Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • In Store Prices
    In Store Prices
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 110g (2 x 55g)

    2pk · £15.45/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Cadbury Dairy Milk Creamy Milk Chocolate Dessert Pot 350g

    350g · £7.43/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Tiramisù Desserts x2 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Crème Caramel Milk Desserts with Caramel Sauce 4 x 100g (400g)

    4pk · £4.88/kg
    £1.95
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 115g

    115g · £9.57/kg
    £1.10
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Flavour Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Flavour Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Ambrosia Devon Custard 400g

    400g · £5.50/kg
    £2.20
  • Ambrosia Light Devon Custard 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Ambrosia Devon Custard 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Ambrosia Light Devon Custard 500g

    500g · £5.40/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Choux Buns 2x68g

    136g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Chocolate & Pistachio Sticky Buns 165g

    165g · £30.00/kg
    £4.95
  • Sainsbury's Cinnamon & Caramel Sticky Buns 190g

    190g · £26.05/kg
    £4.95
  • Hartley's Raspberry Flavour Jelly 460g (4 x 115g)

    4pk · £6.52/kg
    £3.00

Sponge Puddings

  • Sainsbury's Sticky Toffee Sponge Pudding 2x110g

    220g · £15.45/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85

Cheesecakes

  • Sainsbury's New York Vanilla Cheesecake Slices 180g (2 x 90g)

    2pk · £20.83/kg
    £3.75
  • Toblerone Cheesecakes 2 x 85g (170g)

    2pk · £25.59/kg
    £4.35
  • Gü New York Cheesecake 2 x 70g (140g)

    2pk · £37.14/kg
    £5.20
  • Gü Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)

    2pk · £31.71/kg
    £5.20
  • Gü Zillionaire Cheesecake 2 x 84.5g (169g)

    2pk · £25.15/kg
    £4.25
  • English Cheesecake Company Cookie Dough Cheesecake Bites 210g (6 x 35g)

    6pk · £22.62/kg
    £4.75
  • Mighty Slice Caramelised Biscuit High Protein Cheesecake 115g

    115g · £30.87/kg
    £3.55

Chilled Desserts

  • Bonne Maman Chocolate Mousse 2 x 70g

    2pk · £17.50/kg
    £2.45
  • Kinder Milk Slice Chilled Treat Multipack 3 x 28g (84g)

    3pk · £16.67/kg
    £1.40
  • Milkybar Milk Slice 4 x 26g (104g)

    4pk · £17.31/kg
    £1.80
  • Cadbury Dairy Milk with Freddo 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Ready to Eat Custard 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Sainsbury's Lighter Ready to Eat Custard 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Müller Rice Original 170g

    170g · £7.35/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Tiramisu Italian Dessert 500g

    500g · £6.80/kg
    £0.50 off
    £3.40£3.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Colombian Coffee Mousse 100g

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Mousse 100g

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Sainsbury's Cream Slices 116g (2 x 58g)

    2pk · £20.69/kg
    £2.40
  • Cadbury Dairy Milk with Flake 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Sponge Fingers 175g

    175g · £10.00/kg
    £1.75
  • Ambrosia Rice Pudding 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Ambrosia Light Rice Pudding 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Gü Milk Chocolate Mousse 2 x 52g (104g)

    2pk · £37.02/kg
    £3.85

Cakes

  • Sainsbury's Birthday & Celebration Wiggles the Caterpillar 613g

    613g · £13.13/kg
    £8.05
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon Drizzle Cake 405g

    405g · £12.35/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Coffee & Walnut Cake 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Red Velvet Cake 390g

    390g · £12.82/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Raspberry Swiss Roll Cake, Taste the Difference 268g

    268g · £9.14/kg
    £2.45
  • Sainsbury's Taste The Difference Carrot Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Madeira Cake 275g

    275g · £9.09/kg
    £2.50

Crumbles, Pies & Tarts

  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.73 each
    £4.35
  • Sainsbury's Bramley Apple Crumble 2x120g

    240g · £13.75/kg
    £3.30
  • Sainsbury's 6 Bramley Apple Pies 315g

    6pk · £6.19/kg
    £1.95
  • Mr Kipling 4 Caramel Tarts

    4pk · £0.63 each
    £2.50
    £1.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)

Canned Desserts

  • Rachel's Organic Traditional Divine Rice 2 x 150g (300g)

    2pk · £9.17/kg
    £2.75
  • Ambrosia Rice Pudding 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Ambrosia Light Rice Pudding 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10

Offers

  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 110g (2 x 55g)

    2pk · £15.45/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Tiramisu Italian Dessert 500g

    500g · £6.80/kg
    £0.50 off
    £3.40£3.90
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Choux Buns 2x68g

    136g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo