.90/kg

    £1.40 off

    £2.45

    £3.85

  • 0

    Nuby Incredible Gulp Active Cap 18+m 360ml

    1pk · £5.65 each

    £3.30 off

    £5.65

    £8.95

  • 0

    Prime Cherry Ice Flavour Zero Hydration 500ml

    500ml · £3.30/L

    £0.95 off

    £1.65

    £2.60

  • 0

    Prime Grape Ice Flavour Zero Hydration 500ml

    500ml · £3.30/L

    £0.95 off

    £1.65

    £2.60

  • 0

    Prime Sournova Flavour Hydration 500ml

    500ml · £3.30/L

    £0.95 off

    £1.65

    £2.60

  • 0

    Quorn Mince 300g

    300g · £7.00/kg

    £1.20 off

    £2.10

    £3.30

  • 0

    Quorn Pieces 300g

    300g · £7.00/kg

    £1.20 off

    £2.10

    £3.30

  • 0

    Cadbury Flake 99 Cones 4 x 125ml (500ml)

    500ml · £8.80/L

    £2.45 off

    £4.40

    £6.85

  • View all (656)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Summer Grill by ASDA Tikka Chicken Breast Steaks 330g

    £7.15
  • ASDA Tender Chicken Breast Fillets 1kg

    1kg · £8.65/kg
    £8.65
  • Part-Baked Bread 2 Baguettes 300g

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • ASDA Succulent Chicken Thighs 1.1kg

    1.1kg · £4.09/kg
    £4.50
  • Nestle Munch Bunch Double Up Strawberry & Vanilla Fromage Frais 4 x 85g

    340g · £6.62/kg
    £2.25
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince 1kg

    1kg · £11.95/kg
    £11.95
  • ASDA Just Essentials Beef Mince 500g

    500g · £8.30/kg
    £4.15
  • Asda Spicy & Tender Chicken & Wholewheat Pasta Salad 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • ASDA Succulent Extra Tasty Large Chicken

    1.6kg · £5.06/kg
    2 for £11
    £8.10
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £12.71/kg
    £4.45
  • Asda Sliced Mozzarella 220g

    220g · £14.32/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Asda Delicious 2 Unsmoked Gammon Steaks 450g

    450g · £13.33/kg
    2 for £11
    £6.00

In-Store Price Match

View all (29)
  • Asda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Asda Allergy & Hayfever Relief 30 Tablets

    30pk · £0.12 each
    £3.60
  • Asda Little Angels 60 Sensitive Baby Wipes

    60pk · £0.01 each
    £0.70
  • Asda Allergy & Hayfever Relief 10mg Loratadine 30 Tablets

    30pk · £0.12 each
    £3.55
  • Calpol Infant Oral Suspension Paracetamol For 2+ Months 100ml

    100ml · £40.50/L
    £4.05
    Restricted
  • Asda 20 Tall Kitchen Bin Liners 30 Litres

    20pk · £0.19 each
    £3.80
  • Asda Cook Mint 13g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml

    100ml · £50.00/L
    £5.00
    Restricted
  • Cow & Gate 3 Growing Up Milk Formula 200ml

    200ml · £5.85/L
    £1.17
  • Asda Cook Cider Vinegar 350ml

    350ml · £5.43/L
    £1.90
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Asda Cook Ground Coriander 34g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Ground Ginger 28g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Dental Floss Mint Flavour 40m

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • ASDA Clean & Refresh 25 Plastic Free Skincare Wipes

    25pk · £0.05 each
    £1.15
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Pancake Shaker 155g

    160g · £9.38/kg
    £1.50
  • Asda Chia Seeds 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Asda Cream of Tomato Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Asda Cook Crushed Chillies 28g

    30g · £41.67/kg
    £1.25

Best Sellers

View all (27)
  • Gaviscon Double Action Mint Flavour 12 Chewable Tablets

    12pk · £0.40 each
    £4.80
  • Calpol Infant Sugar & Colour-Free Oral Suspension 2+ Months 100ml

    100ml · £39.50/L
    £3.95
    Restricted
  • Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml

    100ml · £44.00/L
    £4.40
    Restricted
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • Robinsons Fruit Shoot Orange Juice Drink 4 x 200ml

    800ml · £3.63/L
    £2.90
  • Betty Crocker Chocolate Chip Cookie Mix 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Asda Shades So Soft 12 White Long-Lasting Rolls

    12pk · £0.90 each
    £10.75
  • Arla Protein Mango Yogurt Pouch 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Robinsons Fruit Shoot Apple & Blackcurrant Juice Drink 4 x 200ml

    800ml · £1.88/L
    £1.50
  • Asda Exceptional Aberdeen Angus 9oz Rump Steak

    260g · £27.31/kg
    £1.80 off
    £7.10£8.90
  • Frubes Kids Strawberry Flavour Yoghurt Tubes 9 x 37g (333g)

    330g · £8.03/kg
    £2.65
  • Jason's No7 Sprouted Grains Sourdough 450g

    450g · £5.89/kg
    £2.65
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £9.89/kg
    £4.45
  • BuzzBallz Lime 'Rita Margarita Cocktail 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Domestos Extended Germ-Kill Original Bleach 750ml

    750ml · £2.13/L
    £1.60
  • Smirnoff No. 21 Vodka Red Label 37.5% vol 70cl

    700ml · £34.21/L
    £23.95
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.00/kg
    £1.60

Breakfast Done Right🍳

View all (20)
  • Weetabix Cereal 24 Pack

    24pk · £0.19 each
    £4.55
  • Weetabix Crispy Minis Chocolate Chip 500g

    500g · £9.50/kg
    £4.75
  • Weetabix Crispy Minis Fruit & Nut 500g

    500g · £9.50/kg
    £4.75
  • Kellogg's Krave Milk Chocolate 410g

    410g · £11.10/kg
    £4.55
  • Belvita Cereals And Milk Biscuits-breakfast 225g

    225g · £6.00/kg
    £0.20 off
    £1.35£1.55
  • Warburtons Soft Round White Bread Milk Roll 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80
  • Warburtons Soft White Our Dough Bread 400g

    400g · £5.75/kg
    £2.30
  • Warburtons Farmhouse Bread 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
  • Warburtons Toastie Soft Thick White Bread 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Warburtons Medium Soft White Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Warburtons 8 Crumpet Thins

    8pk · £0.21 each
    £1.70
  • Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.18 each
    £1.05
  • New York Bakery Co. 5 The Original Bagels

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Warburtons 6 Thin Bagels Original Soft & Sliced

    6pk · £0.37 each
    £2.20
  • New York Bakery Co. 5 Cinnamon & Raisin Bagels

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Warburtons 4 Seeded Protein Thin Bagels

    4pk · £0.53 each
    £2.10
  • Asda Grower's Selection Grapefruits

    3pk · £0.70 each
    £2.10
  • Asda Pineapple Slices in Fruit Juice 432g

    260g · £5.38/kg
    £1.40
  • ASDA Sweet & Fragrant Mango 120g

    120g · £15.83/kg
    £1.90
  • ASDA Pineapple 150g

    150g · £11.33/kg
    £1.70

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo