Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Supermarket - Cardiff

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Earn with Nectar

    Earn points on your order. Link or sign up now.

Offers (242)

  • 0

    Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L

    £2 off

    £3.75

    £5.75

  • 0

    Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 10 x 440ml

    10pk · £2.27/L

    £3.50 off

    £10.00

    £13.50

  • 0

    Sainsbury's British or Irish 20% Fat Beef Mince 500g

    500g · £10.00/kg

    3 for £12

    £5.00

  • 0

    Sainsbury's British Diced Chicken Breast 400g

    400g · £13.38/kg

    3 for £12

    £5.35

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Cravendale Semi Skimmed 1L

    1L · £1.40/L

    £0.60 off

    £1.40

    £2.00

  • 0

    McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg

    £1.50 off

    £2.00

    £3.50

  • 0

    Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg

    25% off

    £2.10

    £2.80

  • 0

    Taste the Difference Prosecco Rosé 75cl

    75cl · £10.67/L

    £3 off

    £8.00

    £11.00

  • 0

    Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thighs 1kg

    1kg · £4.25/kg

    3 for £12

    £4.25

  • 0

    Sainsbury's Breaded MSC Cod Fillets x2 300g

    300g · £14.17/kg

    3 for £12

    £4.25

  • 0

    Diet Coke Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg

    £0.90 off

    £1.85

    £2.75

  • 0

    Camden Town Brewery Camden Hells Lager 4 x 440ml

    4pk · £2.84/L

    £2.75 off

    £5.00

    £7.75

  • 0

    Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £8.13/kg

    £1.75 off

    £3.25

    £5.00

  • 0

    Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg

    25% off

    £2.03

    £2.70

  • 0

    Sainsbury's Taste the Difference 8 Wafer Thin Ham Slices 120g

    120g · £37.50/kg

    2 for £6.50

    £4.50

  • 0

    Sainsbury's Taste the Difference Wafer Thin Oak Smoked Ham Air Dried 8 Slices 120g

    120g · £37.50/kg

    2 for £6.50

    £4.50

  • 0

    Sainsbury's Taste the Difference 8 Finely Sliced Yorkshire Cured Ham Slices 120g

    120g · £37.50/kg

    2 for £6.50

    £4.50

  • View all (242)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Unearthed Spanish Potato Tortilla 500g

    500g · £10.00/kg
    £5.00
  • Sainsbury's British or Irish Extra Lean Diced Beef 500g

    500g · £16.40/kg
    £8.20
  • Quorn 12 Veggie Chicken Slices 170g

    170g · £22.35/kg
    £3.80
  • Sainsbury's Stamford Street Co. 2 Salmon Fillets 240g

    240g · £16.25/kg
    £3.90
  • Sainsbury's Chicken & Bacon Caesar

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Fage Total 0% Fat Natural Fat Free Greek Recipe Strained Yoghurt 950g

    950g · £7.68/kg
    £7.30
  • Sainsbury's Raspberries 150g

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Sainsbury's Slow Cooked Lamb Shank 380g

    380g · £15.79/kg
    £6.00
  • Babybel Mini Light 12 x 20g (240g)

    12pk · £1.65/kg
    £4.75
  • Sainsbury's British or Irish 20% Fat Beef Mince 500g

    500g · £10.00/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Tariq Halal Fresh Grade A Skinless Chicken Fillets 700g

    700g · £13.07/kg
    £9.15
  • Sainsbury's Beef Roast Dinner 400g

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Sainsbury's Onions 1kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
  • Sainsbury's British Pork Belly Slices 500g

    500g · £12.50/kg
    £6.25
  • Sainsbury's Stonebaked Pepperoni Pizza 270g

    270g · £15.19/kg
    £4.10
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Sainsbury's British Mature Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Stamford Street Co. 10 Free Range Mixed Size British Eggs 536g

    10pk · £4.01/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Slow Cooked British Pork Ribs Smokey BBQ Sauce 646g (Serves 2)

    646g · £9.29/kg
    £1.15 off
    £6.00£7.15
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £10.78/kg
    £4.85
  • Royal Beef Lasagne 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • Sainsbury's Stonebaked Margherita Pizza 265g

    265g · £15.47/kg
    £4.10
  • JS Red Onions x3

    3pk · £0.47 each
    £1.40
  • Sainsbury's 12 Medium British Free Range Eggs

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Sainsbury's Chicken Tikka Biryani 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Warburtons 4 Protein Thin Bagels

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Sainsbury's British or Irish 5% Fat Beef Mince 750g

    750g · £10.87/kg
    £8.15
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Medium Sliced Wholemeal Bread 800g

    800g · £1.25/kg
    £1.00
  • Sainsbury's Taste the Difference 8 Wafer Thin Ham Slices 120g

    120g · £37.50/kg
    2 for £6.50
    £4.50
  • Najma Original Wafer Thin Turkey Slices 125g

    125g · £34.00/kg
    £4.25
  • Sainsbury's Grated Mozzarella 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Slow Cooked British Beef Casserole With Rich Red Wine Gravy & Mixed Vegetables 300g (Serves 1)

    300g · £10.83/kg
    £1 off
    £3.25£4.25
  • Sainsbury's Mature Welsh Cheddar 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tariq Halal Fresh Grade A Chicken Skinless Drumsticks

    1kg · £6.75/kg
    £6.75
  • Sainsbury's Sweet Peppers

    3pk · £0.77 each
    £2.30
  • Sainsbury's Sweetcorn Cob

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Sainsbury's Sourdough Medium Sliced White Bread, Taste the Difference 400g

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Sainsbury's 2 Boneless Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £25.83/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Brie, Bacon & Chilli Chutney on Malted Bread

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Sainsbury's Greek Style Flatbreads x4

    4pk · £0.59 each
    £2.35

Save with Nectar Prices

  • Mr Kipling 8 Angel Slices

    8pk · £0.38 each
    £3.00
    £2.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Cheese Snacks Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 18g Freddo Chocolate Bar

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Minstrels Buttons Chocolate Bag 195g

    195g · £22.56/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£13.85/kg)
  • Fanta Lemon 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Dr Pepper 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Cadbury Dairy Milk Little Bars Chocolate Bars Multipack 4 x 18g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Maltesers White Chocolate Bag 126g

    126g · £34.92/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£21.43/kg)
  • Dr Pepper Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Cadbury Fudge Chocolate Bar Multipack 4 x 22g

    88g · £18.75/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£11.36/kg)
  • Fanta Orange 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Fanta Orange Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Fanta Fruit Twist 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)

Meal deals

  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
    Popular
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Dine in for 2

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00

Grab and Go Snacks

  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

Autumn is here

View all (22)
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Sausages & Mash 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's British Asparagus Tips 125g

    100g · £23.00/kg
    £2.30
  • Nescafé Double Choc Mocha 7 x 20.9g (146.3g)

    7pk · £19.14/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's SO Organic Broccoli

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Horlicks Original Hot Malty Goodness 400g

    400g · £14.25/kg
    £5.70
  • Sainsbury's Beef Casserole with Dumplings 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Lasagne 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Fine Green Beans 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Taste The Difference Carrot Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Tuna Pasta Bake 400g

    400g · £9.88/kg
    £3.95
  • Albert Bartlett Classic Fries 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Propercorn Sweet & Salty Popcorn 30g

    30g · £50.00/kg
    £1.50
  • Charlie Bigham's Lasagne 690g

    690g · £17.61/kg
    £12.15
  • Sainsbury's British White Potatoes

    2kg · £0.75/kg
    £1.50

Why Wait For Christmas?

View all (18)
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Milk Chocolate Coins 70g

    70g · £22.14/kg
    £1.55
  • Cadbury Christmas Mini Snowballs Bag 74 g

    74g · £29.73/kg
    £2.20
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
  • Maltesers Mini Chocolate Christmas Reindeers 59g

    59g · £38.98/kg
    £2.30
  • Cadbury Heroes 270g Chocolate Pouch

    270g · £25.19/kg
    £6.80
  • Jacob's Mini Twiglets 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Gonk Shortbread Kit 320g

    1pk · £10.94/kg
    £3.50
  • Sainsbury's 411g Mincemeat

    411g · £5.35/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Matured Mincemeat with Brandy 411g

    411g · £7.42/kg
    £3.05
  • Sainsbury's 6 Mince Pies 320g

    6pk · £4.69/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Classic Panettone 100g

    100g · £19.50/kg
    £1.95
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Carton 240 g

    240g · £16.67/kg
    £1.50 off
    £4.00£5.50

Autumn Flavours

View all (7)
  • Sainsbury's Taste the Difference Masala Spiced Cauliflower Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Moroccan Style Chicken & Chickpea Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Carrot & Honey Roast Parsnip Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Yorkshire Provender Thai Green Chicken Noodle 560g

    560g · £6.52/kg
    £3.65

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (49)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 750g

    750g · £9.31/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Fish Pie 800g

    800g · £8.95/kg
    25% off
    £7.16£9.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 800g

    800g · £8.73/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD Slmi P'ciutto ham Chorizo Pizza 455g

    455g · £9.80/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD P'ciutto Mushroom Masc Pizza 480g

    480g · £9.29/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Orange Juice with Bits, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Strawberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Free From Chocolate Cake, Taste the Difference 396g

    396g · £12.60/kg
    25% off
    £4.99£6.65
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Sultana Scones, Taste the Difference x4

    4pk · £0.51 each
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Smoked Haddock Fishcakes 290g

    290g · £11.90/kg
    25% off
    £3.45£4.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Slow Cooked Beef Bourguignon 545g

    545g · £14.94/kg
    25% off
    £8.14£10.85

Dine In Like You're Dining Out

View all (17)
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Tilda Microwave Fragrant Jasmine Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Tilda Classics Sticky Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 100g

    120g · £11.67/kg
    £1.40
  • Sainsbury's British Fresh Chicken Breast Fillets Skinless & Boneless 1kg

    1kg · £8.25/kg
    £8.25
  • THE SPICE TAILOR Malaysian Laksa Curry 275g

    275g · £18.55/kg
    £5.10
  • The Spice Tailor Thai Green Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • The Spice Tailor Thai Massaman Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • THE SPICE TAILOR Indonesian Peanut Satay 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Sainsbury's Young Spinach 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90

Spooky Season

View all (20)
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.81/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Milk Chocolate Ghoulish Ghosts with a Caramel Crème Filling 72g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Home Mini Pumpkins Assortment

    £4.00
  • Sainsbury's Sour Spiders 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Decorated White Chocolate Lollipop 27g

    27g · £46.30/kg
    £1.25
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour 154g

    154g · £10.71/kg
    £1.65
  • The Toffee Apple Co. Milk Chocolate Apple with Marshmallows

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Sainsbury's Milk Chocolate Popping Candy Eyeballs 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Brain Teasers 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Fizzy Watermelon Witches 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Kinder 18 Mini Chocolate 120g

    120g · £33.33/kg
    £4.00
  • Sainsbury's Home Purple Skull String Lights

    £5.00
  • Sainsbury's Home Small Light Up Ghost

    £3.00
  • Sainsbury's Home Pack of 2 Concertina Skeletons

    £3.00
  • Sainsbury's Home Bleeding Bulb String Lights

    £6.00
  • Sainsbury's Home Halloween Balloons

    £2.00
  • Sainsbury's Milk Chocolate Pumpkins Net 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Fizzy Popping Bats 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Home Purple LEDs

    £4.00
  • Sainsbury's Home Orange LEDs

    £4.00

Meal Deals & Bundles

  • Takeaway Pizza Meal Deal (Serves 4)

    £13.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Sainsbury's Supermarket - Cardiff

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo