Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Clifton St

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mozzarella & Slow Roasted Tomatoes 200G

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco Mash Potato 450g (c)

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Ashoka Mixed Pickle 500G

    500g · £4.90/kg
    £2.45
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Tesco Sticky Chicken Kebabs 10 Pack 180g

    180g · £14.72/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Birds Eye 8 Breaded Cod Fish Fingers 240g

    240g · £22.92/kg
    £5.50
    £4.50 Clubcard (£18.75/kg)
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour Chocolate Sandwich Biscuits 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£9.09/kg)
  • Bisca Danish Butter Cookies 454g

    454g · £13.00/kg
    £5.90
    £5.10 Clubcard (£11.23/kg)
  • Graze Chorizo and Honey Nut Crunch 120g

    120g · £30.83/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£24.58/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Tiramisu Dessert 500g

    500g · £9.30/kg
    £4.65
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Charlie Bigham's Fish Pie 340G

    340g · £21.18/kg
    £7.20
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Welsh Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Authentic Curry Co. Hot Welsh Chicken Curry 320G

    320g · £14.38/kg
    £4.60
  • The Pizza Company The Big Cheese Pizza 611g

    611g · £12.03/kg
    £7.35
  • The Pizza Company Pepperoni Party Pizza 620g

    620g · £11.85/kg
    £7.35
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Warburtons Soft White Sandwich Rolls 6 Pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G

    220g · £16.14/kg
    £3.55
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Tesco Mozzarella & Slow Roasted Tomatoes 200G

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 250g

    250g · £16.00/kg
    £4.00
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Colliers Powerful Welsh Cheddar Cheese 200 G

    200g · £13.00/kg
    £2.60
  • Tesco Ripe & Ready Avocado (C)

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Mash Potato 450g (c)

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack

    192g · £14.58/kg
    £2.80
  • Hartley's Orange Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Banana Each (C)

    1pk · £0.29 each
    £0.29
  • Creamfields Mild White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Tesco Finest Belgian Sugar Waffles 90g

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Tesco British Corned Beef 110g

    110g · £22.27/kg
    £2.45
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Jus-Rol Pizza Dough with Sourdough 400g

    400g · £10.63/kg
    £4.25
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Butchers Choice 8 Cumberland Sausage 454G (C

    £2.00
  • Edwards Oak Smoked Dry Cured Bacon 6 Thick Rashers 240g

    240g · £16.67/kg
    £4.00
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Tesco Chicken, Tomato & Basil Pasta 300g

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Happy Egg Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Tesco Fat Free Cottage Cheese 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Llaeth Y Llan Low Fat Toffee Yogurt 125G (L)

    125g · £5.60/kg
    £0.70
  • Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • SCHAR GLUTEN FREE MUFFIN CHOCO CHIPS 225G

    5pk · £84.44/kg
    £3.80
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.09/kg
    £1.10
  • Tesco Korean Style Chicken Dragon Roll 175g

    175g · £19.43/kg
    £3.40
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Chicken Chow Mein 380G

    380g · £15.79/kg
    £6.00
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Clifton St

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo