Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Llantrisant Express Petrol

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (196)

  • 0

    Red Bull Energy Drink 8 x 250ml

    8pk · £5.08/L

    £3.39 off

    £10.16

    £13.55

  • 0

    Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £6.15/kg

    £1.65 off

    £4.00

    £5.65

  • 0

    J2O Orange & Passion Fruit Still 4 x 250ml

    4pk · £3.00/L

    £1.45 off

    £3.00

    £4.45

  • 0

    Pepsi 2 litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Sweet & Spicy Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    Cadbury Raspberry Mini Rolls Cakes x10

    10pk · £0.37 each

    £1.23 off

    £3.67

    £4.90

  • 0

    Strings & Things Cheestrings 8 x 20g (160g)

    160g · £17.69/kg

    £0.82 off

    £2.83

    £3.65

  • 0

    Fridge Raiders Frank's Red Hot 5 x 45g

    225g · £16.44/kg

    £0.95 off

    £3.70

    £4.65

  • 0

    7Up Zero Sugar Pink Lemonade 2 Litres

    2L · £1.00/L

    £0.65 off

    £2.00

    £2.65

  • 0

    HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.50 off

    £2.50

    £4.00

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    Cadbury 10 Milk Chocolate Mini Rolls

    10pk · £0.37 each

    £1.23 off

    £3.67

    £4.90

  • 0

    Tango Apple Sugar Free 2L

    2L · £1.00/L

    £0.60 off

    £2.00

    £2.60

  • 0

    Tropicana Smooth Orange with No Bits 900ml

    900ml · £3.21/L

    £0.96 off

    £2.89

    £3.85

  • 0

    Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 x 22.5g

    112.5g · £21.69/kg

    £0.81 off

    £2.44

    £3.25

  • 0

    7UP Zero Sugar 2 Litres

    2L · £1.00/L

    £0.60 off

    £2.00

    £2.60

  • 0

    KitKat Chunky Bars 4 x 40g (160g)

    160g · £13.38/kg

    £0.71 off

    £2.14

    £2.85

  • 0

    Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L

    5 for £5

    £1.60

  • 0

    Arla Protein Salted Caramel Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg

    5 for £5

    £1.85

  • 0

    Asda Grated Hard Cheese 80g

    80g · £21.88/kg

    5 for £5

    £1.75

  • View all (196)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Asda Southern Fried Chicken Mini Fillets 305g

    305g · £19.51/kg
    £5.95
  • ASDA Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £10.85/kg
    2 for £11
    £7.05
  • The Gym Kitchen Katsu Chicken 400g

    400g · £11.50/kg
    2 for £6.50
    £4.60
  • Asda 3 Cheese and Onion 250g

    250g · £8.80/kg
    £2.20
  • Asda 4 Tender Lamb Chops 300g

    300g · £24.33/kg
    2 for £11
    £7.30
  • Myprotein Panang Chicken with Rice 325g

    300g · £16.50/kg
    £4.95
  • Asda Meal for One Beef Stew & Dumplings 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • Asda Roast Chicken Breast Fillets 240g

    240g · £16.25/kg
    3 for £7
    £3.90
  • Asda Meal for One Spaghetti & Meatballs 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Brace's Family Bread Thick White Sliced Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Strings & Things Cheestrings 8 x 20g (160g)

    160g · £17.69/kg
    £0.82 off
    £2.83£3.65
  • Asda The Bakery Tiger Bloomer Thick Sliced Bread 800g

    800g · £3.13/kg
    £2.50
  • Asda Grower's Selection British Maris Piper Potatoes 1.25kg

    1.25kg · £1.32/kg
    £1.65
  • Asda Pizza Pepperoni 125g

    125g · £16.40/kg
    £2.05
  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Arla Protein Blueberry Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • ASDA Tender Chicken Breast Mini Fillets 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • Asda Gnocchi 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
  • Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £7.96/kg
    £2.65
  • Asda Iceberg Lettuce 200g

    200g · £6.50/kg
    2 for £1.90
    £1.30
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • The Bury Black Pudding Company 4 Traditional Black Pudding Slices 230g

    230g · £6.96/kg
    £1.60
  • Brace's Medium White Sliced Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Asda 2 Garlic & Herb Baguettes 420g

    420g · £5.71/kg
    £2.40
  • Dairylea Lunchers Ham And Cheese Convenience Meals 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt 4 x 115g (460g)

    460g · £5.54/kg
    £0.85 off
    £2.55£3.40
  • Asda Finely Sliced Oven Baked Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    £2.80
  • Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    3 for £7
    £2.80
  • mission 6 Wraps Wheat & White 367g

    6pk · £0.31 each
    £1.85
  • Exceptional by ASDA Superseeded Sliced Loaf 800g

    800g · £2.31/kg
    £1.85
  • Activia Low Fat Yogurt Raspberry & Chia Seed Muesli 165g

    165g · £12.42/kg
    £2.05
  • Asda Melton Mowbray Pork Pie 140g

    140g · £15.71/kg
    £2.20
  • Asda The Bakery Soft White Medium Sliced Bread800g

    800g · £1.19/kg
    £0.95
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Asda 3 Sweet & Crunchy Red Onions

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Asda The Bakery 6 White Pittas 360g

    6pk · £0.13 each
    £0.80
  • ASDA 2 Smoked Haddock Fishcakes 270g

    270g · £13.33/kg
    £3.60
  • Pukka The Big One Chicken & Mushroom Pie

    500g · £11.20/kg
    £5.60
  • Asda 10 Mini Pork Pies 250g

    250g · £10.80/kg
    3 for £7
    £2.70

Best Sellers 📈

View all (27)
  • Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml

    100ml · £44.00/L
    £4.40
    Restricted
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • Gaviscon Double Action Mint Flavour 12 Chewable Tablets

    12pk · £0.40 each
    £4.80
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Asda Banana Each (Single)

    1pk · £0.35 each
    £0.35
  • Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • Asda 2 Buttery Garlic & Herb Chicken Kievs 260g

    260g · £14.23/kg
    £3.70
  • Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
  • Betty Crocker Velvety Vanilla Cake Mix 425g

    425g · £9.41/kg
    £4.00
  • Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr

    114g · £24.56/kg
    £2.80
  • Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12 x 50cl

    12pk · £0.53/L
    £3.15
  • Evian Still Natural Mineral Water 1.5L

    1.5L · £1.30/L
    £1.95
  • Coca-Cola Classic 8 x 330ml

    8pk · £2.78/L
    £7.35

Cosy Nights In🍂

View all (12)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £23.00/kg
    £3.45
  • That’s Nuts Walkers Smoky Bacon Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g

    100g · £23.50/kg
    £2.35
  • Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g

    110g · £16.82/kg
    £1.85
  • Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g

    112g · £21.43/kg
    £2.40
  • Galaxy Cookie Crumble Chocolate Bar 114g

    114g · £24.12/kg
    £2.75
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £11.20/kg
    £5.60
  • GU Banoffee Cheesecake 2 x 86g (172g)

    172g · £24.71/kg
    £4.25
  • GU Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)

    164g · £28.66/kg
    £4.70
  • Krispy Kreme 8 Original Glazed Bites Doughnuts Bites

    1pk · £6.25 each
    £6.25

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (14)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fill Your Freezer

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Heinz Mix & Match

    1pk · £4.65 each
    £4.65
  • Margs & Marghs

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Meat, Fish and Poultry

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Spritz Me! 🍊

    1pk · £20.00 each
    £20.00
  • The Big Brekkie

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Yogurt Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00

In-Store Price Match

View all (24)
  • Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml

    100ml · £50.00/L
    £5.00
    Restricted
  • Calpol SixPlus Fast Melts Paracetamol Strawberry Flavour 6+ Years 12s

    12pk · £0.52 each
    £6.25
    Restricted
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Allergy & Hayfever Relief 30 Tablets

    30pk · £0.12 each
    £3.60
  • Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)

    2.4kg · £1.92/kg
    £4.60
  • Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L
    2 for £10
    £8.00
  • Asda Original Thick Bleach 750ml

    750ml · £1.40/L
    £1.05
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Asda 2 Buttery Garlic & Herb Chicken Kievs 260g

    260g · £14.23/kg
    £3.70
  • Asda Pancake Shaker 155g

    155g · £9.68/kg
    £1.50
  • Fox's Favourites Raspberry & Vanilla Jam 'n' Cream 150g

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • ASDA Double Concentrate Tomato Puree 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Asda Extra Virgin Olive Oil 250ml

    250ml · £15.80/L
    £3.95
  • Asda Cook Paprika 46g

    46g · £27.17/kg
    £1.25
  • Asda Orange & Pineapple Squash 1.5 Litres

    1.5L · £1.33/L
    £2.00
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12 x 50cl

    12pk · £0.53/L
    £3.15
  • Asda Sparkling Blueberry & Raspberry Flavour Water 1 Litre

    1L · £1.15/L
    £1.15
  • Highland Spring Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L
    £1.00
  • Asda No Added Sugar Sparkling Apple & Raspberry Flavour Water 1 Litre

    1L · £1.15/L
    £1.15

Deals You'll Love 💚

View all (68)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams

    150g · £21.00/kg
    £3.15
  • Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
  • KP Original Salted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • KP Dry Roasted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • Germolene Antiseptic Cream 55g

    55g · £68.18/kg
    £3.75
  • Voltarol Joint & Back Pain Relief Gel 2.32% 50g

    50g · £293.00/kg
    £14.65
    Restricted
  • Benylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)

    150ml · £49.33/L
    £7.40
    Restricted
  • Dreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g

    200g · £17.00/kg
    £0.80 off
    £3.40£4.20
  • Dreamies Shakeups Multivitamins Rockin Rooster Cat & Kitten Treats 180g

    180g · £19.61/kg
    £0.67 off
    £3.53£4.20
  • Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g

    800g · £5.33/kg
    £1.19 off
    £4.26£5.45
  • Sheba Classics Soup Adult Wet Cat Food Pouches with Tuna Fillets 4 x 40g

    160g · £15.00/kg
    £0.65 off
    £2.40£3.05
  • Asda Ultimate All in 1 Citrus Dishwasher Tablets 40 x 12.5g (500g)

    40pk · £11.00/kg
    £0.75 off
    £5.50£6.25
  • Ambi Pur 3Volution Refill Spring Awakening 20ml

    1pk · £4.95 each
    £1.25 off
    £4.95£6.20
  • Ambi pur 3Volution Blossom & Breeze Plug Refill 20ml

    1pk · £4.95 each
    £1.25 off
    £4.95£6.20
  • Asda 20 Tie Top Bin Bags 75 Litres

    20pk · £0.20 each
    £0.46 off
    £4.09£4.55
  • Mr Muscle Sink & Drain Unblocker Gel 500ml

    500ml · £7.90/L
    £1.05 off
    £3.95£5.00
  • Pampers Baby-Dry Nappy Pants Size 5, 33 Nappies, 12kg-17kg, Essential Pack

    33pk · £0.40 each
    £2.63 off
    £13.32£15.95
  • Pampers Premium Protection New Baby Size 3, 40 Nappies, 6kg-10kg, Essential Pack

    40pk · £0.32 each
    £12.65

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Express - Llantrisant Express Petrol

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo