Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Raspberries 150G (C)
150g · £17.00/kg£2.55
Bananas
Tesco Small Bananas 6 Pack
6pk · £0.15 each£0.90Tesco Ripen At Home Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Banana Each (C)
1pk · £0.29 each£0.29Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90
Citrus Fruit
Tesco Sweet Easy Peeler 600G (C)
600g · £2.83/kg£1.70Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70Tesco Lemons 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95£1.70 Clubcard (£0.43 each)Limes Each
1pk · £0.30 each£0.30Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Tesco Organic Unwaxed Oranges
4pk · £0.71 each£2.85Tesco Orange Minimum 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.50 Clubcard (£0.30 each)Tesco Limes Minimum 5 Pack
5pk · £0.27 each£1.35Tesco Oranges Each
1pk · £0.50 each£0.50Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15
Apples & Pears
Tesco Braeburn Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.45 each£2.25Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Tesco Granny Smith Apple 6 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1
1pk · £0.65 each£0.65Rosedene Farms Small Apple 6 Pack
6pk · £0.21 each£1.25Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack
4pk · £0.95 each£3.80£3.20 Clubcard (£0.80 each)Parrs Toffee Apple with Caramelised biscuit Crumb Topping
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Retro Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Tesco Organic Gala Apples 630G
630g · £4.60/kg£2.90£2.55 Clubcard (£4.05/kg)Rosedene Farms Small Pear Pack 550G
550g · £2.55/kg£1.40Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45Parrs White Chocolate Coated Apple with Rainbow sugar crunch
1pk · £1.60 each£1.60£1.20 Clubcard (£1.20 each)Parrs Toffee Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50Parrs Milk Chocolate Decorated Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)
Grapes
Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Red Seedless Grape Punnet (C)
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Grapes 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90
Prepared Fruit
Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)
230g · £14.78/kg£3.40Tesco Pineapple Chunks 145G (FOS)
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Melon & Grapes 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Pineapple Chunks 145G
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Melon Slices 450G
450g · £6.89/kg£3.10Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Pineapple Chunks 300G (FOS)
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Kiwi, Melon & Strawberries 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 250g (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Mango 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Watermelon 130G
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Mango Chunks 120G
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Grape & Berry Medley 230G
230g · £13.48/kg£3.10TESCO Pomegranate 200g
200g · £15.50/kg£3.10
Other Fruit
Tesco Watermelon
1pk · £4.70 each£4.70Tesco Persimmons Minimum 2 Pack
2pk · £1.20 each£2.40Tesco Pomegranates Each
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Perfectly Ripe Mango
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Pineapple
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50