Tinned Tomatoes & Puree
Napolina Tomato Passata 500G
500g · £3.80/kg£1.90Napolina Chopped Tomatoes 4 X 400G
4pk · £11.63/kg£4.65£3.90 Clubcard (£9.75/kg)Tesco Italian Chopped Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Napolina Double Concentrate Tomato Puree 142G
142g · £12.68/kg£1.80Dawtona Tomato Paste 190G
190g · £10.53/kg£2.00Tesco Italian Peeled Plum Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Tomato Passata 500G
500g · £1.40/kg£0.70Summer Pride Peeled Plum Tomatoes 400G
400g · £2.00/kg£0.80£0.60 Clubcard (£1.50/kg)Summer Pride Chopped Tomatoes 400G
400g · £2.00/kg£0.80£0.60 Clubcard (£1.50/kg)
Baked Beans
Tesco Baked Beans In Tomato Sauce 420G
420g · £0.95/kg£0.40Heinz No Added Sugar Baked Beanz 4 x 415g
415g · £10.96/kg£4.55Heinz No Added Sugar Beanz 415g
415g · £4.46/kg£1.85Pamapol Beans With Sausages In Tomato Sauce 500G
500g · £6.10/kg£3.05Heinz Beanz With Richmond Pork Sausages 415g
415g · £6.27/kg£2.60Heinz Baked Beanz Snap Pots 4 x 200g
4pk · £22.00/kg£4.402 for £6 ClubcardHeinz Baked Beans In Tomato Sauce 4X415g
415g · £10.48/kg£4.35Heinz Beanz In Tomato Sauce 200G
200g · £6.50/kg£1.30Heinz Beanz In Tomato Sauce 415G
415g · £4.46/kg£1.85
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Tesco Red Kidney Beans In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Summer Pride Butter Beans In Water 400G
400g · £1.75/kg£0.70Old El Paso Refried Beans 435G
435g · £7.24/kg£3.15£2.25 Clubcard (£5.17/kg)Summer Pride Chickpeas In Salted Water 380g
380g · £2.76/kg£1.05£0.75 Clubcard (£1.97/kg)Tesco Taco Mixed Beans Spicy Tomato Sauce 395G
395g · £2.15/kg£0.85Tesco Cannellini Beans Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Black Beans 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Chickpeas In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Green Giant Original Sweet Corn 198G
198g · £6.57/kg£1.30Tesco Peeled New Potatoes In Water 300G
180g · £6.94/kg£1.25Tesco Naturally Sweet Sweetcorn 200G
160g · £4.38/kg£0.70Batchelors Original Mushy Peas 300G
300g · £3.33/kg£1.00Tesco British Garden Peas In Water 290G
290g · £1.72/kg£0.50Tesco Whole Button Mushroom 285G
156g · £12.82/kg£2.00Kingfisher Sliced Water Chestnuts 225G
225g · £6.67/kg£1.50John West Light Lunch Mediterranean Style Tuna Salad 220G
220g · £13.18/kg£2.90£2.40 Clubcard (£10.91/kg)Tesco Green Lentils In Water 390G
390g · £1.28/kg£0.50Polli Sliced Sundried Tomatoes in Oil 190g
190g · £18.16/kg£3.45Tesco Sun Dried Tomatoes 285G
285g · £12.63/kg£3.60Tesco Baby Carrots In Water 300G
185g · £3.24/kg£0.60
Tinned Soup
Tesco Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £1.63/kg£0.65Heinz Cream Of Tomato Soup 4 X 400G
400g · £12.13/kg£4.85Heinz Vegetable Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Mushroom Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Batchelors Cup A Soup Creamy Potato & Leek 4 Pack 107G
107g · £19.16/kg£2.05Heinz Cream Of Tomato Cup Soup 4 Pack 88G
22g · £88.64/kg£1.95itsu traditional miso easy soup 5x21g
5pk · £126.19/kg£2.65
Tinned Fish & Seafood
Tesco Tuna Chunks In Spring Water 145G
145g · £4.83/kg£0.70Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Tesco Mackerel in Sunflower Oil 125g
88g · £18.75/kg£1.65Tesco Tuna Steaks with a Little Spring Water 110g
110g · £16.82/kg£1.853 for £4.50 ClubcardGraal Mackerel Fillets In Tomato 170G
170g · £15.29/kg£2.60Tesco Skinless Boneless Scottish Mackerel In Tomato Sauce 125G
125g · £13.20/kg£1.65Tesco Skinless Boneless Wild Pacific Pink Salmon 170G
170g · £22.35/kg£3.80GLENRYCK SARDINES IN TOMATO SAUCE 120G
120g · £8.75/kg£1.05Alva Sardines in Brine 120g
120g · £8.75/kg£1.05Alva Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £8.75/kg£1.05
Other Tinned & Pickled Food
Blue Dragon Light Coconut Milk 400ml
£3.70Tesco Coconut Milk 400Ml
£0.85Tesco Whole Pickled Gherkins 680G
680g · £2.57/kg£1.75Dawtona Pickled Gherkins 900G
900g · £4.00/kg£3.60Princes Corned Beef 340G
340g · £15.44/kg£5.25Spichlerz Dish Of Meat Au Jus 280G
280g · £10.71/kg£3.00Wikinger 8 Hot Dogs 550G
550g · £5.45/kg£3.00£2.55 Clubcard (£4.64/kg)Spam Chopped Pork And Ham 340G
340g · £13.97/kg£4.75Heinz Spaghetti Hoops In Tomato Sauce 400G
400g · £4.00/kg£1.60Heinz Ravioli In Tomato Sauce 400G
400g · £6.50/kg£2.60Heinz Spaghetti with Richmond Pork Sausages 400g
400g · £6.50/kg£2.60Tesco Chicken In White Sauce 392G
392g · £6.63/kg£2.60Tesco Chilli Con Carne 392G
392g · £6.63/kg£2.60Fray Bentos Meatballs In Tomato Sauce 380G
380g · £4.34/kg£1.65£1.45 Clubcard (£3.82/kg)Tesco Pickled Sliced Beetroot 710G
710g · £3.03/kg£2.15Sarsons Medium & Tangy Silverskin Onions 460G
460g · £7.17/kg£3.30Aleyna Roasted Red Peppers 480G
480g · £6.04/kg£2.90Tesco Finest Sweet & Fiery Beetroot 180G
180g · £10.83/kg£1.95Tesco Capers 190G
190g · £14.21/kg£2.70Old El Paso Sliced Green Jalapenos 215G
215g · £11.86/kg£2.55£2.10 Clubcard (£9.77/kg)Dawtona Sauerkraut 500G
500g · £4.90/kg£2.45Dawtona Grated Beetroot 510G
510g · £4.02/kg£2.05Del Monte Fruit Cocktail In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Dole Fruit Bowl Mandarins In Juice 4 X 113G
4pk · £27.43/kg£3.10£2.75 Clubcard (£24.34/kg)Del Monte Prunes In Juice 410G
410g · £4.02/kg£1.65Laila Kesar Mango Pulp 850G
850g · £4.88/kg£4.15£2.65 Clubcard (£3.12/kg)Del Monte Apricot Halves In Syrup 410G
420g · £3.93/kg£1.65Dole Gold Pineapple Slices In Juice 432G
432g · £4.05/kg£1.75Dole Peaches In Strawberry Jelly 4X123g
4pk · £23.98/kg£2.95Del Monte Pear Halves In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Del Monte Peach Slices In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Del Monte Mandarins In Juice 300G
300g · £5.50/kg£1.65Laila Rich & Creamy Coconut Milk 400ml
£1.65£0.95 ClubcardDunns River Coconut Milk 400Ml
£1.85Tesco Pickled Red Cabbage 340G
340g · £4.26/kg£1.45Dunns River Ackee In Salted Water 540G
540g · £20.83/kg£11.25