Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cat Food

  • GOURMET Perle Connoisseur's Collection in Gravy Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • Sheba Classics Wet Cat Food Soup Pouches Chicken Fillet 4x40g

    4pk · £78.75/kg
    £3.15
  • SHEBA Filets Adult Wet Cat Food Tray with Chicken & Tuna in Gravy 60g

    60g · £25.83/kg
    £1.55
    £1.30 Clubcard (£21.67/kg)
  • Whiskas 7+ Senior Wet Cat Food Poultry Feasts in Jelly 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Whiskas 7+ Senior Wet Cat Food Poultry Feasts In Gravy 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Sheba Fine Flakes Wet Cat Food Pouches Succulent Mix Jelly 12x85g

    12pk · £0.62 each
    £7.40
  • Whiskas Adult Wet Cat Food Pouches Meaty Meals in Gravy 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Whiskas Adult Wet Cat Food Pouches Fish Favourites in Jelly 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Whiskas 11+ Senior Wet Cat Food Poultry Feasts in Jelly 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Whiskas 11+ Senior Wet Cat Food Fish Favourites in Jelly 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Whiskas Adult Wet Cat Food Pouches Mixed Menu in Jelly 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • Whiskas Duo Surf & Turf Adult Cat Food Pouches in Jelly 12x85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • GOURMET Gold Savoury Cake Meat and Fish Variety Wet Cat Food 8x85g

    680g · £9.12/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£5.88/kg)
  • Felix Doubly Delicious 7+ Meat Countryside Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • Felix As Good As it Looks Senior 7+ Fish in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • SHEBA Filets Adult Wet Cat Food Tray with Chicken and Fish in Gravy 6 x 60g

    6pk · £122.50/kg
    £7.35
  • FELIX As Good As it Looks Favourites with Veg in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • FELIX Doubly Delicious Countryside Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.60/kg
    £6.60
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • SHEBA Filets Adult Wet Cat Food Tray with Chicken, Fish and Poultry in Gravy 6 x 60g

    6pk · £122.50/kg
    £7.35
  • FELIX Doubly Delicious Ocean Recipes in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.60/kg
    £6.60
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • Felix As Good As it Looks Meaty Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • SHEBA Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches with Beef & Chicken & Lamb in Gravy 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • SHEBA Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches with Chicken & Turkey & Duck in Gravy 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • GOURMET Perle Ocean Delicacies in Gravy Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • Tesco Adult Cat Food Mixed Selection in Gravy 12x100g

    12pk · £0.24 each
    £2.90
  • Felix As Good As it Looks Senior 7+ Meat in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • Felix As Good As it Looks Kitten Fish in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    12pk · £0.55 each
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£0.42 each)
  • FELIX Soup Farm Selection Chicken; Beef and Lamb Wet Cat Food 6x48g

    6pk · £55.21/kg
    £2.65
  • Felix As Good As it Looks Favourites Selection Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • FELIX Gravy Time Chicken and Turkey Wet Cat Food 6x40g

    6pk · £66.25/kg
    £2.65
  • Felix As Good As it Looks Meaty Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • FELIX Gravy Time Chicken and Salmon Wet Cat Food 6x40g

    6pk · £66.25/kg
    £2.65
  • Applaws Natural Wet Cat Food Fish Selection in Jelly Pouches 12 x 70g

    12pk · £267.86/kg
    £18.75
  • Gourmet Gold Savoury Cake Meat 8X85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • PURINA ONE Mini Fillets Chicken and Beef Wet Cat Food 8x85g

    680g · £7.21/kg
    £4.90
  • GOURMET Nature's Creations Poultry Wet Cat Food 8x85g

    8pk · £92.35/kg
    £7.85
  • GOURMET Revelations Mousse Tuna Wet Cat Food 4x57g

    4pk · £68.42/kg
    £3.90
  • FELIX ORIGINAL Mixed Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £5.10/kg
    £5.10
  • GOURMET Gold Double Delicacies Wet Cat Food 8x85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • Purina Gourmet Gold Gravy Collection 8X85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • Applaws Natural Wet Cat Food Chicken Selection in Broth Pouches 12 x 70g

    12pk · £267.86/kg
    £18.75
  • GOURMET Revelations Mousse Chicken Wet Cat Food 4x57g

    4pk · £68.42/kg
    £3.90
  • Gourmet Gold Duo Duck And Turkey 85G

    85g · £11.76/kg
    £1.00
  • Tesco Adult Cat Pate with Salmon 100g

    100g · £5.00/kg
    £0.50
  • GOURMET Mon Petit Meaty Variety Beef; Chicken; Lamb Wet Cat Food 6x50g

    6pk · £63.00/kg
    £3.15
  • FELIX Tasty Shreds Fish Selection in Gravy Wet Cat Food 12x80g

    960g · £6.67/kg
    £6.40
  • FELIX Tasty Shreds Mixed Selection in Gravy Wet Cat Food 12x80g

    12pk · £80.00/kg
    £6.40
  • GOURMET Nature's Creations Fish Wet Cat Food 8x85g

    8pk · £91.76/kg
    £7.80
  • Gourmet Gold Pate With Ocean Fish 85G

    85g · £11.76/kg
    £1.00
  • GOURMET Gold Succulent Delights Wet Cat Food 8x85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • View all (138)

Cat Litter

  • Meowee! Clean & Kind Compostable Cat Litter Tray Liners 6 Pack

    6pk · £0.44 each
    £2.65
  • Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 10L

    £8.95

Dog Food

  • BAKERS Chicken with Vegetables Dry Dog Food 1.2kg

    1kg · £4.95/kg
    £4.95
  • Harringtons Small Adult Turkey & Rice 1Kg

    1kg · £4.30/kg
    £4.30
  • BAKERS Small Dog Chicken Dry Dog Food 1.1kg

    1kg · £4.95/kg
    £4.95
  • Harringtons Adult Lamb & Rice 1.7Kg

    1kg · £6.05/kg
    £6.05
  • Hilife Feed Me Turkey & Chicken Dry Dog Food 2Kg

    2kg · £3.75/kg
    £7.50
  • BAKERS Meaty Meals Small Dog Beef Dry Dog Food 1kg

    1kg · £4.55/kg
    £4.55
  • Harringtons Superfoods Adult Dog Food - Salmon 1.7kg

    1kg · £8.75/kg
    £8.75
  • Harringtons Superfoods Adult Chicken 1.7kg

    1kg · £8.75/kg
    £8.75
  • Lily's Kitchen Duck, Salmon & Venison Dry Dog Food 2.5kg

    2kg · £15.50/kg
    £31.00
  • Lily's Kitchen Wild Walk Dry Dog Food 1Kg

    1kg · £12.25/kg
    £12.25
  • Naturo Dog Grain Free Variety 400G 6 Pack

    6pk · £29.38/kg
    £11.75
  • Tesco Puppy Mixed Selection in Jelly Pouches 12x100g

    12pk · £39.50/kg
    £3.95
  • Pedigree Puppy Wet Dog Food Pouches Mixed in Jelly 12x100g

    12pk · £0.58 each
    £7.00
  • Tesco Adult Dog Loaf Selection Cans 12 x 395g

    4kg · £2.48/kg
    £9.90
  • Pedigree Adult Wet Dog Food Pouches Mixed in Gravy 12x100g

    12pk · £0.54 each
    £6.45
  • Encore Natural Wet Dog Food Chicken Breast in Broth Tin 156g

    156g · £16.67/kg
    £2.60
  • Tesco Dog Pouch Cuts In Gravy 12 X100g

    12pk · £39.50/kg
    £3.95
  • Lily's Kitchen Classic Dinners For Dogs 6 x 150g

    6pk · £75.00/kg
    £11.25
  • Lily's Kitchen Wild Campfire Stew for Dogs 150g

    150g · £13.67/kg
    £2.05
  • Lily's Kitchen Chicken & Turkey Casserole 150g

    150g · £13.67/kg
    £2.05
  • Lily's Kitchen Sunday Lunch 150G

    150g · £13.67/kg
    £2.05
  • Lily's Kitchen Lamb Hotpot with Potatoes, Squash & Carrots for Dogs 150g

    150g · £13.67/kg
    £2.05
  • Butcher's Lean & Tasty Low Fat Dog Food Tins 6x390g

    6pk · £19.87/kg
    £7.75
  • Butcher's Recipe In Gravy Dog Food Tin 12X400g

    12pk · £35.63/kg
    £14.25
  • Butcher's Recipe In Jelly Dog Food Tin 12X400g

    12pk · £35.63/kg
    £14.25
  • Butcher's Tripe Loaf Dog Food Tins 12X400g

    12pk · £35.63/kg
    £14.25
  • Butcher's Tripe Dog Food Tin 400G

    400g · £3.50/kg
    £1.40
  • Butcher's Tripe Dog Food Tins 6X400g

    6pk · £19.63/kg
    £7.85
  • Naturo Adult Lamb & Rice Vegetable Dog Food Tray 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Harringtons Grain Free Salmon & Vegetable Adult Dog 400G

    400g · £5.00/kg
    £2.00
  • WINALOT Sunday Dinner Mixed in Gravy Wet Dog Food 12x100g

    1kg · £6.25/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£4.00/kg)
  • Naturo Grain Free Chicken Potato Dog Food 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Cesar Classics Terrine Wet Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    8pk · £55.33/kg
    £8.30
  • Tesco Adult Dog Food in Jelly Selection 12 x 400g

    4kg · £1.86/kg
    £7.45
  • Naturo Adult Chicken Lamb Rice Vegetable Dog Food Tray 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Lily's Kitchen Cottage Pie Adult Wet Dog Food 150g

    150g · £13.67/kg
    £2.05
  • WINALOT Meaty Chunks Mixed in Gravy Wet Dog Food 12x100g

    12pk · £62.50/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£40.00/kg)
  • Naturo Variety Senior Dog Food with Rice 6 x 400g

    6pk · £29.38/kg
    £11.75
  • Tesco Chunks In Jelly Chicken Tinned Dog Food 400G

    400g · £1.88/kg
    £0.75
  • Pedigree Adult Wet Dog Food Tins Mixed in Jelly 6 x 400g

    6pk · £1.43 each
    £8.55
  • Tesco Tender Pate With Chicken Tray 300G

    300g · £2.83/kg
    £0.85
  • Lily's Kitchen Wild Stew Tinned Dog Food 400G

    400g · £10.63/kg
    £4.25
  • Naturo Adult Variety Dog Food Tray 6X400g

    6pk · £1.96 each
    £11.75
  • Webbox Supreme Chub Roll Chicken & Turkey 720G

    720g · £2.22/kg
    £1.60
  • Forthglade Grain Free Chicken & Chicken with Liver Variety 6 Pack 6x395g

    6pk · £36.08/kg
    £14.25
    £11.00 Clubcard (£27.85/kg)
  • TESCO ADULT DOG MEATY PATE SELECTION 12X150G

    12pk · £0.52 each
    £6.20
  • Lily's Kitchen Beef, Potato Vegetable Dog Food 400G

    400g · £10.63/kg
    £4.25
  • Lily's Kitchen Lamb Hotpot Tin Dog Food 400G

    400g · £10.63/kg
    £4.25
  • Naturo Adult Dog Food Grain & Gluten Free Salmon 390G

    390g · £5.26/kg
    £2.05
  • Naturo Grain Free Beef Chicken In Herb Jelly 390G

    390g · £5.26/kg
    £2.05
  • View all (158)

Grooming, Healthcare & Accessories

  • Tesco Dog Poop Bags 75'S

    75pk · £0.03 each
    £2.35
  • G Boy Wagtastic Training Pads For Dogs 30'S

    30pk · £0.20 each
    £6.00
  • Good Boy Antibacterial Degradable Poo Bags X 100

    100pk · £0.01 each
    £1.40
  • Webbox Pounce Laser Pointer Cat Toy

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Wagtastic Face Balls Dog Toys

    1pk · £1.35 each
    £1.35
  • Good Boy Woolies Dog Toy Assorted

    1pk · £7.05 each
    £7.05
  • Good Boy Wagtastic Flyer Dog Toy

    1pk · £7.10 each
    £7.10

Other Pet Needs

  • Keep It Handy Pet Grooming Mitt

    1pk · £1.75 each
    £1.75
  • Tesco Biodegradable Pet Wipes Deodorising 20 Wipes

    £4.40
    £3.20 Clubcard
  • Peckish Complete Suet Bites 1Kg

    1kg · £6.45/kg
    £6.45
  • Tesco Everyday Seed Mix 1Kg

    1kg · £1.90/kg
    £1.90
  • Tesco Wild Bird Food Peanuts 1Kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Tesco Wild Bird Mealworms 100g

    100g · £24.50/kg
    £2.45
  • Peckish Extra Goodness Energy Balls 12 Pack 840G

    12pk · £60.00/kg
    £4.20
  • Peckish Complete Seed Mix For Birds 1.7Kg

    1kg · £5.10/kg
    £5.10
    £4.55 Clubcard (£4.55/kg)
  • Tesco Wild Bird Sunflower Hearts 1Kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Tesco Wild Bird Suet Balls 10 Pack

    10pk · £0.19 each
    £1.85
  • Bob Martin Clear Plus Large Dog Spot Dog

    1pk · £13.30 each
    £13.30
  • Bob Martin Clear Plus Medium Dog 1 Tube

    1pk · £13.00 each
    £13.00
  • Bob Martin Clear Plus Small Dog 1 Tube

    1pk · £9.10 each
    £9.10
  • Bob Martin Clear Plus Cat Flea & Tick 2 Tube

    2pk · £7.33 each
    £14.65
  • Bob Martin Spot On Cat 24Wk Flea 6 Pipettes

    6pk · £1.83 each
    £11.00
  • Keep It Handy Portable Pet Bowl

    1pk · £1.75 each
    £1.75
  • View Sexual Wellness

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo