Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Cheltenham Promenade

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Haribo Maoam Pinballs 140G (R)

    140g · £11.07/kg
    £1.55
    £1.25 Clubcard (£8.93/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
    £1.45 Clubcard (£5.80/kg)
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Anchor Salted Butter 200G

    200g · £16.50/kg
    £3.30
    £2.45 Clubcard (£12.25/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Haribo Starmix 175G

    175g · £9.71/kg
    £1.70
    £1.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Simply Smashed Avocado 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Warburtons High Fibre 12 Pulses, Seeds and Grains Protein Power 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
    £1.85 Clubcard (£3.70/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Ham And Cheddar Cheese Sub

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Feta Semi Dried Tomato Pasta 290G

    290g · £11.03/kg
    £3.20
  • Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)

    5pk · £0.69 each
    £3.45
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • The Gym Kitchen Katsu Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Warburtons High Fibre 12 Pulses, Seeds and Grains Protein Power 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
    £1.85 Clubcard (£3.70/kg)
  • Tesco Finest Smoked Dry Cure Back Bacon 8 Pack 240G

    240g · £20.42/kg
    £4.90
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Arla LactoFREE Mature Cheddar Cheese 200g

    200g · £15.75/kg
    £3.15
  • Tesco Red Onions 3 Pack

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Mediterranean Style Roasting Vegetables 400g

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • New York Bakery Co Sesame Bagels 5 Pack

    5pk · £0.49 each
    £2.45
  • Anchor Salted Butter 200G

    200g · £16.50/kg
    £3.30
    £2.45 Clubcard (£12.25/kg)
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Tesco Hot Cross Buns 6 pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Tesco Garlic Twin Pack (C)

    2pk · £0.43 each
    £0.85
  • Tesco British Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Warburtons Toastie Thick and Small Sliced White Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Tesco Ginger 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • GINSTERS FRANKS RED HOT BUFFALO CHICKEN POCKET 100G

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Warburtons Brown Sandwich Thins 6 Pack

    6pk · £0.32 each
    £1.90
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • McVitie's Toasting Waffles 8 Pack

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Tesco Chicken Salad Sub

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Finest Steak Ragu 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Seeded Large Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.25 each
    £1.00
  • Tesco Finest 6 Cumberland Sausage 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Tesco Spinach & Ricotta Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Tesco Spicy Bean Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Walls Single Scotch egg 113g

    113g · £11.95/kg
    £1.35
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Fire Pit 4 British Beef Quarter Pounders 454g (C)

    454g · £11.12/kg
    £5.05
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Cheltenham Promenade

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo