Cheddar
Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350g
350g · £9.11/kg25% off£3.19£4.25No. 1 Cornish Quartz Vintage Reserve Mature Cheddar Cheese Strength 7 200g
200g · £21.00/kg£4.20£3.36 loyalty card (£16.80/kg)No. 1 Cornish Quartz Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 200g
200g · £21.00/kg£4.20£3.36 loyalty card (£16.80/kg)Sussex Charmer Mature Cheddar Cheese 200g
200g · £24.00/kg£4.80Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 350g
350g · £8.03/kg15% off£2.81£3.30No. 1 Mature Wookey Hole Cheddar Cheese Strength 5 200g
200g · £21.00/kg£4.20Cathedral City Mature Cheddar Cheese Large 550g
550g · £12.64/kg£6.95Duchy Organic Mature Cheddar Cheese Strength 4 350g
350g · £16.29/kg£5.70Waitrose Davidstow Cornish Cheddar Cheese Mature 150g
150g · £16.00/kg£2.40Essential Medium Cheddar Cheese Strength 3 Large 550g
550g · £7.42/kg15% off£4.08£4.80Waitrose Davidstow Cornish Vintage Mature Cheddar Cheese Strength 7 Large 550g
550g · £12.55/kg£6.90£5.52 loyalty card (£10.04/kg)Waitrose Davidstow Cornish Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 Large 550g
550g · £10.04/kg20% off£5.52£6.90Waitrose Davidstow Cornish Mature Cheddar Cheese Strength 5 Large 550g
550g · £10.04/kg20% off£5.52£6.90Snowdonia Cheese Company Black Bomber Mature Cheddar Cheese Truckle 200g
200g · £33.00/kg£6.60Pilgrims Choice Vintage Mature Cheddar Cheese 300g
300g · £17.83/kg£5.35Cathedral City Lighter Mature Cheddar Cheese 350g
350g · £10.94/kg25% off£3.83£5.10Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 350g
350g · £10.94/kg25% off£3.83£5.10No.1 Smoked Silver Fox 200g
200g · £21.50/kg£4.30£3.44 loyalty card (£17.20/kg)No.1 Snowdonia Cavern Aged Vintage Cheddar 200g
200g · £16.80/kg20% off£3.36£4.20Waitrose Davidstow Cornish Medium Cheddar Cheese with Chilli Strength 4 180g
180g · £20.00/kg£3.60Essential Medium Cheddar Cheese Strength 3 350g
350g · £9.43/kg£3.30Duchy Organic Medium Cheddar Cheese Strength 3 350g
350g · £16.29/kg£5.70Arla Lactofree Lactose Free Mature Cheddar Cheese 200g
200g · £16.00/kg£3.20Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 Large 550g
550g · £8.73/kg£4.80Waitrose Davidstow Cornish Vintage Mature Cheddar Cheese Strength 7 350g
350g · £14.57/kg£5.10Essential 30% Reduced Fat Mature Sliced Cheddar Cheese Strength 4 250g
250g · £13.60/kg£3.40Duchy Organic Extra Mature Cheddar Cheese Strength 5 350g
350g · £16.29/kg£5.70Essential Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 Large 750g
750g · £8.00/kg£6.00Essential Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 350g
350g · £9.43/kg£3.30Waitrose Davidstow Cornish Mature Cheddar Cheese Strength 5 350g
350g · £14.57/kg£5.10Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 Extra Large 750g
750g · £6.80/kg15% off£5.10£6.00Essential 30% Reduced Fat Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 350g
350g · £9.43/kg£3.30Essential Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 Large 550g
550g · £8.73/kg£4.80
Grated & Sliced Cheese
Waitrose Grated Cheddar & Mozzarella Cheese Strength 2 250g
250g · £14.00/kg£3.50Essential Mature Grated Cheddar Cheese Strength 4 250g
250g · £13.40/kg£3.35essential Waitrose grated Parmigiano Reggiano cheese 80g
80g · £36.25/kg£2.90Waitrose Grated Mozzarella Cheese Strength 1 250g
250g · £13.60/kg£3.40Essential Medium Grated Cheddar Cheese Strength 3 250g
250g · £13.40/kg£3.35President Grated Emmental Cheese 200g
200g · £18.00/kg£3.60Essential Mature Grated Cheddar Cheese Strength 4 Large 500g
500g · £11.90/kg£5.95Essential Extra Mature Grated Cheddar Cheese Strength 6 250g
250g · £13.40/kg£3.35Waitrose Davidstow Cornish Mature Grated Cheddar Cheese Strength 5 250g
250g · £15.60/kg£3.90£2.93 loyalty card (£11.72/kg)Essential Waitrose Grana Padano DOP Grated Cheese 80g
80g · £34.38/kg£2.75Port Salut French Sliced Cheese 120g
120g · £29.17/kg£3.50Essential Mature Sliced Cheddar Cheese Strength 4 250g
250g · £13.60/kg£3.40Essential Sliced Mozzarella Cheese Strength 1 250g
250g · £14.40/kg£3.60Essential Sliced Gouda Cheese Strength 2 250g
250g · £14.80/kg£3.70Essential Sliced Cheese for Burgers Strength 2 200g
200g · £9.25/kg£1.85Essential Medium Sliced Cheddar Cheese Strength 3 250g
250g · £11.40/kg£2.85Cathedral City Mature Sliced Cheddar Cheese 150g
150g · £22.00/kg£3.30Waitrose Blue Stilton Cheese Slices 120g
120g · £25.00/kg£3.00Waitrose Mature Cheddar & Caramelised Onion Slices 120g
120g · £25.00/kg£3.00Leerdammer Original Sliced Cheese 160g
160g · £14.06/kg25% off£2.25£3.00President Emmental Cheese 10 Slices 200g
200g · £18.00/kg£3.60Essential Extra Mature Sliced Cheddar Cheese Strength 6 250g
250g · £13.60/kg£3.40Waitrose Davidstow Cornish Mature Sliced Cheddar Cheese Strength 5 160g
160g · £14.06/kg25% off£2.25£3.00Leerdammer Light Sliced Cheese 160g
160g · £18.75/kg£3.00
Cheese Snacks
Dairylea Lunchers Ham 'n' Cheese Lunchbox Snack Cheese 65g
65g · £32.31/kg£2.10Babybel Original Mini Lunchbox Snack Cheese 6x20g
120g · £25.83/kg£3.10Cheestrings Strings & Things Lunchbox Snack Cheese 160g
160g · £23.75/kg£3.80Babybel Original Mini Lunchbox Snack Cheese Big Pack 12x20g
240g · £18.75/kg£4.50Dairylea Triangles 125g
125g · £18.80/kg£2.35Roka Cheese Sticks 100g
100g · £29.50/kg£2.95Cathedral City Mini Mature Cheddar Cheeses 6x20g
120g · £22.50/kg£2.70The Laughing Cow Lunchbox Snack Cheese Triangles Large Pack 240g
240g · £15.42/kg£3.70Babybel Light Mini Lunchbox Snack Cheese Big Pack 12x20g
240g · £18.75/kg£4.50
Spreadable Cheese
Paysan Breton Creamy French Soft Cheese with Sea Salt 150g
150g · £21.33/kg£3.20Duchy Organic Soft Cheese Strength 1 250g
250g · £11.60/kg£2.90Essential Soft Cheese Strength 1 250g
250g · £7.20/kg£1.80Philadelphia Portions 140g
140g · £17.14/kg£2.40Seriously Spreadable Vintage Spreadable Cheese 125g
125g · £19.60/kg£2.45Graham's Naturally Fat Free Quark 250g
250g · £7.60/kg£1.90Philadelphia Original Soft Cheese 165g
165g · £12.73/kg25% off£2.10£2.80Philadelphia Light Soft Cheese 165g
165g · £12.73/kg25% off£2.10£2.80Boursin French Garlic & Herb Soft Cheese 150g
150g · £24.67/kg£3.70Essential 50% Reduced Fat Soft Cheese Strength 1 250g
250g · £7.20/kg£1.80Philadelphia Original Family Pack 280g
280g · £12.14/kg£3.40Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165g
165g · £12.73/kg25% off£2.10£2.80
Brie, Camembert & Soft Cheese
Waitrose British Somerset Brie Cheese Strength 2 230g
230g · £17.83/kg£4.10President French Camembert Cheese 250g
250g · £14.00/kg£3.50Le Rustique Camembert Cheese 250g
250g · £15.80/kg£3.95No.1 Breaded Somerset Camembert 230g
230g · £26.09/kg£6.00No. 1 Berthaut's Epoisses AOP French Soft Cheese Strength 6 250g
250g · £36.20/kg£9.05Essential French Brie Cheese Strength 2 200g
200g · £11.00/kg£2.20President French Brie Cheese 200g
200g · £18.50/kg£3.70Le Rustique le Bon Brie Cheese 200g
200g · £13.50/kg25% off£2.70£3.60Castello Extra Creamy Brie Cheese 200g
200g · £17.75/kg£3.55Pie d'Angloys French Soft Cheese 200g
200g · £19.50/kg£3.90
Mozzarella & Burrata
Waitrose Italian Mozzarella Cheese Strength 1 270g
150g · £13.67/kg£2.05Essential Lighter Italian Mozzarella Cheese Strength 1 220g
125g · £10.40/kg£1.30Waitrose Italian Mini Mozzarella Cheese Strength 1 280g
150g · £16.67/kg£2.50£2.00 loyalty card (£13.33/kg)Bart Nutmeg Whole 28g
28g · £107.14/kg£3.00Galbani Italian Mozzarella Cheese 220g
125g · £14.40/kg25% off£1.80£2.40No. 1 Mozzarella Di Bufala Campana DOP Italian Mozzarella Cheese Strength 2 290g
125g · £29.60/kg£3.70Galbani Maxi Italian Mozzarella Cheese 390g
250g · £14.80/kg£3.70Duchy Organic Italian Mozzarella Cheese Strength 1 220g
125g · £20.00/kg£2.50Waitrose Italian Mozzarella Cheese Strength 1 Large 2 x 125g
250g · £13.00/kg£3.25
Parmesan
Waitrose Grana Padano DOP Cheese Strength 4 175g
175g · £22.57/kg£3.95Waitrose Parmigiano Reggiano DOP Parmesan Cheese Strength 5 175g
175g · £29.14/kg£5.10Duchy Organic Parmigiano Reggiano DOP 200g
200g · £30.00/kg£6.00No.1 Italian Parmigiano Reggiano DOP Parmesan Cheese Strength 6 200g
200g · £27.60/kg20% off£5.52£6.90Waitrose Parmigiano Reggiano DOP Parmesan Cheese Strength 6 250g
250g · £28.60/kg£7.15Waitrose Pecorino Romano DOP Cheese Strength 5 175g
175g · £28.86/kg£5.05
Feta & Goats Cheese
Waitrose Greek Feta Cheese Strength 3 200g
200g · £19.50/kg£3.90Essential Greek Feta Cheese Strength 3 200g
200g · £12.50/kg£2.50Duchy Organic Greek Feta Cheese Strength 3 200g
200g · £19.00/kg£3.80No.1 Odysea Greek Sheep's Mik Feta PDO 200g
200g · £21.00/kg£4.20Waitrose Lactose Free Greek Feta Cheese Strength 3 200g
200g · £15.00/kg£3.00Essential Light Salad Greek Cheese Strength 3 200g
200g · £12.50/kg£2.50No. 1 Barrel Aged Greek Feta Cheese PDO Strength 4 2x100g
200g · £23.75/kg£4.75Odysea Organic Feta Cheese PDO 200g
200g · £21.25/kg£4.25Waitrose British Soft Goats Cheese 125g
125g · £26.40/kg£3.30No. 1 Cave Aged Goats Cheese 170g
170g · £33.53/kg£5.70No. 1 Moody's Rosary Ash Goat's Cheese Strength 2 100g
100g · £49.00/kg£4.90Bettine Mild Goats Cheese Plain Pearls 100g
100g · £31.00/kg£3.10Waitrose British Goats Cheese Strength 2 100g
100g · £28.00/kg£2.80Chavroux Soft Ripened Goats Cheese Log 150g
150g · £24.00/kg£3.60Cricket St Thomas British Goats Cheese 100g
100g · £32.00/kg£3.20St Helen's Farm Mature Goats Cheese 170g
170g · £29.71/kg£5.05
Speciality & Other Cheese
No. 1 Smoked Red Fox Vintage Red Leicester Cheese Strength 4 200g
200g · £17.20/kg20% off£3.44£4.30Waitrose Belton Red Leicester Cheese Strength 3 250g
250g · £14.40/kg£3.60Essential Red Leicester Cheese Strength 3 350g
350g · £9.66/kg25% off£3.38£4.50Waitrose Belton Double Gloucester Cheese Strength 3 250g
250g · £14.40/kg£3.60Waitrose Crumbly Belton Wensleydale Cheese Strength 2 250g
250g · £14.40/kg£3.60No.1 Comte Cheese AOP 200g
200g · £34.75/kg£6.95Waitrose Beechwood Smoked Cheese Strength 3 150g
150g · £20.00/kg£3.00Waitrose French Comte AOP Cheese Strength 4 200g
200g · £30.00/kg£6.00Essential Edam Cheese Strength 2 300g
300g · £13.33/kg£4.00Jarlsberg Original 190g
190g · £19.47/kg£3.70Essential Dutch Gouda Cheese Strength 2 265g
265g · £12.45/kg£3.30No.1 Ossau Iraty AOP French Sheep's Cheese Strength 4 180g
180g · £33.33/kg£6.00President Emmental Cheese Block 200g
200g · £14.50/kg£2.90Waitrose Cypriot Halloumi Cheese Strength 1 250g
250g · £14.40/kg£3.60Duchy Organic Cypriot Halloumi 250g
250g · £18.20/kg£4.55No. 1 Halloumi Cheese with Mint Strength 2 250g
250g · £19.60/kg£4.90Waitrose 30% Reduced Fat Cypriot Grilling Cheese 250g
250g · £12.40/kg£3.10Port Salut French Soft Cheese 185g
185g · £20.00/kg£3.70Waitrose Baking Camembert Cheese with Red Onion Relish 290g
290g · £17.59/kg£5.10Castello Creamy Blue Cheese Strength 4 150g
150g · £23.67/kg£3.55Saint Agur Blue Cheese 150g
150g · £21.00/kg25% off£3.15£4.20No. 1 Italian Torta di Gorgonzola Blue Cheese Strength 3 200g
200g · £29.75/kg£5.95No.1 French Blue D'Affinois Cheese Strength 2 180g
180g · £25.33/kg20% off£4.56£5.70Waitrose Italian Gorgonzola Dolce DOP Blue Cheese Strength 3 200g
200g · £22.50/kg£4.50Waitrose Long Clawson Shropshire Blue Cheese Strength 4 227g
227g · £14.80/kg20% off£3.36£4.20No. 1 Cave Aged Roquefort AOP Blue Cheese Strength 6 100g
100g · £38.00/kg£3.80Saint Agur Blue Creme Blue Cheese 150g
150g · £25.67/kg£3.85No. 1 Cropwell Bishop PDO Blue Stilton Cheese Strength 5 200g
200g · £25.50/kg£5.10Galbani Italian Dolcelatte Mild Blue Cheese 150g
150g · £25.33/kg£3.80Waitrose Long Clawson Stilton Cheese Strength 4 Large 227g
227g · £23.35/kg£5.30Waitrose German Cambozola 170g
170g · £23.24/kg£3.95Essential Italian Ricotta Cheese Strength 1 250g
250g · £7.60/kg£1.90Essential Italian Mascarpone Cheese Strength 1 250g
250g · £12.00/kg£3.00Galbani Italian Mascarpone Cheese 250g
250g · £13.20/kg£3.30Galbani Italian Ricotta Cheese 250g
250g · £9.60/kg£2.40Violife Original Slices Vegan Cheese Alternative 175g
175g · £22.29/kg£3.90Cathedral City Plant Based Dairy Free Cheese Block 280g
280g · £17.14/kg£4.80Violife Vegan Greek Dairy Free Cheese Block 230g
200g · £21.00/kg£4.20Nush Almond Vegan Soft Cheese Alternative 150g
150g · £24.67/kg£3.70Philadelphia Plant Based Soft Cream Cheese Vegan and Dairy-free Tub 145g
145g · £24.48/kg£3.55Haute Fromagerie French Cheese Selection 400g
400g · £33.00/kg£13.20Waitrose 4 Cheese Collection 365g
365g · £19.73/kg£7.20All Things Cottage Cheese Natural 450g
450g · £7.89/kg£3.55All Things Cottage Cheese Low Fat 240g
240g · £9.79/kg£2.35All Things Cottage Cheese Natural 240g
240g · £9.79/kg£2.35Essential Fat Free Cottage Cheese 300g
300g · £7.00/kg£2.10Lancashire Farm Authentic Paneer Soft Cheese 200g
200g · £15.50/kg£3.10Waitrose Three Cheese Bake Strength 3 150g
150g · £34.00/kg£5.10