Tomatoes & Peppers
Tesco Finest Tomatoes On The Vine 450G
450g · £5.67/kg£2.55Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Salad Tomatoes 650G
650g · £2.77/kg£1.80Tesco Tomatoes On The Vine 500G
500g · £3.60/kg£1.80Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g
300g · £8.50/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £6.47/kg£1.65Nightingale Farms Cherry Tomatoes 250G
250g · £3.40/kg£0.85Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G
250g · £10.20/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Classic Round Tomatoes 6 Pack
6pk · £0.17 each£1.00
Cucumbers
Tesco Baby Cucumbers 200G
200g · £6.50/kg£1.30Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00
Avocados
Tesco Ripen At Home Avocados 3Pack
3pk · £0.88 each£2.65Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco Ready To Eat Large Avocados Each
1pk · £1.35 each£1.35
Onions & Leeks
Tesco Shallots Onions 400G
400g · £4.38/kg£1.75£1.50 Clubcard (£3.75/kg)Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.35 each£1.05Tesco Red Onions 3Pack Minimum
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Red Onions Pack 1Kg
1kg · £1.35/kg£1.35Tesco Organic Brown Onions 750G
750g · £2.93/kg£2.20Tesco Finest Echalion Shallots 400G
400g · £5.25/kg£2.10Tesco Brown Onions 1Kg
1kg · £1.10/kg£1.10£0.95 Clubcard (£0.95/kg)Tesco Leeks 500G
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Organic Spring Onions 100G
100g · £15.00/kg£1.50Tesco Bunched Spring Onions 100G
100g · £7.00/kg£0.70£0.60 Clubcard (£6.00/kg)
Potatoes
Tesco Baking Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Tesco Welsh Miniature Potatoes 750G
750g · £2.20/kg£1.65Tesco Welsh Maris Piper Potatoes 2kg
2kg · £1.33/kg£2.65Tesco Welsh Baby Potatoes 1Kg
1kg · £1.15/kg£1.15Tesco Welsh Maris Piper Potatoes 1.25Kg
1kg · £1.80/kg£1.80Tesco Welsh Red Potatoes 2kg
2kg · £1.10/kg£2.20Tesco Welsh Mashing Potatoes 1.25Kg
1kg · £1.65/kg£1.65Tesco Welsh King Edward Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Tesco Welsh Baking Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Blas y Tir Baking Potatoes 1.5kg
1kg · £2.35/kg£2.35Blas y Tir Baby Potatoes 750g
750g · £2.27/kg£1.70Blas y Tir All Rounder Potatoes 1.5kg
1kg · £2.30/kg£2.30Tesco Organic Baby Potatoes 750G
750g · £2.73/kg£2.05Tesco Organic White Potatoes 1.5Kg
1kg · £2.45/kg£2.45Tesco Welsh White Potatoes 2Kg
2kg · £0.80/kg£1.60Tesco Welsh 4 Baking Potatoes Baking Potatoes
4pk · £0.26 each£1.05Tesco Finest Baby Potatoes 750G
750g · £2.13/kg£1.60Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg
1kg · £1.60/kg£1.60£1.20 Clubcard (£1.20/kg)Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack
4pk · £0.60 each£2.40Tesco Finest All Rounder Potatoes 2Kg
2kg · £1.55/kg£3.10£2.55 Clubcard (£1.28/kg)Tesco Sweet Potatoes 1Kg
1kg · £1.40/kg£1.40
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems
2pk · £0.35 each£0.70Tesco Coriander Medium Pot
1pk · £1.90 each£1.90Tesco Fresh Cut Dill 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Basil 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Curled Leaf Parsley 30g
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Coriander 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Mint 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Thyme 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Rosemary 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Growing Mint Medium Pot
1pk · £1.90 each£1.90Tesco Fresh Cut Chives 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Ginger 100g
100g · £15.00/kg£1.50Tesco Bird Eye Chillies 25G
25g · £40.00/kg£1.00Tesco Mixed Chillies 65G
65g · £8.46/kg£0.55Tesco Finger Chillies 80G
80g · £16.25/kg£1.30Tesco Red Chillies 60G
60g · £9.17/kg£0.55Tesco Large Garlic
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Garlic 4 Pack
4pk · £0.24 each£0.95
Prepared Vegetables
Tesco Carrot, Savoy Cabbage & Greens 205g
205g · £13.90/kg£2.853 for 2 ClubcardTesco Colourful Vegetable Medley 160g
160g · £14.38/kg£2.303 for 2 ClubcardTesco Mixed Vegetables 240g
240g · £11.04/kg£2.65Tesco Carrot, Cauliflower & Broccoli 480g
480g · £7.50/kg£3.60Tesco Pepper Stir Fry 320g
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Carrot Batons Snack Pack 80g
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Cauliflower & Broccoli Florets 320g
320g · £3.59/kg£1.15Tesco Buttery, Garlicky & Sliced Mushrooms 200g
200g · £14.25/kg£2.85Tesco Edamame & Tenderstem® Broccoli Stir Fry 320g
320g · £7.50/kg£2.40Tesco Tenderstem Broccoli & Mangetout Stir Fry 200g
200g · £17.50/kg£3.50Tesco Sliced Spring Greens 200G
200g · £8.25/kg£1.653 for 2 ClubcardTesco Water Chestnuts & Bamboo Shoots Stir Fry 320g
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Tenderstem & Mixed Vegetable 400g
400g · £14.13/kg£5.65Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 570g
570g · £4.82/kg£2.75Tesco Diced Onion 400G
400g · £3.88/kg£1.553 for 2 ClubcardFullgreen Riced Cauliflower 200G
200g · £14.50/kg£2.90Tesco Carrot Batons 400G
400g · £3.25/kg£1.303 for 2 ClubcardTesco Sliced Mushrooms 250G
250g · £6.60/kg£1.65Tesco Sliced Red Onion 180G
180g · £7.22/kg£1.303 for 2 ClubcardTesco Trimmed Tenderstem Broccoli 80G
80g · £19.38/kg£1.553 for 2 ClubcardTesco Mushroom Stir Fry 320g
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Traditional Sliced Runner Beans 160G
160g · £14.69/kg£2.353 for 2 ClubcardTesco Diced Butternut 400g
400g · £5.38/kg£2.153 for 2 ClubcardTesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G
160g · £14.38/kg£2.303 for 2 Clubcard
Broccoli & Cauliflower
Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95£0.85 Clubcard (£2.27/kg)Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G
330g · £8.64/kg£2.85Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G
120g · £17.92/kg£2.15Tesco Organic Broccoli 335G
335g · £5.82/kg£1.95Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G
190g · £14.74/kg£2.803 for 2 ClubcardTesco Finest Purple Sprouting Broccoli with Soy Glaze 210g
210g · £17.62/kg£3.70Tesco Extra Large Cauliflower Each
1pk · £2.80 each£2.80Tesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40
Mushrooms
Tesco Large Flat Mushrooms 250G
250g · £6.60/kg£1.65Tesco Organic Chestnut Mushrooms 250 G
250g · £10.40/kg£2.60£2.15 Clubcard (£8.60/kg)Tesco Baby Button Mushrooms 200G
200g · £7.50/kg£1.50Tesco Finest Exotic Mixed Mushrooms 150G
150g · £17.67/kg£2.65Tesco Family Pack Mushrooms 625G
625g · £3.36/kg£2.10Tesco Chestnut Vitamin D Mushrooms 250G
250g · £5.20/kg£1.30Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g
150g · £8.67/kg£1.30Tesco Closed Cup Mushrooms 400G
400g · £3.38/kg£1.35£1.10 Clubcard (£2.75/kg)Tesco Family Pack Chestnut Vitamin D Mushrooms 485G
485g · £5.15/kg£2.50
Carrots & Root Vegetables
Tesco Carrots 500g
500g · £1.20/kg£0.60Tesco Organic Carrots 700G
700g · £2.21/kg£1.55£1.35 Clubcard (£1.93/kg)Tesco Tendersweet Carrots 150G
150g · £14.33/kg£2.15Tesco Perfectly Imperfect Carrots 1.5Kg
1kg · £0.90/kg£0.90Tesco Mini Carrots 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Carrots 1Kg
1kg · £0.80/kg£0.80Tesco Organic Bunched Carrots 400G
400g · £6.50/kg£2.60Tesco Chantenay Carrots 400g
400g · £2.88/kg£1.15Tesco Finest Rainbow Carrots 450G
450g · £5.67/kg£2.55Tesco Turnip
1pk · £0.80 each£0.80Love Beets No Vinegar Beetroot Pouch 280g
280g · £6.61/kg£1.85Perfectly Imperfect Parsnips 500G
500g · £1.50/kg£0.75Tesco Swede
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Parsnips 500G
500g · £1.70/kg£0.85Tesco Organic Beetroot 450g
450g · £7.00/kg£3.15Love Beets Cooked Beetroot 250G
250g · £5.00/kg£1.25Tesco Radish Pack 240G
240g · £2.92/kg£0.70
Other Vegetables
Tesco Finest Extra Fine Beans 200G
200g · £11.00/kg£2.20£1.90 Clubcard (£9.50/kg)Tesco Runner Beans 180G
180g · £11.11/kg£2.00Tesco Fine Beans 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Mangetout 180g
180g · £11.67/kg£2.10Tesco Corn On The Cob Twinpack
2pk · £0.85 each£1.70Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack
4pk · £0.43 each£1.70Tesco Baby Corn 130G
130g · £10.77/kg£1.40Tesco Savoy Cabbage Each
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Sweetheart Cabbage Each
1pk · £0.90 each£0.90Tesco White Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Red Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Munchkin Pumpkin Each
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Courgettes Pre Packed 500G
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Mangetout 80g
80g · £17.50/kg£1.40Tesco Peeled Baby Brussels Sprouts 160g
160g · £10.94/kg£1.75Tesco Giant Pumpkin Each
1pk · £4.95 each£4.95Tesco Pumpkin Each
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Large Pumpkin Each
1pk · £2.85 each£2.85Tesco Autumnal Squash
1pk · £1.95 each£1.95Tesco Small Culinary Pumpkin Each
1pk · £1.70 each£1.70Tesco Brussels Sprouts 500g
500g · £2.00/kg£1.00Tesco Asparagus Tips 125G
125g · £22.00/kg£2.75£2.45 Clubcard (£19.60/kg)Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.40/kg£1.10£0.95 Clubcard (£3.80/kg)Tesco Organic Celery
1pk · £1.80 each£1.80Tesco Celery
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Butternut Squash Each
1pk · £2.00 each£2.00Tesco Curly Kale 180G
180g · £5.56/kg£1.00Tesco Beansprouts 300G
300g · £3.33/kg£1.00