Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Hove Western Rd

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g

    295g · £10.85/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£9.49/kg)
  • Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Finest Italian Burrata 250G

    150g · £29.67/kg
    £4.45
    £4.00 Clubcard (£26.67/kg)
  • Galbani Italian Mozzarella Cheese 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
    £1.60 Clubcard (£7.11/kg)
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Ginsters Chicken & Mushroom Slice 170G

    170g · £17.65/kg
    £3.00
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • New York Bakery Everything Bagel 5 pack

    5pk · £0.52 each
    £2.60
    £1.85 Clubcard (£0.37 each)
  • McVitie's Jaffaween Cake Bars Orange 5pk

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.35 Clubcard (£0.27 each)
  • McVitie's Jaffaween Cherry Flavour Cake Bars 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.35 Clubcard (£0.27 each)
  • Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g

    272g · £22.06/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£12.87/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 400g (C)

    400g · £15.13/kg
    £6.05
  • Lasagne Al Forno 700g

    700g · £11.93/kg
    £8.35
  • Tesco Finest Quarter Pounders 4 Beef Burgers 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Wasabi Sweet Chilli Chicken Yakisoba Noodles 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g

    272g · £22.06/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£12.87/kg)
  • Crosta & Mollica Stromboli Spicy Salami Sourdough Pizza 447g

    447g · £16.11/kg
    £7.20
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Muller Corner Yogurt Vanilla Chocolate Balls & Banana Chocolate Flakes 4x124g

    4pk · £29.44/kg
    £3.65
  • Tesco Shredded Iceberg 130g (c)

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco 12 Beef Meatballs 336G

    336g · £13.69/kg
    £4.60
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Mr Kipling Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Spicy Chicken Pasta 275G

    275g · £6.55/kg
    £1.80
  • Tesco Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Galbani Italian Mozzarella Cheese 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
    £1.60 Clubcard (£7.11/kg)
  • Itsu Edamame Snack Pot 76g

    76g · £19.74/kg
    £1.50
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Finest Super Seeded Sliced Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Arla LactoFREE Mature Cheddar Cheese 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Petits Filous Kids Yoghurt Drink - Strawberry Flavour 100g

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco Crispy Salad 110g (c)

    110g · £13.64/kg
    £1.50
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Lemons Each

    1pk · £0.45 each
    £0.45
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    £3.50
    Clubcard
  • Tesco White Pitta Bread 6 Pack

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Tesco Soft White Hot Dog Rolls 6 Pack

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g (C)

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g

    295g · £10.85/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£9.49/kg)
  • Tesco Classic Veggie Sushi 126g

    126g · £26.98/kg
    £3.40
  • Tesco Finest 6 Pork Sausages 400g

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Yo! Spicy Prawn Dragon Roll 203G

    203g · £24.14/kg
    £4.90
  • Tesco Finest Smoked Dry Cure Streaky Bacon 240G

    240g · £19.58/kg
    £4.70
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco Courgettes 500G (C)

    500g · £3.40/kg
    £1.70

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Hove Western Rd

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo