Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Superstore - Cardiff Bay

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (2044)

  • 0

    Haribo Tangfastics Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg

    19% off

    £1.26

    £1.55

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Walkers Smoky Bacon Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Birds Eye 2 Peri-Peri Chicken Chargrills 174g

    174g · £20.98/kg

    4 for £6.15

    £3.65

  • 0

    Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg

    4 for £6.15

    £2.45

  • 0

    Aunt Bessie's Mini Roast Potatoes 700g

    700g · £6.16/kg

    4 for £6.15

    £4.31

  • 0

    Red Bull Energy Drink 250ml x 12

    3L · £4.78/L

    28% off

    £14.33

    £19.90

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Mega Meaty Pizzas 2x157g

    314g · £6.85/kg

    4 for £6.15

    £2.15

  • 0

    Aunt Bessie's Fluffy & Buttery Mashed Potato 650g

    650g · £5.62/kg

    4 for £6.15

    £3.65

  • 0

    McCain Frozen Potato Smiles 454g

    454g · £6.50/kg

    4 for £6.15

    £2.95

  • 0

    Del Monte 100% Orange Juice Ice Lollies 3 x 75ml (225ml)

    225ml · £13.78/L

    2 for £5

    £3.10

  • 0

    Heartbrand Twister Ice Lolly Berry-licious 4x 70 ml

    280ml · £12.04/L

    2 for £5

    £3.37

  • 0

    Heartbrand Wall's Mini Milk Vanilla, Strawberry & Chocolate Ice Cream Lollies 10 x 35ml

    350ml · £9.57/L

    2 for £5

    £3.35

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • View all (2044)

Too Early for Christmas? Never!

View all (20)
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)

    200g · £43.00/kg
    £8.60
  • Kit Kat Santa Milk Chocolate Christmas Figure 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Cadbury Dairy Milk Christmas Little Robins Bag 77 g

    77g · £24.03/kg
    £1.85
  • Mr Kipling Signature All Butter Christmas Mince Pies 4 Pack

    4pk · £0.54 each
    50% off
    £2.15£4.30
  • Quality Street 550g

    550g · £10.64/kg
    £5.85
  • ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Reese's Peanut Butter Milk & White Miniatures Advent Calendar 245g

    245g · £32.65/kg
    £8.00
  • Lindt Lindor Christmas Milk Chocolate Mini Truffles Bag 80g

    80g · £38.75/kg
    £3.10
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Santa Gift 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Cadbury Dairy Milk Winter Wonderland 100g

    100g · £18.50/kg
    £1.85
  • Cadbury Chocolate Christmas Selection Pack 78g

    78g · £26.28/kg
    £2.05
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Galaxy Smooth Milk Chocolate Christmas Advent Calendar 110g

    110g · £33.64/kg
    £3.70
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • Mr Kipling Christmas Fruit Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Cadbury Heroes Chocolate Christmas Advent Calendar 230 g

    230g · £29.35/kg
    £6.75

Autumn Comforts

View all (22)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • Twinings Strong English Breakfast 80 Tea Bags 250g

    250g · £28.40/kg
    £7.10
  • Asda Tomato & Mascarpone Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Exceptional by ASDA Beef Gravy Granules 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Ambrosia Devon Custard Dessert Can 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Mexican Chilli Bean Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Options Belgian Choc 220g

    220g · £16.00/kg
    47% off
    £3.52£6.65
  • ASDA Cottage Pie 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Twinings Superblends Moment of Calm Spiced Camomile & Vanilla 20 Tea Bags 30g

    30g · £141.67/kg
    £4.25
  • Asda Tomato & Basil Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £9.14/kg
    17% off
    £4.57£5.50
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Giant Yorkshire Pudding 110g

    110g · £10.82/kg
    8% off
    £1.19£1.29
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Asda Sweet Potato & Chilli Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25

Indulge In Something Exceptional

View all (26)
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    £9.25
  • Exceptional by Asda 6 Bramley Apple Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Asda Extra Special Colombian Roast Coffee Beans 227g

    227g · £21.59/kg
    2 for £8.60
    £4.90
  • Exceptional by Asda Vine Ripened Tomatoes

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Exceptional by ASDA Italian Orzo 500g

    500g · £2.08/kg
    33% off
    £1.04£1.55
  • Exceptional by Asda Hand Finished Red Velvet Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Asda Exceptional White Sourdough Loaf 500g

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Exceptional by Asda 14 Dry Cured Oak Smoked Streaky Bacon Rashers 200g

    200g · £22.25/kg
    2 for £6.15
    £4.45
  • Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g

    340g · £17.94/kg
    3 for £14.75
    £6.10
  • Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g

    225g · £14.44/kg
    £3.25
  • Exceptional by Asda 4 All-Butter Croissants

    4pk · £0.73 each
    £2.93
  • Asda Extra Special Frozen Raw & Peeled Jumbo King Prawns 200g

    200g · £23.10/kg
    21% off
    £4.62£5.85
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    £9.25
  • Exceptional by Asda 4 Sliced Brioche Burger Buns

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Exceptional by Asda Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95

Feast with the Faithful

View all (32)
  • Aero Bubbles Peppermint Mint Chocolate Sharing Bag 92G

    92g · £26.09/kg
    £2.40
  • Asda Chicken Korma with Pilau Rice Meal for 1 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Pieces 100 Gr

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55
  • Asda Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £6.00/kg
    £2.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Nibbles Chocolate 100 Gr

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Asda Italian Beef Bolognese Pasta BakeReady Meal 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Asda Beef Lasagne Ready Meal 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Asda 10 Garlic Baguette Slices 260g

    260g · £5.77/kg
    £1.50
  • Asda Chicken Butter Masala Ready Meal 400G

    400g · £9.28/kg
    22% off
    £3.71£4.75
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Pepperoni Medium Pizza 490g

    490g · £6.29/kg
    23% off
    £3.08£4.00
  • Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Revels Milk Chocolate with Raisins, Coffee & Orange Bites Pouch Bag 101g

    101g · £21.29/kg
    £2.15
  • Doritos Cool Original Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream 465ml

    465ml · £10.02/L
    32% off
    £4.66£6.85
  • Asda Mild Salsa Dip 300G

    300g · £6.20/kg
    £1.86
  • Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Asda Sour Cream & Chive 290g

    290g · £6.38/kg
    £1.85
  • Chicago Town Takeaway Large Cheesy Stuffed Pepperoni Pizza

    640g · £6.30/kg
    34% off
    £4.03£6.10

Easy Midweek Meals

View all (21)
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    4 for £6.15
    £2.10
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g

    372g · £11.75/kg
    3% off
    £4.37£4.50
  • ASDA 12 Beef Meatballs 340g

    340g · £13.56/kg
    £4.61
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.39 each
    £1.16
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince (Typically Less Than 5% Fat)

    500g · £12.70/kg
    £6.35
  • ASDA Meal for Four Beef Lasagne 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • ASDA Beef Stir-Fry Strips 300g

    300g · £21.67/kg
    £6.50
  • Dolmio Stir In Pasta Sauce Smoked Bacon & Tomato 150G

    150g · £12.00/kg
    £1.80
  • Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • Birds Eye 10 Omega 3 Fish Fingers 280g

    280g · £13.11/kg
    £3.67
  • Asda Seasoned Sweet Potato Fries 500g

    500g · £5.40/kg
    £2.70
  • Old El Paso Mexican Original Smoky BBQ Fajita Kit 500g

    500g · £9.30/kg
    £4.65
  • Napolina Spaghetti Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • ASDA Meal for Four Cottage Pie 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • Branston Baked Beans in Tomato Sauce 4 x 410g

    1.64kg · £2.26/kg
    £3.70
  • Asda Fusilli Pasta 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
  • ASDA Caesar Salad Kit 215g

    215g · £9.77/kg
    £2.10
  • Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g

    400g · £5.00/kg
    5 for £6.15
    £2.00
  • Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g

    400g · £6.63/kg
    3 for £5.55
    £2.65

Tickled Pink

View all (21)
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Jacob's Crinklys Prawn Cocktail 6x23g

    138g · £11.30/kg
    37% off
    £1.56£2.48
  • Mr Kipling Angel Slices Cakes 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • The Bakery at Asda Pink Drip Cake

    1pk · £19.70 each
    £19.70
  • Dr. Oetker Ristorante Pizza Funghi 365g

    365g · £5.92/kg
    44% off
    £2.16£3.85
  • Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g

    400g · £7.68/kg
    1% off
    £3.07£3.10
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • St Pierre 4 Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.55 each
    27% off
    £2.19£3.00
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Mr Kipling 6 Viennese Whirls

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Palmolive Blushing Rose Scent Liquid Hand Wash Soap 300ml

    300ml · £4.07/L
    32% off
    £1.22£1.80
  • Wall's 12 Cocktail Pork Sausage Rolls

    240g · £6.38/kg
    35% off
    £1.53£2.35
  • Little Moons Very Berry Mochi Sorbet Refreshos 192g (6 x 32g)

    192g · £22.76/kg
    29% off
    £4.37£6.15
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85

Off to Uni

View all (27)
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Asda All Purpose Cleaning Cloths 10pk

    10pk · £0.11 each
    £1.05
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Starbucks Multiserve Caffè Latte Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • George Home Metal Butterfly Can Opener

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Cruzcampo Sevilla 10 x 440ml

    4.4L · £3.75/L
    £16.50
  • Flash Spray Wipe Done Antibac Apple Blossom Cleaning Spray 800ml

    800ml · £4.25/L
    £3.40
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • George Home Utensil Set

    1pk · £3.69 each
    £3.69
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Pukka Pads Sherbet A5 Jotta Notebook (Styles May Vary)

    1pk · £3.26 each
    £3.26
  • Heinz Beanz in a Rich Tomato Sauce Family Pack 6 x 415g

    2.49kg · £2.59/kg
    2 for £10
    £6.45
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Ben's Original Spicy Mexican Style 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55
  • Starbucks Multiserve Caramel Macchiato Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.50 each
    £3.00
  • Yorkshire Tea 160 Tea Bags 500g

    500g · £15.20/kg
    £7.60

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Superstore - Cardiff Bay

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo