Cough, Cold & Flu
Halls Soothers Blackcurrant Cough Drops 45 Gr
45g ¡ £22.22/kg£1.00Strepsils Honey & Lemon Lozenges x36 for Sore Throat
36pk ¡ £0.21 each£7.45Beechams Cold & Flu All in One Liquid, with Paracetamol, 160ml
160ml ¡ £39.06/L£6.25RestrictedLemsip Max Cold & Flu 16 Capsules
16pk ¡ £0.39 each£6.20RestrictedLemsip Max Cold & Flu Lemon 10 Sachets
10pk ¡ £0.81 each£8.05RestrictedSudafed Blocked Nose Spray
15ml ¡ £433.33/L£6.50RestrictedBenylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)
150ml ¡ £49.33/L£7.40Restricted
Pain Relief
Panadol Advance Painkillers, 500mg Paracetamol Tablets, 16s
16pk ¡ £0.17 each£2.75RestrictedAsda Paracetamol 500mg Caplets 16 Caplets
16pk ¡ £0.04 each£0.70RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk ¡ £0.04 each£0.60RestrictedBell's Healthcare Paracetamol 500mg 16 Tablets
16pk ¡ £0.04 each£0.65RestrictedNurofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk ¡ £0.19 each£3.10Restricted
Digestive Health
Nexium Control Heartburn & Indigestion Tablets, 7 Tablets
7pk ¡ £1.24 each£8.70Gaviscon Double Action Heartburn & Indigestion Liquid Mint Flavour 150ml
150ml ¡ £49.67/L£7.45Imodium Instants For On-The-Go Diarrhoea Relief 6 Tablets
1pk ¡ £6.95 each£6.95
Allergy & Hayfever
Piriteze Childrens Hayfever & Allergy Syrup, 2 years+, 70ml
70ml ¡ £103.57/L£7.25Piriteze Hayfever & Allergy Antihistamine Tablets, 14s
14pk ¡ £0.54 each£7.50
Sexual Health & Wellness
Clearblue Pregnancy Test With Weeks Indicator, Tells You How Many Weeks, 1 Digital Test
1pk ¡ £13.65 each£13.65Durex Thin Feel 12 Condoms
12pk ¡ £1.20 each£14.40
Eye & Ear Care
Optrex Moisturising Eye Drops 10ml
10ml ¡ £690.00/L£6.90
First Aid
Elastoplast Water Resistant Plastic Plasters (40 Pcs)
40pk ¡ £0.09 each£3.55
Stings & Bites
Galpharm Hydrocortisone Bites & Stings Relief 1% w/w Cream 10g
10g ¡ £460.00/kg£4.60