Chips, Fries & Potatoes
Birds Eye 10 Potato Waffles 567G
567g · £5.11/kg£2.90£2.25 Clubcard (£3.97/kg)Hearty Food Co Straight Cut Chips 1.5Kg
1kg · £2.10/kg£2.10Tesco Potato Stars 500G
500g · £3.70/kg£1.85Aunt Bessie's Roast Potatoes 600g
600g · £5.42/kg£3.25McCain Home Chips Straight Cut 1.6kg
1kg · £5.75/kg£5.75McCain 4 Baked Jacket Potatoes 800G
800g · £6.06/kg£4.85McCain Quick Chips 4 x 100G
4pk · £1.01 each£4.05Tesco French Fries 1.5Kg
1kg · £2.85/kg£2.85Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G
170g · £16.18/kg£2.75Tesco Beer Battered Onion Rings 300G
300g · £7.83/kg£2.35Tesco Roast Potatoes 800G
800g · £2.13/kg£1.70Tesco Mashed Potato 900G
900g · £2.94/kg£2.65Tesco Curly Fries 700G
700g · £4.21/kg£2.95McCain Crispy French Fries 1.4kg
1kg · £5.35/kg£5.35McCain Crispy French Fries 900g
900g · £4.39/kg£3.95£2.75 Clubcard (£3.06/kg)TESCO CRINKLE CUT CHIPS 1.5KG
1kg · £2.85/kg£2.85Aunt Bessie's Honey Glazed Parsnips 500g
500g · £8.20/kg£4.10Tesco Sweet Potato Oven Chips 500G
500g · £5.70/kg£2.85Tesco Finest Dine In Triple Cook Chips 400g
400g · £9.50/kg£3.80Tesco Hash Browns 750G
750g · £2.60/kg£1.95
Side Dishes
itsu 6 chicken soup dumplings 168g
168g · £21.13/kg£3.55£2.00 Clubcard (£11.90/kg)itsu 20 vegetable fusion gyoza dinner dumplings 270g
270g · £19.63/kg£5.30£3.00 Clubcard (£11.11/kg)Tesco Mozzarella Sticks 12 Pack 180g
180g · £10.28/kg£1.85Tesco Camembert Bites 12 Pack 200g
204g · £14.71/kg£3.00Tesco Cheese & Onion Rolls 25 Pack 375g
375g · £4.67/kg£1.75Aunt Bessie’s 10 Sage and Onion Stuffing Balls 260g
260g · £14.23/kg£3.70itsu 12 chicken gyoza dinner dumplings 240g
240g · £22.08/kg£5.30£3.00 Clubcard (£12.50/kg)Tesco 24 Indian Inspired Selection 464g
464g · £7.54/kg£3.50itsu 12 spicy chicken gyoza dinner dumplings 240g
240g · £22.08/kg£5.30£2.50 Clubcard (£10.42/kg)Tesco Frozen Mini Vegetable Spring Rolls 12 Pack 216g
£1.75Tesco 24 Chinese Inspired Selection 392g
392g · £8.93/kg£3.50
Frozen Vegetables
Tesco Mixed Vegetables 1Kg
1kg · £2.20/kg£2.20Tesco Broccoli & Cauliflower Floret Mix 900G
900g · £2.33/kg£2.10Tesco Frozen Button Brussels Sprouts 1Kg
1kg · £1.90/kg£1.90Tesco Sliced Mixed Frozen Peppers 500G
£1.20Tesco Supersweet Sweetcorn 1Kg
1kg · £2.50/kg£2.50Tesco Very Fine Whole Green Beans 900G
900g · £1.72/kg£1.55Tesco Farmhouse Mixed Vegetables 1Kg
1kg · £2.20/kg£2.20Tesco Leaf Spinach 900G
900g · £2.56/kg£2.30Tesco Frozen Sliced Mushrooms 500G
500g · £2.20/kg£1.10Tesco Mini Corn On The Cob 875G
875g · £2.11/kg£1.85Tesco Soffritto Mix 1kg
1kg · £3.05/kg£3.05Birds Eye Garden Peas 800G
800g · £4.06/kg£3.25Tesco Baby Broad Beans 650G
650g · £4.00/kg£2.60Tesco Frozen Broccoli Florets 900G
900g · £1.72/kg£1.55Tesco Frozen Diced Onions 500G
£1.20Grower's Harvest Garden Peas 900G
900g · £1.78/kg£1.60Tesco Petits Pois 1Kg
1kg · £2.80/kg£2.80Tesco Garden Peas 1Kg
1kg · £2.10/kg£2.10Birds Eye Steamfresh 4 Family Favourites Mixed Vegetables Steam Bags 540g
540g · £7.31/kg£3.95
Pizza
Tesco 12 Mini Cheese & Tomato Pizzas 360G
360g · £8.33/kg£3.00Tesco Finest Margherita Pizza 420g
420g · £12.38/kg£5.20Slicey Air Fryer Cheesy Garlic Pizza 124g
124g · £23.39/kg£2.90£1.65 Clubcard (£13.31/kg)Slicey Air Fryer Thin Crust Sicilian Style Margherita Pizza Slice 128g
128g · £22.66/kg£2.90£1.65 Clubcard (£12.89/kg)Slicey Air Fryer Thin Crust Sicilian Style Pepperoni Pizza 130g
130g · £22.31/kg£2.90£1.65 Clubcard (£12.69/kg)Dr. Oetker Ristorante Vegan Pepperoni Salame Pizza 295g
295g · £15.59/kg£4.60Goodfella's Gluten Free Margherita Pizza 328G
328g · £16.16/kg£5.30Dr. Oetker Suprema La Margherita Cheese Sourdough Pizza 414g
414g · £14.98/kg£6.20£4.65 Clubcard (£11.23/kg)Dr. Oetker Ristorante Pizza - Pepperoni Pesto 360g
360g · £11.67/kg£4.20£2.85 Clubcard (£7.92/kg)Crosta Mollica Siciliana Sourdough Pizza 405g
405g · £16.79/kg£6.80Chicago Town Large Takeaway Pepperoni Pizza 645G
645g · £10.31/kg£6.65£4.65 Clubcard (£7.21/kg)Tesco Stonebaked Ham & Pineapple Pizza 375g
375g · £6.13/kg£2.30Hearty Food Thin Pepperoni Pizza 314G
314g · £4.62/kg£1.45Dr. Oetker Ristorante Pizza - Pepperoni-Salame 320g
320g · £13.13/kg£4.20£2.85 Clubcard (£8.91/kg)Dr. Oetker Ristorante Mozzarella Pizza 335G
335g · £12.54/kg£4.20£2.85 Clubcard (£8.51/kg)Tesco Finest Margherita Fior Di Latte Wood Fired Pizza 440g
440g · £14.77/kg£6.50Tesco Stonebaked Meat Feast Pizza 344g
344g · £13.08/kg£4.50Tesco Stonebaked Ham and Pineapple Pizza 355g
355g · £12.68/kg£4.50Chicago Town Deep Dish Pepperoni Pizzas 2 X 155G
2pk · £10.65/kg£1.65Hearty Food Thin Cheese & Tomato Pizza 314G
314g · £4.62/kg£1.45Tesco Deep Pan Cheese Pizza 386G
386g · £6.09/kg£2.35Tesco Four Cheese Stonebaked Pizza 330g
330g · £6.97/kg£2.30Chicago Town Takeaway Cheesy Stuffed Crust 630G
630g · £10.56/kg£6.65£5.85 Clubcard (£9.29/kg)Tesco Takeaway Pepperoni Party Stuffed Crust Pizza 472g
472g · £9.75/kg£4.60£3.75 Clubcard (£7.94/kg)TESCO STONEBAKED BBQ MEAT FEAST PIZZA 340G
340g · £6.76/kg£2.30TESCO STONEBAKED DOUBLE PEPPERONI PIZZA 330g
330g · £6.97/kg£2.30Tesco Deep Pan Meat Feast Pizza 388g
388g · £6.06/kg£2.35Hearty Food Co. 4 Mini Cheese And Tomato Pizzas 356g
356g · £7.87/kg£2.80Tesco Stonebaked BBQ Chicken Pizza 360g
360g · £12.50/kg£4.50Tesco Stonebaked Vegetable Pizza 380g
380g · £6.05/kg£2.30Tesco Takeaway Absolute Banger Stuffed Crust Pizza 471g
471g · £9.77/kg£4.60£3.75 Clubcard (£7.96/kg)
Ready Meals
Aunt Bessie's Toad In The Hole Ready Meal 190g
£2.20Birds Eye Steamfresh 2 Golden Rice Steam Bags 380g
380g · £9.08/kg£3.45Tesco Spaghetti Carbonara 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Macaroni Cheese 400g
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Fish Pie 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Butter Chicken With Pilau Rice 400G
400g · £11.00/kg£4.40Hearty Food Co 4 Fish Steaks In Butter Sauce 552G
552g · £6.97/kg£3.85Tesco Spaghetti Bolognese With Cheese Crumbs 400G
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Minced Beef Hotpot 400G
400g · £7.00/kg£2.80£2.45 Clubcard (£6.13/kg)Tesco Beef Lasagne 400G
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Chilli Con Carne Rice 400G
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Chicken Hotpot 400G
400g · £7.00/kg£2.80£2.45 Clubcard (£6.13/kg)Tesco Cottage Pie 400G
400g · £7.00/kg£2.80£2.45 Clubcard (£6.13/kg)Tesco Shepherds Pie 400G
400g · £7.00/kg£2.80£2.45 Clubcard (£6.13/kg)Tesco Spaghetti Carbonara 400g
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Macaroni Cheese 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Chili Beef Noodles 400g
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Beef Lasagne 400G
400g · £11.00/kg£4.40Annabel Karmel Frozen Hidden Vegetable Bolognese 200G
200g · £14.75/kg£2.95Tesco Cottage Pie 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Classic Chicken Dinner 400G
400g · £8.75/kg£3.50The Gym Kitchen Beef Lasagne 400G
400g · £9.75/kg£3.90£3.50 Clubcard (£8.75/kg)Hearty Food Co. Spaghetti Bolognese 400G
400g · £3.50/kg£1.40Hearty Food Co. Chicken Curry With Rice 400G
400g · £3.50/kg£1.40itsu hoisin duck 8 bao buns 256g
256g · £17.77/kg£4.55£3.00 Clubcard (£11.72/kg)Tesco Simply Salmon & Dill Parcels 275G
275g · £27.82/kg£7.65Mr. Brain's 6 Pork Faggots 656G
656g · £2.59/kg£1.70Tesco Fish Pie 400G
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Sweet & Sour Chicken with Egg Rice 400g
400g · £7.00/kg£2.80
Garlic Bread
Tesco 10 Garlic Bread Slices 260G
260g · £5.00/kg£1.30
Meat & Poultry
Tesco Cooked Sliced Chicken 340G
340g · £14.85/kg£5.05Tesco Sticky Chicken Kebabs 10 Pack 180g
180g · £14.72/kg£2.65Tesco Southern Fried Chicken Steaks 4 Pack 380g
380g · £6.58/kg£2.50Tesco Breaded Chicken Steaks 4 Pack 380g
380g · £6.58/kg£2.50Tesco 4 Quarter Pounder Chicken Burger 454G
454g · £11.56/kg£5.25Birds Eye 6 Southern Fried Breaded Chicken Breast Steaks 540g
540g · £14.44/kg£7.80Birds Eye Crispy Chicken in Tempura Batter 510g
510g · £15.29/kg£7.80Tesco Breaded 4 Garlic Chicken Kievs 500g
£3.90Richmond Thick Frozen Pork Sausages 20 Pack 860g
860g · £4.88/kg£4.20£3.30 Clubcard (£3.84/kg)Butchers Choice 8 Burgers 397G
397g · £8.06/kg£3.20Tesco 16 Pork Sausages 720g
720g · £3.61/kg£2.60Birds Eye 12 Crispy Chicken Dippers 220g
220g · £16.82/kg£3.70Tesco Buttermilk Chicken Strips 400g
400g · £13.50/kg£5.40Tesco Katsu Chicken Bites 200g
200g · £17.50/kg£3.50Tesco 12 Pigs in Blankets 240g
240g · £12.50/kg£3.00Tesco Southern Fried Chicken Breast Strips 400G
400g · £13.50/kg£5.40£4.85 Clubcard (£12.13/kg)Tesco Chicken Breast Fillet 1Kg
1kg · £8.10/kg£8.10Birds Eye 2 Hot & Spicy Breaded Chicken Breast Steaks 180g
180g · £20.56/kg£3.70£1.90 Clubcard (£10.56/kg)Birds Eye 2 Southern Fried Breaded Chicken Breast Steaks 180g
180g · £20.56/kg£3.70£1.90 Clubcard (£10.56/kg)Birds Eye 2 Crispy Tempura Battered Chicken Breast Steaks 170g
170g · £21.76/kg£3.70£1.90 Clubcard (£11.18/kg)Birds Eye 4 Classic Beef Quarter Pounder Burgers with Onion 454g
454g · £19.82/kg£9.00£6.20 Clubcard (£13.66/kg)Birds Eye 2 Original Chicken Breast Steaks 170g
170g · £21.76/kg£3.70£1.90 Clubcard (£11.18/kg)Tesco 25 Boneless Chicken Selection 560G
560g · £6.25/kg£3.50Tesco 5% Fat Beef Mince 500g
500g · £17.50/kg£8.75Tesco Breaded 4 Cheese & Bacon Chicken Kievs 500g
500g · £7.80/kg£3.90Bernard Matthews 7 Chicken Dinosaurs 350g
350g · £10.14/kg£3.55Tesco Southern Fried Chicken Breast Chunks 400g
400g · £10.88/kg£4.35£3.90 Clubcard (£9.75/kg)Tesco Buttermilk Chicken Fillets 350g
350g · £14.57/kg£5.10Tesco Breaded Chicken Nuggets 72 Pack 1kg
1kg · £5.15/kg£5.15Tesco 44 Battered Chicken Dippers 1Kg
1kg · £5.15/kg£5.15Tesco Simply Chicken Breast Joint 800G
800g · £11.81/kg£9.45Tesco Southern Fried 2 Chicken Breast Fillet Burgers 210g
210g · £17.62/kg£3.70£3.20 Clubcard (£15.24/kg)Smorgasbord The Original Swedish Meatballs 1Kg
1kg · £8.05/kg£8.05Hearty Food Co 4 Garlic Chicken Kievs 500G
500g · £6.20/kg£3.10Birds Eye Chicken Dippers 38 Pack 697g
697g · £10.69/kg£7.45Birds Eye 22 Crispy Chicken Dippers 403g
403g · £14.39/kg£5.80£3.75 Clubcard (£9.31/kg)Tesco 20 Pigs In Blankets 400G
400g · £15.75/kg£6.30Birds Eye 4 Chicken Quarter Pounders Burgers 454g
454g · £15.64/kg£7.10£5.50 Clubcard (£12.11/kg)Tesco Hot & Spicy Chicken Fillets 350g
350g · £14.86/kg£5.20
Seafood
Tesco Lightly Dusted Plaice Fillets 260g
260g · £25.38/kg£6.60Tesco 12 Frozen Hot & Spicy Prawns 132G
132g · £18.94/kg£2.50Tesco Raw King Prawns 170G
170g · £25.88/kg£4.40Tesco 4 Wild Salmon Fillets 330G
330g · £16.82/kg£5.55Bay Fishmongers Cold Water Prawns 250G
250g · £14.80/kg£3.70Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g
140g · £18.93/kg£2.65Birds Eye 40 Breaded Omega 3 Fish Fingers 1.12kg
1kg · £8.40/kg£8.40Youngs Gastro 2 Tempura Battered Fish Fillets 270G
270g · £27.41/kg£7.40Youngs Gastro Signature Breaded Lemon & Pepper 2 Fish Fillets 270G
270g · £27.41/kg£7.40Youngs Gastro Jumbo Wholetail Scampi 230G
230g · £33.70/kg£7.75£6.25 Clubcard (£27.17/kg)Tesco Finest Jumbo Cooked King Prawns 225G
225g · £28.22/kg£6.35Tesco Prawn Toast 8 Pack 120g
120g · £25.00/kg£3.00Tesco Cod Fillets 360G
360g · £22.78/kg£8.20Birds Eye Omega 3 Fish Fingers 10 Pack 280g
280g · £14.11/kg£3.95£2.35 Clubcard (£8.39/kg)Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g
£2.40Hearty Food Co Fish Fingers 10 Pack 250g
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Finest 2 Beer Battered Haddock Fillets 365G
365g · £23.70/kg£8.65Birds Eye 12 Gluten Free Breaded Fish Fingers 360g
360g · £14.17/kg£5.10Youngs Scampi 220G
220g · £25.91/kg£5.70Youngs Calamari 250G
250g · £21.60/kg£5.40Tesco 4 Breaded Cod Fillets 500G
£5.10Tesco Breaded Chunky Haddock Fillets 350g
350g · £19.29/kg£6.75Youngs Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets
400g · £17.25/kg£6.90Youngs Chip Shop Cod Fillets 400g
400g · £24.63/kg£9.85Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Fillets 400g
400g · £22.13/kg£8.85Youngs Flipper Dippers 10 Pack 250G
£2.60Birds Eye Cod Fish Fingers 10 Pack 280G
280g · £22.14/kg£6.20
Frozen Fruit
Tesco Strawberries & Blueberries 400G
400g · £9.00/kg£3.60TESCO SUMMER FRUITS MIX 500g
500g · £7.80/kg£3.90Tesco Frozen Whole Strawberries 350G
350g · £10.29/kg£3.60FRUIT RIOT SOUR GRAPES Mix Candy 200G
200g · £40.50/kg£8.10Tesco Frozen Mango Chunks 500G
£3.60Tesco Pitted Sweet Cherries 350G
350g · £10.29/kg£3.60Tesco Blueberries 350G
350g · £10.29/kg£3.60Tesco Raspberries 300G
300g · £12.00/kg£3.60
Meat Alternatives
Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g
270g · £12.04/kg£3.25Tesco 4 Vegetarian Cauliflower Cheese Grills 397G
£2.60Birds Eye 10 Green Cuisine Vegan Veggie Fingers 284g
284g · £8.63/kg£2.45Quorn 15 Sausages 630g
630g · £8.33/kg£5.25Quorn 30 Crispy Nuggets 594g
594g · £7.15/kg£4.25Quorn Pieces 630g
630g · £6.75/kg£4.25Quorn Mince 630g
630g · £6.75/kg£4.25Quorn Vegetarian Roast 400g
400g · £11.38/kg£4.55Like Hot Dogs 360g
360g · £9.44/kg£3.40Richmond 8 Meat Free Vegan Sausages 304G
304g · £9.21/kg£2.80Quorn Swedish Style Balls 300G
£3.50Quorn Takeaway Quarter Pounder Burgers 227g
227g · £15.86/kg£3.60Tesco Plant Chef 4 Vegetable Burgers 454G
454g · £3.63/kg£1.65Linda Mccartney 2 Mozzarella Burgers 227G
£3.20£2.70 ClubcardBirds Eye 12 Green Cuisine Vegan Fishless Fingers 336g
336g · £12.05/kg£4.05
Savoury Pastries
Port Royal Jamaican Beef Patty 140g
140g · £12.14/kg£1.70Linda McCartney's 2 Vegetarian Country Pies 380g
380g · £9.08/kg£3.45Tesco Plant Chef Meat Free Sausage Rolls 600G
600g · £6.50/kg£3.90Hearty Food Co. 4 Chicken & Veg Pies 568g
568g · £5.02/kg£2.85Lisner Matjas Herring Fillets 400G
400g · £12.88/kg£5.15Genius Chicken & Gravy Pies 320G (L)
320g · £14.06/kg£4.50£4.00 Clubcard (£12.50/kg)Linda Mccartneys 6 Vegetarian Sausages Rolls 342G
342g · £10.82/kg£3.70Greggs 2 Sausage Bean & Cheese Melts 308g
308g · £15.26/kg£4.70Greggs 2 Steak Bakes 280g
280g · £16.79/kg£4.70£3.20 Clubcard (£11.43/kg)Greggs 4 Sausage Rolls 427g
427g · £10.42/kg£4.45£3.20 Clubcard (£7.49/kg)Tesco Sausage Rolls 50 Pack 750g
750g · £2.33/kg£1.75
Desserts & Sweet Pastries
trüfrü Strawberry White & Milk Chocolate 200g
200g · £38.00/kg£7.60trüfrü Raspberries In White & Milk Chocolate 200g
200g · £38.00/kg£7.60Tesco Banoffee Pie 500G
£3.70Tesco Hot Chocolate Fudge Cake 450G
£3.00Tesco New York Cheesecake 450G
£3.55Tesco Mixed Fruit Soaked In Brandy 800G
800g · £8.25/kg£6.60Tesco Double Chocolate Gateau 600G
£3.75Tesco Strawberry Gateau Bar 400G
400g · £8.25/kg£3.30Tesco Strawberry Cheesecake 500G
£3.55Tesco Lemon Meringue Pie 475G
£3.70Tesco Apple Strudel 600G
600g · £4.08/kg£2.45
Bread & Pastry Sheets
Jus-Rol Ready Rolled Puff Pastry Sheets 2 Pack 640g
2pk · £10.63/kg£3.40
Ice
The Ice Co. Ice Cubes 2Kg
2kg · £0.80/kg£1.60The Ice Co. Premium Ice Cubes 1Kg
1kg · £1.60/kg£1.60