Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Lettuce & Salad Bags

  • Tesco Rocket & Babyleaf Salad 90g

    90g · £17.78/kg
    £1.60
  • Tesco Crispy Salad 220g

    220g · £10.00/kg
    £2.20
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Caesar Salad Kit 250G

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Tesco Babyleaf Salad 90G

    90g · £12.22/kg
    £1.10
  • Tesco Iceberg Lettuce Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Tesco Sweet & Crunchy Salad 250G

    250g · £3.80/kg
    £0.95
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Tesco Romaine Hearts Twin Pack

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Tesco Shredded Iceberg 130G

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Baby Spinach 220G

    220g · £9.09/kg
    £2.00
    £1.50 Clubcard (£6.82/kg)
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Butterhead Salad 80G

    80g · £15.63/kg
    £1.25
    £1.10 Clubcard (£13.75/kg)

Fresh Herbs

  • Tesco Flat Leaf Parsley 100G

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Tesco Basil Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Thyme Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Coriander Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Fresh Cut Coriander 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco British Rosemary Medium Pot Each

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Curled Leaf Parsley 30g

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Lemongrass Minimum 2 Stems

    2pk · £0.35 each
    £0.70
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Mint 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Thyme 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Rosemary 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Growing Mint Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Fresh Cut Chives 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Dill 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Curled Parsley Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Fresh Cut Basil 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60

Dressings & Croutons

  • Newmans Own Italian Dressing 250Ml

    £2.90
  • Good4U Super Seeds Salad Topper 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Tesco Free From Salad Cream 440G

    440g · £6.82/kg
    £3.00
  • Tesco Garlic & Herb Croutons 100G

    100g · £12.00/kg
    £1.20
  • Tesco Garlic & Herb Dressing 250Ml

    £1.40
  • Tesco Caesar Dressing 250Ml

    £1.40
  • Tesco Thousand Island Dressing 250Ml

    £1.40
  • Pizza Express House Light Salad Dressing 235Ml

    £3.40
  • Pizza Express Caesar Salad Dressing 235Ml

    £3.40
  • Mary Berry's Blue Cheese Dressing 235Ml

    £4.55
  • Heinz Salad Cream 425G

    425g · £9.88/kg
    £4.20
  • Mary Berrys Light Salad Dressing 235Ml

    £4.55
  • Heinz Salad Cream 605G

    605g · £8.51/kg
    £5.15
    2 for £7.20 Clubcard
  • Heinz Salad Cream Light 605G

    605g · £8.51/kg
    £5.15
    2 for £7.20 Clubcard
  • Cardini's Original Caesar Salad Dressing 350ml

    £3.90
  • Rochelle Salad Croutons Mediterranean Herb 150G

    150g · £18.67/kg
    £2.80
  • Tesco Caesar Dressing 175Ml

    £1.80
  • Tesco French Style Dressing 175Ml

    £1.80
  • Tesco Finest Aged Balsamic Dressing 150ml

    £2.40

Tomatoes

  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00

Cucumbers

  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00

Avocados

  • Tesco Ripe & Ready Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Tesco Ready To Eat Large Avocados Each

    1pk · £1.35 each
    £1.35

Peppers

  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30

Spring Onions & Celery

  • Tesco Bunched Spring Onions 100G

    100g · £7.00/kg
    £0.70
    £0.60 Clubcard (£6.00/kg)
  • Tesco Celery

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Tesco Large Spring Onions Bunched 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40

Chilli, Ginger & Garlic

  • Tesco Large Loose Garlic (c)

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Tesco Scotch Bonnet Chillies 50G

    50g · £20.00/kg
    £1.00
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £10.83/kg
    £0.65
  • Tesco Mixed Chillies 65G

    65g · £10.00/kg
    £0.65
  • Tesco Finger Chillies 80G

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Tesco Bird Eye Chillies 25G

    25g · £40.00/kg
    £1.00
  • View Milk, Eggs, Dairy

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo