Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Supermarket - Cardiff

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Earn with Nectar

    Earn points on your order. Link or sign up now.

Offers (246)

  • 0

    Birds Eye 10 Omega 3 Breaded Alaska Pollock Fish Fingers 280g

    280g · £6.25/kg

    £1.75 off

    £1.75

    £3.50

  • 0

    La Vie Plant-Based Bacon Smoked 120g

    120g · £15.42/kg

    £1.90 off

    £1.85

    £3.75

  • 0

    Pizza Express American Pepperoni 250g

    250g · £12.00/kg

    £3 off

    £3.00

    £6.00

  • 0

    Pizza Express Margherita Mozzarella 245g

    245g · £12.24/kg

    £3 off

    £3.00

    £6.00

  • 0

    Pizza Express Sloppy Giuseppe Spicy Beef 292g

    292g · £10.27/kg

    £3 off

    £3.00

    £6.00

  • 0

    Thorntons 10 Millionaires Bites

    10pk · £0.13 each

    £1.05 off

    £1.25

    £2.30

  • 0

    Aero Bubbles Peppermint Chocolate 92g

    92g · £13.59/kg

    £0.95 off

    £1.25

    £2.20

  • 0

    Aero Peppermint Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg

    £0.95 off

    £1.25

    £2.20

  • 0

    Sainsbury's Figs 140g

    3pk · £8.93/kg

    £0.95 off

    £1.25

    £2.20

  • 0

    McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg

    £1.50 off

    £2.00

    £3.50

  • 0

    Schweppes Slimline Lemonade 2L Bottle

    2L · £0.50/L

    £0.75 off

    £1.00

    £1.75

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £12.33/kg

    £1.30 off

    £1.85

    £3.15

  • 0

    Anchor Salted Butter 200g

    200g · £8.50/kg

    £1.15 off

    £1.70

    £2.85

  • 0

    Pringles Texas BBQ Sauce 200g

    200g · £10.00/kg

    £1.30 off

    £2.00

    £3.30

  • 0

    innocent Berry Defence, Raspberry, Cranberry, Pomegranate & Apple Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L

    £1.95 off

    £3.00

    £4.95

  • 0

    innocent Berry Energise, Strawberry, Cherry, Apple & Guarana Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L

    £1.95 off

    £3.00

    £4.95

  • 0

    innocent Green Energise, Kiwi, Cucumber, Apple & Matcha Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L

    £1.95 off

    £3.00

    £4.95

  • 0

    M&M's Peanut Chocolate More to Share Pouch Bag 200g

    200g · £13.50/kg

    £1.70 off

    £2.70

    £4.40

  • 0

    Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £6.19/kg

    £1.15 off

    £1.95

    £3.10

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • View all (246)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Sainsbury's Strawberries 250g

    250g · £11.00/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Raspberries 150g

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Tariq Halal Fresh Grade A Chicken Leg Quarters with Tikka Glaze

    1.1kg · £5.86/kg
    £6.45
  • Sainsbury's 5 Fairtrade Bananas

    5pk · £0.27 each
    £1.35
  • Sainsbury's British or Irish Extra Lean Diced Beef 500g

    500g · £16.40/kg
    £8.20
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 350g

    350g · £11.71/kg
    £4.10
  • Sainsbury's British or Irish 20% Fat Beef Mince 500g

    500g · £10.00/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Sainsbury's Wild Rocket 60g

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Nectarine Punnet (Min x4)

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tariq Halal British Keema Mince 500g

    500g · £14.80/kg
    £7.40
  • Sainsbury's Gold Kiwi, Taste the Difference

    4pk · £0.94 each
    £3.75
  • Sainsbury's Avocado

    2pk · £1.03 each
    £2.05
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's 6 Honey Roast Ham Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Fage Total 5% Fat Natural Greek Recipe Strained Yoghurt 950g

    950g · £8.21/kg
    £7.80
  • Sainsbury's Blueberries 150g

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Najma Original Wafer Thin Turkey Slices 125g

    125g · £34.00/kg
    £4.25
  • Sainsbury's Grated Four Cheese Mix 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Sainsbury's British Diced Chicken Breast 400g

    400g · £13.38/kg
    3 for £12
    £5.35
  • Sainsbury's Grated Mozzarella 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Stamford Street Co. 2 Salmon Fillets 240g

    240g · £16.25/kg
    £3.90
  • Sainsbury's Flavouripe Tomatoes

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Sainsbury's Slow Cooked British Pork Ribs Smokey BBQ Sauce 646g (Serves 2)

    646g · £9.29/kg
    £1.15 off
    £6.00£7.15
  • Sainsbury's Serrano Ham 100g

    100g · £21.50/kg
    £2.15
  • New York Bakery Cinnamon and Raisin 5 Pack Bagels

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Sainsbury's British Mature Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British or Irish 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.60/kg
    £5.80
  • Sainsbury's Mature British Cheddar 220g

    220g · £13.18/kg
    £2.90
  • Biotiful Gut Health Kefir Drink Original 1 Litre

    1L · £4.45/L
    £4.45
  • Sainsbury's Salt & Pepper Chicken Dragon Roll

    175g · £21.43/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Giant Couscous & Feta Salad 220g

    220g · £17.05/kg
    3 for £10
    £3.75
  • Sainsbury's British Chicken Thighs 1kg

    1kg · £4.25/kg
    3 for £12
    £4.25
  • Sainsbury's Whole Cucumber

    1pk · £1.05 each
    £1.05
  • Sainsbury's Mozzarella 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Royal Gala Apples x6

    6pk · £0.34 each
    £2.05
  • Sainsbury's Brie, Bacon & Chilli Chutney on Malted Bread

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Sainsbury's Stamford Street Co. 10 Free Range Mixed Size British Eggs 536g

    10pk · £4.01/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Potato Dauphinoise 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Sainsbury's Sweet Peppers

    3pk · £0.77 each
    £2.30
  • Tariq Halal Fresh Grade A Chicken Mini Fillets

    500g · £14.10/kg
    £7.05
  • Sainsbury's Red Seedless Grapes

    500g · £5.50/kg
    £2.75
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Italian Style Salad 100g

    100g · £17.00/kg
    £1.70

Save with Nectar Prices

  • Mr Kipling 8 Angel Slices

    8pk · £0.38 each
    £3.00
    £2.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Cheese Snacks Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 18g Freddo Chocolate Bar

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Little Bars Chocolate Bars Multipack 4 x 18g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Cadbury Fudge Chocolate Bar Multipack 4 x 22g

    88g · £18.75/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£11.36/kg)
  • Galaxy Minstrels Buttons Chocolate Bag 195g

    195g · £22.56/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£13.85/kg)
  • Maltesers White Chocolate Bag 126g

    126g · £34.92/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£21.43/kg)
  • Fanta Lemon 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Dr Pepper 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Dr Pepper Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Fanta Orange 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Fanta Orange Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Fanta Fruit Twist 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)

Meal deals

  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
    Popular
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Dine in for 2

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00

Grab and Go Snacks

  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

Autumn is here

View all (23)
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Sausages & Mash 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's British Asparagus Tips 125g

    100g · £23.00/kg
    £2.30
  • Nescafé Double Choc Mocha 7 x 20.9g (146.3g)

    7pk · £19.14/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's SO Organic Broccoli

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Charlie Bigham's Chicken Tikka Masala & Pilau Rice 403g

    403g · £17.87/kg
    £7.20
  • Horlicks Original Hot Malty Goodness 400g

    400g · £14.25/kg
    £5.70
  • Sainsbury's Beef Casserole with Dumplings 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Lasagne 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Fine Green Beans 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Taste The Difference Carrot Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Tuna Pasta Bake 400g

    400g · £9.88/kg
    £3.95
  • Albert Bartlett Classic Fries 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Propercorn Sweet & Salty Popcorn 30g

    30g · £50.00/kg
    £1.50
  • Charlie Bigham's Lasagne 690g

    690g · £17.61/kg
    £12.15

Why Wait For Christmas?

View all (19)
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Milk Chocolate Coins 70g

    70g · £22.14/kg
    £1.55
  • Cadbury Christmas Mini Snowballs Bag 74 g

    74g · £29.73/kg
    £2.20
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
  • Maltesers Mini Chocolate Christmas Reindeers 59g

    59g · £38.98/kg
    £2.30
  • Cadbury Heroes 270g Chocolate Pouch

    270g · £25.19/kg
    £6.80
  • Jacob's Mini Twiglets 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Gonk Shortbread Kit 320g

    1pk · £10.94/kg
    £3.50
  • Sainsbury's 411g Mincemeat

    411g · £5.35/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Matured Mincemeat with Brandy 411g

    411g · £7.42/kg
    £3.05
  • Sainsbury's 6 Mince Pies 320g

    6pk · £4.69/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Classic Panettone 100g

    100g · £19.50/kg
    £1.95
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Carton 240 g

    240g · £16.67/kg
    £1.50 off
    £4.00£5.50

Autumn Flavours

View all (7)
  • Sainsbury's Taste the Difference Masala Spiced Cauliflower Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Moroccan Style Chicken & Chickpea Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Carrot & Honey Roast Parsnip Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Yorkshire Provender Thai Green Chicken Noodle 560g

    560g · £6.52/kg
    £3.65

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (44)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 750g

    750g · £9.31/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 800g

    800g · £8.73/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Orange Juice with Bits, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Strawberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Free From Chocolate Cake, Taste the Difference 396g

    396g · £12.60/kg
    25% off
    £4.99£6.65
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Sultana Scones, Taste the Difference x4

    4pk · £0.51 each
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Smoked Haddock Fishcakes 290g

    290g · £11.90/kg
    25% off
    £3.45£4.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Slow Cooked Beef Bourguignon 545g

    545g · £14.94/kg
    25% off
    £8.14£10.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Echalion Shallots

    400g · £3.85/kg
    25% off
    £1.54£2.05
  • Sainsbury's Taste the Difference Petits Pois & Ham Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £19.52/kg
    25% off
    £4.88£6.50

Dine In Like You're Dining Out

View all (17)
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Tilda Microwave Fragrant Jasmine Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Tilda Classics Sticky Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 100g

    120g · £11.67/kg
    £1.40
  • Sainsbury's British Fresh Chicken Breast Fillets Skinless & Boneless 1kg

    1kg · £8.25/kg
    £8.25
  • THE SPICE TAILOR Malaysian Laksa Curry 275g

    275g · £18.55/kg
    £5.10
  • The Spice Tailor Thai Green Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • The Spice Tailor Thai Massaman Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • THE SPICE TAILOR Indonesian Peanut Satay 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Sainsbury's Young Spinach 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90

Spooky Season

View all (20)
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.81/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Milk Chocolate Ghoulish Ghosts with a Caramel Crème Filling 72g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Home Mini Pumpkins Assortment

    £4.00
  • Sainsbury's Sour Spiders 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Decorated White Chocolate Lollipop 27g

    27g · £46.30/kg
    £1.25
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour 154g

    154g · £10.71/kg
    £1.65
  • The Toffee Apple Co. Toffee Apple

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • The Toffee Apple Co. Milk Chocolate Apple with Marshmallows

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Sainsbury's Milk Chocolate Popping Candy Eyeballs 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Brain Teasers 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Fizzy Watermelon Witches 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Kinder 18 Mini Chocolate 120g

    120g · £33.33/kg
    £4.00
  • Sainsbury's Home Purple Skull String Lights

    £5.00
  • Sainsbury's Home Small Light Up Ghost

    £3.00
  • Sainsbury's Home Pack of 2 Concertina Skeletons

    £3.00
  • Sainsbury's Home Bleeding Bulb String Lights

    £6.00
  • Sainsbury's Home Halloween Balloons

    £2.00
  • Sainsbury's Milk Chocolate Pumpkins Net 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Fizzy Popping Bats 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Home Purple LEDs

    £4.00

Meal Deals & Bundles

  • Takeaway Pizza Meal Deal (Serves 4)

    £13.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Sainsbury's Supermarket - Cardiff

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo