Skip to:ContentFooter
Deliveroo

FoodCoop - Springfield

Allergens and info

0.90 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Bakery 2 Belgian Buns

    2pk · £1.18 each
    £2.35
  • Schär Gluten-Free Brown Ciabatta Rolls 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 41g

    41g · £46.34/kg
    £1.90
  • Co-op Irresistible Super Seeded Sourdough Bloomer 364g

    1pk · £2.55 each
    £2.55
  • Co-op Mixed Hot Chillies 205g

    205g · £16.10/kg
    £3.30
  • Co-op 2 Scotch Eggs 226g

    226g · £7.96/kg
    £1.80
  • Co-op Veggie Samosa 95g

    95g · £17.37/kg
    £1.65
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites 45g

    45g · £33.33/kg
    £1.50
  • Co-op 6 Frankfurters 300g

    300g · £15.17/kg
    £4.55
  • Co-op Goodfuel Meatball Pasta 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Ginsters Sausage Roll 130g

    130g · £13.46/kg
    £1.75
  • Co-op Simply Cheese & Pickle On Oatmeal Bread

    152g · £18.42/kg
    £2.80
  • Co-op Irresistible Hand Finished White Sourdough 500g

    500g · £6.10/kg
    £3.05
  • Co-op Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Co-op Bakery White Crusty Batched Rolls

    1pk · £0.55 each
    £0.55
  • Co-op Space To Thrive British Crispy Chicken Breast Burger 300g

    300g · £14.83/kg
    £4.45
  • Hartley's Strawberry Flavour Tablet Jelly 135g

    135g · £13.70/kg
    £1.85
  • Co-op Garlic Ciabatta Bread Sticks 135g

    135g · £21.48/kg
    £2.90
  • Co-op Irresistible West Country Yogurt Madagascan Vanilla 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Ambrosia Ready To Eat Rice Pudding Pot 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Co-op Chicken & Gravy Pie 180g

    180g · £15.56/kg
    £2.80
  • Co-op Honest Value Cheese & Tomato Pizza 270g

    270g · £5.37/kg
    £1.45
  • Yorkshire Provender Roast Chicken And Traditional Vegetables 560g

    560g · £7.23/kg
    £4.05
  • Co-op Irresistible Hand Finished Carrot Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
  • Co-op Irresistible Bronze Die Egg Pappardelle 500g

    500g · £5.70/kg
    £2.85
  • Co-op Chicken Poppers Seasoned Chicken In A Spicy Crumb 70g

    70g · £20.71/kg
    £1.45
  • Co-op Bakery 4 Large White Baps

    4pk · £0.33 each
    £1.30
  • Co-op Vegetarian Macaroni Cheese 400g

    400g · £10.50/kg
    £4.20
  • Co-op 4 Custard Ball Doughnuts

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Co-op British 6 Large Free Range Eggs

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Co-op 2 Steak & Ale Pies 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Co-op Quiche Lorraine 400g

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Warburtons 4 Fruity Teacakes

    4pk · £0.44 each
    £1.75
  • Co-op White Crusty Cob

    1pk · £1.75 each
    £1.75
  • Kerrygold Salted Pure Irish Butter 200g

    200g · £12.00/kg
    £2.40
  • Co-op Lime & Chilli Chicken Protein Chunks 60g

    60g · £33.33/kg
    £2.00
  • Chocolate Hazelnut Croissant

    1pk · £1.05 each
    £1.05
  • Co-op Creamy Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.92/kg
    £2.35
  • Co-op Apple & Grape 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.81/kg
    £2.25
  • Onken Mango Papaya Passion Fruit Yogurt 450g

    450g · £5.33/kg
    £2.40

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • FoodCoop - Springfield

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo