Tomatoes & Peppers
Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Organic Cherry Tomatoes On The Vine 200g
200g · £12.00/kg£2.40Tesco Finest Tomatoes On The Vine 450G
450g · £5.67/kg£2.55Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g
300g · £8.50/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Salad Tomatoes 650G
650g · £2.77/kg£1.80Azura Sun Joy Baby Plum Tomatoes 250g
250g · £7.60/kg£1.90Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £6.08/kg£1.55Tesco Beef Tomatoes Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Finest Baby Tomatoes on the Vine 400g
400g · £11.25/kg£4.50Tesco Cherry Tomatoes 300G
300g · £4.33/kg£1.30Nightingale Farms Cherry Tomatoes 250G
250g · £3.40/kg£0.85Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack
6pk · £0.17 each£1.00Tesco Green Peppers Each
1pk · £0.75 each£0.75Nightingale Farms Peppers 375G
375g · £6.40/kg£2.40Tesco Sweet Peppers 500G
500g · £4.60/kg£2.30Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g
180g · £12.50/kg£2.25Tesco Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.67/kg£1.10Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G
250g · £10.20/kg£2.552 for £4 Clubcard
Cucumbers
Tesco Whole Large Cucumber
1pk · £1.30 each£1.30Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00
Avocados
Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85
Onions & Leeks
Tesco Red Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.33 each£1.00Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.33 each£1.00Tesco Organic Brown Onions 750G
750g · £2.93/kg£2.20Tesco Red Onions Pack 1Kg
1kg · £1.35/kg£1.35Tesco Organic Red Onions
500g · £3.60/kg£1.80Tesco Red Onions 3Pack Minimum
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Finest Echalion Shallots 400G
400g · £5.25/kg£2.10Tesco Leeks 500G
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Large Spring Onions Bunched 130G
130g · £10.77/kg£1.40Tesco Bunched Spring Onions 100G
100g · £7.00/kg£0.70£0.60 Clubcard (£6.00/kg)Tesco Shallots Onions 400G
400g · £4.38/kg£1.75Tesco Brown Onions 1Kg
1kg · £1.10/kg£1.10Tesco Finest Extra Large Brown Onions 2 Pack
2pk · £1.00 each£2.00
Potatoes
Blas y Tir Baby Potatoes 750g
750g · £2.27/kg£1.70Blas y Tir Baking Potatoes 1.5kg
1kg · £2.35/kg£2.35Blas y Tir All Rounder Potatoes 1.5kg
1kg · £2.30/kg£2.30Tesco Welsh Baby Potatoes 1Kg
1kg · £1.15/kg£1.15Tesco Welsh Baking Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Tesco Welsh White Potatoes 2Kg
2kg · £0.80/kg£1.60Tesco Baking Potatoes 4 Pack
4pk · £0.21 each£0.85Tesco Welsh Maris Piper Potatoes 2kg
2kg · £1.18/kg£2.35Tesco Welsh 4 Baking Potatoes Baking Potatoes
4pk · £0.21 each£0.85Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg
1kg · £1.45/kg£1.45Tesco Sweet Potatoes 1Kg
1kg · £1.40/kg£1.40Tesco Finest Baby Potatoes 750G
750g · £2.13/kg£1.60
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Tesco Ginger 100g
100g · £17.50/kg£1.75Tesco Large Garlic
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Garlic 4 Pack
4pk · £0.24 each£0.95Tesco Flat Leaf Parsley 100G
100g · £15.50/kg£1.55Tesco Fresh Cut Dill 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Coriander 100G
100g · £15.50/kg£1.55Tesco Fresh Cut Thyme 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Basil 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Curled Leaf Parsley 30g
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Coriander 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Rosemary 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Chives 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Red Chillies 60G
60g · £9.17/kg£0.55Tesco Mixed Chillies 65G
65g · £8.46/kg£0.55Tesco Finger Chillies 80G
80g · £16.25/kg£1.30Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems
2pk · £0.35 each£0.70Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Mint 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Bird Eye Chillies 25G
25g · £40.00/kg£1.00
Prepared Vegetables
Tesco Chantenay Carrot and Baby Parsnip 350g
350g · £5.86/kg£2.05Tesco Pepper Stir Fry 320g EXP
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 320g (EXP)
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Carrot Batons Snack Pack 80g
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Mediterranean Style Vegetables 400G
400g · £6.38/kg£2.55Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G
300g · £6.67/kg£2.003 for 2 Clubcard
Broccoli & Cauliflower
Tesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G
190g · £14.74/kg£2.803 for 2 ClubcardTesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G
120g · £17.92/kg£2.15Tesco Broccoli 375G
375g · £2.67/kg£1.00Tesco Organic Broccoli 335G
335g · £5.82/kg£1.95
Mushrooms
Tesco Large Flat Mushrooms 250G
250g · £6.60/kg£1.65Tesco Closed Cup Mushrooms 400G
400g · £3.38/kg£1.35£1.10 Clubcard (£2.75/kg)Tesco Chestnut Mushroom 250G
250g · £5.40/kg£1.35
Carrots & Root Vegetables
Tesco Parsnips 500G
500g · £1.70/kg£0.85Tesco Swede
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Swede Each (C)
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Carrot 500G (C)
500g · £0.90/kg£0.45Perfectly Imperfect Parsnips 500G
500g · £1.50/kg£0.75Tesco Finest Rainbow Carrots 450G
450g · £5.67/kg£2.55Tesco Turnip
1pk · £0.80 each£0.80Tesco Celeriac Each
1pk · £2.20 each£2.20Tesco Radish Pack 240G
240g · £2.92/kg£0.70Tesco Imperator Carrot 450G
450g · £5.11/kg£2.30£1.90 Clubcard (£4.22/kg)Tesco Organic Carrots 700G
700g · £2.21/kg£1.55£1.35 Clubcard (£1.93/kg)Tesco Mini Carrot 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Chantenay Carrots 400g
400g · £2.88/kg£1.15
Other Vegetables
Tesco Asparagus 180G
180g · £11.67/kg£2.10Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack
4pk · £0.43 each£1.70Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.40/kg£1.10£0.95 Clubcard (£3.80/kg)Tesco Organic Courgettes 3 Pack
3pk · £1.03 each£3.10Tesco Finest Extra Fine Beans 200G
200g · £11.00/kg£2.20£1.90 Clubcard (£9.50/kg)Tesco Green Beans 220G
220g · £5.68/kg£1.25Tesco Sugarsnap Peas 180g
180g · £12.22/kg£2.20Tesco Asparagus Tips 125G
125g · £22.00/kg£2.75£2.45 Clubcard (£19.60/kg)Tesco Butternut Squash Each
1pk · £2.00 each£2.00Tesco Autumnal Squash
1pk · £1.95 each£1.95Tesco Mangetout 180g
180g · £11.67/kg£2.10Tesco Pumpkin Each (C)
1pk · £1.20 each£1.20Tesco White Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Red Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Sweetheart Cabbage (C)
1pk · £0.90 each£0.90Tesco Aubergine Each 250G (C)
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Pak Choi 250G
250g · £8.40/kg£2.10Tesco Beansprouts 300G (C)
300g · £3.33/kg£1.00Tesco Kale 180G (C)
180g · £5.56/kg£1.00Tesco Baby Corn 130G
130g · £10.77/kg£1.40Tesco Stringless Beans 180G
180g · £11.11/kg£2.00Tesco Courgettes Pre Packed 500G
500g · £3.40/kg£1.70